Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Stauffenberg válasza aginor (#144) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már bocs, de ezt a magyarázatot egyik segghülye agyhalott fogyasztótól sem fogadom el (ne vedd magadra, nem neked szól). Egy okostelefont beüzemelni és belakni (szinkronizálások, appok letöltése, bloatware-ek letörlése ha lehet, beállítások személyre szabása, stb) egy nagyságrenddel komplikáltabb feladat, mint egy fényképezőgépen a módválasztót rekeszprioritásra tenni Auto ISO mellett és az egyetlen felhasználóra háruló feladat az expozíció kompenzációs tárcsa tekergetése. Azért sem gondolom ezt megugorhatatlan feladatnak, mert mobillal fotózni 100%-ban ugyanezt jelenti (mivel a legtöbb modellben fix rekesz van, így lényegében rekeszprioritást jelent ott is az automata mód és amikor a kijelzőt simogatod, hogy "világosabb" vagy "sötétebb" legyen a kép, az is csak expozíció korrekció). Aki be tudta üzemelni az okostelefonját, attól nem fogadom el, hogy egy hobbi fényképezőgéphez hozzá sem tud szagolni. De ismétlem: A mobil praktikuma érvként nekem tökre átjön, de sokaktól hallom ezt a teljesen értelmi fogyatékos gügyögést, hogy "hát nekem egy rendes fényképezőgép már túl bonyolult lenne". Minden évben új mobilt venni, mérhetetlen tempóban fogyasztani és az emberiséget belefullasztani az elektronikai hulladékba viszont elég könnyen megy, mert egy marketinges csapat azt ígérte, hogy idén már lehetsz még hülyébb a fotózáshoz, mint tavaly.

(#145) Ba cy lus: Azért a kamera Jpeg mellett szólhatnak még a dinamika korrekciós módok, amik kicsit behúznak a csúcsfényekből és emelnek az árnyékos részeken, jellemzően sokkal jobb minőségben, mint ahogy a mobilok vért izzadnak a feladat felett. Ha jól dereng (sosem használtam) Lightroomban is van valami egyklikkes feljavító funkció, ami talán rá is ereszthető a teljes importra, de ha a kamerából is eleve jól használható Jpeg esik, akkor feleslegesnek érzem egyáltalán elindítani is a képszerkesztő szoftvert. Ha szereted csinálni a Lightroomban piszkálgatást az tök jó, csak ugye a felvetés az volt, hogy egy mobil vagy fényképezőgép hoz jobb "egyklikkes" végeredményt, amit már nem kell toszogatni.

(#147) Fehér Farkas: Hát mert a mobilok olyan színhelyesek szoktak lenni? :D Még mindig ott tartunk, hogy sok mobilban nincs rendes kalibrált mód. Nekem OnePlus van és itt van D65 fehérpontra kalibrált sRGB és DCI-P3 is, de ezt még mindig sok gyártó leszarja. ahol meg adott, ott is csak az használja, aki tudja is mire szolgálnak.

[ Szerkesztve ]

(#152) bayarena válasza #56474624 (#150) üzenetére


bayarena
aktív tag

Persze, de ne magadbol indulj ki. Itt most mi nem a minosegrol beszeltunk meg a kozep/halado felszerelesekrol. Hanem hogy barmennyire is hianyzik 1-2 embernek a nikon 1 kategoria, egyszeruen ertelmetlen, ott vannak a mobilok a sarkaban es hosszabb tavon be is erhetik. Az emberek nagy resze azt se tudja mi az a raw. Nekik a mobil jobb. Ennyi.

