Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

szomorú..szomorú intel ... gondolom nem fűzött sok magyarázatot se a whiskey- se az amber-lake termékeihez mikor "megjelentek" a palettán.. egyiknek se szabadott volna eredetileg létezni...

az ág is húzza őket.. a 14nm bevezetésével is szenvedtek, de közel se ennyit mint ezzel a 10nm-el...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#2) Yutani válasza DraXoN (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nagy cég, túléli.

#tarcsad

(#3) janeszgol


janeszgol
félisten

De miért kell új kód megnevezés? Már várom Manbal AMD fikázását, majd az Intel melletti sírását. Szegény, szegény Intel, fúj AMD.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Ha ennyit szenvednek a 10nm -en akkor hogy fogják elérni a beígért 3nm -t?

[ Szerkesztve ]

(#5) Duddi válasza janeszgol (#3) üzenetére


Duddi
aktív tag

"De miért kell új kód megnevezés?"

Azért hogy látszódjon hogy csinálnak valamit és nem ugyan azt az architektúrát igazgatják, hol 2 mag + hol 2 mag - rendszerben.
+ ha mindnek ugyan az lenne a tó neve akkor borzasztó nehéz lenne eligazodni a terméklistán.

Mandal egy jelenség ne is törődj vele.

(#6) Cythyel


Cythyel
senior tag

Én csak azt nem értem, hogy mit akarnak 2018-ban 2 magos lapkával? Még ha 2c4t is, mostanra kevés. Natív 4 mag minimum, és az Intel meg is tudná csinálni 10W TDP alatt, csak valamit sztem nagyon eltoszhattak hogy erre kényszerülnek...

(#7) janeszgol válasza MSI.Navi (#4) üzenetére


janeszgol
félisten

Azt a nyilatkozatot olvastam tőlük, hogy túlvállalták magukat tranzisztor szám növelésben. Nem a szokásos mennyiséggel, hanem többel növelik, ezért a "bénázás". Ez érthető is, nincs ezzel gond.

Duddi: ez oké, de elég lenne a számokat léptetni, nem kellene az ilyen-olyan hangzatos Lakek. Ez a kilencezres lesz, akkor a 10 nanos meg végre a tízezres vagy valami. (Amit most adnak ki, azok szerintem bemutató darabok maradnak.)
Manballal egy bajom van, hogy nagyon egyoldalú és ezért nem korrekt. Nem törekszik a korrektségre.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) Raysen623


Raysen623
addikt

Houston baj van... ;] Azért én nem ezt várom egy ekkora cégtől, akinek a termékei ilyen szinten hype-olva vannak.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#9) Béééla válasza Cythyel (#6) üzenetére


Béééla
őstag

Atom helyett, mondjuk autóba barkácsolóknak car PC-be jó a kis fogyasztás-kis teljesítmény kombó, kár hogy oda már jók a tabletek.

Intelnél nagy a baj, kávé után viszki, Xanax Lake prociszéria mikor várható?

Bélabá

(#10) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Hát ez érdekes.
Nagy cég, nyilván meg sem érzi ezt a kis mínuszt.
De azért elég ciki rájuk nézve, a hírnevükre.
Ha nem lenne AMD ryzen, akkor még mindig nem láttunk volna I3-ban 4 magot. I5-ben 6 magot....
Egyébként kár is volt meglépniük. Nem értem hova kapkodnak. Maradjon minden a Ryzen előtti ütemben.

Értem a csíziót.

(#11) Fred23


Fred23
nagyúr

Ha meg mégsem tudják elérni a megfelelő minőségű gyártást, jöhet a Tequila és az Absinthe Lake.

(#12) Sunnam


Sunnam
tag

Én nem értem ezt a sok mesterséges tó létrehozását csak azért mert beleraknak egy új halat.

Miért kapkodnak? Nem lehetett volna egyszerre bővíteni? Ekkora szükség van ezekre az apró fejlesztésekre?

(#13) Bici


Bici
félisten

Azért nincs nagy baj, belefér egy kis bénázás sok év kaszálás után.
Majd jön a core utáni architektura, amivel megint utcahosszal beelözik az AMD-t, és megy minden úgy, ahogy eddig.
A P4 korszakban nagyobb volt a gáz, azt is lazán vették.
Laptopban most sincs rendes mennyiségben AMD proci, és a gémerek sem bíznak még a Ryzenben eléggé, szóval akármit csinál az intel, bajba nem kerülhet.

