Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

A csupasz váz is több, mint 300K. Amúgy is jellemző a MILC-re, hogy drágább, mint a DSLR. Elvileg egyszerűbb, mert nincs benne tükör. Akkor miért drágább? 1.5-2x szorzóval lehet számolni a váz esetén és az objektív talán még több.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#2) t72killer válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Divat, azonkívül pl vázstabi.

Obiknál befigyel a cdaf-optimalizáció, ez tudtommal tartósabb motorokat igényel.

Nikonnak szépjóreggelt, kezd megérkezni a XXI.szd.-ba.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#3) PuMbA válasza t72killer (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Mondjuk ebben pont nincs vázstabi :) Obikban szerintem alapból elég tartós motor van, mert 10-15 évet kibírtak eddig is. A kevesebb eladás miatt drága inkább.

[ Szerkesztve ]

(#4) t72killer válasza PuMbA (#3) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Akkor marad a divat... Mivel a szenzorok korántsem járnak ott, h alkonyatkor/pl múzeumban jó zaj/dinamikával kézből lőjünk, a vázstabi hiánya manapság nemigen bocsánatos. Nem lep lep meg, h a sony, sőt a Fuji is nekiállt bevezetni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) Geri Bátyó válasza t72killer (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Néhány éve még (na jó, legyen 10) a Pentax csinált olyan DSLR-t, hogy a vázban volta a stabi. Nem is volt drágább, mint a többiek. Az obik viszont sokkal. Most a MILC minden tekintetben drága.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) PuMbA válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Ha az eddig meglévő, régebbi obikat adapterezed MILC-re, akkor az obik mondjuk nem drágábbak :)

t72killer: Vázstabi hiánya IS-es obiknál azért nem gond.

[ Szerkesztve ]

(#7) 80hun válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére


80hun
addikt

A vázstabi a kezdetektől benne volt a sony és pentax dslr gépekben.

A fejlesztést meg kell fizetni.
Az árán már nem csodálkozok mikor 200-300k egy jobb újgenerációs telefon :)

(#8) Geri Bátyó válasza PuMbA (#6) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Tök jó az adapterezés, meg is hatódtam hirtelen örömömben.
Mi van, ha nem Nikon DSLR-ről akar valaki váltani, vagy nem is volt korábban DSLR?

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#9) Stauffenberg válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Elvileg egyszerűbb, mert nincs benne tükör."

Most általánosságban válaszolok, nem a Z50-re értve: Van helyette közel teljes szenzort lefedő több száz CDAF-PDAF fókuszpont, szemkövető AF, EVF, fejlett videós képességek, néhány kivétellel IBIS (ami nagyon-nagyon-nagyon más liga ma már, mint amit a Pentax tudott, főleg az optikai képstabilizátorral összedolgozva). Aki csak annyit lát egy MILC-ből, hogy nincs benne tükör, az elég felületesen hasonlítja össze őket. Meg ezek a 300k körüli vázak már messze nem belépő kategóriát jelentenek.

Az objektívek ára meg relatív. A 20-30 éve piacon lévő, 10 évente ráncfelvarrt DSLR objektívek egyébként valóban tudnak olcsóbbak lenni, de ilyet mondjuk a Sony is csinált: Az FE 50mm 1.8 például egy kőkorszaki Minolta konstrukció E-bajonettel, újonnan néhány tízezer forintért, pont ennek a "DSLR-ről jövök, bezzeg Canonra volt olcsóért 20 éves objektív, nem értem itt miért nincs" vásárlóközönségnek, aki meg kicsit igényesebb, annak is van választék még ötvenesből. Akinek csak az ár számít egy objektív kiválasztásánál, annak általánosságban lehet valóban nem a MILC való, de bármelyik MILC rendszert nézzük, ma már ott vannak azok az aránylag megfizethető árú darabok, amik cserébe sokat is nyújtanak.

(#10) Akula válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Akula
őstag

Divatos lett, mert előadták, hogy nem csattog a tükér és az jó.
Meg ugye nem is kell tisztítani a belső portól. (állítólag)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#11) MrChris válasza Geri Bátyó (#8) üzenetére


MrChris
nagyúr

Miért baj ha kijött a Nikon is aps-c milccel? Ez a nyitó ár, többinél is drágán kezdik, gyorsan lemegy, meg talán obik is jönnek idővel. Miért is kéne olcsóbbnak lenni? EVF mitől lenne olcsóbb, mint a sötét kukker? Ha valami jobb és kisebb miért legyen olcsóbb? Már eleve az óriási hendikepp, hogy a tükörrel együtt megszabadultunk a front/back fókuszhibától! Inkább örüljünk, hogy konkurenciát kap a Fuji és Sony milc.

