Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Engem ebben a cikkben a legjobban a home mini fogott meg :K

A HTC Google vásárlás így eltörpül a vártak mellett

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Akkor mégsincs vége a HTC-nek csak tulajdonképpen tőkét adtak az emberekért cserébe ha jól értem.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#3) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Azert tobb mint 1 mrd dollar eleg nagy penz, foleg ilyen erosen leszallo agban levo vallalat eseten, igy nekem most nem teljesen tiszta, hogy miert is kap ennyi penzt a HTC? Mert eladott par munkatarsat? Vagy egy nagy halom szabadalomert? Vagy csak egy uzletnek alcazott mentoov?

#2 de pont ez a bajom, ha csak emberek kellettek volna, akkor ennel joval olcsobban lehetett volna szakembert talalani a piacon. Akar elcsabitani a HTC-tol oket fejenkent mondjuk 10 millio dollarert, ki az aki nem ment volna bele?

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#4) Juhaszatti válasza Cathulhu (#3) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A szabadalmak valószínűleg elég sokat érnek nekik. Még akkor is ha nem kizárólagos jogot szereztek, csak hozzáférést kaptak.

(#5) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Jól járt a HTC, ideje újra felvirágoztatni a márkanevet!

Megyen!

(#6) BenHans válasza Cathulhu (#3) üzenetére


BenHans
addikt

Szerintem ez burkoltan az utóbbi, azaz mentőöv ami a Google-nek is kapóra jön.
Nem lepne meg, ha ez az együttműködés a háttérben igazából többről szólna csak hagynak önállóságot a HTC-nek, hogy a saját brand alatt tovább működhessenek segítséggel. Ez a társulás szerintem pont jókor jött mindkét fél számára.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#7) Cathulhu válasza Juhaszatti (#4) üzenetére


Cathulhu
addikt

Igen, gyakorlatilag hasznalati jogot vettek a szabadalmakhoz es nem magukat a szabadalmakat. Nekem az jon le, hogy a google adott 1 mrd-ot a HTCnek, hogy HTC mernokok HTC telefonokat gyartsanak google markanev alatt. Es igy annyira nem tunik az evszazad bizniszenek a dolog.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#8) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Na akkor mostmár nyugodtan eszek.

Csak aztán nehogy az legyen mint az MS-Nokia esetén.

(#9) Dr. 444Hertz válasza vodrosjozsi (#2) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Emberekért és a szabadalmakért cserébe :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#10) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szokatlan húzás, marad a cég, a Google szinte csak mazsolázott.
Mondhatni, csak desszertet kért a svédasztalról.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#11) #16820480


#16820480
törölt tag

Gyanús ez nekem, ilyen pénzmosás szaga van elsőre. Ennyit kiadni egy látszólag nem nagy haszonért... Biztos a G-nél jól zsonglőrködnek a könyveléssel, és elkerülnek valami adózást ezzel, vagy nem tudom.

(#12) batai15 válasza CptAdamica (#5) üzenetére


batai15
félisten

Úgy legyen.

(#13) twollah1976


twollah1976
őstag

Már kezdtem örülni, hogy vége a HTC-nek és a túlárazott telefonjainak.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) CptAdamica válasza twollah1976 (#13) üzenetére


CptAdamica
veterán

Miért, muszáj mindent megvenned és ezzel sok pénzt vesztesz?

Megyen!

(#15) joey04


joey04
titán

fizet a HTC-nek azért, hogy jó pár szakembere (akik közül sokan eddig is besegítettek a Pixel telefonok megalkotásában) a keresőóriáshoz szegődjön

Most lett egy kis pénz, de kérdés, mennyire fognak hiányozni ezek a szakemberek...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Tehát adott 1miliárd $árt szakemberekért. WUT???

0 $ba került volna 2* akkora fizurta felvenni ezen embereket....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#17) macskea válasza joey04 (#15) üzenetére


macskea
őstag

Nekem is ez jutott az eszembe. Ha elviszik a legjobb fejlesztőket - akár hardver, akár szoftver - ki marad, aki okosan felhasználja majd ezt a pénzt?

