Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) MC Pite válasza bayarena (#96) üzenetére


MC Pite
veterán

Frászt, csak a marketing. 6-8 éves Nokia telóimat nem érik be az idei csúcskanerás mobilok sem, messze nem!
Nincs igazi verseny, épp most volt főoldalas teló (Op T7) aminek fél colos pixel bininges szenzora van, a korábbi hasonló tekómhoz képest katasztrófális vicc. De a kompakt sonykhoz képest is le cannak maradva...
Parasztvakítás, 1 jó helyett 3-5 gyengébb kameramodult pakolnak fel.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#102) hibavissza válasza t72killer (#100) üzenetére


hibavissza
veterán

Este a belépő dslr+kitobi is esztétikai értelemben hasznàlhatatlan képeket gyàrt kézből, jpg-ben. Kàr ezt a témàt tekerni jobbra-balra. Akinek a fotózàs nem a hobbija tök jól elvan egy jobb okostelefonnal. Nem is érti minek cipelne magàval bàrmit.

(#103) t72killer válasza hibavissza (#102) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi, a HSZ-em második feleként ezt kellett vna írnom:R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#104) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kapcsolódó: A Kipon úgy fél éve bejelentette a Canon EF-> Nikon Z AF adapterét:R. Azaz úgy tűnik elég lesz canon lencséket gyűjteni, az ember váltogathatja a vázakat szabadon.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#105) #89309696 válasza MC Pite (#101) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ez a sok kamerás felépítés kényszer, a régi telefonok dagik voltak és volt hely nagy szenzornak, ahhoz való nagy obinak, nagyobb gyújtótávnak, optikai zoomnak. De az az éra hamar elhasalt, mert a telefonoknál a vékonyság, a bazi nagy kijelző meg a minél nagyobb akku lett a fontos, meg minél több minden hülyeség belepakolása. Ebbe nem tudnak már csak sok kicsi kameramodult rakni, ha akarnának sem férne el egy 1 colos szenzoros modul lencserendszerrel. Inkább beleraknak egy átlagos, egy széleslátószögű meg egy zoom lencsét ezzel megadva a látószögek leggyakoribb méreteit, a szoftver meg együttesen használva okoskodik mélységélességet belőlük, fokozatmentes zoomot, meg részletesebb, sötétben jobb képet igyekszik produkálni. Esetleg mellé kerül még egy negyedik modul is ami extra dolgokat mér kisegítésnek.

Fejlődnek ezek szépen, csak közel sem annyit, mint a marketing bullshitek hitetik. Az a baj, hogy ez a szar telefonos éra kiöli az olyanokat, mint a Nikon1 és az összes társa ami ég és föld ahhoz képest és veszélyezteti az mft-t is. Telefon kijelzőn lehet, hogy nem, sőt a telefon azon a kijelzőn nézve szebbet fog csinálni, de abban a pillanatban, hogy ki akarom nyomtatni vagy meg akarom nézni a TV-n már el is hasalt a sztori a telefonnal.
Én még mindig röhögök rajta, mikor kiadnak egy telefont Xenon vakuval, hogy mennyire atyaúristen. A K800i-m is tudta már. 12 éves telefon... De gondolom a kondik nem fértek el a vékony telefonokban azért a ledet erőltetik máig.

[ Szerkesztve ]

(#106) #89309696 válasza D.Va (#91) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem volt az rossz, nekem nagyon bejön most is. A szenzoruk elavult, a Sony féle szenzorok úgy elhúztak mellettük, mint a huzat már akkor is. Ha azt kapták volna meg, meg normálisabb obikat és árat akkor nem hasal el ennyire. Annak idején a villámgyors pdaf is sokat nyomott rájuk, de ma már az az előny elmúlt.
Jobb fotós telefonjaim voltak, azokról váltottam át és hatalmas előrelépés volt a kitobival is. A fix f1.8-as 50milissel pedig megint nagyot ugrott a képminősége. Csak már öreg meg szeretnék előre lépni, illetve akarok egy 100-130 mili körüli fixet is, és ehhez a géphez csak egy van ami bazi drága. Meg egyébként se lenne kedvem már költeni rá ennyi idősen, meg mert a legutolsó generációs szenzoruk is elavult. Így le is fogom cserélni karácsony tájékán inkább.

Simán maradnék 1 colon nekem elég az a szint (bár a mélységélességgel küzdeni kell ez nagy hibája), ha cserébe olcsó volna, de nincs gép már köré és ha lenne is nem volna olcsó. Kompakt meg nem kell, én szinte mindent 50 milin fotózok, a filmes korszakban arra állt rá a retinám és emiatt fixobit rögtön dobom is rá és az mindenképp nagy különbség egy kompakt géphez (pl. Sony RX100 ha már említve volt).
De ebből mft lesz úgy is használtan, jó lesz az, bár a Nikon színvilág hiányozni fog. Az mft-nek is jót tenne, ha volna konkurens 2-es cropon, mert nagyon megültek. Aztán ha ők is elhasalnak akkor maradnak a drága aps-c gépek vagy ha olcsó lesz akkor durván lebutítva, én nem szeretném ha a választék a végén annyi maradna, hogy telefon meg drága belépő haladógépek. Ezért sajnálom a 2x crop meg a 2.7x crop (1") eltunyulását/megszűnését.

