Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Miben fog különbözni a Cezanne és a Rembrandt?

"512 processzorszálat"
Ez több socketes 128 magos procikat jelent, vagy SMT4-et?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) Locutus


Locutus
veterán

Szerintem a Cezanne és a Rembrandt tuti AM5-be jön. Kár is mást remélni.

Még ha később lehetséges is, hogy lesz olyan AM4-es proci variáns, ami Cezanne vagy Rembrandt magokat használ, pl iGPU-val, ez tipikusan nem nagy közönséget céloz meg, szóval kicsit félrevezető az új generációkat is AM4-esnek mondani.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Kijöhetne valami nagy HBM gyorsítótáras olcsóbb AM4-es APU...
...kezem a biliben :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#4) Picco válasza Locutus (#2) üzenetére


Picco
addikt

akkor jovo evben mi jon ha nem AM4 Cezanne/Rembrandt?
mert ddr5-bol 2021-ben nem lesz eleg legyartva hogy az asztali gepeket is ellassak szerintem.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#5) VirsLee válasza Locutus (#2) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem olvastad el a cikket? AMD jelentette be, hogy AM4 lesz és 500-as chipsettől fölfelé lesz támogatott. DDR5 jó eséllyel 2022-ben lesz desktop vonalon. Addig kár lenne AM5-öt kiadni.

(#6) Abu85 válasza Locutus (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

DDR5 csak 2022-től lesz, és oda más lapkák érkeznek. Ez egy áprilisi útiterv, tehát nagyon friss. Jelenleg ezek a fejlesztések Socket AM4-esek, de nem tudni, hogy 2022-ben mi lesz pontosan. Vagy jön még Socket AM4-ben fejlesztés, vagy jön a DDR5.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) apatyas válasza E.Kaufmann (#3) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ismered, miszerint három lehetséges opcióból kettőt lehet egyszerre kiválasztani.
Bár, a HBM és az olcsó semmiképp nem lesz együtt, tévedtem. Igy marad a bili..

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#8) MasterDeeJay

Ez az 512 szálas dolog jelenti azt hogy nem fogja felosztani 64 szálas node-okra a procit a sima windows 10 hanem egy prociként fogja kezelni egészen 512 szálig?
Persze ez jelenleg max a legnagyobb threadrippert érinti meg esetleg a xeon phi-t.

(#9) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

Még sokáig számol a Socket AM4-gyel az AMD :F

Konkrétan 4000-es és 5000-es ez nem sok és persze szídták az amd funok az intelt az alaplap csere miatt hát itt is eljött az idő mert csak lehet új lapot venni 500-astól fogja támogatni az újakat. :C

Nekem biztos kimaradnak ezek 4000 5000-es széria majd talán a 6000-es

De addig marad a b450 és a 2600 1-2évig biztos nincs szükségem cserére mert mire elkészülnek az igényesebb játékok az nem most lesz.
Csere meg elég lesz egy 3700 vagy 3800 is addigra végre jó árakon és akkor cserélem ;]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#10) Abu85 válasza MasterDeeJay (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most se osztja fel úgy. 128 szálig engedi a friss Windows 10 Pro.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nem szerencsés ennyi ideig az AM4 név mögé betenni mindent, kevésbé informált embereknek egyenesen megtévesztő, mivel újabb lapba sem megy be régebbi proci, és régebbi lapba sem megy be újabb proci.
A processzorok lábainak a száma ugyanannyi, de itt meg is állnak a hasonlóságok.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#12) MasterDeeJay válasza Abu85 (#10) üzenetére

Így úgy olvastam felosztja.

https://www.anandtech.com/show/15483/amd-threadripper-3990x-review/3
Bár lehet javították.

(#13) Abu85 válasza MasterDeeJay (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Frissíteniük kellett volna az OS-t a teszthez. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) #04824576 válasza BerserkGuts (#9) üzenetére


#04824576
törölt tag

Pedig ahhoz képest, hogy Intel milyen gyakran vált foglalatot, ez nagyon is sok. Elég sok generációt kiszolgált az AM4.

