Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Reggie0


Reggie0
félisten

Az N es AC igen jol mutat a laborban, de varosi korulmenyek kozott alig hasznalhato a telitett csatornak miatt. Mondjuk egy tanyan meg jol johet. Innen pedig egyenes az ut a felismereshez, hogy a sima g boven eleg, igy ez a router is.

[ Szerkesztve ]

(#2) akom


akom
senior tag

(#3) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Nem semmi.

A térerő veled van!

(#4) Amacs válasza Reggie0 (#1) üzenetére


Amacs
aktív tag

:D Ezt nem mondod komolyan? :))
Azért vennél drágább routert, mert bőven elég a lassabb is? xD
Akkor inkább már a stabilitás, meg a wrt ami emellett a linsys mellett szól, de nem az, hogy biztos úgyse lehet majd kihasználni az olcsóbb (vagy árban azonos) routerek nagyobb kínált sávszélességét csak a tanyákon.

(#5) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Számomra viszont teljesen érthetetlen, hogy miért vesznek ilyet az emberek 2016-ban.

Ennyi pénzt biztos nem adnék egy 10/100-as vezetékes hálózatért.

Valószínűnek tartom, hogy a sok firmware mókoló mellett van egy olyan nagy rétege a vevőknek, akik szimplán a hozzá nem értés miatt veszik.

(#6) And válasza Reggie0 (#1) üzenetére


And
veterán

Ez önmagában még kevés lenne, mivel az -n szabványnak is van a g-hez hasonló sávszélességet alkalmazó módja (mod.: ami a szabvány jobb spektrális hatásfoka miatt eleve nagyobb adatátviteli rátát eredményez), valamint működhet 5 GHz-en is (az -ac pedig ugye kizárólag ott), utóbbi sáv pedig jóval szélesebb. Igaz, ha a szélesebb spektrumú átviteleket használjuk 5 gigán, akkor előbb-utóbb ugyanúgy telített lesz, mint a 2,4 GHz-es sáv.
A WRT54GL új ára pedig erősen vicces manapság, szerencsére használtan sokkal reálisabb áron lehet hozzájutni.

[ Szerkesztve ]

(#7) forgonati


forgonati
őstag

Értem én hogy a szóismétlés gáz, de akkor sem értem hogy ezt az "útválasztó"-t miért kell erőltetni. Nevetségesen hangzik. Kb olyan mint amikor az autórádiókat elkezdték fejegységnek nevezni az angol headunit után. Rohadtul erőltetett.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#8) #16939776 válasza antikomcsi (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Vagy azért, mert le van dokumentálva a teljes ketyere, sok mindenre alkalmassá tehető.

[ Szerkesztve ]

(#9) hemaka


hemaka
nagyúr

Sok tplink is openezhető, szóval nem értem mi ez a nagy felhajtás körülötte.

(#10) koxx


koxx
MODERÁTOR

2007 körül vettem egyet, ~13e ft-ért. Akkor nagyon jónak számított, ráadásul nem voltak még annyira elterjedtek a 100/200/500mbps-es netek. De manapság ki ad ezért 18e ft-ot :F Stabil megbízható modellek vannak más gyártóknál is.

(#11) Melorin


Melorin
addikt

Szerintem az ára miatt veszik az emberek. Drága, így biztos jó :U

(#12) r4z válasza Reggie0 (#1) üzenetére


r4z
nagyúr

Remélem ezeket komolyan gondoltad, mert viccnek durva lenne.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#13) Tin


Tin
veterán

10 éve használom WIFI-re. netezni bőven elég a G, a többihez meg ott van a hálózati kábel.

mondjuk újonnan biztos nem venném, főleg nem 18e-ért...

(#14) jerry311 válasza Reggie0 (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Telített csatorna? 5 GHz-en? Hol élsz te?

(#15) hupee


hupee
csendes tag

Nekünk is volt ilyen. :)
Aztán egy szép napon párom lelökte polcról és tönkrement. Sajnos nem ütésálló.
Amúgy még faterom vette, aki 1 perc fáradtságot se szánt rá, hogy utánaolvasson. Bement a helyi számtech boltba, ahol ezt ajánlották. Kb. 2012-ben.
Helyette most egy Ubiquiti Airrouter van.

(#16) antikomcsi válasza #16939776 (#8) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Én ezt nem vitatom, biztosan sok mindenre lehet használni, én csak a szubjektív véleményem mondom.