Egyébként AMD vonalon is is voltak hasonló apró kényszerlépések: Trinity -> Richland, Kaveri -> Godavari.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Egy elindított, futó termékben CPU-t lecserélni bizonytalanságot szül a vásárlók között, és így nem használható fel jó marketingre.

Szerintem ebben az esetben csendesen fog megtörténni a 10nm-re váltás.

Amúgy egy ilyen kategóriás de 14nm-en készülő processzorral kiadott gép nem fog házon belül problémát okozni a partnernek? 10nm-en sokkal jobb energiahatékonyságra számítunk, de ebben az esetben mivel lesz sokkal jobb mint egy másik 14nm-en készült CPU-val rendelkező, már piacon lévő gép, akár házon belül?

[ Szerkesztve ]

(#15) Dandris válasza DraXoN (#1) üzenetére


Dandris
tag

Ja csóri nagy bajban van: :))

[link]

Érdekesen válogatják a híreket errefele. ;]

(#16) Peter13


Peter13
senior tag

1) Érdekes, hogy ha nekik fontos, akkor az Intel is meg tudja oldani a lábkompatibilitást... :U
2) Komolyan nem értem miért kell létrehozni az "ezer tó országát" nevezéktanilag. Szerintem már most is átláthatatlan (nekem legalábbis már nincs türelmem kibogarászni hogy melyik tó melyik konfigot hivatott jelenteni), és ha mind ugyanaz az architektúra, akkor meg végképp csak mosdatásnak érződik
3) Azt sem értem minek és hova kapkod az Intel. Piacvezető, és ez nem változik attól hogy jött a Ryzen...most komolyan, ha befektető lennék, és azt látnám hogy egy kis valódi koknurencia így megkavarja a céget, biztos nem a bizalmam nőne... :( Szerintem ideje lenne s*ggbe rúgni azt/azokat akik ezeket a döntéseket hozzák, és visszatérni valamifajta normális, és követhető koncepció mellett haladó fejlesztésre. Ettől még nem kerülne veszélybe a piacvezető pozíció (sőt...)

+1) Nem vagyok Intel hater (az összes itthoni gépben Intel proci van), és AMD fan sem (bár a Ryzen nagyon szimpi), egyszerűen csak kezd komolyan idegesíteni ez az ostoba kapkodás, valamint a helyzet tudomásul vételének / felvállalásának teljes hiánya az Intel részéről.

[ Szerkesztve ]

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#17) Lacc


Lacc
aktív tag

Fizetett marketing hirdetés :DDD. Már lassan olyan lesz ez mint a férfiasság hosszának méregetése.

Szerintem érdemes lenne egy Node témájú cikket is írni :), elég sok itt a katyvasz.

Node méreteknél legalább 4 szabvány van, TSM, GF, Samsung, és az Intel.

Köztudott, hogy az Intel 10nm-es ~= TSMC/GF 7nm-es node-kkal. Lásd a műszaki adatokat. Teljesítményben is valószínűleg ott lesz. Mindkettő 2019-ben jön ki, Intel és AMD részéről is a Zen2. (Ezek inkább kategória számok)

Intel 10nm-es Standard Node nm mérete 8.2, még a TSMC 7nm-es Standard Node nm mérete 7.9 a GF-nek meg 7.8

Persze ott van a Zen+ 10nm-es nodeja, ami szép és jó, de az Intel 14nm-es valójában 12.1nm (Standard Node) még a TSMC 10nm-es pedig 11.2

Szóval nem kell sajnálni az Intelt. (AMD szurkolóként mondom - bár Intel procim van :D)

[ Szerkesztve ]

(#18) haxiboy válasza Cythyel (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Például olyan környezetbe ahol én dolgozok tökéletesek a 2 magos CPU-k alacsony fogyasztással, legalább nagyobb az üzemidő.

