Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Milyen jó lehet egy kasszában állni 0 kp-val

Oh wait, tudom, mert jártam már így

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) taki01 válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


taki01
őstag

Szintén megszívtam már én is így. Csak én kajálni szerettem volna.

(#3) MrTwister válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


MrTwister
őstag

Nekem pont az előbb a kisboltban utasította el a terminál a kártyámat, persze Mastercard...Bolttulaj szerint nálam van a bibi mert az ő termináljuk tökéletes, persze elhiszem csak ő ezt nem gondolta át, hogy van ott egy banki háttér rendszer is. Megszégyenülve elkullogtam miután meghitelezte nekem azt az "öccá" forintot, csináltam egy utalást melóhelyen kiváncsíságból az simán átment, utána visszamentem - fél óra telt el kb. - és simán ment a paypass fizetés. No comment...

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#4) dbius


dbius
veterán

Pár napja sajnos én is tapasztalom a problémát, viszont eddig nálam csak akkor jelentkezett gond - kb. naponta egy alkalommal - , amikor a telefonnal akartam fizetni (Simple app). Ilyenkor a simple jelzi, hogy a fizetés sikeres, de a POS terminál elutasítva jelzést dob. Előfordult, hogy azonnal kaptam sms-t a terhelésről és a stornóról is, de a legtöbb esetben csak a pos terminál elutasítása történik, sms értesítést nem kapok sikertelen tranzakcióról.

Szerencsére egyébként nálam volt a bankkártya eddig minden esetben (Mastercard), de azért eléggé bosszantó a dolog...

(#5) Patice


Patice
nagyúr

Szintén zenész.
"Bankon kívül álló okok" aha...

Nincs véletlenül összefüggés az elhalasztott 5 másodperces utalási rendszer elhalasztásával? Azt is az OTP miatt kellett napolni...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#6) Cathfaern válasza dbius (#4) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nálam ugyanez, csak simple app helyett apple pay. Telefonnal nem ok, visszajön, hogy sikertelen tranzakció, de utána kártyával ok. Hétvégén volt csak olyan, hogy kártyát se fogadta el.

(#7) velizare válasza Patice (#5) üzenetére


velizare
nagyúr

nincs. máshol is gondok vannak. [link]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

A multkor meg megusztam, de tegnap du mar megszivtam en is, fizetnek Apple pay-jel, nem megy, mondom jo, eloszedem a bankkartyat paypass, az se megy. Bedugta, ugy meg ment. Meg jo, mert kp nem volt nalam egy forint se, megkuzdottem a jegkrememert. 😂

(#9) Gargouille


Gargouille
őstag

De jó is lenne teljesen készpénzmentes modern országnak lenni... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#10) burgatshow válasza velizare (#7) üzenetére


burgatshow
veterán

Úgy tűnik, hogy a probléma a MasterCardnál van, nem a bankoknál. A VISA kártyákkal semmi gond sincs.

(#11) Jester01 válasza burgatshow (#10) üzenetére


Jester01
veterán

Nekem ment eddig mindig a mastercard (budapest bank). Azért ma már vittem magammal készpénzt is.

Jester

(#12) burgatshow válasza Jester01 (#11) üzenetére


burgatshow
veterán

Tök random... A büfében nem tudtam fizetni az órámmal, de a kártyával igen, a kávé automata semmit sem fogadott el...

(#13) Zotya84


Zotya84
őstag

De ha a hiba nem az ő rendszerükben van, akkor miért a kollégáik dolgoznak a hiba elhárításán? :Y

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#14) Syl


Syl
nagyúr

Most jöttem a gyógyszertárból. Majdnem felsültem... Mert ugye évek óta megy a néphülyítés, hogy nem kell a kp, csak a bankkártya, sőt, újabban a "csak telefon"... Még szerencse, hogy nem a kocsit akartam teletankolni :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) #95561216


#95561216
törölt tag

Öt perce raiffaisenes mastercard fogalmam sincs milyen terminálon működött elsőre, paypass-al.