(#17) arn


arn
félisten

en nagyon szerettem, jo sokaig hasznaltam, egy rt66os asusra lett cserelve. az is nagyon jo db :) amig nem lesznek ujabb, kiforrott szabvanyok, marad is. 15-20 mbyte/s megvan lakason belul, annyira nem is eroltetem a kabelt.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Rison77


Rison77
senior tag

Igazából szerintem az egyik nagy oka szimplán a rendszergazdai felfogás, a márkahűség mellett persze. Nálunk is (kis cég pár géppel digi 500-as net), ez a router szolgálja ki a hálózatot. Hiába mondtuk, hogy ideje lenne cserélni, vagy felesleges ez a sebesség. A rendszergazda hajthatatlan, felesleges cserélni mert ennél nincs jobb, ami jobb az 70+ linksys, annyiért router meg nem kell ide. A többi márka az teljesen kizárva mert megbízhatatlanok. Nem egy otthoni hálózatba szereltem már be 20k alatti tp-link, asus routereket, ahol 3-4 gép van, többet van használva a net, mint itt, és évek óta semmi problémájuk nincsen. Lehet, hogy régen elég híg volt a kínálat mikor ez megjelent, de azért manapság már bőven van választék ugyanannyi megbízhatósággal, gyorsabb sebességgel mint ez.

(#19) JóképűIdegen válasza Rison77 (#18) üzenetére


JóképűIdegen
tag

az 500-as nethez pont passzol a router 100Mbit-es Wan portja... :U

(#20) sanzi89 válasza Rison77 (#18) üzenetére


sanzi89
addikt

Hát, igen. Megyeszékhelyi gimnáziumban a volt rendszergazda megvett ebből egy fél tucatot úgy 4 éve egy vagyonért, hogy milyen király router. Egy kivételével AP-nak volt használva mind, az egy kitüntetett meg fő routere volt az egész iskolának. Ment a szidás folyamatosan, hogy 30/10-es netet ad a fenntartó, mire elég ez egy több, mint 100 gépet tartalmazó hálózatban, stb, stb. Amikor odakerültem láss csodát, 120/10-es Telekom-os net volt, csak ennek a cuccnak ennyi volt a routolási kapacitása, normális routert kapott, meg is lett a sávszél. A volt rendszergazda azóta főállású informatika tanár. Aki nem tudja, tanítja? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#21) Retekegér válasza akom (#2) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

;]

<< Heimdal >>

(#22) Reggie0 válasza And (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Tapasztalataim szerint alig van kulonbseg az N javara, legalabbis abban a kornyezetben ahol en probaltam. Belvaros, teli van wifivel minden szomszed plusz meg a UPC wifi is pazarolja a csatornakat. Mondjuk az UPC sokat tett a szar kapcsolatert az biztos. Persze jol hangzik az 5 giga is, meg is van az elonye amig a router mellett ulsz. Amint at kell mennie egy valaszfalon mar hajamra kenhetem a nagyobb savszelessegu csatornat. Rossz szokasom az, hogy ami meg a router mellett van, azt kabelezem.

(#4) Amacs: Manapsag inkabb a hirneve es mokolhatosaga miatt veszik, de 5 eve nem igy volt, siman illett a pallettaba az ara. Bar hamarosan a mokolhatosag ugrik az FCC-nek hala, kivancsi vagyok, hogy ezzel a tipussal mi lesz. Szerintem siman felhagyjak a gyartasat es nem vacakolnak a virtualizacioval.

(#14) jerry311: Budan.

[ Szerkesztve ]

(#23) Daywalker válasza Reggie0 (#22) üzenetére


Daywalker
addikt

A Linksysnél azt nyilatkozták ennek kapcsán, hogy a FCC regulák csak az 5 GHz-re vonatkoznak, ezt nem bántják...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#24) djculture


djculture
félisten

Elavult de nagyon stabil ketyere, nem egy helyen 5-8 éve nem volt kikapcsolva. Hasonló öreg ketyerék már rég szét lettek bontva indiai hulladék hasznosító telepeken.

(#25) Messen


Messen
csendes tag

2006-ban vettem magamnak egy ilyet, és még mindig ezt használom. A szomszédaim és a családban is többen már a harmadik-negyedik router-üket nyúzzák, mert bedöglött a másik. Ez tíz év után is ugyanúgy megy, pedig egy kezemen meg tudom számolni (igen, 32 alatt van ;) ), hogy mennyiszer volt leállítva/áramtalanítva. Nagyon megbízható, és már most sír a szívem, hogy le kell cserélnem az új szabványokért egy olyan kütyüre, ami helyett max két év múlva vehetek másikat.