[ Szerkesztve ]

(#12) Geri Bátyó válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Kétségtelen, hogy én nem értek a fotózáshoz és a gépekhez. Annak idején megvettem a Canon EOS 500D-t, mert nem tetszett a sok vacak automata. Akkor aktuálisan megnéztem, hogy adott árban mi, mit tud és utánaolvastam a véleményeknek, néztem teszteket.
Most a MILC-nél, lehet, hogy a tesztek rosszak, de én semmi igazi előnyt nem látok, a méretét leszámítva. De legalább sokkal drágább.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) Stauffenberg válasza Akula (#10) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem tök jó, hogy nem csattog a tükör, egyrészt hangos, másrészt technológiailag megoldhatatlan, hogy a keresőben élőképet lássak, zebrát tudjak beállítani, hisztogramot vagy vízszintezőt kirakni, manuális objektívhez kapok a keresőben focus peakinget és belenagyítást az élőképbe, ahol pedig a setét OVF-ben nem látni már semmit, EVF-ben még mindig oké a komponálás.

Gyerekek, 2019 van. Évekkel ezelőtt is ciki volt már divathullámról beszélni.

(#12) Geri Bátyó: "Kétségtelen, hogy én nem értek a fotózáshoz és a gépekhez [...] de én semmi igazi előnyt nem látok, a méretét leszámítva. De legalább sokkal drágább."

Lásd: #13-as hozzászólásom az EVF-ről. Például. Nézd, semmi baj azzal, hogy nem értesz a témához, de tényleg. Csak mondjuk így a kinyilatkoztatásokkal is óvatosabban. A te géped leszármazottja a 800D, ami kb azonos árban nyitott, mint a Sony A6100, ami felszereltségben, tudásban, szenzorban, videóban, sorozatfelvételben, AF-ben olyan szinten b*ssza falhoz azt a belépő Canon DSLR-t, mint a huzat. Ja igen, mivel belépő modell kicsit öregecske EVF van benne, na bumm. A Canon vázban meg egy picike, béna nagyítású, sötét lyukon keresztül kell kémlelni.

[ Szerkesztve ]

(#14) t72killer válasza Stauffenberg (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

A "szimpla válasz" mentségére legyen szólva, hogy ez a váz és a canon aps-c cuccai tényleg eléggé belépőszint kategória, amiből kifelejtik az IBIS-t, a videót lesz.rják annyival, h "najó, legyen 4k a felbontás" (de marad 100mbps h.264, 30fps, mint egy jobb telefonnál).

A minőségibb obiknál megfigyelhető egy kis fejlődés optikai minőségben is, ami megmagyarázza a magasabb árakat. Hiába csiszol az ember 500+éve lencséket, ma is van új a nap alatt - és nem 2 fillérbe kerül egy-egy aszférikus vagy épp fluorit tag legyártása, a 20éve még nem létező OIS modul olyan precíz kidolgozása, hogy ma már 3FÉ-t simán elvárhatunk egy stabis optikától - és a mocorgó lencse az aprópixeles vázon se fogja elkenni az élességet.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) Stauffenberg válasza t72killer (#14) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mi is a probléma a 4K 100 Mbps H.264-el ezen az árszinten? Baromi sok faktor van még ami a videó minőségére hatással van, nem is értem minek jön ide egyáltalán a mobilos videózás a szörnyű rolling shutterrel, dinamikával, tömörítési artifactekkel és képzaj mocsárral.

(#16) Geri Bátyó válasza Stauffenberg (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem akartam én semmit kinyilatkoztatni. Vagyok én, a balf@sz, aki szeretne normális képeket csinálni. Ezt anno a belépő DSLR-el megtehettem. Alig volt drágább, mint egy komolyabb kompakt.
Most a DSLR-t mindenki fikázza, de a laikus csak azt látja, hogy a MILC nem jobb, de legalább drága.
Kellenének rendes összehasonlító tesztek, ahol azt is figyelembe veszik, hogy a belépő szint az sokszor a lelkes amatőr igénye.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) t72killer válasza Stauffenberg (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

300eFt környékén? Az, hogy megkapod egy használt 3éves GX80-ban vagy egyéb kb 3éves milc vázban kevesebb, mint feléért. Igaz, nem lesz rajta canikon plecsni.

