Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kvp777


kvp777
tag

Ha jol latom a leggyorsabb ram is csak 233 Mhz-es a ddr3 1600-as modulban. Ennel azert mar kaphato jobb is. (250Mhz-es ami kb. 6-6-6-12-nak felel meg)

(#2) Entryy válasza kvp777 (#1) üzenetére


Entryy
aktív tag

Tudatlan vok,de ezt honnan látod?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#3) LordX


LordX
veterán

Végre egy gyártó, aki rájött, hogy a ha 2x annyi memóriád van, akkor átlag 1,5x-esére gyorsul az átlagos gép, míg a kétszer gyorsabb memóriával meg csak max +5%-ot..

(#4) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Hát ezért nem kapni mostanában.
Futott a szekér. Most van szép honlap, kikiáltják magukat über ram gyártónak (látunk már ilyet) és jó drágán adják majd a modulokat. Amivel csak annyi a baj, hogy a + eddig is jó volt megfizethető áron.
Most meg lesz majd jó drágán. Azt hiszem az adata elveszitette az "ártatlanságát". Így múlik el a világ dicsősége. Ne legyen igazam. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) Gorneck válasza Gyuri27 (#4) üzenetére


Gorneck
titán

Az a poén, hogy eddig se volt vmi olcsó az A-data...talán pont a nehéz beszerezhetősége miatt.
Goodram, Geil, Cors árába tudtak volna nekem hozni 800+ -t. Szal amit írsz az nem teljesen egyértelmű...

Persze itthoni helyzetből indultam ki...

Gorneck#1239

(#6) FehérHolló válasza LordX (#3) üzenetére


FehérHolló
veterán

Feltéve, ha az adott alkalmazásnak, vagy alkalmazásoknak nem elég a fele annyi memória is. Mert ebben az esetben egyáltalán _nem_ fog gyorsulni a rendszer/átlagos gép.

Az átlagos gép meg eléggé relatív fogalom, de ebbe most ne menjünk bele.

Skynet is real. It's called Google.

(#7) Gyuri27 válasza Gorneck (#5) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amikor volt olcsóbb volt a geil-nél, meg az ocz-nél.

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) Gorneck válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom...Én egy évvel ezelőttről beszélek, de ez tényleg csak apró megjegyzés volt részemről...nem kaptam olcsóbban a 800+-om, mint a Geil, Cors kit lett volna. Ami lényegesen olcsóbb lett volna akkor, az a sima borda nélküli A-data. Rá 1-2 hónapra meg elvétve láttam már csak árlistában (nem rendelgetős).

Gorneck#1239

(#9) Gyuri27 válasza Gorneck (#8) üzenetére


Gyuri27
félisten

A többivel egyetértesz? Eddig is jók voltak szvsz. Félek attól, hogy most már a hirnevet is meg kell fizetni. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) robyeger


robyeger
addikt

Ez mind szép és jó, de mikor kerülnek ezek a modulok kereskedelmi forgalomba? Főként a 8Gb Kit-ek?

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#11) Gorneck válasza Gyuri27 (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Nem is mondtam, hogy rosszak volt...ha tehetem mindenkinek A-data ramot ajánlom...legyen DDR1 vagy DDR2.

Hogy a hírnevet is meg kell majd fizetni?! Elképzelhető...de sztem eddig sem volt vmi nevenincs cég...szal ha emelkedik is az ár, akkor se vészesen. Lásd 1000+ vagy 1066+ kit. Konkurens gyártó árában (1-2 helyen vmivel olcsóbban), de sokkal jobb, kiegyensúlyozottabb teljesítmény.

robyeger: Kimaradt az elérhető áron félmondat... :D

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#12) #06658560


#06658560
törölt tag

Vki tud arról mondani vmit, hogy melyik a jobb? 2*2 GB, vagy 4*1 GB? Sebességben melyik ad többet? Ha jól tom ennél több memória max képszerkesztés, videoszerkesztés, esetleg virtualizáció során kell, máskor egyáltalán nem. Vista sem érzi már a diffit fölötte...

(#13) FehérHolló válasza #06658560 (#12) üzenetére


FehérHolló
veterán

Alaplapfüggő.

Skynet is real. It's called Google.

(#14) DSG


DSG
tag

Ezt nem tudjátok mien ram ? CL hányas meg ienek? meg hogy ez teljesen jó ? nem gagyi ?
[link]

(#15) robyeger válasza #06658560 (#12) üzenetére


robyeger
addikt

2x2Gb kiszerelés jobb, ha az időzítések azonosak.
Amíg be van kapcsolva a winyón a lapozófájl, tényleg nincs sok különbség a több és a mégtöbb össz memória között. ;)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#16) robyeger válasza Gorneck (#11) üzenetére


robyeger
addikt

a konkurenciánál többet csak nem kérnek el érte,
Geil Black Dragon2 DDR2 800MHz kit 8 GB (4x2GB) ~ $400
nekem ez már elérhető, de nem biztos, hogy most el is akarom érni :B . (hasonlítás képpen; annak idején többe került nekem a 4GB, szóval csak fejlődik a technika)
Kevés még a 8GB kit a piacon, ha több lesz, remélem csökken az áruk.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#17) robyeger válasza DSG (#14) üzenetére


robyeger
addikt

édekes :F Hívd fel a boltot, és olvastasd be velük a rajta lévő matricára, mi van írva. Ha tényleg 2x2GB van szó, még ha 6CLK késleltetésű is,jó árban van, szerintem.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#18) Calibos