(#107) arn válasza #89309696 (#106) üzenetére


arn
félisten

A fuji kb annyival dragabb, amennyivel jobb. Ha 50est szereted, a 35 1.4el odaig lennel, csak keress hozza egy olcsobb kifuto vazat (t20, vagy vmi ilyesmi).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#108) Mr.Csizmás válasza arn (#107) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

T10 fillerekert, ha nem vagy kapkodos, es nem kell minden ujdonsag.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#109) #56474624


#56474624
törölt tag

Bírom, ilyen híreknél mindig előkerül a mobilok témája. Azt elhiszem, hogy az átlag embereknek simán kiváltja még a DSLR-t is. Mostanában elő-elővettem a régi Nikon D200-asom, ami egy 13 éves DSLR, kíváncsi lettem, mit tud ma. Nyilván megvannak a maga hibái, amit az embernek meg kell tanulnia kezelni, de nincs az a mobil, amivel akár csak a közelébe lehet férkőzni az elérhető (ezt itt fontos hangsúlyozni, mert az utómunka is hozzátartozik a minőségibb fotózáshoz, tetszik vagy sem) képminőségének, semmilyen tekintetben. A 10 megapixel valóban 10 megapixel, nem úgy néz ki, mint egy pár megapixeles kép felskálázva 10-15-20 megapixelre.

[ Szerkesztve ]

(#110) t72killer válasza #56474624 (#109) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Erre jön mindíg a standard válasz, h "az a kamera a legjobb, ami nálad van". Amire vissza szoktam kérdezni: tényleg muszáj minden útszéli sz.rt lefotózni, hogy aztán meg se nézze az ember?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#111) #89309696 válasza #56474624 (#109) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem annyira kevés az a 10MP. A4-en kiadja a 300 DPI-t, monitoron a 4K-t. Dolgozni nehezebb vele, de végeredményében nem annyira vészesen kevés a felbontás.

(#112) arn válasza t72killer (#110) üzenetére


arn
félisten

A ketto nem zarja ki egymast, mobillal sem kell mindent lefotozni :) de el kell fogadni, hogy minel elerhetobb, annal tobb foto keszul. Dedikalt digitalis geppel ia nagysagrenddel tobb fotot csinalsz, mint egy filmessel csinalnal.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#113) t72killer válasza #89309696 (#111) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A7SII, GH5s pl...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#114) #56474624 válasza #89309696 (#111) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igazából nem azt a 10 MP-t érezném én sem a D200 legnagyobb bajának, a zajtűrése az, ami problémás egy mai, de akár csak egy 5-7 éves géphez képest, azon a területen elég nagy fejlődés volt. Szóval ügyeskedni kell vele már exponáláskor is, már, ha lehet. :)

(#115) arn


arn
félisten

Jajj ne izeljetek mar... a 2000es evekben is hasonlo temakat fotoztunk. Azokkal is meg lehetett sokmindent loni. En speciel kreativabb fotokat csinaltam a limitaltsag miatt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#116) t72killer válasza #56474624 (#114) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mobilban eleve a fizika megerőszakolása a gond. Akik bedőlnek a 10+MP (manapság már 40+a divat) dumának, életükben nem hallottak még a Rayleigh kritériumról.

Pakolhatnak 20 gigapixelt is egy 1/3"-os szenzorra, az a telóra férő f/1.7-es lencsével akkor se fog 2MP-nél több részletet produkálni, ha a lajka CTO-ja személyesen csiszolja a fluorit lencsetagokat hozzá.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#117) bayarena válasza #56474624 (#109) üzenetére


bayarena
aktív tag

En is hasonloan jartam most a 40D-mel, es reszletessegben az a 10 megapixel sokkal sokkal tobb akarmelyik mobilos megapixelnel. Viszont a dinamika elegge fos sajnos, erzodik hogy szoftveresen a mai mobilok koroket vernek ra. Igaz azota eltelt vagy 14 ev.

(#118) PuMbA válasza bayarena (#117) üzenetére


PuMbA
titán

[link] Válaszd ki az XS Max-ot és a 40D-t. A 40D-nek nagyobb a dinamikája, szóval a RAW-ból biztosan több dinamikát hozol ki, mint bármelyik mobil egy képéből :) A mobil csak akkor nyerhet néhol, ha több képből rakja össze a képet komputációs módszerekkel.

[ Szerkesztve ]

(#119) t72killer válasza bayarena (#117) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Haver 350D-je jobb képeket produkál, mint az S7e-m. Pedig az is eléggé őskövületnek számít dslr fronton.

#120: igen, dinamika lesz belőle, de részletesség nem:(. Mióta 4k monitorom van a szemfolyatós fullHD helyett, sírni van kedvem, ha a telóról feltöltök pár képet. A HDR-shot egyébként nem tudom, mennyire fájlalja, ha mozog a téma:F?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#120) kovsol válasza bayarena (#117) üzenetére


kovsol
titán

Mert most már egy mobil lő tucatnyi képet és abból gyúr össze egyet. Nem egy expóból tol az olyan dinamikát.

May the Force be with you!

(#121) #89309696 válasza PuMbA (#118) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja, az utólagos szoftveres munka az amiben különbség lesz inkább.
A telefon a kép elmentésekor lefuttat egy XY algoritmust ma már jellemzően több expon egyszerre, aztán gyúr belőle egy fogyasztható képet, egy kezdetleges utómunkának is hívhatjuk, csak nem mi dolgozunk a szoftverben.
Míg a 40D csak elmenti azt az egyet ahogy van natúrba. Itt lesz a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#122) arn válasza #89309696 (#121) üzenetére


arn
félisten

A leskalazas sem hulyeseg. Egysegnyi meretbol tobbet kihoznak belole, meg ne feledjuk, hogy a kompaktokat, amiket valtottak azokban sem volt tul nagy szenzor.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#123) bayarena válasza kovsol (#120) üzenetére


bayarena
aktív tag

Mindegy hogy mi modon, tobb kep, utofeldolgozas stb. A vegeredmeny az, hogy egy gombnyomasra jobb eredmenyt ad. Az mas kerdes hogy ha elkezdesz utofeldolgozni a 40D-vel is, akkor tudsz jobbat talan, de a kezdok nagy resze, meg akik vennek a Nikon 1 szeriat nem profi kepfeldolgozast csinalnak.
Ilketve a masik kerdes a gyorsabb szoftveres fejlodes a mobiloknal. Hosszabb tavon gondolkozott a Nikon is es nem adta ki.

