Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokar


dokar
addikt

ez a 2,1 GB hogy is jön ki? :F

extra - SEXRay

(#2) G@ben válasza dokar (#1) üzenetére


G@ben
addikt

Gondolom megtippelték, hogy x embernek lesz 3GB ramja, y-nak 2GB, z-nek 1GB és ebből átlagoltak.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#3) Sirpi válasza dokar (#1) üzenetére


Sirpi
senior tag

Gondolatban ogod az összes PC-t 2008. decemberében és kiátlagolod a memóriáik méretét. Most mi a gond ezzel a 2,1 GB-tal? Sok, kevés, vagy nem pontosan elérhető mennyiség egyetlen gépben?

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó hír, legalább majd emberi áron lehet a szükséges 2-4GB ramhoz jutni:)) Mostanság elég húzós még 4GB DDR3...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) klambi


klambi
addikt

végre nem csak a magas MHz- lesz a divat!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#6) t72killer válasza klambi (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az sem lesz akadály nekik, ha 1.5v-on viszik az 1333MHz-et:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) erdoke


erdoke
titán

Számomra a mennyiség erős, ugyanis inkább az újonnan eladott gépekre, semmint a meglévő gépparkra vonatkozhat az átlagos 2,1 GB. Olyan sok PC van még vállalati és otthoni felhasználóknál is fél-egy GB memóriával szerelve, hogy képtelen vagyok elhinni az 1,8 ill. 2,1 GB-ot, ha minden használatban lévő laptopot és asztali gépet beleszámolunk.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#8) waterman_ válasza erdoke (#7) üzenetére


waterman_
aktív tag

biztosan az eladott gépekre vonatkozik, mert ha a most forgalomban lévő gépeket néznénk, szerintem szép lenne, ha egyáltalán 1-nél nagyobb jönne ki átlagnak.
egy sima desktop felhasználásra szánt laptopba még ma is fél gigát dobnak csak, hogy valahol lehessen spórolni.. az kér csak többet, aki már nem az első gépét veszi.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#9) klambi válasza t72killer (#6) üzenetére


klambi
addikt

mi 1 alá lenyomjuk..sőt termelni fog a következő :K

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#10) t72killer válasza klambi (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az jó, a VGA-k uis elfogyasztják:DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#11) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Szerverek esetén valóban szükség van a nagyobb memóriára. Főleg azért mert a virtuális szerver technológiáknak köszönhetően egyetlen fizikai gépen egyre több virtuális szerver fut, így egyre nagyobb memória kapacitásra van szükség.

Desktop fronton viszont inkább probléma lesz a nagy modul kapacitás. Főleg azért mert a processzor gyártók olyan irányba indulnak el hogy a jelenlegi két csatornás memória rendszer még több három, négy csatornásra váltják le idővel. Ez optimális kihasználás mellett még több memória modult jelenet, amik ha már alapban igen nagy kapacitásúak, igen nagy összkapacitást eredményeznek. 2-4 GB-os modulok mellett egy 3-4 csatornás rendszer 6-16 GB-os rendszermemóriát eredményezne, amire desktop fronton nem hiszem hogy szükséges lenne. Ráadásul ekkora kapacitású memóriához már át kellene térni 64 bites operációs rendszerre/alkalmazásokra is.

Azért nem rossz ez, ahhoz képest hogy csak 78 nm-es gyártástechnológiával készítik. Processzorok már 45 nm-nél járnak, talán nem is kell 3-4 év hogy hogy hasonló 39 nm-re csökkentsék memóriáknál a gyártástechnológiát és az máris 4x nagyobb kapacitást jelent majd. 19 nm-ig szerintem nem fog gondot okozni a miniatürizálás, az meg már 16x-os kapacitást. Korábban volt szó arról hogy memória technológiák esetén próbálkoznak olyannak hogy 3 dimenziós, több rétegű gyártással növeljék a kapacitást. Ha még ez is összejön az még tovább növelheti a kapacitást. 2015 felé talán akár realítása is lehet egy 1 TB-os memória modulnak is, ha így haladnak a fejlesztésekkel.