(#15) Raysen623


Raysen623
addikt

"A Cézanne ennek a fordítottja lesz. A processzormagok száma nem fog nőni a Renoir SoC APU-hoz képest, ugyanakkor az IGP számítási teljesítménye radikálisan mértékben javul majd."

Ez alapján eljön végre az én laptopom is egy ilyen APU-val. Régóta várok már erre.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#16) #04824576 válasza Raysen623 (#15) üzenetére


#04824576
törölt tag

Kérdés, hogy a Cézanne milyen memóriatámogatással jön. Mert a GPU egységet hiába gyúrják ki, ha marad a jelenlegi 2 csatornás DDR4 2500-3500 Mhz-en.

(#17) erer1000


erer1000
őstag

512 mag?
várom a pillanatot amikor a CPU terhelésekből fognak pixel art-al pöcsöket kirajzolni :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) jeni


jeni
félisten

Intel SGX kompatibilitás lesz e egyáltalán?
UHD vagyis 4K használat az optikai lemezek esetén. Zen 3 vagy amik utan a jönnek majd a Ryzen procik kozt az AMD háza táján?

(#19) opr válasza erer1000 (#17) üzenetére


opr
veterán

512 szal. Tippre ez minimum 128 mag, de egyelore sanszosabb a 256.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) Abu85 válasza jeni (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Írtam már a másik topikban. Ehhez Microsoft PlayReady kell. Benne van egy jó ideje mindegyik cég grafikus driverében.

Egyébként honnan veszed, hogy az SGX-nek ehhez bármi köze van?

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) koko52 válasza BerserkGuts (#9) üzenetére


koko52
veterán

A 4xxx széria belemegy a 4xx alaplapokba.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#22) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Nem bántam volna, ha a 4000-es szériát támogatja az X370. Asrock X370 Taichi-m van, elméletileg minden adott arra, hogy meghajtson egy újabb procit is, de gyakorlatban ezt lekorlátozzák.

https://utdetailing.hu/

(#23) jeni válasza Abu85 (#20) üzenetére


jeni
félisten

2700x procival,2060 super karival, Asus Crosshair Hero VII lappal nem lehetett optikai lemezt lejátszani ha az UHD kiadás volt.
maga a meghajtó egy LG BH16NS60 volt
SGX hivatkozva amit az AMD nem licenccel semelyik lejátszó nem engedi elindítani. a Blu-Ray lemezekkel nincs gond.
az UHD topikban tettem fel erről képeket.
a BIOS-ban engedtem a virtuális módot.
.

(#24) Picco válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


Picco
addikt

varjuk meg a veget, lehet high end lapokra megirjak majd nekunk, remeny hal meg utoljara.
Z170-hez is van user modded bios amivel tokeletesen mukodnek a 9es szerias procik.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#25) Abu85 válasza jeni (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Véletlenül nem Cyberlink szoftverrel próbálod?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Predatorr


Predatorr
őstag

Jó lenne ez a Cézanne, ha nem feleznék le a CPU-magok számát. Mert ugye ez a Renoir „fordítottja”. :U Így ugye egyiket sem éri meg megvásárolni.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) jeni válasza Abu85 (#25) üzenetére


jeni
félisten

azzal is próbáltam.
a csomagban a 12 verzió van,ezt ingyenesen frissíteni lehet a 14-re.
ezzel viszont alapból nem támogatja a UHD-t.
feltettem egy 30 napos Cberlink 19-t es ott írja,hogy az Intel SGX nem támogatott a Ryzen rendszeren.

(#28) Petykemano válasza Predatorr (#26) üzenetére


Petykemano
veterán

Én úgy értettem, hogy a Renoirban a cpu-t duplázták, a Cezanne-ben jövőre megmarad a 8c, és az IGP-t fogják felturbózni.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#29) Predatorr válasza Petykemano (#28) üzenetére