(#124) #56474624 válasza bayarena (#123) üzenetére


#56474624
törölt tag

Az mas kerdes hogy ha elkezdesz utofeldolgozni a 40D-vel is, akkor tudsz jobbat talan

Na ne már, hogy "talán". :)

A vegeredmeny az, hogy egy gombnyomasra jobb eredmenyt ad.

Kérdés, hogy milyen témára. Nem hiszem, hogy ez így általánosan kijelenthető.

Meg aztán nem mindenki szereti a telefonok algoritmusait sem, hányingert kapok a túlélesítéstől.

[ Szerkesztve ]

(#125) zolem válasza #56474624 (#124) üzenetére


zolem
aktív tag

"Meg aztán nem mindenki szereti a telefonok algoritmusait sem, hányingert kapok a túlélesítéstől."

A műbokeh vagy műDOF-tól tudnék hányni...

にんじん

(#126) bayarena válasza #56474624 (#124) üzenetére


bayarena
aktív tag

A lényeg, hogy a Nikon is pénzből él, és ha megérte volna folytatni a Nikon 1-et, lett volna rá elég kereslet, akkor folytatják. De nem így lett. Ők tudják a legjobban.
Nincs rá akkora igény, hogy megérje, ennyi.

(#127) Stauffenberg válasza #56474624 (#124) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A mobilos algoritmusok valahogy minden fényképezőgépes hírhez befészkelik magukat. Véleményem a témában:

[link]

A kissé odapörkölős stílus nem nektek, hanem az akkori vitának szól. Nem gondolom, hogy egy fotózáshoz nem értőnek a megoldás a hozzá nem értés fenntartása lenne csodálatosnak mondott algoritmusokkal. Minimális alapokkal (egy-két Youtube tutorial videóval gazdagabban) egy bármilyen mai fényképezőgéppel sokkal jobb eredmény hozható ki. Ha valaki megelégszik a mobilos algoritmusokkal is, hát lelke rajta, csak ne legyen már az előadva, hogy előbb csinál jobb fotót velük a laikus, mint rendes géppel, mert ez csak önámítás, mert amikor az algoritmus is kétségbe esik, akkor igényli az emberi beavatkozást.

(#128) bayarena válasza Stauffenberg (#127) üzenetére


bayarena
aktív tag

Persze, egyet értek, de akinek nem felel meg a mobilos fotózás, többet akar, szerkeszteni akar, áldozni szeretne rá, mert jobbat akar, az nem is egy Nikon 1re vált, hanem komolyabb szintre.
A Nikon döntése alapján nagyon kevés ember az, akinek több kell a mobilnál, de nem kell több a Nikon 1 szériánál...

(#129) #89309696 válasza bayarena (#128) üzenetére


#89309696
törölt tag

Most a 40D-rol volt szo, szoval egy aps-c komolyabb vazrol, regen. Dslr-hez hasonlitottuk a mobil algoritmust es nem Nikon1-hez. Nikon1 csak az én hulyesegem, de tudom, hogy értelmetlen platform.

(#130) hibavissza válasza Stauffenberg (#127) üzenetére


hibavissza
veterán

;] [szifon vs fusi mf]

[ Szerkesztve ]

(#131) arn válasza Stauffenberg (#127) üzenetére


arn
félisten

persze, hogy jobb, csak milyen aron?
+ 1-2kg cucc
- par ezer euro
+ x ora munka

fotoskent komolyan nem ertem, hogy mit nem lehet az atlagember szempontjain megerteni. olyan, mintha azt bizonygatnad, hogy milyen fasza az xy sportauto a palyan, mikozben az atlagember csak varosban megy vele, leer a spoiler, raz a futomu es 20 litert eszik szazon. jobban jar egy "varosi", olcso autoval akkor is, ha palyan sehol se lenne.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#132) Stauffenberg válasza arn (#131) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Valamit nagyon félreértesz, nekem rendben van az átlagember szempontrendszere, csak az bullshit, hogy az algoritmus jobb fotókat fog kiköpni, mint egy rendes gép + nagyon alapszintű tapasztalat. Ez önámítás és a mobilgyártó marketingesek elégedetten csettintenek, miközben lenevelik a fotózni vágyókat arról, hogy 30 percet rááldozzanak az életükből 1-2 Youtube tutorial megnézésére, cserébe súlyos felárakat elkérnek az eggyel jobb telefonért, amiben már benne van Az A Kamera, ami már azt ígéri te leszel a következő Ansel Adams. A helyén kezelve a mobilfotózás egy nagyon kényelmes, szuperkompakt, mindig nálad lévő dolog, nincs is vele baj. De ez pont olyan, amikor valaki egy M4/3 szettel vakerál arról, hogy simán kiváltja a Full Frame rendszert. Nem váltja, csak egy kompromisszumot kínál arra, ha a méret-ár-hordozhatóság fontosabb szempont más jellemzőknél.

Az árak meg relatív, úgy veszik az emberek a 700-1000 euró körüli mobilokat fotózásra, mintha nem lenne holnap, ugyanennyiből már kijön egy alap MILC szett, ami se nem nagy, se nem drága (egy jobb mobilhoz képest) és leiskolázza a csúcsnak misztifikált algoritmusokat. Öcsém több évnyi flagship mobilos fotózgatás után újított egy GX80-ra (~150k kitben újonnan, használtan meg bőven 100k alatt) és ég meg föld a különbség saját elmondása szerint. Nem viszi mindenhova ezt sem, de ha elmegy a barátnőjével csak egy laza sétára a városba, nyaralnak, eseményekre járnak, akkor nála van, nem nyűg cipelni. Azóta a barátnője is vett egyet és imádják.