Jogos, a telót hanyagoljuk :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#18) Stauffenberg válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

https://prohardver.hu/teszt/panasonic_lumix_dmc-gx80_kell_ennel_tobb/bevezeto.html

Vannak tesztek. Ez a szett vadiúj korában sem került többe egy belépő DSLR-nél, de sokkal több képesség van belezsúfolva. De említettem a Sony A6100-at is, ami mostanában fog piacra kerülni. Rá lehet nézni az Olympus E-M10 családra is. Csupa olyan gép, ami belépő DSLR árban van, de azoknál messze jobban felszereltek.

A lelkes amatőr meg egyre kevésbé vásárol fényképezőgépet, a teljesen fapad kategória súlyos tempóban zsugorodik a mobilok miatt.

(#17) t72killer: Akkor X-T30-at kell venni. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Geri Bátyó válasza Stauffenberg (#18) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Amit linkeltél egy 3 éves cikk. Lehet még kapni azt a készüléket?
Amúgy mindegy is, mert azt gondolom, hogy egy átlagos tudású kitobival 200K a max. amit kiad egy átlagember. MILC-nél ez maximum a váz.

A telefont meg ne keverjük ide. Az igényes amatőrökről beszéltem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) kovsol válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


kovsol
titán

Az ipari hulladék alsó kategóriás DSLR gépekhez képest a vele egy árkategóriás milc is egy technikai csoda.

Nezd meg a Canon 90D és a milc társa az M6 II árát. A DSLR a drágább. Honnan veszed, hogy a milc drágább?
Ez a Z50 nem alsó kategóriás gép.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#21) Stauffenberg válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A GX80 a mai napig kapható és egy jó rajzú kitobival 140-160k között mozog, most is egy bestbuy gép 200k alatt. Az igényes amatőr meg már egyre inkább a 300k kategóriában nézelődik. És bocs, de az 500D egy 10 éves gép, azóta összegyűlt közel 30% infláció és a forint is gyengült. Ami akkor 200k kategória volt, ma már 300k felett jár. Gyanítom a fizetésed sem annyi, mint 10 éve.

Mi is a probléma tulajdonképpen?

(#22) Mr.Csizmás válasza t72killer (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ja, tényleg divat :DD kit érdekel, hogy a nullából van fejlesztve egy csomó feature, AF, stb.? nem canikon féle upgrade, hogy az alaplap kap egy BT modult, meg egy új szenzort, minden más változatlan, hopp +50k, és +10/100 a modell típusszámába. :U

ps. kicsit nézelődj amazonon, hogy mennyiért mit kapsz, és milyen feature-kkel.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#23) bayarena válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


bayarena
aktív tag

Divat. A marketingesek jól dolgoznak. Halálom, mikor azzal ajjönnek, hogy jaj de jó, hogy kisebb...persze, amíg nem raksz rá egy objektívet, azzal együtt már nem olyan nagy a különbség, viszont a fogása szarabb is. Kinek mi tetszik, de azt nem mondanám egyértelműen, hogy ez egy jobb dolog.
A másik az, hogy csöndesebb...hát nem tudom, nagyon nem érdekel az expo hangja, sőt talán szeretem is, jó érzés ellőni egy képet..
Van pár újítás, amik biztos fontosak valakinek, de nekem nem hiányzik, hogy a keresőben hisztogrammot tudjak nézegetni, sőt, valahogy nekem zavaró ez a milc-es kereső, de ez is olyan, hogy lehet, hogy van, akinek meg az tetszik.
De a lényeg, hogy ha levesszük a sok marketing bullshitet, akkor nincs olyan nagy különbség a két termékkör közt, mindenki megtalálhatja azt ami neki jobban bejön.

