Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez is pofás!
Látom, most mindenki ezzel nyomul :)

...

(#2) #72042496 válasza Devid_81 (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tényleg pofás, s az Ethernet port arra enged következtetni, hogy jó gyors is lesz. :)

Viszont az USB-n keresztüli biztonsági mentést nem értem. Ezt nem lehet(ne) megoldani a jóval gyorsabb Etherneten keresztül?

(#3) Zealot


Zealot
tag

De mivel csak egy Ethernet port van rajta, gondolom még kell egy switch/router is, ha több gépről el akarjuk érni. Mert ez lenne a lényege nem?

(#4) d4d


d4d
tag

Nyilván ezt is valaki összedobja a sarki pc boltban vásárolt vinyokkal meg neonvilágítású házzal 10ed áron és majd veri a mellét.

elemlampa.blog.hu

(#5) spln válasza #72042496 (#2) üzenetére


spln
tag

Gondolom az usb-n keresztül nem ezt mentheted le, hanem az usb-s vinyot mented erre.

Zealot:
Igen kell switch/router, és a tároló is kap egy IP-t amin el lehet érni.

"Danger! Avoid death!"

(#6) kariad


kariad
senior tag

Nem semmi, meg az ára sem! :B

(#7) h2oferko


h2oferko
csendes tag

Udv mindenkinek,

egy aprosag. A cucc tenyleg jo, de csinaljuk inkabb meg mi magunk, magyar modra:-)

Mivel az oprendszer a merevlemezeken van, ezert fontos a sorrend, hogy mit is csinalunk!

Nem kell megvenni a 6TB valtozatot, eleg a legolcsobb is az 1 terras. Majd vegyuk ki az elso merevlemezt es tegyuk be az altalunk ujonnan vasarolt masfel terras lemezek egyiket. Gep bekapcs, majd a gep sikitasa lattan nem hanyatt esni, hanem a webadminon kovetni a hibauzit, a RAIDet ujrastrukralni. Majd johet a masodik ugyanezzel az eljarassal, es igy tovabb.
Ha kesz vagyunk mind a neggyel toroljuk a RAID konfiguraciot, majd csinaljuk meg ujra, es megvan a 6TB valtozatunk.

EREDETI LEMEZEKET FELRETENNI KESOBBRE, HA GOND ADODNA!!!

Accesspointnak is uzenem, ha esetleg nem tudtak volna :-P
A LinkStation Pro Duoval es a TeraStation Liveval is igy kell eljarni

(#8) h2oferko


h2oferko
csendes tag

Mellesleg jon a LinkStation quattro is.
Hogy az mit tud, meg nem sikerult a japan oldalrol leszedni.
Modiknak erdemes korulnezni.

(#9) h2oferko válasza #72042496 (#2) üzenetére


h2oferko
csendes tag

Balika,

splnnek igaza van

(#10) h2oferko válasza d4d (#4) üzenetére


h2oferko
csendes tag

d4d,

oprendszer nelkul mit sem er, az meg viszont fejlesztes. Mellesleg:

www.nas-central.org

(#11) #72042496 válasza spln (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ja, hogy ez olyat is tud! Köszi, erre nem gondoltam. :)

(#12) Krix


Krix
őstag

Volt szerencsem az elozo valtozathoz. Meglepodve tapasztaltam, hogy egy bizonyos melyseg utan nem enged letrehozni alkonyvtarat, sot fajlt sem lehet ebbe az alkonyvtarba masolni. Hab a tortan, hogy siman torolni sem lehet az ilyen konyvtarakat.

Szerintem ez eleg gaz ebben az arkategoriaban. Elkepzelheto, hogy egy firmware frissitessel meg lehet oldani a problemat de ez akkor is ultrgaz... :W

If it is not broken then don't fix it!

(#13) #72042496 válasza Krix (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi volt ez a mélység, hányadik alkönyvtárnál produkálta ezt?

Mondjuk akárhányadik is, tényleg gáz, de kíváncsi vagyok rá. Ebben már csak nem lesz meg ez a hiba.

(#14) Krix válasza #72042496 (#13) üzenetére


Krix
őstag

Nem szamoltam meg, de valoszinuleg az allomany neve+teljes eleresi ut nem lehet tobb mint x karakter. Ha legkozelebb arra jarok megprobalom megint.

If it is not broken then don't fix it!

(#15) h2oferko válasza Krix (#14) üzenetére


h2oferko
csendes tag

Holgyek es Urak!

255 karakter hosszu fajlnev az eleresi utat is beleertve a maximum, tok mindegy, hogy Buffalo, vagy barmi mas.
Alap, sajnos anno okosek igy talaltak ki - nem csak Gatesre gondolok
Az aki meg 8 szint melysegnel tovabb rendezi a konyvtarait, csak egy idezettel tudok szolgalni - remelem nem lesz sertodes:
"nem rendetlen, csak logikátlanul pakol" by bambano

(#16) Krix válasza h2oferko (#15) üzenetére


Krix
őstag

Ez nem egeszen pontos igy. A fajlnev vagy alkonyvtarnev lehet max 255, de az eleresi ut osszesen max 32.767 lehet.

En konkretan belefutottam ennel a Buffalo cuccnal ebbe a problemaba, nem a levegobol vettem. Adatokat masoltam fel ra Win XP-s pc-rol es masolas kozben leallt hibaval mivel a Buffalo nem tamogat ilyen hosszu eleresi utat.

If it is not broken then don't fix it!

(#17) Krix válasza Krix (#16) üzenetére


Krix
őstag

Kozben gugliztam is egy kicsit az ugyben. Valoszinuleg a beagyazott linux rendszernek van 4096-os eleresi ut korlatja, ugyhogy ennyit tud a cucc.

If it is not broken then don't fix it!

(#18) Krix válasza h2oferko (#15) üzenetére


Krix
őstag

Az altalad idezett szoveg egyebkent Eszterencs-tol szarmazik nem bambano-tol. Egyebkent nincs sertodes. :DDD

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.