Még mindig úgy érzem, hogy a HTC előbb-utóbb a google privát bérgyártója lesz, nem csak mobil, de minden téren.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#18) -FreaK- válasza joey04 (#15) üzenetére


-FreaK-
veterán

Pont ezt nem értem én sem. Az oké, hogy ez nagyon jó a Google-nek, de miért jó a HTC-nek? Igaz, hogy most lett pénzük, de egy csomó embert (ez által tudást, tapasztalatot) vesztenek, kereshetnek új embereket. Ez számukra most elég rossz lépésnek tűnik. Bár biztos ők tudják jobban.. :)

(#19) joey04 válasza Dare2Live (#16) üzenetére


joey04
titán

Tehát nem. :)

Emellett a Google olyan licenc keretszerződést kötött, melynek keretében hozzáférhetnek a HTC szellemi tulajdonához, szabadalmaihoz és formatervezési mintáihoz, ami ugyancsak jót tehet a saját eszközök jövőjének.

Így nem is olyan sok az a pénz...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) Little Hulk


Little Hulk
tag

Szerintem megvették, de a HTC név marad, mert értéke van, és így publikálják, mert jobban hangzik mint egy csőd előtt álló cég felvásárlása....

(#21) kbyte1024 válasza Cathulhu (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1 magyarul fű alatt a Google diktál. Felvásárolták sutyiba,csak papíron máshogy fest.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#22) joelke HU


joelke HU
senior tag

Lehet kivár a Google. Nem veszi meg egészben most, majd amikor már teljesen lepusztul és gombokért megkapja a Vivével együtt. Nem kapkodja el, mint a Motoval.
Végülis az MS is tyúklépésben darálta be a Nokiát...

Motorola G51

(#23) B-Clone


B-Clone
aktív tag

Kicsit azért elég beszűkülten látjátok a helyzetet.... :D
Ezt a deal-t valószínűleg nem tegnap este találták ki, hanem valószínűleg már hónapokkal ezelőtt. A HTC-nél aminek tényleges értéke van, az a gyártósor, valamint a szabadalmi portfólió (utóbbinak nem is kicsi). Nyilván egyszerűbb átvenni a Google-nek embereket akik alkalmazni is tudják az adott technológiákat mint a világ túlfelén betanítani rá embereket.

Attól meg nem kell félni, hogy úgy enged át embereket a HTC, hogy nincs a helyükre pótlás.

Kaptak egy valag lóvét, a cég autonómiája megmaradt, és most jó ideig biztosítva van a szoros összedolgozás a gúgüllel.

[ Szerkesztve ]

(#24) mackoman


mackoman
tag

Ha sikerül a Google - HTC-nek hardware-ileg és szoftverileg olyan mobilokat alkotni mint az Apple,és évente max egy csúcs mobilt kiadni,akkor fel fog tudni zárkózni az Apple szintjére.Kivánom,hogy sikerüljön nekik.Ha így lesz akkor váltok almáról,de addig a droid csak droid marad.

(#25) Chevalier


Chevalier
tag

Lehet hogy ez kicsit off de a Pixel 2-ket is a HTC gyártja ?

einhorn az finkle

(#26) Juhaszatti válasza Chevalier (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

A sima Pixel 2 HTC
A Pixel XL 2 LG

(#27) roli543 válasza Chevalier (#25) üzenetére


roli543
őstag

A Pixel 2öt a HTC, a Pixel XL2öt az Lg

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#28) enginev3.0 válasza Dare2Live (#16) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez inkább egy kis pénz tőke a htc-nek semmi más
Nem akarta hagyni a Google veszni őket

Még jó hogy nem volt tender kiírva, mert ha Lőrincünk is indult volna, a Google most csak pislogna ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#29) Wesder válasza enginev3.0 (#28) üzenetére


Wesder
félisten

Ez de gonosz ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#30) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sose tudjuk meg, hogy valójában mi van a háttérben :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31) Chevalier válasza Juhaszatti (#26) üzenetére


Chevalier
tag

Thx man.
Szerintem ez a kis tranzakció nagyon hamar el fog sikkadni, a HTC kapott egy kis médiafigyelmet, de ha valahol le is csapódik ez a bevétel az talán az U12 t sem érinti

einhorn az finkle

(#32) vodrosjozsi válasza Dr. 444Hertz (#9) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én is mennék ennyiért dolgozni :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#33) weberzolee válasza B-Clone (#23) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Nyilván egyszerűbb átvenni a Google-nek embereket akik alkalmazni is tudják az adott technológiákat mint a világ túlfelén betanítani rá embereket.
...
Attól meg nem kell félni, hogy úgy enged át embereket a HTC, hogy nincs a helyükre pótlás.

