Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

Ez még azért nem a vége, csak a vég kezdete :)

Sajnos, amíg annyi minden épül rá nehéz lesz kigyomlálni...
Csak hogy két példát mondjak, amikkel nap-mint-nap dolgozok.

SAP - Dashboard. (Ráadásul Office 2016-tal sem megy a 4.1 SP5)
Vmware - VCenter Webclient, az egész egy flashförmedvény...

Nos szerintem mindkettő túlnőtt már a garázscég kategórián, hogy ne legyen rá keret, de egy normálisabb váltást nem tudnak meglépni.
vmwarenek azt hiszem már 2014 óta könyörögnek a community fórumon, hogy ugyan fejlesszenek már egy normál platformfüggetlen vsphere klienst (azért ha lehet ne javaban, mert az is csak cseverből vederbe lenne) a flashes helyett.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) strogov


strogov
senior tag

IE6 kiírtása is kemény menet volt, ez sem egyszerű mutatvány :(

(#4) emvy válasza Gdi (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Unicredit Bank login screen... (a honlap full HTML+JS, csak es kizarolag a login gomb flash-es -- es ezt tavalyelott vezettek be (!!))

while (!sleep) sheep++;

(#5) szupermacs válasza emvy (#4) üzenetére


szupermacs
veterán

El kell menni tőlük. :D

(#6) moleculez válasza emvy (#4) üzenetére


moleculez
veterán

😅😅😅 az igen, akkor mobilon használhatalan?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#7) Dhampir válasza emvy (#4) üzenetére


Dhampir
félisten

Majd váltanak Silverlight gombosra. :D

(#8) Dilikutya válasza moleculez (#6) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha be tudsz jelentkezni, utána már megy simán. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#9) Pttypang válasza emvy (#4) üzenetére


Pttypang
veterán

LoL

Miert? :D

Everybody lies.

(#10) emvy válasza Pttypang (#9) üzenetére


emvy
nagyúr

'Biztonsagi okokbol'. (LOL)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#11) emvy válasza szupermacs (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Ah, nem olyan egyszeru. Meg egyebkent franko a netbankjuk.

while (!sleep) sheep++;

(#12) Tubi2


Tubi2
senior tag

Még szerencse, hogy nem használok Chrome-ot. Egyáltalán mi vitte rá azt, aki váltott rá?

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#13) Dilikutya válasza Tubi2 (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én egyszer szükségből felraktam, volt egy weblap motor, ahol csak Chrome-mal működött az adminfelület. Meg Internet Explorerből, csak akkor XP volt a munkahelyi gépemen, így IE8 volt csak kéznél. Ha már fent volt, próbáltam használni, de nem jött be.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#14) Dhampir válasza emvy (#11) üzenetére


Dhampir
félisten

Fő a bizalom :D

Forrás

(#15) Jeanne d'Arc válasza Tubi2 (#12) üzenetére

En szerettem, addig a pontig amíg ki ne dobogat mostanság magátol böngészés közben.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#16) twollah1976


twollah1976
őstag

Soha a budos eletben nem lesz levaltva a flash.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#17) Black-core válasza Dhampir (#14) üzenetére


Black-core
aktív tag

:C :C :C

(#18) Ligend válasza Gdi (#1) üzenetére


Ligend
tag

A VMware már dolgozik rajta, hogy HTML5 klienssel válts ki a jelenlegi Flash-es vSphere WebClient-et: vSphere HTML5 Web Client

Egyelőre kezdeti fázisban van, de legalább látszik, hogy foglalkoznak a problémával. ;)

Az ostobaság ellen az istenek is hiába hadakoznak.

(#19) kmisi99 válasza Tubi2 (#12) üzenetére


kmisi99
addikt

Mert mi is a gond vele? Igen ramot zabál azt tudom jelenleg is vagy 4GB körül táplálkozik, de bőven van ramom, szóval nem izgat. Ettől függetlenül, szélesen támogatott, gyors, és jó funkciói vannak.

(#20) Dilikutya válasza kmisi99 (#19) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Chrome egymagában 4 Gb, vagy Windows+egyebek+Chrome? Mert ha egymaga, az szép. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#21) #65537792 válasza Dilikutya (#20) üzenetére


#65537792
törölt tag

Érdekes lenne. Még jó pár játékot is odaverne. ;]

(#22) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

És pont a Twitch-en marad a támogatás? Pont ott kellene megszüntetni a flasht, HTML5-tel meg nem működik (vagy még nem tudtam működésre bírni).

