Hirdetés

2019. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Milyen jó lehet egy kasszában állni 0 kp-val

Oh wait, tudom, mert jártam már így

[ Szerkesztve ]

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Oneplus 7 Pro Blue

(#2) taki01 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

taki01
(senior tag)

Szintén megszívtam már én is így. Csak én kajálni szerettem volna.

(#3) MrTwister válasza enginev3.0 (#1) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

Nekem pont az előbb a kisboltban utasította el a terminál a kártyámat, persze Mastercard...Bolttulaj szerint nálam van a bibi mert az ő termináljuk tökéletes, persze elhiszem csak ő ezt nem gondolta át, hogy van ott egy banki háttér rendszer is. Megszégyenülve elkullogtam miután meghitelezte nekem azt az "öccá" forintot, csináltam egy utalást melóhelyen kiváncsíságból az simán átment, utána visszamentem - fél óra telt el kb. - és simán ment a paypass fizetés. No comment...

Gigabyte AX370-Gaming 5 & Ryzen 7 1700X & Noctua NH-U12F+NM-AM4 & G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB & EVGA 1080 FTW Hybrid & Phanteks Enthoo Luxe black***SGS5&128GB & SGS9+*** D3 RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4) dbius

dbius
(PH! kedvence)

Pár napja sajnos én is tapasztalom a problémát, viszont eddig nálam csak akkor jelentkezett gond - kb. naponta egy alkalommal - , amikor a telefonnal akartam fizetni (Simple app). Ilyenkor a simple jelzi, hogy a fizetés sikeres, de a POS terminál elutasítva jelzést dob. Előfordult, hogy azonnal kaptam sms-t a terhelésről és a stornóról is, de a legtöbb esetben csak a pos terminál elutasítása történik, sms értesítést nem kapok sikertelen tranzakcióról.

Szerencsére egyébként nálam volt a bankkártya eddig minden esetben (Mastercard), de azért eléggé bosszantó a dolog...

(#5) Patice

Patice
(PH! nagyúr)

Szintén zenész.
"Bankon kívül álló okok" aha...

Nincs véletlenül összefüggés az elhalasztott 5 másodperces utalási rendszer elhalasztásával? Azt is az OTP miatt kellett napolni...

Szerintem.

(#6) Cathfaern válasza dbius (#4) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Nálam ugyanez, csak simple app helyett apple pay. Telefonnal nem ok, visszajön, hogy sikertelen tranzakció, de utána kártyával ok. Hétvégén volt csak olyan, hogy kártyát se fogadta el.

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#7) cain69 válasza Patice (#5) üzenetére

cain69
(PH! nagyúr)

nincs. máshol is gondok vannak. [link]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#8) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

A multkor meg megusztam, de tegnap du mar megszivtam en is, fizetnek Apple pay-jel, nem megy, mondom jo, eloszedem a bankkartyat paypass, az se megy. Bedugta, ugy meg ment. Meg jo, mert kp nem volt nalam egy forint se, megkuzdottem a jegkrememert. 😂

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Leica M10 📷 rcx.pw

(#9) Gargouille

Gargouille
(fanatikus tag)

De jó is lenne teljesen készpénzmentes modern országnak lenni... :D

(#10) t|-|om! válasza cain69 (#7) üzenetére

t|-|om!
(PH! addikt)

Úgy tűnik, hogy a probléma a MasterCardnál van, nem a bankoknál. A VISA kártyákkal semmi gond sincs.

(#11) Jester01 válasza t|-|om! (#10) üzenetére

Jester01
(PH! kedvence)

Nekem ment eddig mindig a mastercard (budapest bank). Azért ma már vittem magammal készpénzt is.

Jester

(#12) t|-|om! válasza Jester01 (#11) üzenetére

t|-|om!
(PH! addikt)

Tök random... A büfében nem tudtam fizetni az órámmal, de a kártyával igen, a kávé automata semmit sem fogadott el...

(#13) Zotya84

Zotya84
(őstag)

De ha a hiba nem az ő rendszerükben van, akkor miért a kollégáik dolgoznak a hiba elhárításán? :Y

(#14) Syl

Syl
(PH! nagyúr)

Most jöttem a gyógyszertárból. Majdnem felsültem... Mert ugye évek óta megy a néphülyítés, hogy nem kell a kp, csak a bankkártya, sőt, újabban a "csak telefon"... Még szerencse, hogy nem a kocsit akartam teletankolni :F

Words cannot express how much i don't care

(#15) flimo

flimo
(őstag)

Öt perce raiffaisenes mastercard fogalmam sincs milyen terminálon működött elsőre, paypass-al.

Először szomjan halunk, azután éhen halunk, végül mind meghalunk!

(#16) LamerGyuri

LamerGyuri
(senior tag)

Szakértő kollégáink... :DD ...és gyorsan a call-centert is lelőtték, hogy ne baszogassák őket a userek :U
Melóhelyen ebédlőben ugyanez. Random nem fogad el sehogyan semmit, arc megkajál, aztán utána mégis.
Még jó, hogy csak belső étkeztetés, és belefér a "gyere vissza később, felírom addig".

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17) gabor7th

gabor7th
(őstag)

Hát ezt se "max. 10 perc" alatt oldották meg. Még jó, hogy van készpénz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) Syl válasza gabor7th (#17) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

Apple Pay ide vagy oda, ha a munkáltatóm nem 200 km-re lenne tőlem, lehet kp-ban kérném a fizut egy ideig :B

(#19) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Eleg szomoru, ugy latszik valamennyi kp-t kell majd magamnal tartani, itt tart az otp 2019 kozepen. 😂

"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Leica M10 📷 rcx.pw

(#20) Male válasza Gargouille (#9) üzenetére

Male
(PH! nagyúr)

:D

Várom a hírt, hogy országos szinten a papírpénzek beragadtak a pénztárcákba, de kollégáink már dolgoznak rajta! :D

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#21) Ghard

Ghard
(őstag)

Most akkor sehogy sem megy a kártyás fizetés, vagy csak a paypass-al van gond?
Mert ma a sparban érintéssel nem, de bedugva már lehetett fizetni.

