Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ImpersonatoR

Holnap lesz BF?
Le vagyok maradva azt hittem 24.- en :U

[ Szerkesztve ]

(#2) Gibo


Gibo
senior tag

Mondjuk ahogy ez utóbbi reklám meg van fogalmazva, az sokkal korrektebb mint a fent is említett 2015ös...Kivételesen helyesen járt el egy magyar közigazgatási szerv :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#3) Saccco válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak náluk.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4) Azie válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


Azie
őstag

fostalicska magyar cégek így próbálják lefölözni a valós európai/ww BF-eket. lévén ha látod, hogy holnap 20%-al olcsóbb amit akarsz, akkor tuti megveszed és nem várod az amazon/többi külföldi webshop rendes 40%+ akcióit. :) magyar logika... a 10M meg rohadtul jelképes, aprópénz.

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#5) wierra válasza Azie (#4) üzenetére


wierra
senior tag

:C :R :C

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Azt gondoltam, hogy azért kapnak bűntit, mert tényleg "előre hozták a saját BF-üket" a nemzetközi elé... de hát nem, a két évvel korábbi a lényeg...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Bird válasza Saccco (#3) üzenetére


Bird
addikt

Téves infó. Media Marktban is akkor lesz...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#8) qrr válasza Azie (#4) üzenetére


qrr
csendes újonc

Én az utóbbi két évben azt vettem észre, hogy szeptember körüli árat megnövelték októberben-novemberben 15-20%-kal, majd jött a Black Friday és pontosan azt a kedvezményes árat tették rá, amennyiért egy-két hónappal előtte árulták a terméket. Ügyes, nem? :D

(#9) Saccco válasza Bird (#7) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak náluk IS.

;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Remélem, másokat is vizsgálni fognak, az ED kicsivel sem sárosabb a többieknél!

(#11) Hegzsa válasza Azie (#4) üzenetére


Hegzsa
csendes tag

Ha lehetne upvote-olni én erre adnék 100.000-et :DD :C

(#12) Azie válasza qrr (#8) üzenetére


Azie
őstag

ez is jellemző pár cégnél.

nyáron volt az alzánál "nagy leárazás", ahol parfümöket valós ár fölött adtak még az akcióban is, valamint az eredeti ár a retail árnál is magasabb volt. rájuk írtam, hogy nem kéne felírni az árakat akciózás előtt. válaszban megküldték, hogy már akció előtt hetekkel is horror (douglas árnál is magasabb, LOL) áron volt náluk a cucc. itt elengedtem, ha valaki ennyire hülye, hogy még így is beszopja, hát annak szíve joga.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#13) Azie válasza Bird (#7) üzenetére


Azie
őstag

remek adatbázis bővítés címanyaghoz

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#14) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon helyes, büntessék meg az összes céget aki átveri a vásárlókat

Azért is büntetnék, ha 1 héttel a BF előtt felviszik az árakat, hogy aztán "akciózni" tudják őket

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) atike


atike
nagyúr

Kellene egy legkisebb % is... :) :DDD

(#16) szekera


szekera
csendes tag

1) Manapság az összes reklám megfogalmazása ehhez hasonlóan feltételes módú:
akár, segíthet, hozzájárul(hat), biztosít(hat), okozhat, stb.
tessék csak figyelni pl. a gyógyszer v. gyógyhatású készítmények reklámait => kiborító!!! :W
ha a GVH következetes, akkor ezeket a hirdetéseket is górcső alá veszi
2) aki mindent elhisz egy kedvezményes hirdetésből, az meg is érdemli
(előző hsz-ok szerinti manipulatív árképzési gyakorlatok)
BF-t v. más akciókat én is megnézem, de én rögtön kontrollálom az akciós árat az árakat összehasonlító oldalakon
és rögtön kiderül az igazság => valóban akciós-kedvezményes árról van szó, v. csak a feltornászott árhoz képest mutatják kedvezőbbnek a jelenlegi árat (esetleg az árfigyelőt is megnézni)

[ Szerkesztve ]

(#17) wolfman


wolfman
veterán

Én most egyetértek a GVH-val, merthogy én is folyton ezt tapasztalom, hogy nem éppen a tipikus termékekre adják azokat a hatalmas százalékokat, hanem full mellékes zsarságokra. Tehát az ember a televíziókra, számítógép alkatrészekre, konzolokra, egyéb elektronikai, hangtechnikai stb. dolgokra szeretné elverni a pénzét, erre ilyen laptoptáskák, laptophűtők, kiegészítők kapnak 70%-ot, ami kéne meg csak 5,8%-ot.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#18) MageRG


MageRG
addikt

Gratulálok a magyar kereskedőknek.
Elérték, hogy a BF ugyanabba a kategóriába essen, mint a vendéglátásban a Torkos csütörtök:
Ha nem akarom hogy átverjenek vagy késsen a rendelésem, akkor messziről kerülendő.