Az árhoz meg csak annyit, hogy szerintem rohadtul nem magyarisztánra tervezik ezeket, itt külföldön az ilyen 300k Huf értékű elektronikus cuccok igencsak olcsónak számítanak.
A magyar piac nagyon kicsi, nem foglalkozik vele senki. Max a 2rule :)

(#24) aginor válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


aginor
addikt

Egy haladó gépnél ez az ár sajnos rendben van.. :U Nem vagyok otthon Canonban de ennek a tükrös párja szerintem a 77D vagy 80D, azok pedig 250-350k között mozognak, így nem látom hogy olcsóbbak lennének, és ugyanez igaz a MILC objektívekre is, bár ott erősen differenciálja a képet a gyártó is. Alapvetően az eredményezi a fenti tévképzetedet, hogy több gyártónál csak FF, vagy haladó vázak vannak inkább fókuszban, míg a belépő szintet annyira nem erőltetik. Jó ellenpélda erre a m4/3 rendszer, ahol keresős gépekből is vannak jó belépő darabok, lásd pl.: Oly E-M10, Pana GX80, G80. Amennyiben te egy olyan valaki vagy, aki nem akar komolyabban fotózással foglalkozni, de szeretne a telefonokénál klasszisokkal jobb képeket lőni, a micro4/3-ot pont neked találták ki. Tele van a rendszer kicsi cuki vázakkal és objektívekkel -még Magyar szemmel is- elérhető áron, pláne használtan.

A cikkhez: alapvetően tetszik a váz formája, a kezelőszervek már annyira nem, de szintén pozitívum a bajonettkompatibilitás, ugyanakkor a kihagyott IBIS nagy ziccer szerintem. Számomra emiatt máris esélytelenné válik a gép, és ezen az sem változtat, hogy a hozzáadott gagyikitobjektív stabilizált, mert nem biztos, hogy ezekkel szeretném használni, és mivel a Z rendszer FF objektívjei nem stabilizáltak, ha jól emlékszem -ahogy a klasszikus tükrös variánsok egy jelentős része sem-, így még ez sem komoly mentség. A Nikon nem cáfolta meg magát, éljen továbbra is a sznobizmus.. :C

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#25) Mr.Csizmás válasza aginor (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kieg: általában a két véglet van felhúzva, a fullbelépő - 2000d, 4000d szintű plasztikfantasztik -, vagy a túlsó vége, amit írtál. de a market splitet a fullbelépő vezeti, olcsó kitobikkal.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz specek alapjan, csak nincs mit ratekerni nativan.

(#27) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Néha azon gondolkodom, hogy hová lesz az a millió objektív és váz, ami elértéktelenedik, vagy csak simán körülményessé válik a használata az elérhető párja (váz-obi / obi-váz ) miatt. Mert lassan ott tartunk, hogy lepasszolni lehet egy használt obit/vázat, esetleg olcsón eladni, de hogy közöttük is a többség mobillal fognak fotózni, az tuti.

Őrülten automatizálttá vált az objektív-fejlesztés, tonnaszám dobják ki a neves és nevesincs gyártók a huszonhatezredik 3,5-5,6(6,3) alapzoomot és a manuál fixeket.

Megszámlálhatatlan a bajonettek, rendszerek száma. Egy nyílt rendszer, egy egységes bajonett és kommunikáció nagyon ráférne a piacra, kikényszerítené a valódi fejlesztéseket, mert ami most megy, az röhej.

Olyan érzésem van, hogy lassan a haladó fényképezés lesz az egyik leginkább környezetszennyező iparág a világon. Több értelme lenne fellépni ellene szabályzással, mint a microUSB-s töltő története a mobiltelefonok esetén.

(#28) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"de a market splitet a fullbelépő vezeti, olcsó kitobikkal"

És pont ez a szegmens zsugorodik brutális tempóban (ettől leginkább a Canon és a Nikon retteghet, hiszen ők dominálják ezt a szegmenst, nem véletlenül nyilatkozott úgy a Canon, hogy az ipar jelentős átalakuláson megy át és komoly visszaesésre kell számítani). Ez nem csak DSLR-re igaz, de a "fullbelépő" (EVF nélküli) MILC-ekre is. Nem véletlen, hogy a fókusz egyre inkább hangolódik a gyártók részéről az 1000 dollár körüli új "kvázibelépő" szint irányába, ott még stagnálni tudnak az eladások.