(#22) razorka777

razorka777
(PH! kedvence)

Nyugati, Spar, én is megszívtam, nem ment a paypass.
Még jó, hogy volt nálam kártya, mert kápé meg nem volt.:)
Csak kell azért valamennyi cash is, hogy legyen az embernél, pedig nem szeretem. :(

Xiaomi MI6

(#23) Cathfaern válasza Ghard (#21) üzenetére

Cathfaern
(PH! nagyúr)

Teljesen random.

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#24) gabor7th válasza Syl (#18) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Attól még ha automatából felvettél azt tudod használni és az most jól jön. A jövőben, ha bejönnek a tervek ez többé nem lesz opció.

(#25) schawo

schawo
(Jómunkásember)

Nekem ma két otps atm is sikertelen tranzakcióval elutasította egy idegen bankos bankkártyás kp felvétemet, de mkb atm kiszolgált.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#26) Syl válasza gabor7th (#24) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

> Attól még ha automatából felvettél...

Csakhogy. Egyrészt amióta megy itthon az Apple Pay, nem hordom a bankkártyát. Másrészt meg az index cikke szerint automatából sem lehetett kártyával pénzt felvenni. Szép új világ.

(#27) tomazin

tomazin
(PH! kedvence)

A leggazabb az egeszben es a problema gyakorisagat is jelzi, h inkabb lelottek a panaszt, mint mindenkinek irasban valaszolni kelljen.

(#28) gabor7th válasza Syl (#26) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Valahol meg azt olvastam, hogy onnan lehet... Elég kaotikus a helyzet.

(#29) KEndre

KEndre
(HÁZIGAZDA)

Délben a pasaréti aldiban mondja az egyik pénztáros a másiknak: nekem meg előbb két ersztés kártyát dobott vissza...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre!

(#30) Mikeee89

Mikeee89
(senior tag)

Ma du 4 fele én se tudtam kártyával fizetni. Szlovàkban voltam és euróban akartam fizetni. Délelőtt még pillanatok alatt ment. :W

(#31) rushty válasza gabor7th (#24) üzenetére

rushty
(fanatikus tag)

Mi miért? :F

https://www.idokep.hu/hirek/jon-az-idei-nyar-elso-kanikulai-idoszaka

(#32) BlackPriest válasza hemaka (#19) üzenetére

BlackPriest
(őstag)

meg kell pár palack víz is, mert bármikor lehet csőtörés. meg egy könyv, mert a net is lehalhat. bármennyire kellemetlen, nincs 100%os rendszer

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) crsx001

crsx001
(újonc)

Nagyon ritkán van nálam készpénz. Kivételesen pont most volt, ciki lett volna fodrásztól fizetés nélkül távozni. :D

Még kínosabb a "biztos van rajta egyenleg?" kérdés...

(#34) gabor7th válasza rushty (#31) üzenetére

gabor7th
(őstag)

A kormány egyre inkább beszüntetné és régi "barátai" is ezt akarják:

https://hvg.hu/gazdasag/20190527_Emlekszik_meg_Koka_Janosra_A_draga_mocskos_es_idejetmult_keszpenzrol_ertekezik

[ Szerkesztve ]

(#35) Syl válasza gabor7th (#34) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)

Anno nem ennek az alaknak építették feketemunkából a házát? :U

(#36) MrTwister válasza crsx001 (#33) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

Ezt én is nagyon utálom, amikor elutasítja a kártyát és a boltos meg nagyon csúnyán rádnéz, hogy biztos van rajta pénz? Nem áááá dehogy csak poénból adtam oda kártyát, persze, hogy nincs rajta pénz én fizetést sem kapok sőt A hitelem sincsen, direkt élvezem, hogy feltartom a sort. Ma nem győzött magyarázkodni, hogy ő is olvasta a neten, hogy a MC hibájából vacakolt tegnap a kártya, blabla. Köszi de azért tegnap jó volt beszólni. :(

Gigabyte AX370-Gaming 5 & Ryzen 7 1700X & Noctua NH-U12F+NM-AM4 & G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB & EVGA 1080 FTW Hybrid & Phanteks Enthoo Luxe black***SGS5&128GB & SGS9+*** D3 RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#37) flimo

flimo
(őstag)

Na most épp belépni se lehet simple appba..

(#38) NGA válasza flimo (#37) üzenetére

NGA
(PH! addikt)

Tökéletes nálam

(#39) BlackPriest válasza MrTwister (#36) üzenetére

BlackPriest
(őstag)

ha picit is tudna olvasni, látná a kinyomtatott bizonylaton a nincs fedezet szöveget :U ha nem látja, nem az a gond...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#40) flimo válasza NGA (#38) üzenetére

flimo
(őstag)

15 perc után sikerült. Arra pont elég volt ez a 15 perc, hogy elkéssek..

(#41) Samus

Samus
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Még mindig gondok vannak? Telekomnál nem megy a fizetés, egyszer elutasított, most át sem irányít a Simple oldalára, mindjárt kapom a hibát...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#42) kalanchoe válasza Samus (#41) üzenetére

kalanchoe
(tag)

Dettó. Nekem appban sikerült rendezni.

(#43) Samus válasza kalanchoe (#42) üzenetére

Samus
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Három órával később engedte, nem jó ez így, szinte mindent kártyával intézek, csekkeket online, bevásárlást POS terminálon...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.