Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xsjado93


xsjado93
senior tag

Ha hozza majd a Tidal szintjét, és lesz USB Audio Player Pro integráció, akkor valószínűleg a Tidal lemondásra kerül, mert ott nem a legjobb a felhozatal (nagy szívfájdalmam, hogy a Rammstein - egy két szám kivételével - teljesen hiányzik) :(

Your life is a lie.

(#2) LittleLombax


LittleLombax
csendes tag

Ez örömteli lenne, mindig is vártam hogy a Spotify is belépjen erre a piacra. Viszont én személy szerint nagyon kétlem hogy a mostani normál prémium előfizetéssel elérhetővé fog válni a funkció.

(#3) Kasya válasza xsjado93 (#1) üzenetére


Kasya
nagyúr

Ha hozza majd a Tidal szintjét, és lesz USB Audio Player Pro integráció...
+1, de ez még min. egy év, ha lesz is ilyen.

Én akkor mondtam le a Tidalt, mikor fogták a kedvenc előadóimat, köztük a Rammsteint is, és szinte teljesen eltávolították.

Spotify:
Ha erre ráadásul lesz családi csomag is, akkor nem lesz alternatívája.

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Reméljük nem fog szakadozni mobilnettel.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#5) arn


arn
félisten

Ezt nagyon varom... es a mai 8k streamelesek mellett nem tudom mit bohockodnak a losslessel. Az mqanal is hiba volt arra ultetni. Siman kellene egy lossless certifikalt master audio file, es csak azt lehetne terjeszteni, semmi mast. Ha modositjak, akkor elvesziti a hitelesiteset.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) vzsryl válasza pusszycat (#4) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Erre esetleg megoldás lehet egy lejátszási lista készítése, amit aztán letöltesz.
Én pl. majdnem minden héten csinálok egy újat, amit letöltök, így bármikor tudom hallgatni. De csak vezetés közben használom a telefont zenehallgatásra.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#7) oszi666


oszi666
őstag

Miert nem vonjak ossze a spotify es hifi szokat es hivnak spotifi-nek tok jo lenne

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#8) Silenzio


Silenzio
addikt

Ott tudnám hagyni a tidált, de a jelek szerint nem fogom.
"Tidál, gyere mesélj..."

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#9) #16820480 válasza Kasya (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez nem a Tidal hibája, a Rammstein az Spotify exkluzív lett pár éve már, szóval a többi szolgáltatónál sincsenek fent.

Kíváncsi vagyok mikor jön és milyen áron majd. Pont most gondolkodtam rajta, hogy visszaváltanék Tidalra, mert egy ideje itthon hallgatok ugye főleg zenét, és már kezd feltűnni a minősége néhány tracknek. Csak Tidal esetén nem lenne meg az a kényelem, hogy mindenen is fut, például egy CLI-only RPi dobozon, amit tudok távirányítani a desktop kliensből.
Illetve utoljára nem voltak még olyan extrák Tidalban, mint a song radio, meg amiket ajánlgatott, azoknak sem volt semmi köze ahhoz, amit hallgattam, hanem mindig az aktuális pop hulladékot akarta tolni.

(#10) B1T3


B1T3
addikt

Mindenképpen jó hír, hogy végre érkezik, és inkább az a furcsa, hogy eddig kell(ett) várni rá.

(#11) CptAdamica válasza Kasya (#3) üzenetére


CptAdamica
veterán

Bizony, a Rammstein Spotify exkluzív, anno Google Play zenével kezdtem, ott is ugyan ez volt, néhány számuk volt fent, aztán 3 éve váltottam.

Megyen!

(#12) #95462144


#95462144
törölt tag

Hiszem, ha látom vagy hallom ezt régóta ígérgetik, de már ideje lenne a Vorbis felett kicsit eljárt az idő.

(#13) xsjado93


xsjado93
senior tag

Akkor úgy tűnik marad a várakozás és a remény UAPP integracióra 😅
Vagy esetleg a virágbolti nagyfelbontású verzió :DDD ;]

Your life is a lie.

(#14) Silenzio válasza #16820480 (#9) üzenetére


Silenzio
addikt

Szerencsére a Lindemann fent van Tidalon is. ;)
Az algoritmusok sokat javultak, én úgy vettem észre, hogy kicsit jobb is, mint a Spotify a látókör szélesítésében.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#15) kBika válasza #16820480 (#9) üzenetére


kBika
csendes tag

Song rádió már van, én úgy vettem észre, hogy minél többet hallgatom annál jobban eltalálja az ízlésemet.

