Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Hová lett a mosFET-hűtés? :U

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#2) Móci válasza CHIPman (#1) üzenetére


Móci
addikt

Csak raknak rá...
Amúgy ha már ennyire csúcskategória, az új usb és sata csatlakozókból elfért volna több is szerintem.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Nagyon beteg! :Y

Alléz Olympique de Marseille!

(#4) Balller válasza yakuza.tora (#3) üzenetére


Balller
tag

az lesz nagyon beteg aki ki is használja majd mind a 6db pci-express foglalatot :)

Balage

(#5) nebancsa válasza Balller (#4) üzenetére


nebancsa
senior tag

Ha használja is,nem sokáig. Max másfél évig, a gépparkunkból az összes elvérzett. Soha többet MSI. :((

(#6) Balller válasza nebancsa (#5) üzenetére


Balller
tag

Nekem semmi bajom vele. Lehet nem terhelem annyira mint ti...

Balage

(#7) Joachim21


Joachim21
senior tag

Nem értem a hírbe hogy keverték ide a trinergy-t, és a fuzion-t, azoknak a lényege éppen a kiegészítő chip, és a megnövelt számú PCI-E sávok voltak, illetve a lucid hydra megoldása. Ez csak egy újabb X58as deszka, nem hiszem hogy felsőkategóriában csodálkoznunk kellene hogy ilyen a felszereltsége.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#8) Balller válasza Joachim21 (#7) üzenetére


Balller
tag

...lehet élesbe nem teljesít annyit mint egy gyengébb felszereltségű X58

Balage

(#9) iSonic


iSonic
addikt

hát nem semmi egy vadállat, bár nemtudom, minek ennyi x8-as PCI port rá..

(#10) tome.jr


tome.jr
addikt

Az a 36 darab PCI Express csatorna nagyon karcsú a 6 db PCIe slothoz. :(

(#11) kételkedem válasza yakuza.tora (#3) üzenetére


kételkedem
addikt

Az! Meg az is, aki telepakolja videokártyával. ;]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#12) mephi666 válasza kételkedem (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

vizezni kell rendesen szerintem a cuccot, ha valaki megpakolja komolyabb vga-kkal... meg brutálul nézhet is ki összerakva... az ára meg mindennel felépítve szépen belemehet a 7számjegybe, az is biztos... (pl. 4db 5xxx meg fizikára gtx295 :B )

#14: na, az ilyen kirívó esetekben van is létjogosultsága a kW fölötti tápoknak :K

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) Isee


Isee
senior tag

...ugyanis négy nyolcszoros és két tizenhatszoros csatoló várja a bővítőkártyákat.

Van értelme ennek a rengeteg PCI-E csatolónak?? :F

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#14) Balller válasza mephi666 (#12) üzenetére


Balller
tag

és mindezt minimum egy atomerőmű tudja meghajtani.. :)

ne, meg jóóó magas villanyszámla :)

[ Szerkesztve ]

Balage

(#15) bartucc


bartucc
addikt

Sok PCI-Express, de minek..., főleg hogy csak 36-ot kezel a lap. Parasztvakítás, és csúcskategórában nagyobb felszereltség is elvárható lenne. Több USB, Sata...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#16) 04ahgy válasza mephi666 (#12) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem férnek el. Vízhűtéssel igen, de akkor full-cover blokk kell mindre. A NYÁK-ok melegedése úgy is jelentős lesz szerintem. Élettartam terén elég kritikus tényező.

No meg 2 * HD5970 ~ 4 * HD5870.

A PhysX tudtommal egy GPU-n fut, tehát a fizikai számítás terén az általad javasolt GTX295 teljesítményben alul-, míg áramfogyasztásan, melegdésben felülmúlja a GTX285-öt.

Ergo egy 3 kártyás rendszerrel majdnem hozható a telepakolt 5 (6 ha régi a GTX295) kártyás rendszer teljesítménye.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#17) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

"Természetesen az extrém tuninghoz komoly teljesítményfelvétel is társulhat, így az alaplap a 24 tűs tápkonnektor mellett két darab 8 tűs és egy 6 tűs PCI Express csatlakozóval is táplálható."