Predatorr
őstag

A duplázás fordítottja a felezés. Logikailag és matematikailag is. A helyes kifejezés a „második lépcső”. Az tudható, hogy marad a 8 mag, csak nem azt írták.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#30) E.Kaufmann válasza Petykemano (#28) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az kérdéses, hogy DDR4 dual channel mellett ez hogy fog sikerülni. Ezért is írtam én meg a HBM gyorsítótárat.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#31) Abu85 válasza jeni (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Meg egyre több Intelen se támogatott, mert amióta kiderült, hogy milyen irtózatosan lyukassá teszi az Intel processzorokat az SGX, azóta elkezdték kikapcsolni az alaplapgyártók, és némelyik BIOS-ban már visszakapcsolásra sincs lehetőség. Ugye az LVI résre az a hivatalos javítás, hogy kapcsold ki az SGX-et és ennyi. Ezért volt hihetetlenül idióta a CyberLink, hogy erre építette a decrypt rendszerét. Ezt az AMD nem fogja támogatni sosem. Egyrészt az LVI teljesen kivétezte az SGX-et, az Intel is hoz helyette egy másik technológiát, másrészt van saját megoldása ugyanerre az AMD-nek. Olyan szoftvert kell keresni, ami támogatja azt.

Nem mellesleg sokszor a Cyberlink még Intel SGX-szel is hiányolja az SGX-et. :D Keress rá a CyberLink Community Forumon. Tipikus hibajelenség, és ahogy jönnek az SGX-et kikapcsoló új BIOS-ok az alaplapokhoz, úgy válik ez egyre sűrűbbé.

Tehát a probléma alapvetően nem az SGX hiánya, hanem a Cyberlink szoftvere.

Egyébként az egész UHD Blu-ray rész el van baszva PC-n, mert olyan dolgokra kényszerítenek rá, amelyek irtózatosan sérülékennyé teszik a gépedet. Alapvetően az UHD Blu-ray a biztonsági processzorhoz kötődik a CPU-n belül, de mind az Intel ME, mind pedig az AMD PSP eléggé sérülékeny. Utóbbinak az AMD már engedi is a kikapcsolását, és az Intel ME-nél is van lehetőség a kilövésre. Korábban erről az egész problémáról írtam egy ME-s és egy PSP-s anyagot. Na most ezek után, ha az ipar arra akar kényszeríteni, hogy sérülékeny gépet használj, akkor nyugodtan beinthetsz nekik a rippel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) #04824576 válasza Predatorr (#26) üzenetére


#04824576
törölt tag

Pedig integrált grafikához felesleges a túl erős processzor.

(#33) tibcsi0407 válasza Picco (#24) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem bánnám. Engem a PCI-Express 4.0 pont nem érdekel. Van egyáltalán bármilyen VGA, ami kihasználja?

https://utdetailing.hu/

(#34) Kupszi válasza #04824576 (#32) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem egészen, mert akinek kell egy erős CPU, de nem akar játszani, csak filmet nézni böngészni, youtube és társai, na meg egy kis PC game keretek közt, annak tökéletes választás. A jó CPU meg ilyen szituba kell.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#35) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Persze, sokáig számol, mert a vírus miatt nem jövőre jön az am5 és a ddr5, hanem 2022-ben. Amúgy semmi nem változott, csak közbejött egy kis csúszás.

(#32) Startup

Jó cpu-ra, mindig szükségem van, nagy grafikus teljesítményre nem, elég ha kép van. Laptopból is azért nehéz választanom, mert amibe jó cpu van, abban ott van tök feleslegesen egy 1650, 1660 nv kártya, ami csak arra jó, hogy megdobja az árát.

[ Szerkesztve ]

(#36) #04824576 válasza Kupszi (#34) üzenetére


#04824576
törölt tag

És antikumcsi is:

Csak arra akartam kilyukadni, hogy szerinte egyiket sem érdemes megvenni, mert sem a Renoir, sem a Cézanne nem nyújt egyben erős CPU-t, meg GPU-t is. Erre mondtam, hogy Integrált VGA-hoz felesleges az erős CPU, mert egy gyengébb is kihajtja.

Ha valakinek, csak erős CPU kell, annak ott a Renoir. Ha valakinek erős, de integrált VGA kell, annak ott a Cézanne. Aki meg CPU-ból, meg GPU-ból is erőset akar, annak úgyis kell egy dedikált VGA.