(#153) #56474624 válasza bayarena (#152) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jól leragadtál a Nikon 1-nél. :) Én meg arról írtam, arra próbáltam utalni, hogy kifejezetten sok okát nem látom, hogy valaki, aki addig külön fényképezőgépet használt, áttérjen mobilra, mert az nem igaz, hogy órákat kell utómunkára pazarolni, hogy látványos legyen az eredmény (ha egyáltalán kell utómunkázni, de ha kell is, azt is meg lehet oldani gyorsan, ha a látványosság, "színes-szagos" eredmény a cél). Csak az az igazság, hogy az emberek szeretnek végtelenül elkényelmesedni, mindig van még kényelmesebb és még kényelmesebb. A filmes időszakban, ha valaki utómunkát akart a képen saját ízlése szerint, egyrészt sokkal korlátozottabb lehetőségek voltak, másrészt sokkal több pepecselést, odafigyelést igényelt, az tényleg komoly meló volt. Ma egy programban pár csúszkát kell huzigálni utómunka címen: ami 10-15 éve még jó volt, sőt megváltás, ma már óriási nyűg, külön fényképezőgép, még ha amúgy használható jpeg-eket is képes kiköhögni magából, és teljesen használható az automata módja, szintén nyűg, mert a fotózásban is "okos" mobil a fantasztikus algoritmusával még egyszerűbb. És természetesen muszáj követni a trendet, mindig a még könnyebb, még kényelmesebb felé kell menetelni.

[ Szerkesztve ]

(#154) vakablak93 válasza #56474624 (#153) üzenetére


vakablak93
őstag

kiválasztani egy filmszimulációt egy pl egy fujin és megérinteni a kijelzőt hogy fotózzon ,az nem bonyibb egy telonál, csak simán százszor jobb...eredméynt hoz, és színesebb szagosabb is sokszor mint a telóé.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#155) kovsol


kovsol
titán

Barátnőm mobillal fotózott eddig, és vett magának egy Canon M100-t.
RAW+Jpeg módban lövi a képeket, így mikor hazaérve válogatva lát esetleg még fantáziát egy képben ott a RAW-on tud még módosítani, ahol megfelelő a kamerából kieső jpeg ott meg azt használja. Így élvezi az előnyét mind a kettőnek.

Vett magának egy állványt is, és nagyon szép képeket lőtt tűzijátékról is, meg esti hosszú záridős képeket is szereti. [pl] 100e Ft -os kitről van szó, és szerintem egy hidat képez a mobil és a komolyabb fotózás között.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#156) Stauffenberg válasza vakablak93 (#154) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy egy Fujifilm úgy színes-szagos, hogy közben nem szar.

(#157) aginor válasza Stauffenberg (#156) üzenetére


aginor
addikt

Azt nem akarjátok megérteni, hogy sok esetben nem arról van szó első sorban, hogy a képek elkészítése melyik megoldással mennyi energiába kerül, hanem arról, hogy cipelsz magaddal egy újabb kütyüt, amiért pénzt adtál ki, elhagyhatod, tönkre mehet, ellophatják, energiát kell beletenni a tanulásába, és az emberek egy jó része elkönyvelte, hogy a fotózás amolyan varázslatféle és nem tud vele megbirkózni, vagy nem is akar. És akkor még nem is említettük az igényeket, mivel a legtöbb embernek a felhasználási területeire és igényeire bővel megfelel egy telefon is.
Ezzel a folyamatos szajkózással Ti ugyanolyan keményfejűek vagytok, mint a másik oldal.. Legyen mindenkinek úgy jó, ahogy hiszi, nem lehet mindenkit megtéríteni. Ahogy a régi oktatóm mondotta volt mindig: "mindenki úgy ba**ik ki magával, ahogy akar". ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#158) vakablak93 válasza Stauffenberg (#156) üzenetére


vakablak93
őstag

erre mondtam hogy simán 100x jobb főleg mert én is szeretem ami azokból kipottyan :R
- ilyen szempontból egy XF-10 tettszik nagyon-de persze ma az a pffujj mi ez kategória... :F
-de tény ma egyszerűen nem menő fényképezőgépet venni- vagy pedig ciki vagy ha megmondod hogy szerinted nem oké teljesen ami kijön egy telefonból... :W :W :W még akkor is hogy a legtöbb átlagembert megkérdem aki a telefonját imádja és tisztában van a ténnynel hogy jobb egy fényképezőgép... :(
-amikor meg kapok emailben pár telefonos raw-ot a havertól hogy csináljak mán vele valamit akkor az agyam dobom el mikor megnyitom őket és nem jó értelemben. :U

157 aginor: értjük mit mondasz de attól még a kijelzőre 2x az ujjammal odapötyinteni , nem több mint a telón az appot megnyitni és odapöttyinteni...nem kell annál többet tenni...
és tartom hogy az emberek egyszerűen inkább cikinek érzik szembemenni ezzel a teló az menő felfogással.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#159) #56474624 válasza aginor (#157) üzenetére