Az ott táplálható akar lenni, tehát a jelzett csatlakozók bedugaszolása csupán (részben) opcionális? Ha nem, akkor azt is javítsátok táplálandóra.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#18) mephi666 válasza 04ahgy (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, de ha az ember ki akarja használni a pcie foglalatok nagy részét és burzsuj is akar lenni, akkor szerintem 4db 5870+gtx295 dukál a "gémer" lapba :) meg a "kvad-crosfilex" szebben is hangzik, mint a sima :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Móci válasza 04ahgy (#16) üzenetére


Móci
addikt

Majd lesz véve másik kártya, ha leég. Ugyan már... :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) RapUGround


RapUGround
tag

Ehhez tényleg erőmű kell! De aki ezt telepakolja majd az úgy is a 6magos core i7-et rakja bele. :D

(#21) Mr.Csizmás válasza Isee (#13) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

van, mert elmondhatod magadról, hogy tied a PH leggyorsabb gépe, legtöbb benchmark ponttal, és akkor nagyon raj leszel :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Vico87


Vico87
tag

Az eddigi Big Bang lapokból csak kis pukkanás lett, valószínűleg ez sem lesz sokkal nagyobb durranás, főleg a várhatóan magas ár miatt.

Az igazi hithű vérpistik 4db HD5970-et raknak bele, a húzott GTX295 mellé. ;]

(#23) leviske


leviske
veterán

Akkor most ez a Big Bang olyan széria lesz, mint az ASUS esetében a Republic Of Gamers?

Mert akkor valahogy nagyon félrenézték ennek a dolognak a lényegét... Jobban jártak volna, ha a "játékosoknak szánt" cuccokra inkább licencelik Fatal1ty-t. Az MSI X58 - Fatal1ty sokkal könnyebben meg is jegyezhető, mint a MSI Big Bang Xpower és könnyebben ki lehet találni, hogy a lap mit is rejt és melyik szegmensbe szánják.

(#7) Joachim21: Úgy lettek idekeverve, hogy mind a kettő BB. Az új ROG lapok esetében is szóba szokott kerülni a többi...

[ Szerkesztve ]

(#24) Móci válasza leviske (#23) üzenetére


Móci
addikt

Fatal1ty szerintem már 'lejárt' dolog, no meg sok minden vackot eladtak már a nevével.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#25) RapUGround


RapUGround
tag

Kicsit gondolkodtam. Arra jutottam, hogy van ennek a lapnak értelme. Csak a pénzes maximalisták számára. HD5890-ből nem igazán van túlhajtott, inkább még vissza is van fogva. De ha 4db Gyári tuningos HD5870-en ami 1Ghz-es magórajelen jár, az igazán maximalista aki inkább 4 ilyet és nem 2db hHD5890-et rak bele.

[ Szerkesztve ]

(#26) leviske válasza Móci (#24) üzenetére


leviske
veterán

Szerintem meg nincs még lejárva, csak újra minőséget kéne eladni a neve alatt. :)

(#27) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Emberek ennek az árát egy Német, Osztrák fan simán lecsengeti és büszkén mutogatja a haveroknak, lehet mi is úgy tennénk ha annyit keresnénk, ez nem létkérdés de akinek ez a hobbija miért ne tenné? Mások egy telefonért adnak ennyit vagy éppen egy Ferraris kabátért.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) House M.D


House M.D
tag

gyártja a socketeket rendesen az msi , már csak az ára lesz érdekes enek az x58-nak :)

"A zenészek nem mennek nyugdíjba, egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene." /Louis Amstrong/

(#29) Oliverda


Oliverda
félisten

"4-way CrossFireX + PhysX Card"

Vajon driver-t is adnak mellé amivel ez így működni fog, vagy a "PhysX Card"-ot csak valami dísz gyanánt gondolták az alaplapba?

Elvileg még ennél is lesz vagy van egy magasabb kategória a sorozatban. Mondjuk az más kérdés hogy a másik két már megjelent P55-ös alaplapban több fantázia van mint ebben az X58-asban. Az egyetlen "újdonság" az, hogy erre már Paksot is rá lehet kötni csak éppen semmi értelme.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) atti_2010 válasza Oliverda (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

AMD-s lapot nem csinálnak Hydra csippel? Vagyis hogy nincs e tervben?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) Oliverda válasza atti_2010 (#30) üzenetére


Oliverda
félisten

Kérdezd őket. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) atti_2010 válasza Oliverda (#31) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Sajnos az Angol tudásom még nemi csiszolgatásra szorul.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#33) leviske válasza atti_2010 (#32) üzenetére


leviske
veterán

Van magyar képviseletük is. :)

(#34) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Jo kis kazant lehetne epiteni ebbol :)

...

(#35) Fel válasza atti_2010 (#32) üzenetére


Fel
addikt

Megvárod míg b@szogat az angoltanárod? ;]

(#36) Devid_81 válasza Fel (#35) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nekem mar fel se tunt a hiba, miota nincs ekezetes billentyuzetem...de tenyleg ertheto maskeppen is :D

...

