Hirdetés

2021. június 15., kedd

Gyorskeresés

(#1) Torma István

Torma István
újonc

Napokon keresztül nem tudtam egy beteg kisfiúnak 500 Ft-ot elküldeni, csak kínlódás, várakozás. Az OTP oldalán NAPOKON keresztül semmi felhívás nem volt, hogy náluk van a gond. Gondoltam beszoptam egy vírust vagy az a MS böngésző, amit kizárólag erre használok, sz@r. Tegnap bementem az OTP-be, mondja a hölgy ő sem tud utalni. Mondom neki, de miért nem adnak ki közleményt, vagy írnák ki a belépő oldalra. Vállrándítás, az az informatikusok dolga. Mondom, de továbbíthatná a gondot. Vállrándítás

(#2) Torma István

Torma István
újonc

Újonc? 74 éves vagyok :D :D :D

(#3) zzola válasza Torma István (#2) üzenetére

zzola
félisten

"Regisztrált 2021-01-30"

(#4) IreN!CuS

IreN!CuS
őstag

Félig meddig fake news :D

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#5) Zeki

Zeki
nagyúr

Tegnap délután már egy halom helyen nem lehetett bankkártyával fizetni. Én az OBI-ban sorban állás közben hallottam. Jó hogy volt nálam kp.
Nem tudom hogy akarják visszaszorítani a készpénzt, ha az online még mindig össze tud omolni. A készpénz mindig alkalmas a fizetésre.

(#6) andor80 válasza zzola (#3) üzenetére

andor80
senior tag
LOGOUT blog

és ha 1 perce regisztrált és kommentelt akkor mi van?...Semmivel nem több vagy kevesebb mint te vagy bárki a fórumnon :K

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#7) gyonyoruwok válasza andor80 (#6) üzenetére

gyonyoruwok
tag

semmi nincs. mi lenne? nem rég regisztrált, ezért újonc. ki mondta, hogy ettől több vagy kevesebb bárki?

Sony A6000 | iPhone 12

(#8) Tamás88

Tamás88
őstag

Milyen jól tettem, hogy bankot váltottam, ahol vagyok, ott nincs ilyen probléma, ráadásul még ingyen tudom használni az online felületet (bár OTP-n kívül mindegyik banknál igaz).

(#9) Kpkg válasza Tamás88 (#8) üzenetére

Kpkg
újonc

Ezt kifejtenéd? Mi az, amit OTP-nél nem ingyenes használni?

(#10) dajkopali válasza Torma István (#2) üzenetére

dajkopali
HÁZIGAZDA

a fórum motorja a regisztráció időpontja és a megszólalások száma/minősége alapján osztja ki a minősítéseket
nemrég regisztráltál, így az "újonc" jár
de ne foglalkozz vele, örülünk, hogy itt vagy a közösségben :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#11) Tamás88 válasza Kpkg (#9) üzenetére

Tamás88
őstag

Pld. az online felület, ők arra is díjat szednek be havonta (kivéve a junior és a senior csomagoknál).

(#12) Narxis

Narxis
nagyúr

Itt volt már az ideje, hogy a CIB után az OTP rendszere is elhasaljon.

I do not fear, for you are with me. All those who defied me, shall be ashamed and disgraced. Those who wage war against me, shall perish. I will find strength, find guidance, and I will triumph.

(#13) hankock

hankock
csendes tag

Én tegnap fél egykor vettem ki pénzt az automatából és délután ötkor jött az SMS, hogy levonták.
Pedig már reménykedtem, hogy elfelejtik. :P

(#14) mbalint987 válasza Narxis (#12) üzenetére

mbalint987
aktív tag

A CIB-bel nekem soha nem szokott semmi gondom lenni.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#15) Narxis válasza mbalint987 (#14) üzenetére

Narxis
nagyúr

Nem oly rég a CIB-nek is volt balhéja.

I do not fear, for you are with me. All those who defied me, shall be ashamed and disgraced. Those who wage war against me, shall perish. I will find strength, find guidance, and I will triumph.