(#23) #41133696


#41133696
törölt tag

A FilmBox Live, de főleg amiatt, mert Mamám FHB bankos lett... felraktam Firefox alá vagy 2 hónapja a Flash-t. De előtte már 2 évig nem volt külön flash, csak IE és Chrome-ban. Ma Firefox alól megint leszedtem, FilmBox Live megy Chrome-ban is, remélem az FHB is :D

(#25) Postas99 válasza Gdi (#1) üzenetére


Postas99
senior tag

Office 2016 esetleg 32-biten?

[ Szerkesztve ]

(#26) kmisi99 válasza Dilikutya (#20) üzenetére


kmisi99
addikt

Egymaga, maga a windows és az egyéb programok a chrome al együtt 7,39GB ot esznek jelenleg. A Chrome ban olyan 40-50 lap van mindig megnyitva. Ezért eszik ennyit.

(#27) Dilikutya válasza kmisi99 (#26) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hát az egy szar, már ne is haragudj. :) Firefox ennyi lappal sem megy 2 Gb fölé. Mondjuk mi értelme 50 lapnak...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#28) kmisi99 válasza Dilikutya (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Ó én lap gyűjtő vagyok, ha szükségem van még egy lapra az hetekig, akár hónapokig meg van nyitva. Nekem így jó. Ram van bőven annyit eszik amennyit nem sajnál.

(#29) Gdi válasza Ligend (#18) üzenetére


Gdi
senior tag

Yayy! Örülünk Vincent? naná... de legyen már kész :)
Remélhetőleg a HTML5+JS nem k*rvul el és lesz akkora resource hog, mint most a flash (mármint arányaiban, mert azért egy JS-sel megpakolt oldal most sem a korosodó HW-k kedvence)

(#25) Postas99:
Igen, 32bitest telepítettem. A win egyedül a 64bit abban a környezetben. 64-es officevel szerintem az ERP-hez a GUI (7.40 Patch3 Hotfix 1) sem megy fel.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#30) jerry311


jerry311
nagyúr

Újabb indok, hogy ne használjak Chrome böngészőt. :K

(#31) elithun válasza jerry311 (#30) üzenetére


elithun
őstag

Egyébként rossz? Tényleg érdekel! A statisztikákban minden mást ver a Chrome (persze ez nem azt jelenti, hogy jó is), de itt már többen rávilágítottak, hogy problémás a böngésző. Mi baj van vele? A memória fogyasztást leszámítva.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#32) Dilikutya válasza elithun (#31) üzenetére


Dilikutya
félisten

A memóriafogyasztás nem elég? Nem csak játékra használt erőművek vannak 16-32 Gb memóriával.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ameddig visszakapcsolható lesz, addig semmi sem fog változni. Minden komolyabb böngésző fejlesztőjének össze kellene ülnie és azt mondani, hogy fél év múlva game over...nincs flash még visszakapcsolható módon sem. Esetleg ha van rá mód, akkor a google és a többi kereső pedig hátrasorolással büntethetné azon oldalakat, ahol flash van.

Az meg irritáló, hogy a nagyokra más szabály vonatkozik, miközben nekik kellene élen járni. A Google egyik részről megszüntetné, másik részről meg fenntartja. (chrome vs. youtube)

Ezzel az időhúzással, meg félmegoldással semmivel sem jutnak előrébb..

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) elithun válasza Dilikutya (#32) üzenetére


elithun
őstag

Nekem elég, de a többség mégis a Chrome-ot használja. Most az lepett meg, hogy úgy tűnik szakmai körben inkább kerülendő és kíváncsi voltam van-e valami más oka.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#35) nubreed


nubreed
veterán

Helyes, nyirják csak ki ezt a szart, a java-val együtt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#36) emvy válasza nubreed (#35) üzenetére


emvy
nagyúr

Te is kevered a Java-t a Java pluginnel, gondolom.

while (!sleep) sheep++;

(#37) szupermacs válasza emvy (#11) üzenetére


szupermacs
veterán

Telefonos app nincs? Kikerülhető a flash. OTP-nél van, bár sose használom neten keresztül a bankokat, nincs rá szükségem.

