Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gerii


gerii
addikt

Az a 100$ itthon 40k+ sajnos.
Ez akkor már egy új, 750GB/tányér-os technika lenne?

(#2) jedis


jedis
senior tag

Én 28500-ért vettem 2TB-os Toshibát pár hónapja ! :U Nekem megér az a +10 mm, + 1TB-ot :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#3) XmoD válasza gerii (#1) üzenetére


XmoD
aktív tag

Igen sajnos az itthoni ennyi.... es valoszinuleg mar 750/tanyer :K

(#4) hypno skate


hypno skate
senior tag

Álomszép...viszont ennyiért biztosan nem akar az enyém lenni.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#5) Wyll


Wyll
őstag

Ez az 5mm/750GB kombó létezni fog vajon hagyományos beépíthető kivitelben is? :U
Ultrabook tulajok "lehet" hogy díjaznák... Én biztosan.

Jó, mondjuk nem 40.000-ért..

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6) Ursache válasza Wyll (#5) üzenetére


Ursache
senior tag

Ultrabookba minek HDD?

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#7) XmoD válasza Ursache (#6) üzenetére


XmoD
aktív tag

talán a tárhely miatt ? :)

(#8) Wyll válasza Ursache (#6) üzenetére


Wyll
őstag

Nem tudom, pl. adattárolás céljából? :))

Az enyémben (E7440) az mSATA SSD mellett egy 500GB-os 5mm-es HDD van, és hát kicsinylem...
(Nem tudok 500-nál nagyobb méretű HDD-ről 5mm-ben.)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#9) #16939776 válasza Wyll (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Gondolod hogy fele annyi anyagból, ugyan olyan tartós lenne, mint a nagyobb terhelésre gyártott hdd-k? :N

szrerk.: igen, biztos lesz majd 750gb/tányér is akkora méretben.

[ Szerkesztve ]

(#11) jerry311


jerry311
nagyúr

Na, ezen is egyben van a csatlakozó a vinyóval...
Pont ezzel szívok most egy Samsung M3-mal, a vinyó még tökéletes, de a csatlakozója eléggé megkopott és már nem 100%-os. Az egész elektronika egyben van. Ha cserélni akarom, akkor le kell forrasztani... :((

(#12) gerii válasza jedis (#2) üzenetére


gerii
addikt

Külső házast, hol? Az 4 tányéros, milyen hangja van, illetve milyen a fejparkolása?

Közben néztem, a 2 TB-os Seagate-et 34k-ért meg lehet rendelni akinek kell.

[ Szerkesztve ]

(#13) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Csak én vagyok úgy vele, hogy minnél vékonyabb, laposabb, keskenyebb, annál hamarabb megy tönkre? :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14) jerry311 válasza Ł-IceRocK-Ł (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Aha.
A méret nem nagyon van hatással a tartósságra, a használat módja és körülményei annál inkább.

(#15) Peter13


Peter13
senior tag

Tudom hogy egy HDD-nél ez nem igazán szempont, de ez egyszerűen gyönyörű
:)
Kicsit aggódok hogy későn jött, ahogy mennek lefele az SSD árak...

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#16) Ł-IceRocK-Ł válasza jerry311 (#14) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Itt gondolok főleg az anyagspórolásra. Persze tudom hogy a gyártástechnológia fejlődik, minden egyre kisebb lesz, de hogy tartósabb lenne... abba már nem vagyok biztos.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#17) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Nagyon szép, azt meg kell hagyni. Bár nekem (akinek mindegy a HDD kinézete) sosem lesz ilyenem. Az olcsóbb, kani darabokra hajtok! :DDD

gölmétcsül ©

(#18) jedis válasza gerii (#12) üzenetére


jedis
senior tag

link
Hangja szinte nulla ! Mit értesz fejparkoláson ?

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#19) gerii válasza jedis (#18) üzenetére


gerii
addikt

Köszi, ezt elmentem. Fejparkoláskor klattyogó hangot ad ki.

(#20) jedis válasza gerii (#19) üzenetére


jedis
senior tag

Bocs, javítottam a linket, mert a PCX-nél 1 év garos . A compkernél vettem 2 évvel. :N kattog :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#21) #16939776 válasza jedis (#18) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#22) King Unique


King Unique
titán

750 GB-osért 130 $, az nagyon jutányosan számítva is 35k (vsz drágább lesz itthon), amiből már 2,5" 2 TB-osat lehet venni. De valóban szép, azt meg kell hagyni. :K
5 mm vastag lemezben tényleg rekord ez a 750 GB, de először ekkora tényárokkal a Toshiba csinált notivinyót 15 mm-es magassággal (MQ03ABB300), majd nemrég a Samsung, az új M10P sorozatnál megfejelte 800 GB/ platter értékkel.

