Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Kihasználható, nem kihasználandó. Mi az a befrissítés?

(#2) Manbal


Manbal
senior tag

szóval amit az Intel csinál az szart sem ér, mert csak! és fent kell tartani az Intel örökre támadható/ nem biztonságos látszatot, ami egyéb iránt senkit nem érdekel... az NSA és a hasonló kedves szervezetek elhiheti mindenki hogy bármilyen modern cuccba betörnek, gyártótól függetlenül. egy hacker meg nem fog ezzel baromkodni, maximum ha épp vissza készül nyalni a fagyi, tehát épp az NSA gépeibe akarnak betörni...

szóval a másik oldalon az Agesa verzió letilthatóvá teszi a PSP-t aham... és gondolom ott még véletlenül sem lehet megkerülni a dolgot egy régebbi verzió visszatöltésével...

ez a szándékos szarkeverés tipikus esete, ami itt megy! ha már teljesítményben, kompatibilitásban és megbízhatóságban nyomában sincs az Intelnek a kedvenc 3 betűsünk akkor hypeoljunk egy olyan dolgot aminek semmi jelentősége, főleg nem otthoni felhasználók esetében! PH sponsored by AMD... no comment!

(#3) erer1000 válasza Manbal (#2) üzenetére


erer1000
őstag

kedvenc 3 betűs? :U :U :U :B :B

VIA ;)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) Egon


Egon
nagyúr

a leghatékonyabb módszer az, ha AMD processzorok vásárlására buzdítják a felhasználókat,

ROTFLMAO, ilyen az, amikor a cikkíró beleírja a vágyálmait a cikkbe... :C :C :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) Asbee válasza Egon (#4) üzenetére


Asbee
veterán

Pontosan az. :D

(#6) sh4d0w válasza Manbal (#2) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem engedd el, nyugodj le, szedjel hangyat...

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Béééla


Béééla
őstag

Aztán ha a csúnyabácsik ügyesek egy régebbi törhető firmware verziót átírnak max verziószámúra, aláírják, felfrissítik és onnantól visszaút sincs. :C (elvi leírás, gyanús hogy nem egyszerű kivitelezni)

Bélabá

(#8) Naturalist válasza Manbal (#2) üzenetére


Naturalist
tag

Figyelj! Tudom, hogy a hatalmas ellenszélben dolgozó csak 60 milliárd dolláros bevétellel rendelkező Intel elleni támadásokat nehéz feldolgoznia egy átlagos derék fórumozónak, de valahogy ki kell bírni és reménykedni, hogy az Intel megmarad valahogy. Egy a magyarországi piacon létező számítástechnikai portál birtokában lévő hatalom elképesztően nagy!!! És ha ezt kombináljuk az AMD 5 milliárdjával, akkor egy világokat lerombolni képes hatalmi szingularitást kapunk, ami mindent bekebelez!

Kitartás Manbal!

(#9) hokuszpk válasza Manbal (#2) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

senki nem mondta, hogy szart sem er, egyszeruen csak nincs szuksegem a managementgecire.
az amd fele pspre sem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#10) bunfi válasza Egon (#4) üzenetére


bunfi
őstag

Ha lelketlen droidmunkára akarod kárhoztatni, lelked rajta. A Chrome böngésző alapból felkínálja a magyarra fordítás opciót, ha esetleg a külföldi médiumok tartalmait támadna kedved fogyasztani. Addig is szorgalmasan meg fogom szólni, hogy gyerekesen vered a kis asztalkádat a barackpürés kanaladdal szakállkában. Szerencsére elenyésző hatásfokkal.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#11) Egon válasza bunfi (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha lelketlen droidmunkára akarod kárhoztatni, lelked rajta.

A lelketlen driodmunka, és a valóságtól igen messze álló szujektívumok beleszövése a cikkekbe a skála két vége. Érzékelem, hogy csak feketében és fehérben tudsz gondolkodni, de hidd el: léteznek egyéb színek is... ;] Konkrétabban: a hasonló szubjektívumok kihagyása még nem kárhoztatná "lelketlen droidmunkára" a phrófétá(da)t... ;]

A Chrome böngésző alapból felkínálja a magyarra fordítás opciót, ha esetleg a külföldi médiumok tartalmait támadna kedved fogyasztani.

Köszi, boldogulok az írott angollal, ebben nem (sem) kell magadból kiindulnod, ha velem (vagy mással) kommunikálsz... :C

Addig is szorgalmasan meg fogom szólni, hogy gyerekesen vered a kis asztalkádat a barackpürés kanaladdal szakállkában.

Esetleg tükör van előtted, hogy ilyen színes képeket jelenítesz meg írásban? :F Nem igazán kíváncsi senki a visszataszító étkezési szokásaidra... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha megmondják, hogy melyik lábakat kell összeforrasztani, megoldom én is hardveresen ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Joci10 válasza Manbal (#2) üzenetére


Joci10
őstag

"szóval a másik oldalon az Agesa verzió letilthatóvá teszi a PSP-t aham... és gondolom ott még véletlenül sem lehet megkerülni a dolgot egy régebbi verzió visszatöltésével..."

Izé. Ha valamit letiltok, akkor a.) nem működik; b.) k@-ra nem érdekel, hogy visszafrissíthető-e régebbi verzióra az inaktivált verziós jelenlegi változat, mert lásd a.) (vagyis nem működik). :D
A többi részre direkt nem reagálok. :)

(#14) sb válasza Naturalist (#8) üzenetére


sb
veterán

Én a helyében szólnék is az Intelnek, hogy itt ez a PH és be kéne szántatni. Aprópénzből meglenne...
Utána jöhetnének a gyíkemberek.