Ha valaki idáig sem akar eljutni (önszántából vagy mert elhitte a marketing bullshitet), azzal sincs baj. Csak ne tápláljunk már egy téveszmét, hogy a full amatőr jobban jár a mobillal. Azzal jár legjobban, ha megismeri a lehetőségeit és egy nagyon kicsi energiát beletesz a tanulásba, az még csak pénzbe sem kerül és fájdalmat sem okoz.

(#133) vakablak93 válasza Stauffenberg (#132) üzenetére


vakablak93
őstag

én elég sok embert ismerek, aki oda van a telefonjáért és nem is gondolkodnak a kamera miatti évenkénti újabb csúcstelefon vásárlásán hanem egyből beleugranak, de a többség ha megkérdem azt mondja tisztában van vele mennyivel jobb egy rendes gép, csak éppen a szekrényben ülne, mert telefonképernyőni méretben nézik meg, meg mert minek kínlódjon a telefonra pakolásásval a képeknek- a másik csoport meg akik nagyot csalódnak valami lassú dslr-ben amit belépő szinten vettek, mert valaki osztotta nekik az észt hogy azt kell venni....-

egyébként ezt meg is értem, sok belépő gépnél amik mint fényképezőgép szuperek mint pl az ominózus teszt alanya amire a belinkelt kommented írtad...az egyetlen baj hogy lassú, a mai villámgyors okostelefonok mellett- simán idegesítő a használata , függetlenül attól hogy ami kijönne belőle (főleg a fuji a filmszimekkel lehetne igazán király a annak aki teló mellé venné...) mennyire szép.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#134) PuMbA válasza vakablak93 (#133) üzenetére


PuMbA
titán

"az egyetlen baj hogy lassú, a mai villámgyors okostelefonok mellett- simán idegesítő a használata"

Mi lassú? :) A mai telefonok, amik összerakják a 6-8 képet pont, hogy lassabbak, mint egy belépő DSLR, aminél lenyomod az expógombot és 0,3 másodperc múlva kész a kép. Mostanában láttam a Pixel 3A-t és az olyanokat ír ki sötétben, hogy tartsd ki a telefont 1-2mp-ig, mire elkészül a kép meg hasonlókat. Na ez az idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#135) Stauffenberg válasza vakablak93 (#133) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, csak nem erről volt szó. Nem azokról beszélek, akik tudják mi a különbség egy mobil és egy rendes fényképezőgép között, de kényelmi okokból a mobillal is beérik (lásd még: m4/3 vs. Full Frame ugyanez a párhuzam).

Arról a kijelentésről volt szó, hogy a mobilkamerák és a mögéjük pakolt algoritmus jobb eredményt hoz egy laikus amatőr kezében, mint egy bármilyen mai DSLR/MILC, ezzel nem értek egyet. Még a Jpeg motorja miatt sokat szidott Panasonic is jobb kimenetet gyárt vázon belül, mint bármilyen Google Camera vagy Huawei AI trükközés, mert megoldja szenzorból a dinamikát, érzékenységet és a többit. Hogy aztán ez ér-e valakinek anyagi ráfordítást, meg +1 kütyüt amit magával vihet az tök más dolog.

(#136) vakablak93 válasza PuMbA (#134) üzenetére


vakablak93
őstag

nem ere céloztam, amit írsz azzal én is egyetértek, én olyanokra gondolok mint amikor menüben léptetés vagy hasonlók lassan reagálnak, pl fogta mmár oylan gépet, ami ha bekapcsolva rajta volt a lencsesapka akkor utána 4-5 másodpercig kínlódott a fényméréssel, vannak gondok a menüben mozgással stb , vagy mikor érintésre akartam egy gépen Af-et állítani és volt egy fél/1 másofperc késés....mire oda tette a fókuszt -ez simán lassú és egy telósnak irritáló- EZT nem fogod megmagyarázni egy telefon fannak mert ezeket kinőtték a telefonok- egy hosszú záridőt meg elfogadnak, én sem értem a logikát de így gondolkodnak.....vagy egy csomó kütyü csatlakozik fél pillanat alatt a telókhoz, de a fényképezőgpek appjai azért nem a legjobbak ma sem....
egyébként pár barátom vett valami sony dslr-t valami A68 asszem, este fél percig nyomogatják rajtuk az exponálógombot mire valahol elkattan..-szóval van ilyen is....

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#137) t72killer válasza Stauffenberg (#135) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Őszintén a mai telefonárakat nézve nemigazán értem sokak nyafogását a "plusz anyagi ráfordítás" témában. Kiad 2évente 300eFt-ot egy telefonért, amit aztán pókhálósra törve a kutya se vesz meg tőle, de a 10évig minden telót garantáltan überelő 200eFt-os fotós kit "drága" :U.

A telefon vs normális szenzorméretű fotógép témában egy érvet tudok értelmezni, az a kényelem-hordozhatóság. Nyilván melóba menet v családot ide-oda szállítgatva nem akasztok a nyakamba egy 6kilós 5DmkX +2.8/24-70 +2.8/70-200+3db stúdióvaku kitet, ez érthető.

No mind1, vissza a nikon APSC MILC témához, aminek nagyon örülünk, hogy végre létezik...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#138) vakablak93 válasza Stauffenberg (#135) üzenetére


vakablak93
őstag

igen értem mire gondolsz, ne haragudj, kissé elmentem másfelé, csak arra akartam ezzel célozni hogy az ezt bekajálók szerintem nincsenek olyan sokan-legalábbis én nem sokkal találkoztam eddig