(#12) TeeJay


TeeJay
félisten

2x4GB DDR3 1600MHz 8-8-8-20 ídőzítések mellett alapfeszültségen és mindezt 20pénzért
addig meg várunk :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13) FehérHolló válasza TeeJay (#12) üzenetére


FehérHolló
veterán

Először mutass 2x2GB DDR2-t ennyiért....

Skynet is real. It's called Google.

(#14) klambi válasza t72killer (#10) üzenetére


klambi
addikt

hát attól fügetlenül azért kíváncsi leszek mit fognak bírni...
lehet kihagyom a ddr2:DDD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#15) #65675776 válasza shabbarulez (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem kell áttérni 64 bitre. 32 bites OS is megcímezhet akár 64GiB RAM-ot mindenféle hókuszpókusz nélkül. Hókuszpókusszal meg határ a csillagos ég. 32 biten is!

(#16) #72042496 válasza #65675776 (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindez az Xp-re, ill. a 32 bites Vista-ra is igaz?

(#17) #64791808 válasza #72042496 (#16) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem, sima úton nem, tehát mindkét kollégának igaza van, és mindketten tévednek is.

A 32 bites OS natívan nem tud 4 GB felett címezni, csak PAE technológiával, valójában 36 biten. Így 64 gigáig mehetünk. Itt jön a DE. Egy windows serverben mindez elérhető, de az asztali 32 bites windowsokban ez le vagyon tiltva. Tehát az akadály nem fizikai, hanem "marketing-jellegű".

Elméletben tehát nem kell 4G felett sem 64 bites OS. Gyakorlatban asztalra meg igen.

Mindez windows-ra igaz. BTW 3 giga felett már 64 bites asztali win kell, mert a 4GB-os határba beleszámít a videokártya is, meg minden, ami memória-jellegű hardware a gépben. Ez egy 768 megás VGA-val már vicces :D Egyszer volt egy teszt, hogy egy Quad-SLI-s gépben a winxp32 már a 2giga ramot sem látta teljesen :D

Más: a memóriapiac azért tetszik nekem, mert a sebesség és a méret nagyjából egyenletesen, arányosan nő. Pl a merevlemezek esetében ez nincs így, mert nagyon jó, hogy van egy 1TB-os lemezem, csak egy nap, mire megtelik.

[ Szerkesztve ]

(#18) #65675776 válasza #64791808 (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PAE PPro óta létezik, nem igazán igényel semmi extra dolgot. SW oldalon pedig 32 bites asztali Win-ek esetén is támogatott, pl ez teszi lehetővé, hogy egy alkalmazás több mint 2GiB RAM-ot használhasson és a DEP-hez is kell (NX Bit igényli).

Szóval tévedés, hogy asztali 32 bites Win-ben nem elérhető a PAE. Sokszor egyenesen megkerülhetetlen. Ami a 4GiB feletti címtartomány eléréséhez kell, az 32 bites Win-ek esetén az AWE. Ez viszont valóban csak az EE feletti Win Serverekben létezik (illetve W2k Advanced Serverben is).

(#19) shabbarulez válasza #65675776 (#18) üzenetére


shabbarulez
őstag

"Szóval tévedés, hogy asztali 32 bites Win-ben nem elérhető a PAE."

[link]

Én akárhogy nézem az M$ linkjén, de egyetlen home kategóriájú desktop OS sincs felsorolva azok között ahol 4GB-nál nagyobb fizikai memória kezelése elérhető. Szerintem is úgy van ahogy Cerebellum írta.

(#20) #65675776 válasza shabbarulez (#19) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem is mondtam, hogy van olyan asztali 32 bites Win, ami támogat 4GiB-nál nagyobb címtartományt. Csak azt, hogy asztali 32 bites Win-ek esetén is támogatott a PAE. Ahogy a linkelt oldalon is ott van: "Microsoft supports Physical Address Extension (PAE) memory in Microsoft Windows 2000, Windows XP, and Windows Server 2003 products" És alatta a táblázat, benne a Windows XP (all versions) sorral.