Calibos
addikt

Túl kínálat van már a ramokból, sokszor átláthatatlan,- annyi típus + különböző chipes van már a piacon! Azért pozitívum hogy sok a „jó” ram
Engem érdekelne melyik az a gyártó amelyik nagyon nyereséges??!!
(corsair biztos)

(#19) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Mi a túrónak 8GB memória egy gépbe :F

Where do you want to go today?

(#20) robyeger válasza H.O.D. (#19) üzenetére


robyeger
addikt

winyó kimélésnek(le a wirtuális memóriával), habár ha jövőre előretörnének a PCIE-os SSD meghajtók talán csökkene ezen szükségessége is.
Az, hogy virtuális memória nélkül, miért kell a Vistának ennyi?, a Microsoft-t kellene megkérdezni. De lehet,hogy ők sem tudják :D

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#21) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Ez mát kezd kicsit OCZ-snek tűnni... Azok is kiadnak 1 típusú memóriát, 25 féleképpen. SLI cenrtified, Urban Ops, Reaper, Titanium alpha, stb...

Néhány modul között itt sincs igazán különbség, semmilyen tekintetben. Persze lehet más chip van rajta, de az utóbbi időben A-data is csak micront használt)

Ettől függetlenül továbbra is jó márkának tartom, egyértelműen agyon jó ramokat gyártnak. Nekem anno volt 4x512 533Mhz-es Vitesta modulom, és a 4 simán ment együtt 850Mhz-en, CL4 mellett. :)

(#22) #06658560 válasza H.O.D. (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Több virtuális gépnek?

(#23) Martin2004 válasza #06658560 (#22) üzenetére


Martin2004
tag

pl. Bár 4 GB-vel is elég jó dolgokat lehet már csinálni :)

Az emberek nem abban különböznek egymástól, hogy kinek mennyi esze van, hanem, hogy ki mennyire tudja azt használni.

(#24) #06658560 válasza Martin2004 (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ha az egyik OS Vista akkor is? Me az Mintha zabalna...

(#25) Calibos válasza H.O.D. (#19) üzenetére


Calibos
addikt

Zenészeknek még kevés is :)

(#26) LordX válasza FehérHolló (#6) üzenetére


LordX
veterán

De, fog. Úgy hívják, (merevlemez-)cache.

(#27) klambi


klambi
addikt

CL 9-9-9-24
ez már időzítés
hát lehet hogy én kihagyom a ddr2-t :C

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#28) Goll-r válasza LordX (#3) üzenetére


Goll-r
tag

A memóriák gyorsasága azért nem jelent még gyorsulást mert nem tudják még az alaplapok és a processzorok megfelelően kihasználni őket, ha az azokat gyártó cégek is belátnák, h a ddr2 ideje kezd lejárni és a ddr3 tör hatalomra akkor érezhető lenne a gyorsasága is a ramnak. A memória mennyiség meg egy bizonyos szint után már nem érezhető, szval hiába lesz 8GB ramod, ha pl játékra kell úgysem fog belőle max 4-et felhasználni Vista-nál. Vga-kban hódít a ddr3 és a ddr4 ott is gyorsulást eredményezett a sebesség, igaz az más tészta, de ebből is kiindulhatnánk! :)

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#29) Goll-r válasza Goll-r (#28) üzenetére


Goll-r
tag

Sokan az olcsóbb és hasonló minőségű ramokkal is be fogják érni, a programok és a pénztárcánk nem a márkát és a hírnevet nézik... :U

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#30) ^Bundi^ válasza robyeger (#17) üzenetére


^Bundi^
senior tag

ADT800D2U16K2/4G A-Data DDRII 800 240Pin 2x2GB Dual channel Pack 5 év garancia

elvileg rendes memória

sima DDR2 800as
:R

Nos Omnes Una Manet

(#31) LordX válasza Goll-r (#28) üzenetére


LordX
veterán

Francot érdekli hogy miért, meg hogy mi az elmélet, nézd meg mi a gyakorlat.. :U

Ma egy átlag gépben egyáltalán nem 8 GB van, hanem 1-2. Itt kb. ugyanannyiba kerül 1 GB tuningram meg a 2 GB standard ram (eddig is így volt, csak kisebb méretekben). Szerinted mi a gyorsabb egy mai gépben: 2 GB DDR2-800 vagy 1 GB DDR2-1066, ahol a Vista már erőteljesen elkezd swappolni?

(#32) Gorneck válasza LordX (#31) üzenetére


Gorneck
titán

2Gb-nál is szokása a szemétnek...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.