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#139) arn válasza Stauffenberg (#132) üzenetére


arn
félisten

epp ez az, hogy egyre kisebb a kulonbseg, es egyre tobbet kell raaldozni, hogy latvanyos legyen a dedikalt kamera elonye. plane, hogy:
* a fotok nagy resze a nezokepen sem jut at, szvsz teljes kepernyon is alig nezi vki
* a dedikalt kamera arra van belove, hogy a valosagot adja vissza, az emberek meg vmi szines szagos dolgot akarnak, ezt megkapjak azonnal a mobiltol. kameraval utomunka nelkul nem lehetseges

szoval a josag megitelese is erosen szubjektiv, a tobbsegnek a kameras kep jo, sot a fenti szempontok alapjan lehet jobb, mint amit a kamerabol kipottyano utomunka nelkuli. sok fotozo a fenykepezo alapjait sem akarja megerteni, nem hogy utana meg swt vegyen, aztan heteket toltson a nyaralos kepek rawjaival. lefotozza, megosztja, ennyi a tortenet.

de oszinten szolva mar nekem is egyre szukul azoknak az esemenyeknek a sora, amivel arra karhoztassam magam, hogy a csalad helyett a roluk keszult fotok feldolgozasaval toltsem az esteimet.

jobb? nem... megfelelo? igen. ez a kulonbseg.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#140) PuMbA válasza vakablak93 (#136) üzenetére


PuMbA
titán

Értem, hát ezek már tényleg elég régi gépek lehettek :) Ma ez már nem probléma, használtan veszel 70k-ért Canon M100-at ami kicsi, a kezelőfelülete a legegyszerűbb, minden az érintőképernyőn van, nincsenek fizikai gombok és mobilos felhasználóknak is szánják feljebb lépéshez. Dual Pixel AF van benne, tehát ha odaérintesz ahova fókuszálni akarsz, akkor ugyanúgy pillanatok alatt odaugrik a fókusz, mint egy telefonon, miközben ötször jobb a képminősége.

[ Szerkesztve ]

(#141) Stauffenberg válasza arn (#139) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ráeresztesz a kamerán belüli Jpeg-re egy tetszőleges színprofilt, igény esetén egy kicsit csavarsz a kontraszton és a szaturáción, máris ott a színes-szagos kimeneted. Nem kell szükségszerűen naturálisnak lennie az eredménynek.

Nem tudom ki beszélt itt nyaralások több száz RAW fotójának feldolgozásáról. Én hiába vagyok hivatásom szerint is fotós, a bánat fogja egy nyaralás anyagát LR-ban kigyurmázni, ezért mentek RAW + Jpeg-et és ha használható a Jpeg motor, akkor egy árva darab RAW-hoz sem nyúlok hozzá csak ha okvetlenül muszáj (de általában nem az), azonnal készen vannak a családon belüli megosztásra és a leválogatott 10-15 darab a nyomtatóba küldésre.

Tényleg nem értem ezt a beszélgetést, mintha olyanokkal vitatkoznék, akik 10 éve fogtak utoljára a kezükben fényképezőgépet és még sosem lőttek Jpeg-ben valami újabb vázon.

(#142) arn válasza Stauffenberg (#141) üzenetére


arn
félisten

a piac mar megadta a valaszt, igy eleg meddo vita. :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#143) Stauffenberg válasza arn (#142) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azt tökéletesen látom mi megy a piacon, de ez nem a szakmaiatlan kijelentéseket támasztják alá, hanem azt, hogy az embereknek milyen preferenciáik vannak.

(#144) aginor válasza Stauffenberg (#143) üzenetére


aginor
addikt

Na, itt fején találtad a szöget. Nem akarásnak, nyögés a vége. Ha valaki nem tud/akar olyan szinten sem belemélyedni egy használati tárgy üzemeltetésébe, hogy legalább az automata módot be tudja kapcsolni és exponálni, az nem a készülék hibája. Saját ismerősi körömből is kiindulva, már néha az is gond, hogy megértsék, hogy az expógomb kétállású. Ugyanakkor azt is tapasztaltam, hogy pl. volt barátnő, miután összekerültünk, szépen ki tudott kupálódni annyira gond nélkül, hogy beállított gépet a kezébe lehetett adni félautomata módban is, és gond nélkül tudta használni, tehát nem lehetetlen a dolog. A probléma inkább az, hogy nincs rá hajlandóság, ezen pedig nem tudsz segíteni, de igazából nem is kell, így működik a világ. Ezek után, ha valaki ennyire nem merül bele a dolgokba, akkor neki valóban jobb választás egy komolyabb telefon, és itt most nem a képminőségről beszélünk, hanem a kényelemről és praktikumról.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#145) #56474624 válasza Stauffenberg (#141) üzenetére


#56474624
törölt tag

LR-ban is gond nélkül rá lehet ereszteni egyszerre többszáz képre egy "színes-szagos" beállítást, aztán már csak exportálni kell, addig meg nem muszáj a gépnél lenni, míg ez eltart, szóval látványos eredményt ezen az úton is elég gyorsan el lehet érni, nem kell ahhoz mobil. Arról nem is beszélve, hogy egy dedikált géppel "parasztvakítani" is jobban lehet, sokkal hatásosabb képeket lehet kihozni. Ha pedig megtartjuk a RAW-ot, később még mindig hozzá lehet nyúlni a jobban sikerült képekhez, és rendesen megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#146) arn válasza #56474624 (#145) üzenetére


arn
félisten

ezek kozul az emberek kozul nyilvan sok hasznal lightroomot :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#147) #89309696 válasza arn (#146) üzenetére


#89309696
törölt tag

Vagy ha használna is, a "jól bekalibrált" agyonszínezett gyári alapbeállítású monitorján nagyon jól fog tudni dolgozni. :DDD

(#148) #56474624 válasza arn (#146) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kik azok az "ezek"? :F