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#19) Stonerice


Stonerice
őstag

Jövőre pedig majd megbüntetik a 2016-os gazdasági évben elkövetett bűnökért , és így tovább és így tovább! :DDD
Egyébként körülnéztem a címlapon most is és nem esett le az állam! Már ha a készletet is tükrözi az akció!

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#20) Azie válasza MageRG (#18) üzenetére


Azie
őstag

hát igen, 3 év alatt tönkre vágták a szokást, még mielőtt meghonosodott volna.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#21) bwoay válasza Azie (#20) üzenetére


bwoay
nagyúr

szívemből szóltál, nálam pont ma szakadt el a húr a szándékosan félreértelmezett és totálisan rosszul alkalmazott magyar Black Friday kapcsán. csak sajnos mindez arra vezethető vissza, hogy a vásárlóközönség évről évre kedvezőbben reagál rá. nem csak az egy héttel korábbi, meg az egész hónapban tartó BF-re (ma láttam konkrétan Black Novembert hirdető céget... :U), de a felárazott akciókat is megeszik a tömegek. pont, mint használt autó vásárlásnál a nyilvánvalóan visszatekert km óra állás - az emberek konkrétan kérik a pofont :(

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#22) Lacok válasza ImpersonatoR (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Holnap is és 24.-én is. Ki mikor tartja.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#23) bwoay válasza Lacok (#22) üzenetére


bwoay
nagyúr

biztos van olyan is, aki márciusban karácsonyozik, de a Black Friday az a Hálaadást követő péntek, idén november 24-re esik.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#24) catalano


catalano
tag

Nokia 5-t 49.990Ft - jaj, megremegett a mutatóujjam... az év vétele! :DDD

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#25) fornettisuti


fornettisuti
veterán

A rendszeressé tett akciós időszakok előtt hirtelen felárazásokból levett kamu-akcijókért mikor büntetik meg az ilyen üzleti magatartást képviselő piaci szereplőket?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#26) Pano


Pano
addikt

Az itthoni Black Friday akciók ugyan olyan mértékű akciók, mint az év bármely szezonális szakában (húsvét, iskolakezdés, ballgás stb), csak nagyobb a marketingje, ugyanis az emberek benyelik.
Hülye lenne nem csinálni, ha egyszer úgy megugrik a bevétel, hogy a vezetők a grafikon láttán a pöcsüket markolásszák.

[ Szerkesztve ]

(#27) catalano válasza Pano (#26) üzenetére


catalano
tag

Scholl Velvet Smooth elektromos talpreszelő 13 990 Ft helyett 5 490 Ft

:C :C :C

Akció nélkül 6500-ért vettem réges-régen... most 13990? Szépen fogott a ceruza!!!

Az ilyen felárazást büntetném!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#29) adalbert1 válasza catalano (#24) üzenetére


adalbert1
veterán

Na igen, még ha Nokia 6 lenne olyan áron, akkor azt mondanám, hogy az egy jó akció, de Nokia 5 biztos nem kellene ennyi pénzért (talán olyan 35k-t adnék érte).

(#30) catalano válasza adalbert1 (#29) üzenetére


catalano
tag

Ja, kamu az egész!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#31) #96302336


#96302336
törölt tag

Se edigit, se emag, Ezeknek nem black friday kell, hanem dzsihád! szeptemberben felverik az árakat, majd nagy kegyesen beakcióznak pár érdektelen vackot. Egyébként a büntetési tétel a vicc kategória, kb, mintha engem büntetnének 20 forinttal. Képzelem, hogy mennyire megbánták.