(#37) Joachim21 válasza leviske (#23) üzenetére


Joachim21
senior tag

Csak a ROG szériás lapokban általában ugyanazt a minőséget kapod, ugyanazokat a kiegészítőket, jellemzően generációnként hasonló megjelenést, ami elkülönül a sima ASUS lapokétól.

Ezek a lapok nem alkotnak igazi családot nálam! Nincsenek megfelelően elkülönítve a sima MSI lapoktól, és mindnek más tulajdonságai vannak.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#38) Oliverda válasza Joachim21 (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont ez a baj velük szerintem. Teljesen egy kaptafa már az egész ROG. Semmi újítás, semmi innováció. Rádobnak fél kiló fémet, szépen kifestik, adják mellé a szokásos tartozékokat a szokásos árcédulával. Persze ez még nem jelenti azt hogy nem jó csak éppen már eléggé elcsépelt az egész szvsz.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) leviske válasza Joachim21 (#37) üzenetére


leviske
veterán

Miért? A BB széria esetében nem ugyanazt a minőséget kapod? Ez a lap egy prototípus, valoszínűleg a végleges hűtését majd agyoncsicsázzák ennek is, ha ezt hiányolod.

Még a külsőre sem szólhatsz semmit, hisz a MSI felsőkategóriás lapjai már egy ideje kb ugyanúgy néznek ki.

Az már igaz, hogy a "sima" és "játékosoknak szánt" lapok külsőre jobban elkülönülnek egymástól az ASUS esetében, de egyéb tulajdonságokban attól függetlenül elég közel állnak, sőt. Inkább a BIOS ami megkülönbözteti őket, de a BB sorozat esetében is gondolom tartalmaz némi pluszt.

Én amondó vagyok, hogy a BB szériát az MSI a ROG ellen szánja. Más kérdés, hogy igen kevés sikerrel.

(#35) Fel: :DDD

(#40) yakuza.tora válasza Oliverda (#29) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"Vajon driver-t is adnak mellé amivel ez így működni fog, vagy a "PhysX Card"-ot csak valami dísz gyanánt gondolták az alaplapba?" - Ez valójában egy "pcie vga tartó" lesz. Bárhová, bármilyen kártyát bele lehet dugni. Ettől Big Bang! :D

Alléz Olympique de Marseille!

(#41) ^Clown válasza Móci (#2) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hát el bizony, egy csúcslaptól több csatit várnék.

(#42) Joachim21 válasza leviske (#39) üzenetére


Joachim21
senior tag

De mitől lesz ez a lap BB? Inkább néz ki egy workstation lapnak, a sok PCI-e16X miatt. Vagy lenne benne 4x16 sáv, vagy Lucyd hydra. Az hogy milyen hűtő van rajta mind1, azzal nekem semmi bajom. Én nem vagyok most ettől a laptól elájulva, a P55 GD80asuk szuper, ez is biztos az, csak ha már Big Bang, ráadásul X58, akkor vmivel többet várok, mert ez a lap a P6T7 supercomputer ellenfele inkább mint a Rampage III Formuláé

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#43) hejesírásó válasza Joachim21 (#42) üzenetére


hejesírásó
senior tag

a BB-nek is van gondolom intervalluma, és ez az alja.

(#44) Ari18


Ari18
őstag

Nem semmi, csak halál felesleges. Big Bang XPower micsoda neveket találnak ki :DDD

(#45) zed1983


zed1983
őstag

Ez igen... :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#46) Fel válasza Ari18 (#44) üzenetére


Fel
addikt

Egyre jobban telített a piac.. a marketinggel meg szerintük mindent meg lehet oldani.
Az Asus TUF se jobb (The Ultimate Force... katonai szabvány meg álcaruha, miegymás... még szerencse, hogy egytagú a sereg)

(#47) darkarthur válasza nebancsa (#5) üzenetére


darkarthur
senior tag

Én is így vagyok vele, sajnos. Rossz tapasztalatok. :(

Ez a lap nem értem miért oly nagy durranás :)) pindipukk :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#48) darkarthur válasza Ari18 (#44) üzenetére


darkarthur
senior tag

Asrock Supercomputer tán jobb? :DDD

Samsung S23 Ultra 5G

(#49) beta


beta
aktív tag

16 drmos (!) fazis 2x 8pin cpu tap csatival betaplalva.. ranezesre 300w-os cput siman elvisz. extrem tuninghoz idealis lap lehet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.