Távasztalokon dolgozunk -ahol amúgy brutál teljesítmény áll rendelkezésre- azért hogy fusson az RDP meg egy Skype/Facebook meg nem kell i7 :D

Nyilván mint fejlesztő azért igénylem a gyors vasat, de a könyvelésen a csajoknak nem tűnne fel ha 0.5S-el többet kell várni a nyomtatóra :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#19) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Lassan több tavat jelentet meg az Intel, mint amennyi Finnországban van.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#20) Dandris válasza Lacc (#17) üzenetére


Dandris
tag

Ráadásul az Intel már potyogtat, a glofo meg még semmit. Nem szeretném, de nehogy ősszel "csúszik a glofo 7nm" cikk alá kommenteljünk.

(#21) Nartaas


Nartaas
tag

Lake-et kaptak a fejlesztések

(#22) #52588800 válasza Cucuska2 (#19) üzenetére


#52588800
törölt tag

Minnél több a tó, annál könnyebb befürödni :DDD

(#23) alevan válasza #16939776 (#14) üzenetére


alevan
őstag

Egy elindított, futó termékben CPU-t lecserélni bizonytalanságot szül a vásárlók között, és így nem használható fel jó marketingre.

Ez egyedül enterpise vonalon igaz, de ez nem oda készül.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#24) S_x96x_S


S_x96x_S
őstag

Lehet updatelni az 1 hónappal korábbi helyzetet az INTEL során ..

2019 -ben lesz verseny a procik körül ...

https://www.anandtech.com/print/11337/samsung-and-tsmc-roadmaps-12-nm-8-nm-and-6-nm-added

Mottó: "A verseny jó!"

(#25) TeeJay


TeeJay
félisten

Szopató...
Annyi Lake elnevezés van már, ember legyen a talpán aki kiigazodik melyik mi és mikor mennyit késik vagy éppen meg sem jelenik...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26) #16939776 válasza alevan (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ez esetben elnézést, de semmi értelme aggódni rajta, fél év múlva lesz jobb/olcsóbb egy másik színesebb-szagosabb termékben..

[ Szerkesztve ]

(#27) Manbal


Manbal
senior tag

Azt remélem mindenki észrevette, hogy már megint semmiféle forrás nincs megjelölve, ja várjunk csak: Prohardver ;] (ABU) azt hiszem én megvárom a tényeket :) év vége ezért érdekes lesz, az itt lesajnált 14 nm++ meg azért még mindig piacvezető :K

(#28) Straw válasza Lacc (#17) üzenetére


Straw
senior tag

Elég érdekes amit írtál, nem akarsz belőle egy hosszabb irományt készíteni logoutra?
1 olvasód már biztos lenne :)

42

(#29) DraXoN válasza Dandris (#15) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

.. ha nem lenne fejlesztés (előre) tényleg nagy bajban lenne.. szerencsére ott nem tart...

mindenesetre az elmúlt 1 év az intelnek látszólag kemény volt ... és az intel partnereinek.. Felrúgott, előrehozott megjelenési idők ... ez azért eléggé komolyan érintette a partnerek "terveit" .. átalakított HEDT specifikációt, előrehozott Coffe, egy "mutáns" Z370, egy nem tervezett Whiskey és Amber .. és még mindig nem tudni biztosan, hogy a 8 magos megy-e Z370ben..
Emiatt van gáz.. a kommunikáció, termékskála kapcsán a korábbi tiszta kép kicsit zavaros lett .. mint ha a tetőn az antenna valamiért elmozdult volna és azóta hangyás a kép (de senki nem mer felmászni és megigazítani)...
Nem az intel ellen akarok lenni, de mint ha egy kickstarteres startupot látnánk aki az ígéretek és "támogatások"
ellenére nem tudta időben elkészíteni a terméket és most kapkodva tüzet olt...