Amúgy ilyen 2,5" külső vinyóknál pusztán a slim kialakításért nem feltétlen éri meg ennyit kiadni, mikor szinte 1 TB alatt már nem is érdemes ilyeneket vásárolni.

Nagy tárhelykapacitású (3-4 TB) 2,5" külső merevlemezek

(#23) Ueda válasza Peter13 (#15) üzenetére


Ueda
senior tag

+1, és az m.2 formátum lassan vonzóbb alternatíva. [link]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#24) jerry311 válasza Ł-IceRocK-Ł (#16) üzenetére


jerry311
nagyúr

A spórolás meg a méretcsökkentés nem ugyanaz.
Ha kispórolják belőle a minőségi anyagokat, akkor nyilván nem lesz jó, de ha benne van aminek benne kell lennie csak kisebb, attól még nem lesz kevésbé tartós.
Nokia 6070 telefonom is működik még, pedig mennyivel kisebb már mint a 2110i?

(#25) King Unique válasza Ueda (#23) üzenetére


King Unique
titán

Elég lassan lesz az... eleve tárhely tekintetében egyhamar biztos nem fogja vele felvenni a versenyt. Egy 1 TB mSATA/ M.2 SSD bőven 110+k + egy ilyen rack is 2-4x olyan drága, mint a normál. Míg sima 2,5" SATA HDD-s megoldásból egy 2 TB kijön 30k, a 4 TB már akár 60k áron, ami nem mindegy.
Illetve USB 3.0/ 3.1 esetében a TRIM működése is kérdéses, mert a neten vegyes infókat olvasni.

Viszont a kisebb méret, mozgó alkatrész hiánya=kevésbé érzékeny rázkódásra, leejtése, jóval nagyobb adatátviteli sebesség valóban vonzó és nyilván ez lesz majd a jövő. :K

[ Szerkesztve ]

(#26) Ueda válasza King Unique (#25) üzenetére


Ueda
senior tag

A trim hiánya nem annyira tragédia. Leginkább akkor előnyös, ha gyakori adatmozgatás van, pl. oprendszer futtatása. Az m.2 rack természetesen átmenet a pendrive és mobil rack között. Tárhely növekedés megjósolhatlan : [link] .

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#27) hemaka


hemaka
nagyúr

Jol nez ki es tenyleg vekony, de Seagate vinyoert penzt nem adnek mar tobbet.

(#28) King Unique válasza Ueda (#26) üzenetére


King Unique
titán

SSD-khez annyira nem értek, de külső használatnál is azért gyakori az adatmozgatás és gondolom az az igazi, ha normálisan működik a TRIM. Meg ott van több típusnál az íráslimit is.
Növekszik a tárhely fokozatosan, az tény, viszont mint utaltam rá, az ár-érték arány is nagyon fontos és abban még továbbra sem az igazi az SSD, főleg külső használatra nem.
Szal kell ennek még x év, hogy elterjedjen.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ursache válasza Wyll (#8) üzenetére


Ursache
senior tag

Ja, hogy dupla slotos?! SDD-re rendszer tobbi adat meg HDD-re, oke.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#30) Ueda válasza King Unique (#28) üzenetére


Ueda
senior tag

Kicsit utánaolvastam és a poén az, hogy a trim csökkenti is meg nem is az élettartamot. Tudástár, utolsó bekezdés. Szerintem elég a garbage collection, a lényeg, hogy nem emiatt fog fájni a fejem (fejünk). [link]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#31) Alchemist válasza Ł-IceRocK-Ł (#13) üzenetére


Alchemist
addikt

Ez inkább az optikai meghajtókra igaz... illetve leginkább a megbízhatóságukra.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) King Unique válasza Ueda (#30) üzenetére


King Unique
titán

Hát ki tudja, az a cikk is már régebbi, SSD topikokban kéne ennek jobban utánajárni.
De én, ha vennék magamnak ilyen házat, akkor csakis olyat, ami támogatja. E téren agyaltunk is egy fórumtárssal, de továbbra sem egyértelmű [link]. Mindenesetre modern OS + UASP támogatott rack esetében nagyobb az esély a TRIM megfelelő működésére.