(#149) MC Pite válasza #56474624 (#148) üzenetére


MC Pite
veterán

Nyúlna a tököm a rawokhoz nyaraláson/után. Ovfnél még előfordulgatott, hogy kellett, de (Fuji) EVF-es gépekkel ezerből ha egy rawot lövök. Az élő keresőképpel és a 0,4s visszanézéssel már látszik ha nagyon el van rontva (teszem hozzá hogy a fine jpgbe is bőven van tipikus korrekciókra tartalék).
Ha már ismerjük a vázat(mint pl hogy az ADL vörösíti párom barna haját; bár azt pont nem rémlik hogy lehetne utólag kapcsolni mint pl fujinál) max munkajellegű képeknél kellhet, vagy amiről tudjuk hogy még gyúrni akarjuk.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#150) #56474624 válasza MC Pite (#149) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én viszont nem látom okát, miért ne szerkesztgetném a raw-okat saját magam.
Ha sok van, beosztom magamnak több napra.
Rászánom az időt, mert örülök, hogy részt vehetek az alkotási folyamatban így is a saját ízlésem szerint eljárva. :)

(#151) Stauffenberg válasza aginor (#144) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már bocs, de ezt a magyarázatot egyik segghülye agyhalott fogyasztótól sem fogadom el (ne vedd magadra, nem neked szól). Egy okostelefont beüzemelni és belakni (szinkronizálások, appok letöltése, bloatware-ek letörlése ha lehet, beállítások személyre szabása, stb) egy nagyságrenddel komplikáltabb feladat, mint egy fényképezőgépen a módválasztót rekeszprioritásra tenni Auto ISO mellett és az egyetlen felhasználóra háruló feladat az expozíció kompenzációs tárcsa tekergetése. Azért sem gondolom ezt megugorhatatlan feladatnak, mert mobillal fotózni 100%-ban ugyanezt jelenti (mivel a legtöbb modellben fix rekesz van, így lényegében rekeszprioritást jelent ott is az automata mód és amikor a kijelzőt simogatod, hogy "világosabb" vagy "sötétebb" legyen a kép, az is csak expozíció korrekció). Aki be tudta üzemelni az okostelefonját, attól nem fogadom el, hogy egy hobbi fényképezőgéphez hozzá sem tud szagolni. De ismétlem: A mobil praktikuma érvként nekem tökre átjön, de sokaktól hallom ezt a teljesen értelmi fogyatékos gügyögést, hogy "hát nekem egy rendes fényképezőgép már túl bonyolult lenne". Minden évben új mobilt venni, mérhetetlen tempóban fogyasztani és az emberiséget belefullasztani az elektronikai hulladékba viszont elég könnyen megy, mert egy marketinges csapat azt ígérte, hogy idén már lehetsz még hülyébb a fotózáshoz, mint tavaly.

(#145) Ba cy lus: Azért a kamera Jpeg mellett szólhatnak még a dinamika korrekciós módok, amik kicsit behúznak a csúcsfényekből és emelnek az árnyékos részeken, jellemzően sokkal jobb minőségben, mint ahogy a mobilok vért izzadnak a feladat felett. Ha jól dereng (sosem használtam) Lightroomban is van valami egyklikkes feljavító funkció, ami talán rá is ereszthető a teljes importra, de ha a kamerából is eleve jól használható Jpeg esik, akkor feleslegesnek érzem egyáltalán elindítani is a képszerkesztő szoftvert. Ha szereted csinálni a Lightroomban piszkálgatást az tök jó, csak ugye a felvetés az volt, hogy egy mobil vagy fényképezőgép hoz jobb "egyklikkes" végeredményt, amit már nem kell toszogatni.

(#147) Fehér Farkas: Hát mert a mobilok olyan színhelyesek szoktak lenni? :D Még mindig ott tartunk, hogy sok mobilban nincs rendes kalibrált mód. Nekem OnePlus van és itt van D65 fehérpontra kalibrált sRGB és DCI-P3 is, de ezt még mindig sok gyártó leszarja. ahol meg adott, ott is csak az használja, aki tudja is mire szolgálnak.

[ Szerkesztve ]

(#152) bayarena válasza #56474624 (#150) üzenetére


bayarena
aktív tag

Persze, de ne magadbol indulj ki. Itt most mi nem a minosegrol beszeltunk meg a kozep/halado felszerelesekrol. Hanem hogy barmennyire is hianyzik 1-2 embernek a nikon 1 kategoria, egyszeruen ertelmetlen, ott vannak a mobilok a sarkaban es hosszabb tavon be is erhetik. Az emberek nagy resze azt se tudja mi az a raw. Nekik a mobil jobb. Ennyi.

(#153) #56474624 válasza bayarena (#152) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jól leragadtál a Nikon 1-nél. :) Én meg arról írtam, arra próbáltam utalni, hogy kifejezetten sok okát nem látom, hogy valaki, aki addig külön fényképezőgépet használt, áttérjen mobilra, mert az nem igaz, hogy órákat kell utómunkára pazarolni, hogy látványos legyen az eredmény (ha egyáltalán kell utómunkázni, de ha kell is, azt is meg lehet oldani gyorsan, ha a látványosság, "színes-szagos" eredmény a cél). Csak az az igazság, hogy az emberek szeretnek végtelenül elkényelmesedni, mindig van még kényelmesebb és még kényelmesebb. A filmes időszakban, ha valaki utómunkát akart a képen saját ízlése szerint, egyrészt sokkal korlátozottabb lehetőségek voltak, másrészt sokkal több pepecselést, odafigyelést igényelt, az tényleg komoly meló volt. Ma egy programban pár csúszkát kell huzigálni utómunka címen: ami 10-15 éve még jó volt, sőt megváltás, ma már óriási nyűg, külön fényképezőgép, még ha amúgy használható jpeg-eket is képes kiköhögni magából, és teljesen használható az automata módja, szintén nyűg, mert a fotózásban is "okos" mobil a fantasztikus algoritmusával még egyszerűbb. És természetesen muszáj követni a trendet, mindig a még könnyebb, még kényelmesebb felé kell menetelni.

[ Szerkesztve ]

(#154) vakablak93 válasza #56474624 (#153) üzenetére


vakablak93
őstag

kiválasztani egy filmszimulációt egy pl egy fujin és megérinteni a kijelzőt hogy fotózzon ,az nem bonyibb egy telonál, csak simán százszor jobb...eredméynt hoz, és színesebb szagosabb is sokszor mint a telóé.