Tehát a Google nyert mert készen kapja a melósokat/terméket, a HTC meg megszívta mert kereshet/taníthat az elvitt munkaerő helyére. Így mire talál és betanít egyrészt csúszik időben, másrészt meg elmegy a kapott pénz egy része. Aztán kijönnek a 2019 -es Pixelek HTC formatervre mivel hozzáfér a Google, a HTC meg csúszva az emberhiány miatt kiadja ugyanazt a tervet HTC logóval ugyanazon az áron, vagy tervez másikat ami meg pénz és idő. Hol van itt az előny a HTC számára ebben a bizniszben?

(#34) 0P1 válasza macskea (#17) üzenetére


0P1
aktív tag

A másik HTC topicban pont le akartam írni, mielőtt jött a hír, hogy valszleg nem teljes felvásárlás lesz, hanem gyakorlatilag a HTC telefontervezését / szervíz- és értékesítési hálózatát vásárolja meg a Google, a gyártókapacitás marad a HTC-nél, aki gyakorlatilag így visszatér a régi kaptafához, és ismét bérgyártóként fog működni, ami ugyan kisebb, de sokkal biztosabb profitot ígér, mint a saját brand alatt gyártás (csak a Pixelek gyártása elég stabil jövedelemhez juttatja őket, akárcsak a Foxconnt az iPhone-ok)

Persze mivel a HTC brand-re nincs szüksége a Google-nek, ezért az is marad a HTC-nél, így akár piacra is dobhat saját brand alatt is telefonokat, vagy bérbeadhatja például a TCL-nek, ők már úgyis begyűjtöttek ;]

És hát, a sorok között olvasva alóban valami ilyesmi történt ... Szóval, ha látunk is még HTC brand alatt telefonokat, azok egyre kisebbb részt fognak kitenni a HTC árbevételében, és amennyiben továbbra sem tud profitot produkálni a saját értékesítés, megszabadulnak végleg az üzletágtól.

A HTC , csakúgy mint a többi nagy taiwai gyártó, EMS-ként kezdte, főleg laptopokat bérgyártott a nagy PC brandeknek a 90-es évek második felének notebook boom-jának idejében, csak gyorsan más utat választott, először ODM-mé lépett elő (akárcsak a Compal) , és elkezdett bértervezni a Palmnek, a Compaq-nak / HP-nak és a mobilszolgáltatóknak handheld PC-ket és okostelefonokat, végül a saját brand alatt történő értékesítés mellett döntött.

A sors fura fintora, hogy most, hogy a HTC lassan visszaevez a régi vizekre, egy másik nagy öreg taiwani EMS, a Foxconn ellenkező ívet ír le, nemrég lépett elő ODM-mé (lásd Nokiák bértervezése a HMD-nek) , és a pletykák szerint kacsintgatnak a saját brand alatt történő értékesítés felé is.

(#35) nordo válasza B-Clone (#23) üzenetére


nordo
tag

Szerintem jól látod.

A htc-nél meg biztos,hogy nem a melósokkal van a gond hanem a vezetőkkel. Tuti,hogy egy rakás jó telefonterv készült, de a vezetők elmeszelték őket.

(#36) Cypresss válasza twollah1976 (#13) üzenetére


Cypresss
senior tag

Helyes, te ne vegyél tőlük semmit, neked ott a "jóárasított" iPhone X 440k-ért. :W

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#37) janeszgol


janeszgol
félisten

De ez csak a telefonokra vonatkozik? Mert szerintem a google-nek tervei vannak az okosotthonnal is, ahova kell a hang és a VR is.