Sokan egyébként nem értik a piac működését (én se teljesen, nem a szakterületem), de az biztos, hogy azt amit az intel "művel" nem egyből érzi meg a piac.. de szép lassan leolvadhat az előny, a jelenlegi technikák között ha amd nem szúrja el, akkor igen komoly előnye lehet az évtized végére technikai szinten.. sokkal több van a CCXben mint amit sokan eltudnak képzelni.
Pl. lehetséges, egy olyan 4 chippes design, hogy: 1 általános mag (2 ccx bloknyi cpu, vezérlők, stb), 1 grafikus mag,
1 osztott HBM (vga és cpu részére... csökkentené a memóriasebességből eredő sebességvesztést), 1 csak cput tartalmazó mag ( mondjuk 4db ccx blokkot ) ... eltudom képzelni egy későbbi TR szériának.. intelnek ezért kellet valószínű Raja Koduri is.. mert nem lenne semmi ez ellen, de akkor is ~5-6 év alkotni valamit

Az idő most nem az intelnek dolgozik, ha nem tudnak valami radikálisat felmutatni.. ha Ice lake nem hoz radikális újítást, akkor lehet egy pár év "ehh..." állapota az intelnek.. már pedig lehet nem hoz, hisz amikor azt tervezni kezdték AMD még FX-el képviselte magát a "csúcson"...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#30) Duddi válasza janeszgol (#7) üzenetére


Duddi
aktív tag

Van a számozásban is valami meg az utó betűk az U X P Z is segíthet.
Manball esetében az észrevételed igaz de nem egy ilyen szemellenzős embert ismerek és mindegy mi az ő kedvence nem lehet neki érvelni. Őket az élteti ha valaki nem ért velük egyet. Ha soha senki nem reagálna a butaságaira akkor megunná és elmenne.

(#31) Dandris válasza DraXoN (#29) üzenetére


Dandris
tag

Ugyan hagyjuk már...

A fő bevétel a szerverből van, ahol rekord eladásokat produkál, az epyc meg labdába sem rúg...

"PC-k: az AMD nem törte le az árakat

A PC-piac hosszabb ideje zsugorodik már, de míg darabszámban folyamatos a visszaesés, egy ideje megkezdődött a prémium modellek előretörése, mind a jobb minőségű notebookok, mind a gamer konfigurációk kimondott sikernek számítanak. Ez tükröződik az Intel oldalán is, a konzumer szegmenst célzó CCG üzletág bevétele 3 százalékkal nőni tudott éves szinten, 8,2 milliárd dollárra."
"Szárnyal a felhő

Az adatközponti divízió (DCG) viszont egyértelműen a húzóágazat volt, itt a bevétel 24 százalékkal, 5,2 milliárd dollárra nőtt. A piac tehát egyértelműen jól fogadta az új Xeon-generációt, a vásárlói igényeket a korábbinál jobban lekövető új család látványosan megrántotta a bevételeket. És nem csak azt, az üzemi eredmény is szárnyalni kezdett, a tavalyi 1,49 milliárdról egészen 2,6 milliárdig kúszott fel, a CCG eredményéhez nagyon közel. A negyedévben mind a volumen, mind az átlagos eladási ár emelkedni tudott, 16 illetve 7 százalékponttal."

Az AMD piaci értéke 3,5-4 milliárd dollár, az intel csak Izraelben 5 milliárdot költ el. Biztos mert nem tehetik meg.

[ Szerkesztve ]

(#32) Fred23 válasza S_x96x_S (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi, ez érdekes volt, pont ilyen témában olvasgatok!

"...the 8LPP will be used to make high-performance SoCs in 2019."

Egyet már találtam, ami ezzel jön, de még keresgélek tovább:

Snapdragon 730

(#33) leviske válasza DraXoN (#1) üzenetére


leviske
veterán

Ha minden igaz, akkor a gyártási gondok miatt igazolták le Kellert. Nem lepne meg, ha most azért tolták volna ennyivel a céldátumot, hogy komolyabb módosításokat tudjanak végezni az eljáráson.

(#34) janeszgol válasza Dandris (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem féltem az Intelt, bőven megcsinálta már a helyét. Amúgy is mindenki árgus szemmel lesi, hogy mit csinálnak. Az AMD-t se sajnálom. Én a technológiát és a fejlődést sajnálnám, ha az egyik monopol helyzetbe kerülne. Így izgalmas.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) ZnVjaw0K


ZnVjaw0K
tag

Bírom, hogy ilyen cikkeknél mindig be van illesztve egy lób@szó nagy intel logó:D

(#36) Cs1csó válasza janeszgol (#34) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos nemrég beszélgettem erről valakivel és az jött le, hogy szép lenne ha pl. asztali videókártyát sem csak 2 vagy inkább másfél cég gyártana (az AMD a fél) hanem 5-6 is vagy asztali processzort is vagy 4-5 cég másfél helyett (itt is a fél az AMD) Sajnos az ilyen magas sőt nagyon magas hozzáadott értékű iparágakban egyszerűen piszok nehéz bennmaradni és szinte lehetetlen betörni.
A HDD piacot nem feltétlen tartom ennek de a számok mégis ezt mutatják gyakorlatilag az a piac is kb. másfél szereplős WD és Seageate, erős WD főlénnyel.