Amúgy meg a Sony csinálja nagyon jól: Régebbi vázakat is sokáig gyártásban tart, ez csökkenti a fajlagos gyártási költségeket és olyan ársávokban tud megjelenni a konkurenciához képest fejlettebb funkciókkal, ahol mások nem. Jó példa erre az A6000 vagy az A7. Az A6000 képes a "fullbelépő" plasztikfantasztik DSLR-ek árával versenyezni, az A7 pedig már Full Frame-et kínál kitben, újonnan 300k pénzért (vázat 200k körül is lehet már lőni egy-egy akcióban), ahol még mindig csak a DSLR gyártók "már nem halálosan belépő, de attól még amatőr" gépeit kapod meg.

Olyan drága MILC-ezni... :( Ja, azok fejében, akik semennyire nem követik a piacot, de nagyon megmondani a tuti azt tudják és tele van spammelve az összes MILC hír ezekkel. Kijavítani meg őket nem lehet korrekt információkkal mert úgyis az lesz a vége, hogy hisztizve az asztalra lesz csapva az atombomba érv, hogy "jólvan, nem érdekel, különben is szar a fogásuk", csak ugye az eredeti érv nem a gépek fogásáról szólt (mellesleg minden vázhoz vannak markolat nagyobbító kiegészítők a gyáritól az Aliexpresses filléres utángyártottig ha valaki erre gerjed). Ugyanez a réteg volt az, amely képtelen volt a választott gyártójából kicsikarni egy sor olyan előremutató technológiát, ami DSLR-en is megoldható lenne. Akiben meg felmerült az igény ezekre a funkciókra, elkezdett elszivárogni, nem véletlenül borítanak most a DSLR gyártók is irdatlan vagyonokat a MILC szegmensük felfuttatására, miközben a marketingeseik egy évtizeden át adták a kretént.

Most meg egy MILC gyártó (Sony) a világ második legnagyobb szereplője a globális piacnak, letaszítva a MILC-zöldfülű, de jelenleg is DSLR-ben erős Nikont a harmadik helyre. Hát ja... bizonyosan a marketingesek tehetnek erről, hiszen a MILC ipar technológiai fejlesztései mind csak baromságok, ezért lett tavaly a Sony a no.1 Full Frame gyártó eladási volumenben az USA piacon, még a Canont is előzve, ezek a vásárlók egy hatalmas hazugságnak dőltek be. Ugye ha a tényekkel nem tudok vitatkozni, akkor előveszem a jól bevált lehülyézést, az mindig segít.

Én nem vagyok a DSLR-ek ellen, még sokáig velünk lesznek, semmi baj azzal ha valaki inkább őket preferálja. De ez a vallásos imádat már kicsit unalmas így 2019-ben. Már a Canon vagy a Nikon is arról beszél, arról kommunikál, hogy a MILC kategória a jövő. Sőt a Nikon a Z-rendszer bemutatásakor (hogy végre legyen valami tényleg ON) azt mondta, hogy az F-bajonett az elmúlt 60 évnek szólt, míg a Z-bajonett meg a következő 60-nak, ők erre tették fel a jövőjüket (ahhoz képest azért megerőltethetnék magukat egy fokkal jobban, de látjuk az igyekezetet).

(#29) PuMbA válasza ROBOTER (#27) üzenetére


PuMbA
titán

"Olyan érzésem van, hogy lassan a haladó fényképezés lesz az egyik leginkább környezetszennyező iparág a világon"

Pedig relatív olcsón található használt 5D Mark III (300-350k), amivel profi eredményt tudsz létrehozni még ma is, komolyabb melókat tudsz elvállalni vele (pl. két kártya hely miatt), ha meg van hozzá a tudásod. Még YouTube-on is többen ezzel dolgoznak a mai napig. Ezeket a gépeket nem kell kidobni a szemétbe.

[ Szerkesztve ]

(#30) Stauffenberg válasza PuMbA (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valóban nem kell, egy 5Dmk3 a mai napig potens gép egy csomó mindenre, mondjuk én személy szerint A7 II-t vennék az árán, ha már használt piacról beszélünk, de nem kövezem meg azt sem, aki az Ödön mellett dönt, én is használtam sokat, remek gép, csak én már végleg elvesztem, nem tudnék visszamenni tükrösre.

(#31) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez olyan bekattanás, mint az ios vérfanoknál 2019-ben érvelni a 4.x droidos hibákkal, meg főzött rommal :U csak közben elment mellettük a világ.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#32) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#31) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Oda-vissza igaz ez, az Android vérfanok is bármilyen iOS hibából azonnal népfesztivált csinálnak. Nem kell lenézni a DSLR-eket sem, de vannak a szubjektív faktorok mellett (amivel nincs mit tenni), objektív tényezők is, amik felett valahogy mindig sikerül elsiklani. Ez a körül sem nézek mielőtt kinyitom a szám mentalitás nem szakmai fórumra való.