(#33) TeeJay válasza King Unique (#25) üzenetére


TeeJay
félisten

valahogy én továbbra is maradnék a 9,5mm magas 1 vagy max 2 tányéros 2,5" HDD-nél, az ilyen vékony mechanikás szerintem hamarabb meg fog fingani... ez látszik a 2,5" vs. 3,5" méret különbségénél is, mert egy laptop HDD kevesebbet bír szerintem mint egy asztali már csak a pusztán nagyobb méretű masszívabb mechanika miatt is.

1TB-os 9,5mm-es Hitachi HDD-t 15ezer körül vettem 1hónapja 3év garival szóval talán jobban megéri plusz hozzá 5ezer egy Revoltec USB3 HDD és kész :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#34) King Unique válasza TeeJay (#33) üzenetére


King Unique
titán

Lehet.
"2,5" vs. 3,5" méret különbségénél is, mert egy laptop HDD kevesebbet bír szerintem mint egy asztali"
Szerintem nem minden esetben, mert pl. fejparkolásból is 2x többet bírnak a kisebbek, igaz mindegyik parkol is rendesen. Illetve notebook használat miatt is fontos, hogy strapabíróak legyenek. Egyforma körülmények között, PC házban (stabil rögzítés, nincs mozgatás, jó hűtés, stabil táp stb.) nem tudom melyik döglene be először, nem biztos, hogy a 2,5"?

1-2 tányér lehet előnyösebb, de manapság 2,5" méretben ez csak 1 TB-ig kivitelezett, így akinek nagyobb kell, az kénytelen többtányérosat venni.

Ígértél nekem egy tesztet, már nem aktuális? :)

[ Szerkesztve ]

(#35) pusszycat válasza TeeJay (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az egyik Dell laptopomban 6 éves a vinyo,köszöni jól van. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) TeeJay válasza pusszycat (#35) üzenetére


TeeJay
félisten

igen azok még az árvíz előtt készültek meg kisebb adatsűrűségű tányérokkal vannak szerelve
azok persze hogy jók, nekem is az ADATA NH01 külső vinyóban 750gigás Toshiba 2tányéros 2,5" HDD van és kutya baja
a mai 1TB-os WD Blue meg Seagate merevlemezek meg sorra döglenek, nem győzöm cserélni rokonság meg ismerősi körökben az összes laptopban. szinte mikor felhívnak hogy kékhalálozik a Windows vagy el sem indul már tudom hogy 90% hogy megpusztul a merevlemez és csere lesz
mindbe 1TB-os 2tányéros Hitachi-t szoktam venni és azok most úgy tűnik jól bírják
nálam 0-24-ben ment 1,5évet folyamatosan utána kezdett csak el haldokolni de mivel 3év garival vettem cserélték is, most a másodikat nyomatom szintén 0-24-ben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#37) Ł-IceRocK-Ł válasza jerry311 (#24) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez így szép és jó, csak honnan lehet tudni hogy nem spórolták-e ki. :U
A méretcsökkenés mint a fejlődés egyik "mellékhatása" azzal nincs bajom, amíg a minőség romlására nem megy.

(31) Alchemist: optikaival nem nagyon foglalkozok már :N

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#38) Alchemist válasza Ł-IceRocK-Ł (#37) üzenetére


Alchemist
addikt

Azért említettem, mert az tényleg igényelte, hogy "anyag legyen benne"... a vinyókra egyelőre ezt nem tudnám biztosan kijelenteni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#39) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Tyűha :Y

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#40) gerii válasza TeeJay (#36) üzenetére


gerii
addikt

Hol vetted 3 év garival? Ezt sem értem, hogy a boltok miért különböző hosszúságú garival adják, ezt nem a gyártó határozza meg?

(#41) Ł-IceRocK-Ł válasza Alchemist (#38) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Nekem olyan furcsa ez a kicsiségmánia. 3.5 ös vinyó itt a házba osz jóvan, kit zavar hogy nem 7 mm? Engem nem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#42) King Unique válasza gerii (#40) üzenetére


King Unique
titán

ITT vette.
Azért eltérő a gari, mert a nagyker, ahonnan beszerzik, csak annyit biztosít rá és ők is csak annyival tudják továbbértékesíteni. Illetve bizonyos helyeken szeretnek lenyelni 1-2 évet, továbbá vsz ha x ideig áll készleten, akkor is telik közbe a garanciaidő. Amúgy, akármi is az oka, de paraszt dolog, hogy amire 3 év van, csak 1-2-vel adják és még nekik áll feljebb, ha a vevő szóvá teszi...