#56474624
törölt tag

hanem arról, hogy cipelsz magaddal egy újabb kütyüt

Olyan sok kütyü ma már nincs, amit cipelnének magukkal az emberek, a mobiltelefon jó svájci bicskához méltóan kiirtott mindent. Ha mondjuk elmész nyaralni, térképet, úti könyveket, szótárt ma már simán lehet pótolni telefonnal, az információt ugyanúgy megkapod. Felszabadított egy csomó helyet, és pl. az említett esetben semmiféle hátrány nincs abból, hogy én honnan olvasom ki/le az infót (kivéve, ha elromlik esetleg vagy összetörik), viszont fényképezés terén ordító különbség van egy minőségibb gép és egy telefon között. Kicsit nehezemre esik elhinni, hogy ez előtt 20 évvel az említett plusz dolgok még elfértek, most meg már ott tartunk, hogy egy kisebb, de minőségi fényképezőgép sem fér el pluszban. Ez az, amiről írtam az előbb, mindig van kényelmesebb és kényelmesebb, ezt a végletekig lehet fokozni. Nagyon relatív.

[ Szerkesztve ]

(#160) aginor válasza vakablak93 (#158) üzenetére


aginor
addikt

Akkor én borzasztó ciki lehetek (majd mondom is a haveroknak ;)) , mert minden kirándulásra/túrára viszem magammal a motyót a hátamon, mint csiga a házát. :) A táska választásnál is az egyik elsődleges szempont volt, hogy legyen "normál" rekesze, amiben a nem fotós motyók is elférnek.

Ba cy lus: ez nem csak a fényképezőgépre igaz, hanem kb. minden céleszközre, hogy jobban tudja, mint a telefon. Nekem van túra navim is és annak is van pár előnye a telefonnal szemben, holott azzal is lehet navigálni.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#161) #89309696


#89309696
törölt tag

Mondjuk nekem pont azért hiányzik a Nikon, mert hideg, semleges, természetes színei vannak és ezt nem akarom elhagyni. Ez az mft vonalon nem igaz se a Panára, se az Olyra, aps-c szinten a Fujira sem. Sony nem tudom hogyan áll ezzel. Nekem kiég a retinám az egekbe tolt színektől, meg a túl meleg színektől is.
Persze millió program van ami rawból kijelölve all importál előre beállított színprofilra, azzal gondolom megoldható akármilyen gépre Nikon színvilág. De mint minden "fotósnak" nekem is megvan az egyediségem és az az, hogy rühellem a szoftveres munkát. Ha belelóg egy kövér ember hasa azt levágom oké, de színekhez, fényekhez egyáltalán nem nyúlok hozzá, ha kiégett az ég akkor az olyan lesz, ha árnyékos az arc egyik fele akkor olyan. Majd lesz egy következő fotó amin jó lesz. Szóval én szeretem a vázból kiköhögött jpg-t.
Ez is egyfajta lustaság.

Egyébként az emberek tényleg egyre kényelmesebbek és egyszerűbbek akarnak lenni, ez is az egyik oka, hogy miért nem visznek fotógépet magukkal és nyugtatgatják magukat, hogy a telefon is van olyan jó ezért jól jártak és jól teszik, hogy több kilókat költenek telefonra, mert ez még jobban megnyugtatja őket.

(#162) MC Pite válasza aginor (#160) üzenetére


MC Pite
veterán

Van turistanavim (montizáshoz, országutizáshoz főként); fényképezek telóval, meg fénykepezővel is. És nem hordok semmit a hátamon alapból (van egy nagyobb övtáskám, 1000-1300 méteres középmagas hegyi túrákra is elég).
Na jó, néha egy kis apróságot azért cipelek: [link] :DDD
Ritka amikor (nekem) kell hátizsák; és legalább egy X30at anélkül is szoktam vinni. Amikor DSLRem volt, akkor a táskában volt, is időnként elővettem (2,8as alapzoommal nem kézben/nyakban cipelős súlyban volt). Ha a táskában lapul valami fotós cucc mégis, azaz OM20.