(#33) t72killer válasza ROBOTER (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Tényleg jó lenne egy nyílt bajonettrendszer, de szerencsére pl canon végű objektívparkkal egész jól el lehet lenni. Max nem ideális, mert pl m43-on elég bumszli.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) ROBOTER válasza t72killer (#33) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én alapvetőn a következményére, a teljesen nyílt kamera firmware-re gondoltam. Biztos vagyok benne, hogy a meglévő hardver lehetőségeinek töredékét használjuk ki. Nyilván egy firmware nem fog kisebb zajt és több fotont termelni, de hogy a HDR-ben, a panoráma funkciókban, a bemozduláscsökkentésben, a multiexpós felbontás/dinamikanövelésben 100x annyi lehetőség van, mint amit egy mai márkás kamera enged, az tuti. Nem beszélve a tetszőleges AF limiterről és hasonlókról. És a multi aspect is megmenthetne pár formátumot.

(#35) t72killer válasza ROBOTER (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Hú, azért asszem jópár vizihullának kellene leúsznia a Temzén...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) arn


arn
félisten

Ez rendes rendszer lesz, vagy ez is ilyen fellabu lo, mint az slr dx?

Apropo... z6 vs a7iii? :) 35os es 50es obival.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) aginor válasza Mr.Csizmás (#25) üzenetére


aginor
addikt

A full belépő eléggé vergődik mostanában (dslr-ben). Először a milc-ek szipkázták el a vásárlók egy részét, aztán meg a telefonok döntötték be mindkettejüket. Az a véleményem, hogy manapság belépő tükröst csak a hülye (vagy tájékozatlan, esetleg megvezetett) vesz. Vagy fentebb kell lépni tükrösben a normálisabb gépek, szolgáltatások világába, vagy itt jönnek a képbe az olcsóbb keresős milc-ek (aka. a6000/6100, E-m10, GX80/G80, stb.). Azt továbbra is tartom, hogy a kocafotósoknak a m4/3 egy közel tökéletes rendszer, sok lehetőséggel a fejlődésre, csak le kellene más győzni mind a tükrös, mind a FF sznobizmust. :U

arn: a DX alatt a Nikont érted? Ha igen, akkor az mikor volt féllábú?! :Y Pláne, hogy itt a bajonett ugyanaz, mint a nagy gépeké, tehát Sony módra szabadon rakhatsz rá FF lencséket is. Viszont ha a Nikon 1-re gondolsz, akkor teljesen igazad van, ahogy a Canon apsc milc-ei is elég harmatosak még ha komolyabb igények elé állítjuk őket (mondjuk az objektívpark is kissé foghíjas hozzá).

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#38) Mr.Csizmás válasza aginor (#37) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hálistennek, hogy kihal már a full belépő. parasztvakítás lvl 999. mft-m volt, imádtam hogy két zsömlényi helyen elfért töltővel együtt a táskában. EPM1+14/2.5 :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#39) aginor válasza Mr.Csizmás (#38) üzenetére


aginor
addikt

Azoknak mondjuk én is láttam értelmét egy jobb palacsintával, ilyen mindig nálam van, mert alig nagyobb, mint egy telefon elven. A Pana még tartja magát a GX880-al -vagy mivel-, bár nem túl acélos a masina az is tény, bár még így is megfelelhet azoknak, akiknek egy bankkártya méterű "vacak" kell. :K

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#40) arn válasza aginor (#37) üzenetére


arn
félisten

nincsenek meg a normalis dedikalt obik, amik nem szuksegtelenul nagyok, es nem vmi hulye ertekre jonnek ki a crop miatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#41) Stauffenberg válasza arn (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez mondjuk szerintem minden dupla formátummal dolgozó rendszerre igaz. A Sony esetén is sok hézagot a third party gyártók tömködnek be.

A Micro 4/3 és a Fuji X ilyen szempontból frankó, egyféle formátum van, csak arra megy minden fejlesztés, nem áll elő a hülye marketinges azzal a blamával, hogy "erre a látószögre már van FF verzió, tessék azt vásárolni".

Majd meglátjuk itt mi lesz.