(#16) Fecogame válasza hankock (#13) üzenetére

Fecogame
veterán
LOGOUT blog

Nekem olyan volt az OTP-nél, hogy a pénz levonták tőlem az SMS küldéséért, de a 2 év alatt egyet sem kaptam, pedig jó telefonszám volt megadva :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) Narxis

Narxis
nagyúr

“A teljes elutalt összeg, azaz mindenki fizetése eltűnt” – állítja a pilisszentiváni jegyző, aki nagyon csalódott az OTP miatt [link]

(#18) yennayo

yennayo
junior tag

ÉS csodálkoznak mikor revolutot vagy hasonlót használnak nagyba inkább :F

(#19) dribli

dribli
tag

Külsős szakértőket kellet bevonni...
Tehát se stabil informatikai rendszer, se ezt működtető csapat sincs. Nem telik rá az évi több százmilliárdos profitból... Igaz, ha erre költenék, akkor miből tejelnének a NER rendszerébe? Nekem ne mondja senki, hogy Orbán csak úgy, jókedvében szállt le a bankokról. Méghogy Merkel nyomást gyakorolt rá... Maga Orbán mondta egy alkalommal, hogy olyan emberrel még nem találkozott aki erővel befolyásolni tudná.

(#20) István89

István89
tag

Az a baj, hogy, ha OTP rendszerei akadoznak, akkor üzletek többségében lévő OTP terminálok se nagyon fogadják el a kártyákat, Spar-ban tegnap 18:40-kor bemondták akadozik a bankkártyás fizetés, türelmet kérnek, csak készpénzzel tudtam fizetni, mivel a Revolut kártyát elutasította.

A legrosszabb, hogy tájékoztatást nem kezelik megfelelően, a hibát sokáig tagadják, de amikor lehozzák a hírportálok, akkor rögtön küldik a közleményt, viszont tavaly is voltak ilyen leállások az OTP-nél, akkor több hét után mondta el a Telekom hogy több bank is érintett volt az akkori terheléses támadásban, abból lehetett következtetni az egyik az OTP volt. Szerintem most is ez lehetett.

(#21) Kube válasza dribli (#19) üzenetére

Kube
senior tag

Nem az a baj, hogy nem telik rá... a baj sokkal inkább az, hogy nem megfelelő szakembereket alkalmaznak, nem megfelelő cégeket bíznak meg.
Állami szféra nagyon jó példázza, hogy rendszeresen dobnak ki több 10 (vagy 100) milliós tételeket egy-egy "webalkalmazásra", aminek az admin felületét napi 8 órában egy alkalmazott nézi (guantánamói raboknak se kívánnám ezt a kínzást), a másik oldalon meg a felhasználó idegeskedik meg értetlenkedik akkora hulladék az egész.

Ezek ha működnek se felhasználóbarát rendszerek. Az összes pénzt elteszi a megbízott, ahol mindenki csinál mindent, de valójában semmihez sem ért. Fel kell ismerni, hogy 5, de inkább 10 évvel mindig le lesznek maradva élből ezek a rendszerek, és sajnos még az akkori szint átlagát sem hozzák minőségben.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#22) andor80 válasza gyonyoruwok (#7) üzenetére

andor80
senior tag
LOGOUT blog

A megjegyzás a reg idejére eleve bélyeg,,,

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#23) Zeki válasza Kube (#21) üzenetére

Zeki
nagyúr

"Te Józsi! Van itt egy kise programozás, web fejlesztési feladat, menyiért oldanátok meg?"
" 15 milla és akkor jó lesz."
"Legyen 10, dobjatok össze valamit és még 20 millát hozzávágunk a számlán, ami nekem jön."

(#24) grandegamer válasza Tamás88 (#11) üzenetére

grandegamer
csendes tag

A smart csomagnál is ingyenes.

(#25) kilua válasza Zeki (#5) üzenetére

kilua
aktív tag

Már jártam úgy hogy nem volt jó a terminál, és vissza kellett pakolni mert nem volt nálam készpénz, azóta mindig van.

[ Szerkesztve ]

(#26) arnyekxxx

arnyekxxx
addikt

Pár hónapja volt egy topik a készpénz vs bankkártya témáról ahol a kártyafanatikusok el sem tudták képzelni minek kellhet valakinek kp.

Ma 4 boltból kettőben nem tudtam kártyával fizetni.

(#27) VágniValó

VágniValó
őstag

Egy hónapja, akkor tüsszentett egy windows restart képernyőt az egyik ATM-jük miután a pinem beírtam, fantasztikus érzés volt, hogy akkor láttam a bankkártyám utoljára. Biztos vagyok benne, hogy ennél a cégnél minden is fasza állapotban van és az éves büdzsé kiosztásokor mindent figyelembe vesznek.

:C

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!" https://www.youtube.com/watch?v=B8dgoUa05H8

(#28) szkaroly

szkaroly
aktív tag

Ma Gyulán a Penny-nél sem ment a bankkártyás fizetés, gondolom még mindíg a fenti okok miatt. Még szerencse hogy a Tesconál és az Intersparnál minden okés volt.