"A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." - Asimov

(#26) nyunyu


nyunyu
félisten

Jó pár (10?) évig szolgált nálam általános célú routerként+wifiként egy WRT54G 3.1, viszont a sokadik UPC sávszélesség emelésnél elfogyott a tudománya, alig 5-6MB/sec-et tud stabilan routeolni a WAN portjáról vezetékes irányba :(

Aztán tavaly lecseréltem egy csilivili, openwrt-síthető TPLink 1034-re, amin simán átmegy a 60mbites csomaggal elérhető 7.5-8MB/sec *, de aztán a szomszéd lakásban lakó húgom folyamatosan panaszkodott a wifire, kénytelen volt a lakása router felőli végére költöztetni a kedvenc foteljét a laptoppal, mert a régi helyén a nagyszobában már nem mindig volt térerő. :W

Így kénytelen voltam APnek felkonfigurálni a régi Linksyst.

*: közben megint emeltek, azóta láttam már 12MB/sec-et is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) KaiotEch válasza Messen (#25) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Osztom ezt a véleményt, egyetlen baja van: Gigabit nem megoldható rajta. Ma amúgy már ennyi pénzért senkinek nem mondanám, hogy ilyet vegyen, van olcsóbb erősebb router, ami ugyancsak megbízható, moddolható.

(#28) X Factor válasza Reggie0 (#22) üzenetére


X Factor
addikt

Tp link archer c2 kb 15k. Otthon 200-as Diginet van, meguntam, h. 20mbit jön a jó öreg linksys-en pedig nekem is az volt vagy 6 éve. Most 150-et tol ki 5ghz-en, 2-3 méteren belül, szabad rálátással az ugyanannyiba kerülő eszköz.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#29) WZP válasza JóképűIdegen (#19) üzenetére


WZP
aktív tag

ráadásul még 100Mbit se jön át rajta, mert nem bírja a proci. 80 fölött valamivel maxolódik. mármint etherneten persze.

[ Szerkesztve ]

Inter Arma Enim Silent Leges

(#30) tetris


tetris
tag

Nekem is régen ilyenem volt, szerettem is, matattam is, de valljuk be, eljárt felette az idő...

Lett utána új Linksys AC1200, botrányosan rossz, lecseréltem egy Asus AC87 -re, makulátlan minden, még az S5 is szereti:

[ Szerkesztve ]

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#31) #65675776 válasza #16939776 (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

Olcsóbban megveszel egy Pi3-at, és abból is bármit építhetsz kb. Cserébe huszadannyit sem fogyaszt.

(#32) Reggie0 válasza Daywalker (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Jelenleg valoban csak 5GHz-re vonatkozik az ajanlas, mert azt jobban kell vedeni a meteorologiai radarok miatt.

(#30) tetris: En egy tplink WDR-N600-ra valtottam, de tplinket soha tobbet, most egy mikrotik rb2011-es van, ez mar routernek nevezheto.

[ Szerkesztve ]

(#33) tetris válasza Reggie0 (#32) üzenetére


tetris
tag

A mikrotikok nagyon jók, mindent lehet benne állítani, de szerintem egy átlag felhasználó sokkot kapna tőle... :)

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#34) tecsu válasza arn (#17) üzenetére


tecsu
addikt

Hogy lehet szeretni egy routert? :DD A konnektroddal mi a helyzet, ahhoz is így viszonyulsz? :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#35) tetris válasza tecsu (#34) üzenetére


tetris
tag

:D :D :D

Fölösleges körök elkerülése végett: Igen, ami hirdetésem aktív, az még megvan. Posta csak vevő költségére és felelősségére.

(#36) Daywalker válasza tetris (#35) üzenetére


Daywalker
addikt

;] :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#37) Z10N


Z10N
veterán

A tank :DDD Meg mindig hasznalok egyet :)

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) Bandi995


Bandi995
aktív tag

Mai napig keményen nyomja a mi WRT54GL variációnk! Időtálló, szerethető, jó teljesítményű router, egy Tomato vagy DD-WRT-vel felokosítva bármeddig jó 100 megás netekig! :) Igaz már nem itthon használjuk, de anya boltjában megbízhatóan szór netet 0-24. Ezt időtállóra építették, nem is csoda, hogy szerették(szeretik).

tecsu: ezeknek a cuccoknak lelke van, legalább is az átlag informatikus ember számára. én főleg a hálózatokat szeretem és azokkal foglalkozom informatikai berkekben és a hálózati eszközök becsben vannak tartva. más meg a kocsiját szereti, még el is nevezi, pedig csak vas és pár műanyag lemez, az bezzeg nem aberrált?

[ Szerkesztve ]

(#39) #65675776 válasza Bandi995 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó teljesítményűnek egyáltalán nem mondható. Mikor garanciába fel kellett küldenem a routerem egy WRT54G származékkal helyettesítettem. Roppant kellemetlen volt, hogy a 100 Mbps-os netből még 20-25 Mbps-ot sem bírt átengedni. A válaszidőkről meg ne is beszéljünk.

(#40) Tin válasza #65675776 (#39) üzenetére


Tin
veterán

WRT54G != WRT54GL

előbbi szar.

