Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Vége a háborúnak? :F ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) Pete55555


Pete55555
addikt

NA NEBA***!!!

...Szeretem leracsniztatni...

(#3) Black Dragon válasza leslieke (#1) üzenetére


Black Dragon
addikt

Vagy csak személyesen akarják folytatni...

(#4) p06


p06
senior tag

Vagy csak megbeszélik az újabb ingyen reklám témáját, pl. perli az egyik a másikat, hogy ugyanazon bolygón vannak gyáraik, míg a másik előbb volt itt....

Jó is az ingyen reklám :D most is beszélünk róluk.

(#5) Versus


Versus
senior tag

Hát nem lennék troll mikor kiderül hogy az Iphone5-ben AMOLED kijelző lesz ! :)

Premium Vintage

(#6) decoati válasza Versus (#5) üzenetére


decoati
aktív tag

:C

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#7) Black Dragon válasza Versus (#5) üzenetére


Black Dragon
addikt

Az a kizárt kategória.:)

(#8) keIdor válasza Versus (#5) üzenetére


keIdor
titán

iPhone 5... tavaly is annak hitték a 4S-t. :DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#9) Lirion


Lirion
addikt

Ez már annak a következménye, hogy nem munkás pista vezeti az almát. Az ő idejében elképzelhetetlen lett volna egy ilyen kezdeményezés...

(#10) Oppenheimer válasza Versus (#5) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem lesz iphone 5, mostmár minden évben csak "új iphone" és "új ipad" lesz a megnevezés :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#11) Black Dragon válasza keIdor (#8) üzenetére


Black Dragon
addikt

Most majd 4S a négyzeten lesz.:D Btw most már 5-nek kell jönnie, vagy ahogyan a kolléga is írja, új iphone-nak, a lényeg, hogy váltsa is be a hozzá fűzött reményeket, legalábbis én ebben bízom...

[ Szerkesztve ]

(#12) fffeco


fffeco
tag

troll on: a jobb oldali telefon egy iphone?

(#13) GALARDO válasza Versus (#5) üzenetére


GALARDO
addikt

Mért lépnének visszafelé? ;]

A témához: Mostanában kezdtek elcsendesedni, de itt az újabb reklám.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#14) keIdor válasza Black Dragon (#11) üzenetére


keIdor
titán

iPad se iPad 3 lett. Szerintem csak simán iPhone lesz.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#15) gabancs válasza fffeco (#12) üzenetére


gabancs
addikt

Miért? Az telefon? :F

(#16) porse


porse
senior tag

Hát ezt az aránytalan képet be kellett szúrni.

... szerintem.

(#17) Black Dragon válasza keIdor (#14) üzenetére


Black Dragon
addikt

Igaz, de a köznép iphone 5-nek fogja hívni, mint sokan Az Új iPad-et iPad 3-nak hívja...

(#18) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Miért? Volt aki más végkifejletet várt? Izmoztak egymással amíg lehetett, de mikor az egész elért arra a szintre, hogy már mindketten csak veszíthetnek a dolgon, szépen megegyeznek. Ez várható volt...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#19) Cathulhu válasza fffeco (#12) üzenetére


Cathulhu
addikt

Randa az a taccsviz, de még mindig 100x szebb mint az iOS :D

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) leslieke válasza Black Dragon (#17) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálunk is iPad3-at kért a vezetés.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#21) MR007RM


MR007RM
addikt

Az ellentét odaáig mérgesedett, hogy most már muszáj személyesen is gratulálni egymásnak. Bandaleszámolás. :DDD

MSI GT70, i7-4940MX (4x 4,0GHz), DDR3L 1600Mhz 32GB, 2TB SSD + 4TB HDD + 128GB micro sd, Nvidia geforce gtx 1070m 8GB (330W táp)/Xiaomi Fimi A3 drón

(#22) Youri


Youri
veterán

Reklámot láthattak

Gondolom nem véletlen így röviddel a SGSIII premierje előtt

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#23) sheep


sheep
addikt

a két ovis leült végre a homokozóba játszani

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#24) V.T.CS.


V.T.CS.
senior tag

a cikkben termékmegjelenítés látható.
de melyik micsoda? :C
még egy ideig azért biztos húzzák, jó kampány ez mindenkinek.
a negatív reklám is reklám.

(#25) erdoke válasza Versus (#5) üzenetére


erdoke
titán

Abból kiindulva, hogy (eddig) mennyivel gagyibb az AMOLED az új iPad kijelzőhöz viszonyítva (amit szintén a Samsung gyárt, bár nem teljesen saját fejlesztés, ha jól tudom), ennek igencsak kicsi az esélye.