(#29) tibike8 válasza István89 (#20) üzenetére

tibike8
őstag

Én még tegnap sem tudtam a Sparban kártyával fizetni. Minden sorban tömeg és nem haladt mert senki nem szólt előre, hogy akadozik a kártyás fizetés (ajtóban kiírhatták volna mert hát napok óta ez van) és mindenki ment ki az ATM-hez és addig meg a sorok álltak. Hasonló volt 2-án a zárás előtt 20 perccel... De ismerősömnek meg ment ugyanitt a kártyás fizetés másik órában. Illetve a Tescoban nekem is ahol szintén OTP-sek a terminálok.

Aerocool GT-A fehér,be quiet! Pure Power 10 400W BN276,Asus ROG STRIX B350-F Gaming,G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3400Mhz F4-3400C16D-16GVK,Ryzen 5 1600,Crucial MX300 2.5 275GB,WD 500GB 7200rpm 32MB SATA2,Samsung SpinPoint EcoGreen F2 1TB 5400,GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit

(#30) arnyekxxx válasza tibike8 (#29) üzenetére

arnyekxxx
addikt

nekem 3 napja a teszkóautomatapénztár dobta vissza a kártyát, tegnap a humánpénztárnál ment. Szóval eléggé random ez a szívás

(#31) István89 válasza tibike8 (#29) üzenetére

István89
tag

Tegnap a Spar-ban nekem sikerült 2x is(két különböző spar). :) de pl. kerékpár kölcsönzőnél is simán tudtam fizetni pénteken meg egy maszek kisboltban, mindkét helyen OTP terminál van. Gondolom azért nem írták ki sehova, mert az OTP azt közölte velük, hogy a probléma megoldva, ha elutasít az biztos a kártyakibocsátó bank vagy a felhasználó hibája lehet. OTP hozzáállás.

Ilyenkor amúgy érdemes a kártyát bedugni a terminálba és beírni a PIN kódot, mert OTP facebook oldalán volt, aki azt írta, hogy az érintéses fizetésnél utasította csak el, bár lehet az OTP kártyákat alapból nem utasítja el.

De azért durva, hogy az OTP szerint már minden rendben, miközben itt is többen írják, hogy továbbra se jó. :(

(#32) Jakuu válasza István89 (#31) üzenetére

Jakuu
őstag

En meg majd mehetek be a bankfiokba. A jo kis applikaciojuk nem fogadta el a jelszomat, es kitiltott. Azota se tudom megadni a 24 oras varakozasi ido utan sem. Pedig a jelszo jo, de a rendszeruk nagyon nem akarja elfogadni.

(#33) tibike8 válasza István89 (#31) üzenetére

tibike8
őstag

Na igen, lehet trükközni. A gáz az volt, hogy én még maikor nem tudtam, hogy gond van az OTP-vel, de a boltokban tudták, hogy nem nagyon mennek a kártyás fizetések, egy cetlit nem tudtak kiírni a bejárathoz, hogy te hülye hozz pénzt is mert bizonytalan a kártyás fizetés. Aztán meg megy az anyázás, hogy miért nem halad a fizetés...

Aerocool GT-A fehér,be quiet! Pure Power 10 400W BN276,Asus ROG STRIX B350-F Gaming,G.SKILL RipjawsV 16GB (2x8GB) DDR4 3400Mhz F4-3400C16D-16GVK,Ryzen 5 1600,Crucial MX300 2.5 275GB,WD 500GB 7200rpm 32MB SATA2,Samsung SpinPoint EcoGreen F2 1TB 5400,GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit

(#34) palacsa válasza VágniValó (#27) üzenetére

palacsa
aktív tag

Az erste ATM-jei olyanok, hogy a kártyát nem nyeli be teljesen pénzfelvételnél, hanem bármikor kivehető.

(#35) Dißnäëß

Dißnäëß
addikt

Vannak bajok, sosem lesznek túl ezen, ha nincs egy radikális változtatás és management lefejezés, egészen alacsony szintig. Ja meg le kéne tenni az öltönyt és feltûrni az ingujjat, meg odatenni megfelelô székbe egy igazi multis, telco szektoros managert, aki tudja, wtf.

[ Szerkesztve ]

A lónak van lovásza, a tehénnek tehenésze, a madárnak madarásza, a halnak halásza. A disznónak akkor miért nincs disznásza, vagy méginkább, disznésze ?