Legalább azt próbáld meg értelmezni amit linkelsz. Egyébként tulajdonképpen meg kell köszönnöm, hogy saját magad ellenében megerősítetted az állításom. :))

PAE ≠ >4GiB címtartomány!!!

Egyébként meg olvasd át ezt is.

(#21) t72killer válasza shabbarulez (#11) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azért ki lehet használni a 16-20GB RAM-ot: ha a "felesleg" gigabyteokat virtuális HDD-nek használjuk (mint pl itt vagy itt) ami nagyon hasznos tud lenni, ha nincs 2 szupergyors SSD-nk raid 0-ban...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#22) Ste


Ste
addikt

már csak olyan win kellene, hogy elterjedjen, ami kezeli is ezt a sok ramot (nem megeszi, kezeli)

(#23) t72killer válasza Ste (#22) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Server 2003 64 bit. Amúgy 16 gigából sztem még egy vista 64bit is szabadon hagyna legalább 12 gigát, úgyhogy maradna bőven progiknak:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#24) tomzi1


tomzi1
tag

Na én nem értek az ilyenhez, de valami nagyon szúrja a szemem: a cikkben több helyen gigaBIT van írva, szerintem helytelenül.

(#25) FehérHolló válasza tomzi1 (#24) üzenetére


FehérHolló
veterán

Helyes az, de legalább figyelmesen olvastad. ;)
Számold meg, hogy a memóriamoduljaidra hány chipet raktak! Ha mondjuk a cikkben szereplő 2Gbites lapkából rápakolnak egy modulra 16 darabot, ki is jön a 4GB-os modulméret.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#26) Ste válasza t72killer (#23) üzenetére


Ste
addikt

otthoni felhasználásra is ajánlod a 2003 servert? :U

(#27) t72killer válasza Ste (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

volt egy időszak, amikor otthonifelhasználtam a 32bites testvérét. Jóval stabilabb az xp-nél, nem lassabb, biztonságosabb, stb. Amúgy a vista a 2003-as kernelét használja, ha jól tomm.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) max-pain válasza #65675776 (#15) üzenetére


max-pain
senior tag

A PAE-el csak gondok vannak nem ellenorzott kornyezetben (pl. driver-ek, stb.), talan ez az egyik ok, amiert kiszedtek a nem szerver Windows-bol...
Lassu, a programozok komoly reszenek nem tetszik (lasd Tim Sweeney (Epic Games/Unreal engine) kirohanasat par evvel ezelott), egy szuksegmegoldas. Flat memory model kell!

(#29) tomzi1 válasza FehérHolló (#25) üzenetére


tomzi1
tag

köszönöm a felhomályosítást :)

(#30) #65675776 válasza max-pain (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem szedték ki, benne van. Flat Memory meg csak és kizárólag natív 64 bites OS-rel oldható meg. A Flat memory egyébként sem a PAE ellentétje, hanem a szegmentált memóriakezelésnek.

t72killer: Még csak 64 bites sem kell. Egyébként az XP x64 épül a Server 2003 SP1 kernelére. A Vista kernele BSD alapú.

[ Szerkesztve ]

(#31) max-pain válasza #65675776 (#30) üzenetére


max-pain
senior tag

Valoban nem szedtek ki, de az XP eseteben az SP2 ota (es a Vista is ezt orokolte) a cimezheto tartomany lecsokkent, hogy elkeruljek a driverproblemakat.
A lenyeg, hogy a PAE a FMM-el szemben mukodesebol adodoan hatranyban van rengeteg (bonyolultabb, korulmenyesebb, lassabb, nem old meg minden problemat, stb.) szempontbol. Egyszeruen nem idealis.

(#32) Goll-r válasza max-pain (#31) üzenetére


Goll-r
tag

Na ez jó kör volt! Köszi mindenkinek a windows leírásokat, mostmár tudom milyet kell beszereznem... :C

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.