[ Szerkesztve ]

(#43) gerii válasza King Unique (#42) üzenetére


gerii
addikt

:R , lassan meglesznek a jelöltek.

(#44) jerry311 válasza Ł-IceRocK-Ł (#41) üzenetére


jerry311
nagyúr

Amíg az asztali gépemben van, addig engem sem érdekel. Ha a melós laptopomban, amit minden nap cipelnem kell, akkor legyen kicsi és könnyű.

(#45) King Unique válasza gerii (#43) üzenetére


King Unique
titán

Milyen célra, hova, vmi külső merevlemez?

(#46) Ł-IceRocK-Ł válasza jerry311 (#44) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ezzel egyetértek. :K

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#47) #16939776 válasza TeeJay (#36) üzenetére


#16939776
törölt tag

Árvíz előtti HDD-k: WD2500BEVS és BEVT között volt egy kis súlybéli különbség, elektronika UA.
Azóta a kék címkés(BEVT) már csak 2MB/sec-el írható nincs rajta sok épp szektor. A nehezebbiknek már 2M fölött jár a Load/un load Cycle számlálója de mindene OK.

(#48) gerii válasza King Unique (#45) üzenetére


gerii
addikt

Külső 500GB-osom megtelt (Toshiba van benne, kicsit sokat parkol, de halk), + 5 éves, ahelyett nézem a minimum 1TB-os 2,5"-osokat, torrentre, tárolásra.
Rackes megoldás lenne ésszerű a jövőbeni olcsóbb váltáshoz - (5 év múlva létezhet 2TB-os 9,5mm.es HDD?)

[ Szerkesztve ]

(#49) King Unique válasza gerii (#48) üzenetére


King Unique
titán

A fentebb linkelt logout cikkemben vannak alternatívák.
"5 év múlva létezhet 2TB-os 9,5mm.es HDD?" - most is létezik, a neve ST2000LM003. :)

(#50) TeeJay válasza gerii (#48) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam az 1TB-os Hitachi a favorit most főleg a hardverkeres 3év gari miatt meg hogy korrekten intézik a garanciát, de persze heti szinten nézem azért a biztonság kedvéért HD Sentinellel
meg nem tárolok rajta fontos dolgot illetve ami fontos az 2 darab külső HDD-n meg az asztali gépemben lévő HDD-n is megtalálható

laptopba tökéletes SSD mellé letöltésekhez és ha indításkor kinyomom az APM-et akkor sosem parkolja a fejet illetve halk és nem is melegszik
teljesen elégedett vagyok, a Revoltec külső HDD házam már megvan majd gyűjtök még pénzt és lesz bele ilyen Hitachi adat tárolásra onnantól meg az ADATA lesz majd a smart TV-re kötve filmnézés céljából

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#51) Kékes525


Kékes525
félisten

Szép HDD, de vajon milyen az adatbiztonsága?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52) Duree


Duree
veterán

Elgurult a gyógyszerük egy kicsit.Felesleges ennyire vékonyra csinálni egy adattárolót.

duree54

(#53) Kékes525 válasza Duree (#52) üzenetére


Kékes525
félisten

Notebookra nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#54) King Unique


King Unique
titán

Amúgy megnéztem az itthoni árakat az 500 GB modell kapcsán: 50k+...a 750-es mennyi lesz, 60-80? :Y
Ez eleve nagyon drága, ennyit nem ér meg az extra slim méret és ezért a pénzért már 2,5" 3 TB-os külső vinyót lehet venni [link], de akár a 4 TB sem elérhetetlen [link].
Illetve ennyi erővel, ott a hasonlóan vékony (9 mm) Adata HE720, ami 1 TB-os méretben csak 33k.

Az 500 GB-os verzióról vannak külföldi oldalakon jó kis tesztek:

Seagate Seven External USB 3.0 Drive Review
Seagate Seven Steel External USB 3.0 Drive Review

[ Szerkesztve ]

(#55) Duree válasza Kékes525 (#53) üzenetére


Duree
veterán

Ha beépíthetöre gondolsz akkor valóban van értelme.elsösorban az ultrabookoknál ,de külsönek fölösleges az ennyire vékony ráadásul emiatt drága is lett.

duree54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.