(#16) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Szakértő kollégáink... :DD ...és gyorsan a call-centert is lelőtték, hogy ne baszogassák őket a userek :U
Melóhelyen ebédlőben ugyanez. Random nem fogad el sehogyan semmit, arc megkajál, aztán utána mégis.
Még jó, hogy csak belső étkeztetés, és belefér a "gyere vissza később, felírom addig".

[ Szerkesztve ]

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17) gabor7th


gabor7th
addikt

Hát ezt se "max. 10 perc" alatt oldották meg. Még jó, hogy van készpénz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#18) Syl válasza gabor7th (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Apple Pay ide vagy oda, ha a munkáltatóm nem 200 km-re lenne tőlem, lehet kp-ban kérném a fizut egy ideig :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Eleg szomoru, ugy latszik valamennyi kp-t kell majd magamnal tartani, itt tart az otp 2019 kozepen. 😂

(#20) Male válasza Gargouille (#9) üzenetére


Male
nagyúr

:D

Várom a hírt, hogy országos szinten a papírpénzek beragadtak a pénztárcákba, de kollégáink már dolgoznak rajta! :D

(#21) Ghard


Ghard
őstag

Most akkor sehogy sem megy a kártyás fizetés, vagy csak a paypass-al van gond?
Mert ma a sparban érintéssel nem, de bedugva már lehetett fizetni.

(#22) razorka777


razorka777
veterán

Nyugati, Spar, én is megszívtam, nem ment a paypass.
Még jó, hogy volt nálam kártya, mert kápé meg nem volt.:)
Csak kell azért valamennyi cash is, hogy legyen az embernél, pedig nem szeretem. :(

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#23) Cathfaern válasza Ghard (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Teljesen random.

(#24) gabor7th válasza Syl (#18) üzenetére


gabor7th
addikt

Attól még ha automatából felvettél azt tudod használni és az most jól jön. A jövőben, ha bejönnek a tervek ez többé nem lesz opció.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#25) schawo


schawo
titán

Nekem ma két otps atm is sikertelen tranzakcióval elutasította egy idegen bankos bankkártyás kp felvétemet, de mkb atm kiszolgált.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#26) Syl válasza gabor7th (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

> Attól még ha automatából felvettél...

Csakhogy. Egyrészt amióta megy itthon az Apple Pay, nem hordom a bankkártyát. Másrészt meg az index cikke szerint automatából sem lehetett kártyával pénzt felvenni. Szép új világ.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) tomazin


tomazin
veterán

A leggazabb az egeszben es a problema gyakorisagat is jelzi, h inkabb lelottek a panaszt, mint mindenkinek irasban valaszolni kelljen.

(#28) gabor7th válasza Syl (#26) üzenetére


gabor7th
addikt

Valahol meg azt olvastam, hogy onnan lehet... Elég kaotikus a helyzet.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#29) KEndre


KEndre
HÁZIGAZDA

Délben a pasaréti aldiban mondja az egyik pénztáros a másiknak: nekem meg előbb két ersztés kártyát dobott vissza...

Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

(#30) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Ma du 4 fele én se tudtam kártyával fizetni. Szlovàkban voltam és euróban akartam fizetni. Délelőtt még pillanatok alatt ment. :W

(#31) rushty válasza gabor7th (#24) üzenetére


rushty
senior tag

Mi miért? :F

Revolut meghívó pü-ben

(#32) BlackPriest válasza hemaka (#19) üzenetére


BlackPriest
őstag

meg kell pár palack víz is, mert bármikor lehet csőtörés. meg egy könyv, mert a net is lehalhat. bármennyire kellemetlen, nincs 100%os rendszer

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#33) crsx001


crsx001
csendes tag

Nagyon ritkán van nálam készpénz. Kivételesen pont most volt, ciki lett volna fodrásztól fizetés nélkül távozni. :D

Még kínosabb a "biztos van rajta egyenleg?" kérdés...