(#38) Dr. 444Hertz válasza janeszgol (#37) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

A cikkben én nem látom sehol, hogy csak az okostelefonokra érvényes a dolog.
Szerintem jó pár ágazatot érinti a mostani megállapodás :)

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#39) Márko88


Márko88
aktív tag

...Szeretett gyártóm, de rengeteg problémájuk volt az új telefonok megbízhatóságával, ahogy a külföldi fórumokat olvastam.

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#40) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Ez egy mentoov. A guglinak nem erdeke hogy eltunjon az a gyarto amelyik a legminosegibb androidos telokat gyartja. Aki hasznalt mar htc-t(felsokategoriasat, a tobbit tenyleg hagyjuk) tudja mirol beszelek.

Johet a kopkodes.

(#41) janeszgol válasza marlboromen (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

Nyilván mindegyiket használtad, hogy ilyeneket jelentesz ki. :U

(#42) nordo


nordo
tag

"A HTC-nek múltja van a Google referenciakészülékeivel, ezt a részleget vásárolta meg a Google. Ez a megállapodás nem befolyásolja a HTC márkajelzésű mobilokat, mindösssze a jövőbeni Pixel mobilok gyártását veszi így át a Google tőlük.

Így, hogy a Pixel csapat távozott a HTC-től, a vállalat szóvivője elmondta, sokkal jobban tudnak fókuszálni a saját márkás készülékekre. A mérnökök tovább dolgoznak a mobilok fejlesztésén, ráadásul most van egy kis plusz aprópénz is erre a Google-től. A mobilokon kívül a Vive biznisz is profitálhat az extra pénzből."

[ Szerkesztve ]

(#43) marlboromen válasza janeszgol (#41) üzenetére


marlboromen
aktív tag

Hero, desire z, one mini 2(ezt egyszeruen imadtam hibatlan volt, pont jo a meret) m8. A paromnak volt one mini 1 most iphone hetest hasznal mert a mini sorozatbol nem jott ujabb es nem akart tepsi telefont de a htc-t jobban szerette, a mai napig emlegeti. Volt kozben egy samu galaxy nexusom, az hiba volt. Van a csaladban ketto darab s7 edge, meg egy p9 lite egyik sem rossz telo de valamiert megsem htc. Nem tudom megmagyarazni. Ha nem lesz droidos htc kenytelen leszek atmenni en is iphonra. Bar jo lenne ha kijonnenek egy max 5 colos normalis hardveres modellel. Egyebkent mindenki azt vesz amit akar, minel tobb gyarto van annal jobb szerintem.

(#44) janeszgol válasza marlboromen (#43) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez így korrektebb. :R
Én is írhatnám (szoktam is és az öcsémnek mindig mondom), hogy kétféle okostelefon van. Galaxy Note és a többi. De ettől még nem csak a Note-ok a legjobbak szerintem, mert van kedvencem más márkától is. Elég ovis dolog lenne, ha mindent degradálnék, mert nem Note.

(#45) zozzo72 válasza marlboromen (#40) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Az a helyzet, felsőkategoriás telóval már két - három éve már nem nagyon lehet mellényúlni.

Mind teljesítményben mind minőségben megfelelőt nyújtanak.

(#46) 0P1 válasza marlboromen (#40) üzenetére


0P1
aktív tag

Mentőöv valóban. Kell egy stabil szerződéses bérgyártó a Pixeleknek, ezzel kipipálva, (HTC nem csődöl be) és kellett saját tervezőgárda, hogy ne ODM szerződéssel kelljen gyártatni, hanem hagyományos EMS-sel (alias ECM) , ez is kipipálva (HTC-től átvéve a fejlesztőcsapat) . A többi mind mellébeszélés. A gyártó (htc) előbb-utóbb el fog tűnni a saját brand-jével, hacsak valami csoda nem történik.

(#47) Youri


Youri
veterán

A HTC-nek micsoda megvaltas, hogy a szellemi leepul a szakember garda :)

RTX ON

(#48) sz.balazs.95 válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az sosem lesz, mint a Nokia esetében, mert annyira nem balf... barom a Google, mint az MS. :N

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.