Ez rávilágít hogy a "klasszikus" értelemben vett szabad verseny nem működik, a nagyok megölik, megvásárolják felőrlik a kicsiket.

Amikor pedig 1-2 szereplő marad ők meg szépen, nyugiban elvannak: drágán árulják a portékájukat és lassan fejlesztenek.
Az utóbbi évek Inteles fejlesztéseit egy nagy viccnek tartom egy szép marketinges bullshitnek, fél évente évente kihoznak egy TALÁN 5%-al gyorsabb VALAMIT(?) Nem őket hibáztatom én is ezt tenném a helyükben sőt én még jobban belexarnék az egészbe és a marketing bullshitre is kevesebbet költenék (kirúgták a marketingest úgyhogy lehet ezt is teszik :D )

A legjobb példa hogy mennyire súlytalanok a fejlesztések és mennyire magasak az árak az az ALAPLAP PIAC azon lehet látni mennyire xar is a helyzet. Az ASUS van úgy-ahogy talpon a többi csak szenved.

Ez ugyanolyan jó szemléltető mint egy ország fejlődését szokták azzal mérni hogy a nagyobb városaiban egyszerre mennyi DARU dolgozik. (jelenleg a távol kelet az ahol a városképet komolyan meghatározza a sok daru) itt európában talán Németország de már ott is lassulás van.

(#37) Geri Bátyó válasza Fred23 (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

:DDD
Utána meg Hangover Lake.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#38) janeszgol válasza Cs1csó (#36) üzenetére


janeszgol
félisten

Kiváló összefoglalása a jelenlegi helyzetnek. Lehet ide fog elérni majd az okostelefon piac is. (Az okoseszközöké, az IoT-é nem hiszem.) Bár most az ellenkezője látszik (többen adnak ki saját SoC-t, oké az ARM gyártja azoknak, ők építik). De visszakanyarodva a PC-hez, emlékezzünk vissza, mennyire sok szereplős is volt minden alkatrészé. Aztán szépen csendben ahogy írtad, megették a nagy halak a kicsiket. Ha ma valaki belépne pl a CPU szektorba, hát a gatyája rámenne megvenni a licenszeket (e nélkül nem megy, pl utasításkészletek), aztán tervezni kell, gyártani, végtelen próba. Nem hiába nincs sehol Kína sem a memóriáival. Nem olyan egyszerű, ahogy elképzelték néhányan, hogy bumm legyártjuk és kész.

Valahol olvastam (aztán vagy igaz vagy sem, de nem teljesen sci-fi), hogy a Dram Flash és Nand Flash eszközökből annyi csurran-cseppen a Samsungnak, mint az okostelefonokból(!). Hát igen.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#39) core i7 válasza Bici (#13) üzenetére


core i7
addikt

kivi leszek core utáni archnak milyen nevet adnak majd :D mármint kódnév az sapphire rappids 7nm lesz de már nem x86 ha jól tudom akkor már nem marad a core i3 i5 i7 felállás

Tigerrel fog bezárulni a Nehalem alapokon nyugvó korszak

[ Szerkesztve ]

(#40) Segal válasza core i7 (#39) üzenetére


Segal
veterán

Ha csak nem csuszik a fejlesztes mert akkor johet meg par to elotte:DDD

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#41) Devid_81 válasza Bici (#13) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azt ugye vagod, hogy az AMD mar gyartastechnologiai elonyben van az intellel szemben? ;)
Ha megnezed az Intel "kapkodasbol kiadott" procijaikat, akkor pont nem az derul ki, hogy lenne most egy csodafegyver a kezukben. Papiron maximum :)

...

(#42) Cs1csó válasza janeszgol (#38) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egyáltalán nem sci-fi ez a valóság: Samsung a legnagyobb félvezetőgyártó a világon.