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#155) kovsol


kovsol
titán

Barátnőm mobillal fotózott eddig, és vett magának egy Canon M100-t.
RAW+Jpeg módban lövi a képeket, így mikor hazaérve válogatva lát esetleg még fantáziát egy képben ott a RAW-on tud még módosítani, ahol megfelelő a kamerából kieső jpeg ott meg azt használja. Így élvezi az előnyét mind a kettőnek.

Vett magának egy állványt is, és nagyon szép képeket lőtt tűzijátékról is, meg esti hosszú záridős képeket is szereti. [pl] 100e Ft -os kitről van szó, és szerintem egy hidat képez a mobil és a komolyabb fotózás között.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#156) Stauffenberg válasza vakablak93 (#154) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy egy Fujifilm úgy színes-szagos, hogy közben nem szar.

(#157) aginor válasza Stauffenberg (#156) üzenetére


aginor
addikt

Azt nem akarjátok megérteni, hogy sok esetben nem arról van szó első sorban, hogy a képek elkészítése melyik megoldással mennyi energiába kerül, hanem arról, hogy cipelsz magaddal egy újabb kütyüt, amiért pénzt adtál ki, elhagyhatod, tönkre mehet, ellophatják, energiát kell beletenni a tanulásába, és az emberek egy jó része elkönyvelte, hogy a fotózás amolyan varázslatféle és nem tud vele megbirkózni, vagy nem is akar. És akkor még nem is említettük az igényeket, mivel a legtöbb embernek a felhasználási területeire és igényeire bővel megfelel egy telefon is.
Ezzel a folyamatos szajkózással Ti ugyanolyan keményfejűek vagytok, mint a másik oldal.. Legyen mindenkinek úgy jó, ahogy hiszi, nem lehet mindenkit megtéríteni. Ahogy a régi oktatóm mondotta volt mindig: "mindenki úgy ba**ik ki magával, ahogy akar". ;)

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#158) vakablak93 válasza Stauffenberg (#156) üzenetére


vakablak93
őstag

erre mondtam hogy simán 100x jobb főleg mert én is szeretem ami azokból kipottyan :R
- ilyen szempontból egy XF-10 tettszik nagyon-de persze ma az a pffujj mi ez kategória... :F
-de tény ma egyszerűen nem menő fényképezőgépet venni- vagy pedig ciki vagy ha megmondod hogy szerinted nem oké teljesen ami kijön egy telefonból... :W :W :W még akkor is hogy a legtöbb átlagembert megkérdem aki a telefonját imádja és tisztában van a ténnynel hogy jobb egy fényképezőgép... :(
-amikor meg kapok emailben pár telefonos raw-ot a havertól hogy csináljak mán vele valamit akkor az agyam dobom el mikor megnyitom őket és nem jó értelemben. :U

157 aginor: értjük mit mondasz de attól még a kijelzőre 2x az ujjammal odapötyinteni , nem több mint a telón az appot megnyitni és odapöttyinteni...nem kell annál többet tenni...
és tartom hogy az emberek egyszerűen inkább cikinek érzik szembemenni ezzel a teló az menő felfogással.

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#159) #56474624 válasza aginor (#157) üzenetére


#56474624
törölt tag

hanem arról, hogy cipelsz magaddal egy újabb kütyüt

Olyan sok kütyü ma már nincs, amit cipelnének magukkal az emberek, a mobiltelefon jó svájci bicskához méltóan kiirtott mindent. Ha mondjuk elmész nyaralni, térképet, úti könyveket, szótárt ma már simán lehet pótolni telefonnal, az információt ugyanúgy megkapod. Felszabadított egy csomó helyet, és pl. az említett esetben semmiféle hátrány nincs abból, hogy én honnan olvasom ki/le az infót (kivéve, ha elromlik esetleg vagy összetörik), viszont fényképezés terén ordító különbség van egy minőségibb gép és egy telefon között. Kicsit nehezemre esik elhinni, hogy ez előtt 20 évvel az említett plusz dolgok még elfértek, most meg már ott tartunk, hogy egy kisebb, de minőségi fényképezőgép sem fér el pluszban. Ez az, amiről írtam az előbb, mindig van kényelmesebb és kényelmesebb, ezt a végletekig lehet fokozni. Nagyon relatív.

[ Szerkesztve ]

(#160) aginor válasza vakablak93 (#158) üzenetére


aginor
addikt

Akkor én borzasztó ciki lehetek (majd mondom is a haveroknak ;)) , mert minden kirándulásra/túrára viszem magammal a motyót a hátamon, mint csiga a házát. :) A táska választásnál is az egyik elsődleges szempont volt, hogy legyen "normál" rekesze, amiben a nem fotós motyók is elférnek.

Ba cy lus: ez nem csak a fényképezőgépre igaz, hanem kb. minden céleszközre, hogy jobban tudja, mint a telefon. Nekem van túra navim is és annak is van pár előnye a telefonnal szemben, holott azzal is lehet navigálni.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#161) #89309696


#89309696
törölt tag

Mondjuk nekem pont azért hiányzik a Nikon, mert hideg, semleges, természetes színei vannak és ezt nem akarom elhagyni. Ez az mft vonalon nem igaz se a Panára, se az Olyra, aps-c szinten a Fujira sem. Sony nem tudom hogyan áll ezzel. Nekem kiég a retinám az egekbe tolt színektől, meg a túl meleg színektől is.
Persze millió program van ami rawból kijelölve all importál előre beállított színprofilra, azzal gondolom megoldható akármilyen gépre Nikon színvilág. De mint minden "fotósnak" nekem is megvan az egyediségem és az az, hogy rühellem a szoftveres munkát. Ha belelóg egy kövér ember hasa azt levágom oké, de színekhez, fényekhez egyáltalán nem nyúlok hozzá, ha kiégett az ég akkor az olyan lesz, ha árnyékos az arc egyik fele akkor olyan. Majd lesz egy következő fotó amin jó lesz. Szóval én szeretem a vázból kiköhögött jpg-t.
Ez is egyfajta lustaság.