(#32) , válasza Saccco (#9) üzenetére


,
addikt

Az alza.hu-n már mától (csütörtök) Black Friday van. Az az igazi Fekete Péntek, ami csütörtökön van (kezdődik). :D

(#33) catalano válasza , (#32) üzenetére


catalano
tag

ASUS DUAL GeForce GTX 1060 O3G 63690... elfogyott? vagy sose volt?

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#34) , válasza catalano (#33) üzenetére


,
addikt

Az konkrétan volt nekik, de elég hamar elkapkodták.

Viszont volt olyan termékük, ami egyáltalán nem volt, tehát már az akció megkezdése előtt 11 órával sem volt belőle (meg utána sem természetesen): Kép

(#35) Lacok válasza bwoay (#23) üzenetére


Lacok
őstag

Ezt szerintem az adott cégeknél reklamáld : [link] [link] [link] [link] [link] [link] a teljesség igénye nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#36) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

O1G Mészáros webáruházat nyit/elvesz? Tegnap mall.hu, ma edigital...

(#37) kacsyx válasza Rodi 4.80 (#36) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Számomra az egész black friday-os, fesztiválozós, bokavillantós szakadt nadrágos giccsparádé taszító, úgyhogy jó szórakozást annak aki tudja ezeket a divathullámokat élvezi, de én inkább főzök valamit vacsorára munka után a párommal és hagyom, hogy a karjaimban aludjon el.

(#38) bwoay válasza Lacok (#35) üzenetére


bwoay
nagyúr

ez egy több évtizedes hagyomány, nem gondolom, hogy a linkelt cégek agresszív marketingje ezen bármit is változtatna. vagy ha úgy tetszik: az, hogy egy héttel korábban tartod meg a szülinapod, még nem jelenti azt, hogy azon a napon születtél. én pedig nem reklamálok meg semmit, csak javaslom, hogy próbálj egy kicsit több szkepticizmussal viszonyulni azokhoz, akik el akarnak adni neked valamit ;)

Az üzlethálózat neve egyébként Extreme Digital

[ Szerkesztve ]

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#39) 3psilon válasza , (#32) üzenetére


3psilon
aktív tag

Megnéztem, az alza.hu címplaon akciózott termékei közül kettő biztosan drágább, mint az árukeresőn a legolcsóbb nem szlovák/áfacsalós/noname webáruház. És ránézésre ez a többivel is így van...

Szerk. az a baj ezzel, hogy nekünk, kockáknak kiszúrja a szemünket, amikor egy 50.000 Ft-os telefont úgy akcióznak, hogy 79.990 Ft 54.990 Ft - van, aki meg benyeli. Pedig az árukeresőn meg a hasonló oldalakon kerek-perec ott van, hogy a konkurencia mennyiért adja a portékát.

Mindegy, éjfélkor minden kiderül... :)

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#40) , válasza 3psilon (#39) üzenetére


,
addikt

Ez így van, ahogy írod. Én még olyan igazán nagy akciót soha nem láttam. Egy kitalált árhoz képest adják olcsóbban, ami sok esetben még így is drágább, mint amennyiért az ember be tudná szerezni máshol. Biztos vannak kivételek is, de a java része az ilyen, mindig is ilyen volt itt Magyarországon. Volt hogy a Tescoban is összeverekedtek az utolsó darab akciós TV-ért, pedig ha fölmentek volna a netre és körülnéznek, ott is megkapják ugyanannyiért akció nélkül. Viszont a neten ha az van kiírva, hogy 80ezer Ft, akkor csak vettél egy TV-t 80ezer Ft-ért. Túl egyszerű lenne. Ha viszont küzdeni kell érte pl. a Tescoban sorban állni, tolakodni, verekedni, menni zombi módjára a tömeggel, és elhinni, hogy a 160ezer Ft-os TV-t fogod most megkapni 80ezer Ft-ért, az sokkal izgalmasabb. Ilyenkor a pénzedért kapsz pluszban kalandot, izgalmat, és az érzést, hogy megcsináltad az évszázad üzletét. Az érzés márpedig megfizethetetlen. ;]