(#43) Bici válasza Devid_81 (#41) üzenetére


Bici
félisten

Legjobb tudomasom szerint az AMD is a 12nm-t tartja az intel 14nm-rel azonos kepessegunek ("Closing the gap - 12nm), tehat nem latom ezt az elonyt.

Egyebkent hiaba lenne meg igaz is ez az elony, akkor sem jelenti azt, hogy az intel bajban lenne barmilyen szinten is.

Ha nehany even belul el tudjak huzni azt az uj architekturat az boven eleg, addig ugysem fog az AMD nagyot elozni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) Cathulhu válasza Bici (#43) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nagyon sokat varsz te attol az uj architekturatol, csak nem tudom a remenyeidet mire alapozod?
Orajelben 15 eve kb egy helyben toporgunk, ott nem nagyon lehet dobbantani.
IPC-t meg lassan a vegletekig optimalizaltak mar, intel evek ota alig alig fejlodik benne, AMD 0-rol keszitett modern architekturaja is csak arra lett eleg, hogy behozza az intelt. Egy rovid ideig valoszinuleg jobban fog a zen fejlodni mint a core, de csak azert mert meg van egy kis lemaradasa, aztan ugyis beallnak egy szintre.
Az meg hogy mar most mindenfele magiakat, heurisztikakat es spekulaciokat hasznalnak az utolso par % IPC noveleshez lattuk hova vezetett (Spectre es Meltdown).
Gyartastechnologia megint nem fog ugrasszeruen fejlodni, es amit fog, azzal is csak a szenvedes lesz sokaig (lasd 14 es 10 nano intel, 20 es 14 nano TSMC/Samsung), raadasul mint latjuk abban mar nem fog tudni ellepni a konkurenciatol, az ultramobil megrendelesek annyi penzt pumpaltak a konkurenciaba, hogy mar nehez megtartani a vezeto szerepet.
Amit en varok, es amit az intel leigazolasai is sejtetni engednek, hogy az uj architektura igazodni fog az uj kihivasokhoz, es egy jol skalazhato, legozhato, kis elemekbol osszerakhato design lesz, hogy a nehezen gyarthato es nem optimalis nagy monolitikus procik helyett sokkal olcsobban, konnyebben, gyorsabban gyarthato procik lesznek. Amiben viszont az AMD jelenleg elonyben van, sokkal konnyebben tud jelenleg jatszani, gyakorlatilag azonos designnal lefedi a 4 magos laptopoktol a 32 magos szerverekig a teljes palettajat. Erre szamitok intelnel is, ha mas nem a nyogvenyelos 10 nanos startbol levonjak a kovetkezteteseket.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#45) Dandris válasza Devid_81 (#41) üzenetére


Dandris
tag

Azt ugye vágod, hogy az amd 12nm egyenlő az intel 14nm, a következő lépésben is csak pár %-os az előnye a glofo "7nm" az intel 10nm szemben, és az intel már gyártogat, a glofo még nem?

Melyik procira gondolsz kapkodásból? Reggel bement a melóhelyre és belebotlott, de jó akkor adjuk már ki? A játékosok 30% két magon, 60% négy magon van, 3,8% a hat magosok aránya. Tavaly adták ki a ryzent, tavasszal. Nem látom hogy annyira ugrálnak a plusz magokért. Tavaly pláne nem, idén is megkérdőjelezhető a 6 mag. Az biztos hogy az amd nélkül nem lépett volna az intel még, de jövőre már biztos.

És ha már kapkodás, a ryzen1 és a ryzen+ között 3/4 év telt el, és kb ugyan ennyi lesz a ryzen+ és ryzen 2 között. AZ intel is így jött kb a next gen cucokkal. Hova kapkod az AMD? ;]

[ Szerkesztve ]