(#34) gabor7th válasza rushty (#31) üzenetére


gabor7th
addikt

A kormány egyre inkább beszüntetné és régi "barátai" is ezt akarják:

https://hvg.hu/gazdasag/20190527_Emlekszik_meg_Koka_Janosra_A_draga_mocskos_es_idejetmult_keszpenzrol_ertekezik

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#35) Syl válasza gabor7th (#34) üzenetére


Syl
nagyúr

Anno nem ennek az alaknak építették feketemunkából a házát? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#36) MrTwister válasza crsx001 (#33) üzenetére


MrTwister
őstag

Ezt én is nagyon utálom, amikor elutasítja a kártyát és a boltos meg nagyon csúnyán rádnéz, hogy biztos van rajta pénz? Nem áááá dehogy csak poénból adtam oda kártyát, persze, hogy nincs rajta pénz én fizetést sem kapok sőt A hitelem sincsen, direkt élvezem, hogy feltartom a sort. Ma nem győzött magyarázkodni, hogy ő is olvasta a neten, hogy a MC hibájából vacakolt tegnap a kártya, blabla. Köszi de azért tegnap jó volt beszólni. :(

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#37) #95561216


#95561216
törölt tag

Na most épp belépni se lehet simple appba..

(#38) NGA válasza #95561216 (#37) üzenetére


NGA
addikt

Tökéletes nálam

(#39) BlackPriest válasza MrTwister (#36) üzenetére


BlackPriest
őstag

ha picit is tudna olvasni, látná a kinyomtatott bizonylaton a nincs fedezet szöveget :U ha nem látja, nem az a gond...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#40) #95561216 válasza NGA (#38) üzenetére


#95561216
törölt tag

15 perc után sikerült. Arra pont elég volt ez a 15 perc, hogy elkéssek..

(#41) Samus


Samus
addikt

Még mindig gondok vannak? Telekomnál nem megy a fizetés, egyszer elutasított, most át sem irányít a Simple oldalára, mindjárt kapom a hibát...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#42) kalanchoe válasza Samus (#41) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Dettó. Nekem appban sikerült rendezni.

(#43) Samus válasza kalanchoe (#42) üzenetére


Samus
addikt

Három órával később engedte, nem jó ez így, szinte mindent kártyával intézek, csekkeket online, bevásárlást POS terminálon...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#44) ratcache


ratcache
aktív tag

CBA-kban állítólag országos gond van, be sem lehet kapcsolni a terminálokat, SSL kommunikációs hibával nem indulnak... :(((

(#45) taki01 válasza ratcache (#44) üzenetére


taki01
őstag

Ma reggel sikerült nekem fizetni a CBA-ba kártyával

(#46) ratcache válasza taki01 (#45) üzenetére


ratcache
aktív tag

nekem most félórája mondták, ki is próbálta előttem a kasszás Erzsi, de valóban nem indult el.

...aztán lehet, hogy más, helyi gond van csak mosdatják maguk :U

(#47) BlackPriest válasza ratcache (#44) üzenetére


BlackPriest
őstag

5 perccel a posztod előtt, fizettünk kártyával cba-ban. be sem lehet kapcsolni? kommunikációs hibával nem indulnak? most vagy be lehet kapcsolni és nem kommunikál, vagy be sem lehet kapcsolni. :U

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#48) ratcache válasza BlackPriest (#47) üzenetére


ratcache
aktív tag

rendben, korrigálok: a boltvezető mondta, hogy "be sem lehet kapcsolni" és országos szinten ez van reggel óta, majd mikor megpróbálták mégis (a közfelháborodásnak engedve), akkor hivatkozott az eszköz SSL hibára.

nyilván nem arról volt szó, hogy fizikailag nem lehetett megnyomni a gombot rajta vagy arra nem reagált, hanem a bekapcsolás során lefutó kapcsolatfelvételi protokoll sem ment végig a kommunikációs hibára hivatkozva, így el sem jutott addig, hogy a fizetést ki lehessen próbálni :U

egyébként pár perccel korábban én is fizettem máshol gond nélkül - bár azt nem tudom, hogy ott milyen terminált használnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.