Vagy a másik megoldás, hogy nem olvasnék PH-t, ha utálnám. De az túl egyszerű.

@t72killer
A bal oldalon 25 lábat forrassz össze. Garantáltan nem fog menni az ME. (meg más se :) )

[ Szerkesztve ]

(#15) t72killer válasza sb (#14) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arra gondoltam, hogy átfaragom socket 939-re ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#16) sb válasza t72killer (#15) üzenetére


sb
veterán

Az a baj, hogy úgy lassabb lesz. 1151v3-ra faragd. :)

(#17) bunfi válasza Egon (#11) üzenetére


bunfi
őstag

a hasonló szubjektívumok kihagyása még nem kárhoztatná "lelketlen droidmunkára" a phrófétá(da)t..

Igazad van, nem feltétlenül. De tudod ilyen ez az alkotói szabadság. Ami persze vagy tetszik vagy nem. Vagy ostorozza az ember, vagy az ostorozót próbálja ostorozni. Egyébként nem a phrófétám, barokkos túlzásnak nem volt rossz, de túl erős az érzelmi töltete.

Köszi, boldogulok az írott angollal, ebben nem (sem) kell magadból kiindulnod, ha velem (vagy mással) kommunikálsz...
Ez örömteli, magam sem vagyok kevésbé ezzel így. De azért azt bátorkodnék megjegyezni, hogy nem csak angol nyelvű szakportálokból áll az internet kínálata ebben a témakörben.

Esetleg tükör van előtted, hogy ilyen színes képeket jelenítesz meg írásban?
Igyekszem választékos szóvirágokkal kiszínezni a kommentjeimet, amikor lehetőség nyílik arra. Nem, nincs tükör előttem.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#18) Taranti


Taranti
senior tag

Én még mindig nem értem. Nekem eddig az jött le, hogy otthoni használatban nem sok jelentősége van az ME-nek. Ha tényleg így van, miért nem teszi egyszerúen kiiktathatóvá az Intel?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#19) Duddi válasza Manbal (#2) üzenetére


Duddi
aktív tag

Nyilvánvalóan ez a cikk egy sikeres lejáratókampány része, melyet globálisan koordinálnak a 3 betűs márkákat imádó gyíkemberek, annak érdekében, hogy minden több mint hárombetűs eltűnjön a föld színéről!!

És még véletlenül sincs semmi hírértéke. Mivel az említett támadás alatt álló cég csupán a piac nyomorúságos 75% át tudja lefedni. [link]
Szóval jah káb a kutyát nem érdekli ez az álhír !!! esélytelen hogy valakit valaha is bármi érhetne ennek kapcsán.

(#20) Duddi válasza Taranti (#18) üzenetére


Duddi
aktív tag

Amennyire értem [link] már a bootolás során is segédkezik, és ha azt akarod hogy elinduljon nem kerülheted meg.
"it continues to run even when the system is turned off.[6] Intel claims the ME is required to provide full performance."
Még akkor is aktív mikor ki van kapcsolva a géped, szóval kb az intel platform lelke.

(#21) Taranti válasza Duddi (#20) üzenetére


Taranti
senior tag

Én egy fórumban Inteles ember hozzászólását olvastam, ahol nem kikapcsolást ír, hanem hibernálást. (Ami ki van lapcsolva, vagyis nem kap áramot, nem működhet, hacsak nem az alaplapi elemről, de ilyenről eddig nem volt szó.)
Az mondjuk látszik, hogy a működését nem dokumentálja az Intel (gyanítom az AMD sem a sajátját), de ha ilyen bajok lehetnek vele, akkor én inkább szavazok olyan platformra, ahol ki lehet kapcsolni - némi lassulást nekem megér, hogy nem lehet ellopni/tökretenni az adataimat (főleg a személyes gépemet, mert valljuk be, a céges kit érdekel. ;] )

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#22) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Vajon miért nem akarják száműzni Intelék a ME-t a jövőben megjelenő procikból?... Welcome to NSA.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#23) Duddi válasza Taranti (#21) üzenetére


Duddi
aktív tag

" The subsystem primarily consists of proprietary firmware running on a separate microprocessor that performs tasks during boot-up, while the computer is running, and while it is asleep.[5] As long as the chipset or SoC is connected to current (via battery or power supply), it continues to run even when the system is turned off.[6] Intel claims the ME is required to provide full performance.[7]"

Ez a teljes idézet de a wikipédia sem szentírás :D szóval ahogy mondod.
Amúgy kár érte hogy ilyen belekerülhetett.

(#24) joghurt válasza Taranti (#18) üzenetére


joghurt
addikt

Mert a háttérben nyilván van egy olyan "terrorizmusellenes" megállapodása valamely hárombetűssel, amire egy visszautasíthatatlan ajánlatot kapott.

Az biztos, hogy hasonló botrányban a többi cég előremenekül, és azonnal mindent letilthatóvá tesz, és harmadik féllel auditáltatja a problémás részeket, hogy megpróbáljon visszaszerezni a bizalomból. Az Intel makacs felhasználóellenes, PR-bukta viselkedése azt súgja, hogy kényszerből teszik.

A tej élet, erő, egészség.

(#25) joghurt válasza Duddi (#23) üzenetére


joghurt
addikt

Az a csapat, amelyik megpróbálja kiherélni az ME-t, egyelőre a modulok nagy részét ki tudta kapcsolni, és nem írtak észlelhető teljesítményromlásról.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) Reggie0 válasza Taranti (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Kikapcsolt allapotban van standby 5V, tehat kap valami tapot is a cpu max 20mA fogyasztas mellett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.