Egyébként az emberek tényleg egyre kényelmesebbek és egyszerűbbek akarnak lenni, ez is az egyik oka, hogy miért nem visznek fotógépet magukkal és nyugtatgatják magukat, hogy a telefon is van olyan jó ezért jól jártak és jól teszik, hogy több kilókat költenek telefonra, mert ez még jobban megnyugtatja őket.

(#162) MC Pite válasza aginor (#160) üzenetére


MC Pite
veterán

Van turistanavim (montizáshoz, országutizáshoz főként); fényképezek telóval, meg fénykepezővel is. És nem hordok semmit a hátamon alapból (van egy nagyobb övtáskám, 1000-1300 méteres középmagas hegyi túrákra is elég).
Na jó, néha egy kis apróságot azért cipelek: [link] :DDD
Ritka amikor (nekem) kell hátizsák; és legalább egy X30at anélkül is szoktam vinni. Amikor DSLRem volt, akkor a táskában volt, is időnként elővettem (2,8as alapzoommal nem kézben/nyakban cipelős súlyban volt). Ha a táskában lapul valami fotós cucc mégis, azaz OM20.

(#152) bayarena : Speciel arra gondoltam a nyaralásos rawokkal, hogy középhaladóként/félamatőrként sem nagyon fűlik a fogam a raw feldolgozáshoz. 99,99%-ban jó a jpg eredménye annyira, hogy elég azon korrigálnom (lightroomnál sokkal gyorsabban használható programmal, megtekintés, válogatás közben).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#163) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#162) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

víz, cerbonaszelet, egyéb supply? vagy lendületből mész fel? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#164) aginor válasza MC Pite (#162) üzenetére


aginor
addikt

Akkor te ilyen terepfutó stílusban nyomod. :) Nekem is van ilyen "elmebeteg" haverom, aki csak egy szimatszatyorral túrázik velünk, meg egy szalmakalappal (hátha eleredne az eső). ;) Meg van a másik véglet is, aki 45l-es táska nélkül nem indul el sehova, és még a tartaléknak is van nála tartaléka. Igazából ha nálam kivonjuk a képletből a fotósmotyót, akkor nekem is elég lenne egy ekkora táska, pláne mivel ilyen "apróságot" még nem kell cühölnöm. Ha fotózási szándékom is van egy túrán, akkor viszem magammal a vázat, hozzá a 12-60-at, mellé a 40-150-et telekonverterrel és pótakkuval, de mivel van még hely a rekeszben, amibe mást nem igazán lehet gazdaságosan elrámolni, így pár szűrő, egy vaku és pár fényformáló is befigyel. Kívül egyik oldalt egy palack víz, a másikon egy kisebb állvány, minden eshetőségre. A normál zsebben meg némi hami, papírok, meg a helyzettől függően esőkabát, kamásli, egyéb apróság. Ez ugyan lehet, hogy soknak hangzik, de a Magas-Tátárában is felszaladtam vele bárhová. FF rendszerrel már több melóm lenne, de okkal tettem le a voksom a 4/3 mellé.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#165) MC Pite


MC Pite
veterán

Indokolt esetben viselek el valamit (abból is jól szellőzőst, terhelést jól elosztós, sok zsebes táskát) a hátamon.
A sluszkulcs, 1-2 kártya, némi kess, 2-3 zabszelet (giantbar), egy 3 decis flakon (esetleg mellé bentre egy kétdecis)-hisz mindig van hol utántölteni, kicsire csukható esőkabát(ami egyben széldzsekiként funkcionál ha felértünk, addig csak jól szellőzős/technikai felsőruházat) az még elfér ebben. Esetleg picike tripod; de inkább vmelyik ruhafélét használom erre. Rajta még egy picire hajtható hosszú ujjas technikai póló.
Ha viszem, X30/X100 a hónom alatt, vagy ha nem kell esőkabi, akkor az vagy aktuális MILC az övtáskában.
A nikon miatt anno mindig hátizsák kellett...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#166) tvamos


tvamos
nagyúr

Vegre atrakta a Nikon a gombokat a kijelzo bal oldalarol oda, ahova valok. Foleg az ISO gomb... pont ott van, ahol a D80-on is lennie kene!
Sajnos nem hasznalta ki ezt a ziccert arra, hogy a Canon M50-hez hasonlo tuti csiki-csuki kijelzot tegyen a gepre. Azert az tuti lenne vlogolni is, meg amugy is.
Nagyon tetszik a gep!.. Remelem, hamarosan megfogdoshato lesz valahol!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#167) tvamos válasza Geri Bátyó (#1) üzenetére


tvamos
nagyúr

--

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#168) tvamos válasza bayarena (#152) üzenetére


tvamos
nagyúr

"a nikon 1 kategoria, egyszeruen ertelmetlen, ott vannak a mobilok a sarkaban es hosszabb tavon be is erhetik."
Abban igazad van, hogy ez eldolt, de hogy teszel fel a mobilra egy 1 Nikkor 70-300-at? Sehogy! Ha masnak nem, ennek van ertelme. De tenyleg tokmindegy mar.
Tudom, ott az MFT, de akkormeg mar ott az APS-C Canon az EF-S obikkal, az M50-M100 abszolut jo gepek, es rohamosan megy le az aruk. Meg merem kockaztatni, hogy olcsobban jon ki az ember, mint az MFT-vel.

(#162) MC Pite válasza aginor (#160) üzenetére
Arrol nem is beszelve, hogy nem olcso a LR, foleg ha egy hasznalt fenykepezogephez veszed.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.