A legjobb aláírás a héten

(#26) JR.CSé válasza V.T.CS. (#24) üzenetére


JR.CSé
senior tag

+1 korai még pezsgőt bontani :R

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#27) joey04


joey04
titán

Ahogy nézem több oldal is lehozta ma ezt a hírt, ami érdekes, mert én hetekkel ezelőtt már olvastam valamelyik (talán nem is Apple témájú) blogon. Most nem találom, na mindegy... Érdekes. Én is arra hajlottam, hogy Jobs nélkül lép csak ilyet az Apple, de pl. egy novemberi hírben meg azt olvastam anno, hogy Jobs kezdeményezte már korábban a tárgyalást, de akkor a Samsung nem akart leülni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egyébként az Apple követelései teljesen jogosak voltak, egyértelmű, hogy mindenki róluk másol - csak valaki kevésbé feltűnően csinálja.

(#29) vicze válasza erdoke (#25) üzenetére


vicze
félisten

A PLS 100% Samsung saját fejlesztés továbbra is, IPS-t továbbra sem gyárt Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#30) erdoke válasza vicze (#29) üzenetére


erdoke
titán

Linket pls, ami szerint az új iPad kijelzője 100 % Samsung fejlesztés.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#31) Armagedown


Armagedown
őstag

Mi a különbség a két te közt ?
A jobb bővíthető memóriakártyával :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#32) sandreew válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


sandreew
csendes tag

Aha, értem. Mesélj kérlek, hogy a MS hol másolja a kedves almát? :U

(#33) dani993 válasza sandreew (#32) üzenetére


dani993
senior tag

Érintőkijelzőt használnak.

(#34) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem lenne rossz most már lezárni ezt az egész ügyet. Mondjuk egy ideje nem hallottam efelől...

All→M8

(#35) sandreew válasza dani993 (#33) üzenetére


sandreew
csendes tag

És az ujjat a kijelzőn elhúzva lehet utasításokat adni, természetesen. Hogy is lehettem ennyire vak. :DD
De a kedves fórumtárs válasza is érdekel.

(#36) fazr válasza vicze (#29) üzenetére


fazr
senior tag

Új iPad kijelzője:
9.7-inch (diagonal) LED-backlit glossy widescreen Multi-Touch display with IPS technology - forrás
A kijelző Sharp fejlesztés és a Samsung is gyártja. Tehát a Samsung is gyárt IPS-t.

[ Szerkesztve ]

(#37) besk23 válasza sandreew (#32) üzenetére


besk23
tag

Mac OS ---- Windows ;]

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#38) luke. válasza dani993 (#33) üzenetére


luke.
aktív tag

Ki csinálta az első érintőkijelzős készüléket? Biztosan nem az almás cég! Akkor ki is másol?

Szerk: Vicces vagy!

[ Szerkesztve ]

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#39) Abysmal


Abysmal
aktív tag

Miért lenne iPhone 5 a következő? Ha számozva lesz, akkor iPhone 6 kéne, hogy jöjjön, de szerintem az iPhone 4G valószínűbb, ha abba is raknak LTE-t. (persze csak ha nem "az új iPhone" lesz)

(#40) banhammer válasza Lirion (#9) üzenetére


banhammer
veterán

Ebben igazad van.
Harc az utolsó vérig.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#41) Stanley-B. válasza Jhonny06 (#28) üzenetére


Stanley-B.
őstag

És az a durva, hogy ha mélyen magába néz, még a legelvetemültebb fannak is be kell látnia, hogy ez valóban így van.

Aki kételkedik annak csak egy olyan egyszerű kérdést kell megválaszolnia őszintén, hogy ha nem jön létre az iPhone, a mai okostelefonok így néznének e ki.

Ezen belül is vannak persze szintek, pl a HTC belsőleg és külsőleg sem hasonlít egy szálat se, Samsungnál a külsőn túl még ikonokkal is volt gond ugye...

(#42) Jhonny06 válasza luke. (#38) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azt nem tudom, hogy konkrétan ki csinálta az első érintőképernyős készüléket (lehet, hogy nem az Apple, de az érintőképernyő már iszonyatosan régóta létezik, mint olyan), de az első érintőképernyős telefon, aminek meghatározó szerepe volt, az egyértelműen az iPhone. Gyakorlatilag innen indult minden.

Tehát nem az számít, hogy a '70-es években már valaki kijött egy kezdeti stádiumban lévő fejlesztéssel, mert annak ilyen formában nem volt jelentősége.