(#46) Bici válasza Cathulhu (#44) üzenetére


Bici
félisten

Én arra alapozom ezt a várakozást, hogy periodikusan mindig voltak ugrasok ami utan egy architektura kifujt.
Nem vagyok proci tervezo, es nem tudom, hogy konkrétan milyen falakba ütköznek a cégek, de én sosem merném kijelenteni, hogy nem lehet jelentősen továbbfejlődni.
Az intel egyhelyben toporgását az AMD kínálata miatt elkényelmesedett inteles vezetők okozták szerintem, azt, hogy a Ryzen éppen csak beérte az intelt, az meg inkább amiatt van, hogy ők kevesebb erőforrásból főznek, és a Zen nincs olyan idős, mint a Core.
De lehet, hogy tévedek, és nincs tovább, csak a modularizálás.
Vagy mindkettőnknek igaza van és a továbbjutáshoz jelentős átalakítás kell - akár szoftveres oldalról is - amit csak az intel mer / tud meglépni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#47) Cathulhu válasza Bici (#46) üzenetére


Cathulhu
addikt

En azt latom, hogy valaha komolyabban ujitani szerettek volna es mereszebben gondoltak ujra az architekturat az mindket cegnel nagy pofara esest hozott (steamroller es netburst) es nemhogy elore nem leptek vele, hanem atmenetileg a konkurencia kezere jatszottak mindent, mert nem tudtak erobol atnyomni a piacon az uj szemleletmodot. Igaz, hogy az AMD kisebb ceg, ez azt jelenti, hogy kevesebbet kiserletezhet, de par top mernokot azert meg tud fizetni, es kb ennyire volt szuksege. A ryzen modernebb arch, elvileg jobban kellene alkalmazkodnia a mai igenyekhez, megse tudott az ezereves core kiforrottsagaval versenyezni. Ebbol is es jelenlegi ismereteimbol es tapasztalataimbol kiindulva oszinten en semmilyen nagy ugrast nem tudok most elkepzelni, de lehet meg fogok lepodni.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#48) Devid_81 válasza Dandris (#45) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Persze a jelenlegi inteles 14nm+++++ az egyenlo a mostani AMD 12nm-el, fogjuk ra. ;)
Gyartastechnologiaban van elteres, es valoban a 14nm-hez van kozel.
Most akkor hagyjuk azt, hogy csak egy refreshel az AMD technologiat valtott, mig az intel evek ota semmit.
De nezzuk a masik oldalrol, az intel mar evekkel ezelottre igerte a 10nm-ert, es meg mindig csak annyit lattunk belole, hogy van egy allitolagos 2 magos procijuk, a tobbi cpu majd valamikor jovo ev masodik feleben erkezhet, hacsak nem lesz megint "delayed" a nagy projectben.
Ekozben AMD nek mar ev vegere megerkezhet a 7nm ZEN2 sampling stb stb.
Tudom ezek mind olyan dolgok amik meg nem kezzel foghatoak.

Melyik procira gondolsz kapkodásból? Reggel bement a melóhelyre és belebotlott, de jó akkor adjuk már ki? A játékosok 30% két magon, 60% négy magon van, 3,8% a hat magosok aránya. Tavaly adták ki a ryzent, tavasszal. Nem látom hogy annyira ugrálnak a plusz magokért. Tavaly pláne nem, idén is megkérdőjelezhető a 6 mag. Az biztos hogy az amd nélkül nem lépett volna az intel még, de jövőre már biztos.

Meg is valaszoltad felig magadnak. ;)
Az intelnek terveben volt persze szepen, foleg lassan, de elore haladni, de az AMD Zen magja ezt az egeszet kisse felgyorsitotta.
Egyetlen "extra" HEDT proci jott toluk, az a 18 magos csoda volt, az tenyleg "varatlan" volt toluk
Foleg az arkat koszonhetjuk az AMD-nek, kb halasak lehetunk emiatt is nekik. :K
AMD "kapkodasrol" meg annyit, hogy ok legalabb haladnak, viszonyithatjuk az inteles tick-tock hoz, ami az intel reszerol nem igazan tick-tock-ol mar evek ota :P

...

(#49) RIC5I


RIC5I
tag

akkor van 1,5 évem új számitógépre gyűjteni :C :O

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#50) Lacccca87 válasza Dandris (#15) üzenetére


Lacccca87
őstag

Az a baj hogy nem fogod fel a két lap közötti különbséget. A HWSW kb 3-4éve inkább Gazdasági és IOT oldalról nézi az IT-t. Ezért ott több az ilyen jellegű hír. PH meg technológiai oldalról. De semmi gond lehet durrogni :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.