(#41) tecsu válasza Bandi995 (#38) üzenetére


tecsu
addikt

Ha egy, csupán funkciót ellátó, tömeggyártott kapitalista rendszer termékéről van szó, annak nem lehet "lelke" semmilyen vonatkozásban. Ez, mindössze a modern és beteges, emberellenes, istentelen, technicista tárgyfétis félremagyarázása.
A tárgyaknak akkor "van lelkük", ha nem csak funkciót lát el és készítése során elsősorban nem a profitszerzés volt a lényeg, ezenkívül pedig ha fontos emlékek kötődnek hozzá.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) nyunyu válasza Tin (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

WRT54G 5.0-tól felezték a flash és memóriaméretet, meg új oprendszeren alapult a firmwareük, így a korábbi moddolt firmwareeket már nem lehetett rájuk tenni.

Nagy közfelháborodásra dobták piacra a WRT54GL-t, ami hardvesen és szoftveresen is a korábbi WRT54G 4.0-nak felel meg.

Szóval WRT54G 4.0 == WRT54GL 1.0.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) Daywalker válasza tecsu (#41) üzenetére


Daywalker
addikt

Bezzeg a szocializmus termékei!
[link] ;] ;] ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#44) Bandi995 válasza tecsu (#41) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Tele vagyok kellemes, átguglizott, konfolós, hobbizós éjszakák és nappalok emlékével, innentől kezdve akkor az utolsó pontod teljes mértékben legitimálja az eredeti kijelentésemet. Köszöntem szépen! :))

(#45) ALBY


ALBY
senior tag

Jó router (volt) azt meg kell hagyni. Ez oké is.

(A robotot és egyebek berhelőkből nem lenne meg ez a tömeg.)

Szerintem beragadt a gyakorikerdesek.hu és egyéb szemétkupacokra a
"Melyik a jó rúter, mit vegyek?" topicokba ez az WRT54-es jószág,
és aki ennyit volt képes a témával foglalkozni, ment a birkatömeg után és kész is. (+ az esetleges megszállottak).
Legalább nem nyúltak mellé vele amúgy, csak lehúzás már az ára és vicc hogy még gyártják ilyen speckóval.

Esetleg beszorulhatott évekre valamelyik netszolgáltató ügyfélszolgálatának FAQ-jába, telefonoskislányába is
"Nincs még routered?" -> "Vegyél egy ilyet."
(de ez már lehet hogy hülyeség)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#46) Tin válasza nyunyu (#42) üzenetére


Tin
veterán

ok de aki sima G-t vett a GL után, az már a szart kapta.

(#47) fordfairlane válasza tecsu (#41) üzenetére


fordfairlane
veterán

A sok istentelen csak kóvályog a sötétben, miközben te magabiztosan mész a falnak.

x gon' give it to ya

(#48) tecsu válasza Daywalker (#43) üzenetére


tecsu
addikt

:DD

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#49) Reggie0 válasza fordfairlane (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Anno egy zsinaton a fo vallaskarosultak osszeultek es egy szavazatnyi tobblettel megallapitottak, hogy a noknek van lelkuk. Szoval nincs sulyuk az ilyen temakorben, kar porogni rajta.

(#50) FefeeX válasza Reggie0 (#22) üzenetére


FefeeX
veterán

Én amikor lecseréltem TP 1043-ra, akkor az konkrétan azért volt, mert 37megabitnél megfeküdt. UPC 120-as netből pedig elég karcsú volt már akkor is a 37. Pár eszköz mellett 80-100 torrent sokszálas futtatása alatt még szomorúbb volt az eredmény (PC-ről akkor még, csak ugye a szálak keresztül haladnak a routeren).
10/100 megabit emellett a hálózati másolásra is nagyon gyenge.
Szóval az az 54 megabit inkább annak a fele a gyakorlatban, ehhez képest az eszközök most az egész lakásban (AC router hiányában) 100-120 megabit körül futnak (WRT3600-on). Azért azt ne mondd, hogy a 25-30Mbit tényleges sebességhez képest a 100-120 alig több...
Persze, ha 100 éves eszközeid vannak hozzá, akkor nem tudod kihasználni, mert mindkét eszköznek ismerni és támogatni kell az új protokollt... :U

Emellett az 54GL-em még mindig megvan, azóta a melóhelyen osztja wifire a 30/30-as másodvonalat, amire pl tényleg bőven elég. Otthon még a 120 megabit melletti másolással is gyakran eszembe jut, hogy az AC-s MacBook Pro mellé dukálna egy AC-s router, amivel 5-10 méteren tud 3-400 megabitet tisztán. Akinek túl sok ideje van, vagy nem másol soha, az sosem fogja megérteni sem ezt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.