(#41) Joci10 válasza Lacok (#35) üzenetére


Joci10
őstag

Egyrészt már leírták, hogy a BF mikor van, és miért akkor van.
Másrészt viszont az akciókat korábban tartóknál Te hiába reklamálnál bármivel kapcsolatban is, hiszen nem az a baj, hogy nem tudják, mikor lenne a BF (sőt, pontosan tudja mindegyik, hogy valóban mikor is van); hanem az, hogy szándékosan előrébb hozzák az akcióikat, mert az emberek nagy része inkább egy BF előtti, BF-nek nevezett valami akcióiban költik el a pénzüket, és nem hagyják későbbre, nehogy lemaradjanak az akciókról. Vagyis azért hozzák előrébb az akciókat, hogy nagyobb forgalmuk (így nagyobb bevételük/hasznuk is) legyen. Már tavaly is ezt alkalmazta pár bolt, és be is jött nekik - úgy tűnik, idén még többen csinálják ezt. Persze ebben kihasználják azt is, hogy az emberek nagy részének fogalma sincs arról, hogy mikor is van ténylegesen a BF - így önkényesen oda rakják, ahová akarják. Persze amcsiba, ahol ennek már kialakult hagyománya van, és tudják, mikor van a hálaadás; azok tudják azt is, hogy a BF mikor jön (meg a cyber monday, és hasonló "vegyél még többet" nap); de olyan országokban, ahol még nincs ennek igazi hagyománya, ott meg tudják az eladók vezetni a népet, már persze, ha az olyan 'birka', hogy engedi magát vezetni.

(#42) Azie válasza kacsyx (#37) üzenetére


Azie
őstag

én meg kiverem az idilli képre, hogy másoknak van csaja :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#43) wolfman válasza Joci10 (#41) üzenetére


wolfman
veterán

Mint itt Gyulán az egyik étteremben nincsen torkos csütörtök, nekik vasárnapra esik ez és tart egy hónapon keresztül. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#44) Pano


Pano
addikt

Megnéztem az idei kínálatot, ED meg Media Marktnál is.... ismét arra jutottam, hogy itthon ezt az akciót törvényben foglalva büntetni kéne, de komolyan :D
Amikor akcióval 5-10 ezer forintokkal drágábbak a cuccok, mint más hivatalos forrásokban, azért ezt még kiírni is elég gáz..

(#45) Alg válasza Pano (#44) üzenetére


Alg
veterán

Ez a Dremel pl. augusztus óta 10ezerért volt (és az összes BF-es Dremel kb. féláron) ;] :W :(((

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#46) Saccco válasza Pano (#44) üzenetére


Saccco
nagyúr

Két dolgot vettem:
Asus RT-AC66U B1 AC1750 25eft - Máshol 30eFt+posta
Beko DPY 8405 GXB2 hőszivattyús szárítógép A++ 8kg 110eFt - Másol 147eFt+posta

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#47) 3psilon válasza Saccco (#46) üzenetére


3psilon
aktív tag

Igen, az edigital egész jó most, valóban akciósak ezek a termékek, lecsekkoltam 3-4-et, és tényleg olcsóbb, mint bárhol a magyar weben.

Csak szükségem nincs rá, mert ha nagyon kell valami, akkor egyrészt idő utánajárni és kiválasztani a megfelelő terméket, másrészt általában használtan, de újszerű/még garis állapotban túrok magamnak cuccokat a Hardveraprón - és ott alapból 20%-ról indul az áresés, mert rendszerint az ÁFA rögtön lejön egy használt műszaki cikk árából. ;]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#48) #41360896


#41360896
törölt tag

Ahh szerintem nem nagyon érdekli őket!

A mai akciójukban is olyan terméket hirdetnek leárazva amit előtte nem is forgalmaztak egyetlen percig sem!
Nokia 5 single sim 69.9e-ről 49,9e-re. A dual simes is ennyibe került eddig a single sim pedig nem is volt soha elérhető náluk!

(#49) #21346560


#21346560
törölt tag

Elmehetnek a sunyiba a nagy akciózásukkal!

Beraktam a kosárba egy terméket, aztán még válogattam a kínálatból, majd mentem a "fizetés" opcióra, erre kiírta, hogy sajnáljuk , de időközben ez a termék elfogyott!
Ha egyszer beteszem a kosárba, hogy az istenbe fogyhatott el?! Kivette valaki a kosaramból?!

Akartam nekik is írni, de csak telefonon lehet őket hívni, nincs e-mail elérhetőség.

Nyaljanak sót, többet nem veszek náluk semmit!

(#50) Saccco válasza #21346560 (#49) üzenetére


Saccco
nagyúr

Írja az oldal, hogy a kosár nem jelent foglalást.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.