(#43) #76925696


#76925696
törölt tag

Érdekes, hogy mindenki tudja hogy ez csak reklám (és nem is igazán kéne értelmezni a túlfacsart peres kifogást), annak ellenére mindenki trollkodik, okoskodik, és olyan dolgokról beszél, amikről igazából nem tud szinte semmit, mert nem tud belátni a színfalak mögé, így csak feleslegesen találgatózik és természetesen pletykál.

nézzétek meg, még én is neki kezdtem...

(#44) talamasca válasza Black Dragon (#17) üzenetére


talamasca
senior tag

Én biztosan nem vennék 5-öst.

iPad----iPad 2-----new iPad (3) : Ez logikus.

De ez:
iPhone----iPhone 3G (2)-----iPhone 3GS (3)------iPhone 4 (4)------iPhone 4S (5)-----iPhone 5 (6)?????? :F

Mindezt úgy, hogy nagy eséllyel iOS 6-tal jön ki?

Ne vicceljünk már...

Szerintem a legnagyobb sansz arra van, hogy itt is elhagyja az Apple a "számozást" és egyszerűen iPhone (the new) lesz.

És egy idő után ezzel nincs is baj.

iMac MacBook Pro, Air, stb, esetén sincs számozás.

Az eladásoknál meg majd oda írjuk, hogy pl. 2012-es iPhone, stb.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#45) #01696768


#01696768
törölt tag

Lehet h már a MA sem hozta volna le az újabb pert, de így megvolt a reklám. :) Valószínűleg majd a látszat kedvéért jól összevesznek megint, kellő nyilvánosság előtt. :))

(#46) Jhonny06 válasza #76925696 (#43) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ugyanúgy, ahogy te sem tudod, hogy miről van szó és hogy tényleg reklám-e.

(#47) #01696768 válasza talamasca (#44) üzenetére


#01696768
törölt tag

Ááááhh, én már most levédetném a The Phone nevet... ;)

(#48) #76925696 válasza Jhonny06 (#46) üzenetére


#76925696
törölt tag

pontosan, és látod én is beleestem ugyanabba a hibába :(

(#49) Everman


Everman
addikt

Apró probléma, hogy kissé hiányos a cikk.

A két cég nem azért kezd tárgyalásokat, mert enyhült volna a háború, hanem azért, mert kötelezték erre őket.

Konkrétan az amerikai pereket vezető Lucy Koh bírónő utasította őket a tárgyalóasztalhoz.

--

A perek már rég nem a szabadalmi viták miatt futnak, hanem a sajtó miatti hírverés miatt. A perekben eltapsolt pénzek sokszorosáért sem kapna egy IT cég ekkora figyelmet, akármilyen reklámmal próbálkozna, így meg a fél világ róluk beszél, oldalt választ és mint egy sportmérkőzésen drukkol a kedvenc csapatának/cégének.

--

A Samsung meg másol, és ez teszi sikeressé őket. Még az Apple termékbevezetési titkolózását is lemásolták, lásd Galaxy S III. Egyik korábbi modelljüknél sem volt ilyen rejtélyeskedés, ez sem rájuk, hanem az ellenlábasra jellemző húzás.

(#50) vicze válasza erdoke (#30) üzenetére


vicze
félisten

Hát akkor nézzük.
A panel sorozatszáma: LTN097QL01-A02
Egyáltalán ebből a sorozatszámból derült ki, hogy ez egy Samsung panel. Mivel a Samsung számozása elég egyértelmű és növekményes. Na most amiből következtettek, az ez a panel lenne.
Ez egy "érdekes" felbontású PLS panel. Érdekes a felbontás mivel a Samsungnak nincs ilyen terméke, ami ilyen kijelzővel rendelkezne, sőt más gyártónak se volt fél évvel ezelőtt ilyen felbontású terméke. Akkor ki a halálnak gyártotta a Samsung??? (Igen iPad 2-höz is már panel beszállító volt a Samsung.)
Ha szeretnéd holnap kikeresgélem a Mac fórumokat amik azt írogatják, hogy PLS karakterisztikája van az új panelnek. Illetve érdekes módon az Alma pont azokkal a jelmezőkkel demózta, amivel a Samsung 1,5 éve a PLS-t az IPS-el szemben.

De megfordítva, kérlek linkelj bármit, ami arra utalna, hogy Samsung IPS-t gyárt. (PLS-en kívül, amit sok oldal IPS-hez sorol.)

@fazr: Legalább olvass utána mielőtt ilyeneket írsz (Apple azt ír amit akar...), a Sharpnak végképp nincs semmi köze a panelhez.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.