Btw az IBIS kihagyása kár volt amúgy, ebben az árkategóriában nincs másik APS-C gép szenzorstabilizálással. Ha már a nyers specifikációk ennyire átlagosak lettek, ezzel kitűnhettek volna.

(#42) aginor válasza arn (#40) üzenetére


aginor
addikt

Továbbra sem értem, mi a probléma. Canikon évek óta így üzemel, gond nélkül. Általában a FF fizikai gyújtótávolságát kapja a legtöbb fix objektív, de ettől még jól használhatóak, a zoomokat pedig natív a formátumra fejlesztik, így azokkal többnyire nincs baj.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#43) Mr.Csizmás válasza aginor (#42) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem látom az apsc aranyháromszög-féle (24-35-50) DX 16-23-35 1.4-et, + a classic 85 portrét kiadó DX 56/1.2 (1.4)-t.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#44) Stauffenberg válasza aginor (#42) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Még MILC-ek sem voltak sehol, de már akkor is ment a nyígás a Canon-Nikon fórumokon, hogy APS-C-re nem jönnek olyan objektívek (itt főleg a fixeket értve ez alatt), amik FF ekvivalens látószögre vannak tervezve.

Jó oké, 24mm-es azért akadt, ez elég jó közelítéssel elmegy ekv. 35mm-nek, de ha amúgy sem akarsz FF-re menni, akkor feleslegesen nagy, nehéz és drága. Lehetne sorolni. Amiről te beszélsz, az csak az alkalmazkodás/kompromisszum, amiről meg mi, az egy létező igény.

[ Szerkesztve ]

(#45) arn válasza aginor (#42) üzenetére


arn
félisten

ok, megveszed a ffbol a 35ot, ami lesz kb 50, de ketszer akkora, mint illene. aztan az 50bol lesz 75, szinten joval nagyobb. ha lejjebb megyunk a ffbol kell vmi fenyeros uberdraga es ubernagy nagylato... nincs optimalizalt fixsor, hanem tobbnyire vmi olcso kompromisszumos uvegek. ez neked nem problema? :) ha megnezed a tobbi milces rendszert, akar az mftt, akar az xes fujit, vagy barmelyik kisfilmes meretu rendszert, mindenutt le van fedve frankon a tartomany. amig ez nincs meg, amolyan szedett vedett rendszer lesz.

en elobb mindig az objektiveket gondolom vegig, ha rendszert valasztok, hogy mire van szuksegem, ebbol mi erheto el, milyen meretben, fenyerovel, minosegben. utana ehhez valasztok egy vazat.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) aginor válasza Mr.Csizmás (#43) üzenetére


aginor
addikt

50= 24mm, az 56-ost megcsinálta a Sigma, 16mm-t szintén, 35-nek ott a 30mm szintén Sigma, bár lehet nem minden foglaltra. Zoomban is megvannak, bár kisebb fényerővel. Azért szerintem akkora baj nincsen itt. :U

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#47) 80hun válasza aginor (#46) üzenetére


80hun
addikt

Ezek nem dslr obik , csak szólok. :)

(#48) aginor válasza 80hun (#47) üzenetére


aginor
addikt

Ok, akkor nézzük a Nikont: 20mm van, 24mm van, 35mm van, 50mm van, 58mm van. A fényerő az persze már más kérdés, de továbbra sem látom problémának, hogy egy alapvetően amatőröknek tervezett rendszer nem tud lefedni minden profi igényt. ;) Ahogy továbbra sem látom, hogy annyira féllábú ló lenne a DX, bár valóban nem tökéletes. Ha valakinek annyira fontos tükrösben az 1.2 és 1.4 fényerő, az vagy körülnéz a kissebb lencsegyártók palettáján, vagy ott van még neki a FF világ is.

arn: a méretről eredeti hozzászólásban nem volt szó, az már csak utána került be a képbe. :K ;) Amúgy, ha annyira fontos a kis méret és súly, arra ott a 4/3, bár tudom, annak meg fos a képminősége. ;] ;)

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#49) Kristof93 válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


Kristof93
senior tag

Az objektívek nem ugyanaz a kategória. Tükörnélkülire általában új designok jönnek, több lencsével, komolyabb motorokkal, élesebbek, stb. Ezért drágábbak.

(#50) Mr.Csizmás válasza aginor (#48) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezek fullframe obik, "pazarlás" cropra tenni. (és drágák)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.