(#152) bayarena : Speciel arra gondoltam a nyaralásos rawokkal, hogy középhaladóként/félamatőrként sem nagyon fűlik a fogam a raw feldolgozáshoz. 99,99%-ban jó a jpg eredménye annyira, hogy elég azon korrigálnom (lightroomnál sokkal gyorsabban használható programmal, megtekintés, válogatás közben).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#163) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#162) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

víz, cerbonaszelet, egyéb supply? vagy lendületből mész fel? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#164) aginor válasza MC Pite (#162) üzenetére


aginor
addikt

Akkor te ilyen terepfutó stílusban nyomod. :) Nekem is van ilyen "elmebeteg" haverom, aki csak egy szimatszatyorral túrázik velünk, meg egy szalmakalappal (hátha eleredne az eső). ;) Meg van a másik véglet is, aki 45l-es táska nélkül nem indul el sehova, és még a tartaléknak is van nála tartaléka. Igazából ha nálam kivonjuk a képletből a fotósmotyót, akkor nekem is elég lenne egy ekkora táska, pláne mivel ilyen "apróságot" még nem kell cühölnöm. Ha fotózási szándékom is van egy túrán, akkor viszem magammal a vázat, hozzá a 12-60-at, mellé a 40-150-et telekonverterrel és pótakkuval, de mivel van még hely a rekeszben, amibe mást nem igazán lehet gazdaságosan elrámolni, így pár szűrő, egy vaku és pár fényformáló is befigyel. Kívül egyik oldalt egy palack víz, a másikon egy kisebb állvány, minden eshetőségre. A normál zsebben meg némi hami, papírok, meg a helyzettől függően esőkabát, kamásli, egyéb apróság. Ez ugyan lehet, hogy soknak hangzik, de a Magas-Tátárában is felszaladtam vele bárhová. FF rendszerrel már több melóm lenne, de okkal tettem le a voksom a 4/3 mellé.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#165) MC Pite


MC Pite
veterán

Indokolt esetben viselek el valamit (abból is jól szellőzőst, terhelést jól elosztós, sok zsebes táskát) a hátamon.
A sluszkulcs, 1-2 kártya, némi kess, 2-3 zabszelet (giantbar), egy 3 decis flakon (esetleg mellé bentre egy kétdecis)-hisz mindig van hol utántölteni, kicsire csukható esőkabát(ami egyben széldzsekiként funkcionál ha felértünk, addig csak jól szellőzős/technikai felsőruházat) az még elfér ebben. Esetleg picike tripod; de inkább vmelyik ruhafélét használom erre. Rajta még egy picire hajtható hosszú ujjas technikai póló.
Ha viszem, X30/X100 a hónom alatt, vagy ha nem kell esőkabi, akkor az vagy aktuális MILC az övtáskában.
A nikon miatt anno mindig hátizsák kellett...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#166) tvamos


tvamos
nagyúr

Vegre atrakta a Nikon a gombokat a kijelzo bal oldalarol oda, ahova valok. Foleg az ISO gomb... pont ott van, ahol a D80-on is lennie kene!
Sajnos nem hasznalta ki ezt a ziccert arra, hogy a Canon M50-hez hasonlo tuti csiki-csuki kijelzot tegyen a gepre. Azert az tuti lenne vlogolni is, meg amugy is.
Nagyon tetszik a gep!.. Remelem, hamarosan megfogdoshato lesz valahol!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#167) tvamos válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


tvamos
nagyúr

--

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#168) tvamos válasza bayarena (#152) üzenetére


tvamos
nagyúr

"a nikon 1 kategoria, egyszeruen ertelmetlen, ott vannak a mobilok a sarkaban es hosszabb tavon be is erhetik."
Abban igazad van, hogy ez eldolt, de hogy teszel fel a mobilra egy 1 Nikkor 70-300-at? Sehogy! Ha masnak nem, ennek van ertelme. De tenyleg tokmindegy mar.
Tudom, ott az MFT, de akkormeg mar ott az APS-C Canon az EF-S obikkal, az M50-M100 abszolut jo gepek, es rohamosan megy le az aruk. Meg merem kockaztatni, hogy olcsobban jon ki az ember, mint az MFT-vel.

(#162) MC Pite válasza aginor (#160) üzenetére
Arrol nem is beszelve, hogy nem olcso a LR, foleg ha egy hasznalt fenykepezogephez veszed.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.