(#36) palacsa válasza Dißnäëß (#35) üzenetére

palacsa
aktív tag

Ez sajnos nem ilyen egyszerű. Én azt figyeltem meg, hogy ezek a banki IT-sek tisztában vannak a munkaerő piaci értékükkel és ezzel visszaélve elkummantják a munkát elég durván. Nincsenek a pozíciókra versenyek, hanem az első alkalmasnak tűnő személyeket felveszik. És hiába emelnék az égbe is a fizetéseket, az ezen helyzeten nem segítene. Itt ér minket a pofon a 30 éves spórolásért a köz-és felsőoktatáson.

[ Szerkesztve ]

(#37) Döglött Róka válasza palacsa (#36) üzenetére

Döglött Róka
addikt

+1

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#38) togvau

togvau
senior tag

Bankoknál általában senki nem ismeri a belső rendszerek működését. ha valami fejlesztés kell akkor próba szerencse alapon tájékozódnak, pl úgy hogy a teszt rendszerbe küldenek egy requestet, és akkor mi jön ki.
Addig faragják a requestet, amíg az jön ki amit akarnak. És akkor elküldik a fejlesztőnek hogy így működik ha nem úgy működik akkor "ja mégsem! írjátok át"

Sajnos dolgoztam több banki projekten is (otp-nél még nem, csak hallottam történeteket), katasztrófa ami ezeknél megy.
Nagy vízfej, főleg a menedzsmentben, értelmes munkaerő pedig nem nagyon.

hitler, sztálin, micro usb

(#39) VágniValó válasza palacsa (#34) üzenetére

VágniValó
őstag

Értékelnénk sokan, ha mások is átvennék ezt a szokást.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!" https://www.youtube.com/watch?v=B8dgoUa05H8

(#40) Dißnäëß válasza palacsa (#36) üzenetére

Dißnäëß
addikt

Sajnos ennél mélyebb rálátásom van, de. Ennyi.

@togvau +1

[ Szerkesztve ]

A lónak van lovásza, a tehénnek tehenésze, a madárnak madarásza, a halnak halásza. A disznónak akkor miért nincs disznásza, vagy méginkább, disznésze ?

(#41) g0dl

g0dl
őstag

"Megértéseteket és türelmeteket köszönjük."

Jó régen voltam bankfiókban, de mikor lett divat a bankoknál, hogy lemennek ikeába?

(#42) whiterat

whiterat
csendes tag

Még mindig szórakozik az otpbankdirekt.hu, de a következő módon tudtam használni utalásra: két wifi-m van különböző SSID-del ugyanabban a hálózatban (az egyik a wifi router, a másik egy access point). Amikor "beakad" az otpdirekt és az 'otpbankdirekt.hu' vagy a 'piwikpro.otpbank.hu' válaszára vár, akkor átváltok a másik SSID-re, és tudom használni az oldalt a következő kattintásig. Egy utalásnál 2-3 wifi-váltásra volt szükség.

(#43) Döglött Róka válasza g0dl (#41) üzenetére

Döglött Róka
addikt

"Jaj megsérti a méltóságomat, hogy tegez egy bank!" - 21. század van.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#44) g0dl válasza Döglött Róka (#43) üzenetére

g0dl
őstag

Ez pusztán igényesség, meg kultura kérdése. Képzeld el, igekötőből is képes vagyok többfélét használni.

(#45) Döglött Róka válasza g0dl (#44) üzenetére

Döglött Róka
addikt

Akkor a kulturat is hosszu uval irnad. Mekkora fail:D

(#46) VágniValó

VágniValó
őstag

Új feature! Eddig mindig kaptam értesítést emailben, ha a szépkártyámra utaltak. Most is csak pontosan egy hetet késett a levél. :C

(#47) Narxis

Narxis
nagyúr

Megint köhög gyerekek!

(#48) scream válasza Narxis (#47) üzenetére

scream
veterán

Na, akkor nem csak nálam? Nem sikerül online fizetni vele (e-Food), pedig előtte 10 perccel IKEA-nál PayPal-on keresztül ugyan azzal a webkártyával sikerült.

ELADÓ cuccaim - https://bit.ly/ph_scream

(#49) Narxis válasza scream (#48) üzenetére

Narxis
nagyúr

Teletálnál barionon keresztül nekem 10-szer kellett próbálkozni mire sikerült, 9-szer azt írta, hogy a bank elutasította a kérést... E-food-nál legalább tudsz másanp is fizetni, Teletálnál asszem nem lehet, de lehet már változott az is.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.