(#16) kalimist válasza CptAdamica (#11) üzenetére


kalimist
aktív tag

Az Apple Music-on is ott figyel a teljes Rammstein diszkográfia. Egyébként ezzel a HiFi tier-rel majd vajon több pénzt is fizetnek a művészeknek? Csak mert a legfrisebb adatok szerint az Apple Music fele annyi userrel többet fizet, mint a Spotify.

(#17) #16820480 válasza Silenzio (#14) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk már mindegy, mert egy ideje nem igazán hallgatom őket :D

De az jó, ha a discover része fejlődött, Spotify esetén az a bajom, hogy a song radiot amúgy imádom, de sokszor ugyanazt a néhány számot dobálja be, nem nagyon van változatosság, nem annyira lehet vele felfedezni újdonságokat már.

Még azt kéne kiderítsem, hogy a tidal-cli-client tudja-e a Connect funkciót, és fut-e szolgáltatásként/állandóan egy Debian alapú RPi dobozon (vagy egyáltalán rá lehet-e varázsolni).

(#18) xsjado93 válasza kalimist (#16) üzenetére


xsjado93
senior tag

Az mondjuk szomorú, nem tudom akkor a Tidalra miért nem férnek fel :( :((
Amúgy az Apple egy hangyányit tőkeerősebb vállalat, mint a (kezdetek óta veszteségesen üzemelő) Spotify, kb dobálnak egy kis aprót a zenészeknek :DDD

Your life is a lie.

(#19) CoroStar86 válasza xsjado93 (#13) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Én Neutront használok a Cobaltom miatt, mondanál pár dolgot, ami miatt esetleg a UAPP jobb? Anno megvettem mindkettőt, de valamiért a Neutront "laktam be".

(#20) xsjado93


xsjado93
senior tag

Nem használtam neutront, szóval nincsen összehasonlítási alapom. De az tény, hogy jobban szólnak vele a zenéim mint a gyári lejátszóval (lg v40), van tidal integrációja (ezáltal a jobban szól mint a gyári tidal app), a bit perfect funkció kiszélesíti a teret (sokkal jobban el tudod különíteni a sávokat egymástól és valahogy természetesebb hatást kelt), plug and play kezel egy csomó usb-s dac-t / erősítőt (a támogatott készülékek fentvannak a honlapjukon), van 10 sávos parametric eq (mondjuk ez fizetős, de neten meg lehet találni a legtöbb fejeshez való paramétereket, így akinek nem tetszik a fejes gyári hangolása, az semlegesebbé tudja tenni a hangképet), meg van benne egy Morphit nevű cucc, ami szintén egyfajta optimalizáció fejesekhez -az enyém pl nem támogatott egyelőre- de elvileg valamennyit javít az élményen. Úgy nagyjából ennyit tudnék róla elmondani :D

Your life is a lie.

(#21) CoroStar86 válasza xsjado93 (#20) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Köszönöm, kimerítő válasz. :) Hétvégén ránézek. :)

(#22) Fera_27 válasza #16820480 (#17) üzenetére


Fera_27
tag

Sajnos úgy tudom, a TIDAL Kodi add-on nem tud connectet (ha erre gondolsz cli-client alatt), itt a fóruma, viszont minden másban egész jó: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=200555&pid=2987494#pid2987494 ) Sajnos viszont állandóan változtat az API-n a TIDAL, úgyhogy jelenleg csak ALAC működik, FLAC nem, de ez nem jelent hátrányt.

(#23) #16820480 válasza Fera_27 (#22) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most rá kellett jönnöm, hogy igazából szinte semmi nem tud Tidal Connectet, csak néhány erősítő :U Az Android TV appjuk sem tudja, így nem tudom másik eszközről vezérelni a lejátszást. Csak Cast funkció megy, de az meg teljesen megbízhatatlan, folyton szétkapcsol, van hogy néhány számot kibír, de gyakrabban az van, hogy minden szám után megáll, sőt, sokszor meg sem találja a hálózaton az elérhető eszközöket.

De ezt ha félretenném, akkor is az a helyzet, hogy most kicsit visszaváltva Tidal-ra, ugyan fejlődött, de még mindig nem igazán kényelmes Spotify-hoz képest :( Nagyon kevés tematikus és automata listájuk van, a Track radio elég kevés számot tartalmaz (20-25 lehet talán), a kezdőoldalon továbbra is általuk promotált popzenéket ajánlanak, függetlenül attól, hogy milyen zenéket/előadókat tettem be kedvencnek.
Szóval hangminőségben lehet, hogy jobbak, de funkcionalitásban azért nekem ez még nem az igazi sajnos :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.