[ Szerkesztve ]

(#37) arabus válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


arabus
addikt

mivel hivatalos nem béta támogatásod van 3000-re
esélyes a béta a 4000-re.most nézem rom viszont kicsi one way

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asus Z790 E,14900KF,96GB Corsair ddr5,64GB Kingston Fury ddr5,64GB Micron ddr5,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#38) jeni válasza Abu85 (#31) üzenetére


jeni
félisten

Köszi

Amúgy nem csak a Cyberlink ami nem engedte a Kaptár utolsó filmjét eredeti 4K lemez tartalom beolvasását.
Közel 7 lejátszó programmal is teszteltem.
Egyik sem engedte.
Amit lehet tenni ,ha azt fájlként olvasom be.
Így marad az asztali és az Xbox One X konzolon való nézése.

(#39) Abu85 válasza jeni (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek a fizetős lejátszók mind ugyanolyan szarok. A Cyberlink csak a jéghegy teteje. És ugye látható, hogy nem kell ehhez SGX, mert az Xbox One X konzolban sincs. A lejátszóprogramok csak szívatják a usert, mert a HDCP 2.2 ilyen irányú követelményeket nem fogalmaz meg.

Én a legtöbbeknek, akik UHD Blu-rayt akarnak PC-n VLC-t javaslok OpenCloner Decode-dal, sosem volt még rá panasz. És ezzel kikerülöd az ipar szopatását.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) tibcsi0407 válasza arabus (#37) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, de 4000-re elvileg semmilyen támogatás sem lesz. Ha az Asrock megoldja, akkor Úriemberek! (üzletileg nem látok rá okot, hogy miért tennék)
A one way nem gond, hiszen utána ki az, aki downgradelne? :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#41) jeni válasza Abu85 (#39) üzenetére


jeni
félisten

:R :))
pedig még a Store-ból is vásároltam 4K valami vacakot 1 évre. semmit se ért. :W

a VLC mellé kell a OpenCloner Decode?
önmagában a VLC is nyafogott. :U

[ Szerkesztve ]

(#42) Abu85 válasza jeni (#41) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Kell. A VLC alapból nem képes lejátszani.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#43) Ezekiell válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


Ezekiell
veterán

Egyelőre nincs. SSD-k használják csak (már amelyik PCIE4.0-ás, persze).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44) koko52 válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


koko52
veterán

Nincs, de m2 ssd igen.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#45) tibcsi0407 válasza Ezekiell (#43) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pontosan, ezért nem is érint még egy darabig. Van egy 256-os 960 EVO-m, meg egy 2TB-os 860-am bőven elégedett vagyok velük.
Nekem a legjobb az lenne, ha egy új procit bele tudnék tenni, kár lenne ezt a lapot lecserélni, elég fullos, amit tud a mai napig.
Számomra a nyers számítási teljesítmény a fontos a FEM modellekhez.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#46) Ezekiell válasza tibcsi0407 (#45) üzenetére


Ezekiell
veterán

Én is ugyanígy vagyok (csak kód fordításához fontos nálam) csak egy B450-el. B550 várhatóan jó árban lesz majd, mire cserélni érdemes a 3000res Ryzent (esetemben akár a 4000est), szóval nem akkora érvágás ez.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#47) tibcsi0407 válasza Ezekiell (#46) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha nem lesz más megoldás, akkor lecserélem én is.

https://utdetailing.hu/

(#48) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Szerintetek a TRX foglalat is ilyen jövőt álló lesz? Vagy oda mindig új foglalat jön? Érdemes alapozni arra, hogy a következő generációs Threadripper CPU-k is menni fognak a mostani lapokban?

(#49) tlac


tlac
nagyúr

az őszi Zen 3-as proci mellé nem fog jönni új chipset?
hanem csak a mostaniak (meg a b550) lesznek és új komplett konfignál majd bios frissítéssel kell trükközni?

[ Szerkesztve ]

(#50) Ezekiell válasza tlac (#49) üzenetére


Ezekiell
veterán

Elvileg az X670 jön együtt a Ryzen4000el.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.