(#38) emvy válasza szupermacs (#37) üzenetére


emvy
nagyúr

Nyilvan van, de a dolgaim tulnyomo tobbseget nem telefonon intezem. Jo neked, hogy nincs szukseged a bankra, nekem allandoan van.

while (!sleep) sheep++;

(#39) szupermacs válasza emvy (#38) üzenetére


szupermacs
veterán

Ha gépen intézed, akkor nem is akkora probléma a flash. Gondolom én. De bocsánat, ha tévedek. :R

(#40) FAR


FAR
tag

a Flash miatt miatt sok éve már nem létezik olyan, hogy "netezős" gép. majdnem olyan erős vas kell alá, mint egy k*baszott játékgép alá a régi időkben. anyámnak 2-3 évente veszek gépet, hogy továbbra is tudjon netezni, skypolni különösebb belassulás nélkül. megeszi a memóriát és a processzort, mint egy rohadt vírus. az már csak mellékes, hogy a vírustámadásoknak is a kedvenc lelőhelye. alig várom h eltűnjön a süllyesztőben.
munkahelyen a kolléganőim mindig panaszkodnak h milyen lassú a gép. persze, mert meló miatt SAP és IE11 megy, plusz ugye a facebook nyitva Chrome-ban. megeszik a teljes rendszermemóriát :D a Chrome-t mindig becsukatom velük és telefonon tolják tovább a FB-t.

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#41) jerry311 válasza elithun (#31) üzenetére


jerry311
nagyúr

Túl biztonságos akar lenni (ami sok esetben kikapcsolhatatlan is), túl gyorsan frissül, emiatt munkára alkalmatlan olyan környezetben, ahol más eszközök frissítéseit nem lehet csak úgy betolni a rendszerbe.
Van egy friss Chrome böngészőm, ami miatt aztán fél évig nem tudok belépni egy hálózati eszközbe, mert a gyártó nem adott még ki frissítést, mert még nem engedélyezték az upgrade-t, meg amúgy is éppen zárás van, tehát ha minden meglenne akkor sem lehetne baszogatni a hálózatot, szervereket, stb. Az már csak hab a tortán, hogy egyes gyártók nemhogy nem támogatják, tiltják a Chrome használatát, mert az IE/FF pároshoz képest hülyeségeket csinál.
Marad a Firefox ESR.

(#42) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hullatok pár krokodilkönnyet a flash sírjára, talán elég löket lesz ahhoz, hogy kipusztuljon a netről ez a szemét. Nem tudom most mi a helyzet, de sokáig a flash jelentette a legnagyobb biztonsági kockázatot egy átlagos gépen.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) nubreed válasza emvy (#36) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, arra gondoltam, a pluginre természetesen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#44) Dilikutya válasza t72killer (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Semmi sem változott. A Chrome talán valamikor tavaly már konkrétan tiltott egy aktuális Flash verziót valami sebezhetőség miatt.
Szerencsére pl. a Firefox letiltja a régebbi pluginokat, az átlaguser meg úgyse fogja azt engedélyezni. A Flash frissítése egy szar, nem települ automatikusan a háttérben, mint pl. a Firefox, teljesen manuális, ráadásul rendszergazdai jog kell emiatt a futtatásához, ami szívás ott, ahol 400 gép van úgy, hogy a usereknek nem lehet rendszergazdai joguk.

Amúgy vicces, hogy a Chrome maga nem támogat bővítményeket, eszköztárakat, de régen szó nélkül fel akarta tenni a Google Toolbar-t az IE-be. Most nem tudom, hogy van, nem telepítek sehova Chrome-ot.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) t72killer válasza Dilikutya (#44) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"vicces, hogy a Chrome maga nem támogat (I)bővítményeket(/I), eszköztárakat"

Hm? Tele vagyok pluginekkel :F . Ask toolbar meg egyéb hasonszőrű szemét nem kell. Persze céges toolbarok jól jöhetnének spéci célokra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#46) gtamate2 válasza Dilikutya (#44) üzenetére


gtamate2
veterán

Írási jogot ki tudsz adni az adott mappára és megoldva a kérdés, vagy pusholod packageben.

*Sn0w

(#47) Penge_4 válasza #65537792 (#21) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor sírj. 4-et nem tud, mivel 32 bites, de nálam folyamatosan 3,6 giga, 4,8-as virtuális memóriahasználattal. Szerencsére 16 giga mellett nem annyira kiugróan magas.

56 lap van benne megnyitva meg 29 kieg. Szóval még mindig messze van attól, amihez Operában szoktam (2 giga RAM-mal szerelt gépen), hogy 80-100 lap is meg volt nyitva.

(#48) gtamate2 válasza Penge_4 (#47) üzenetére


gtamate2
veterán

Van 64 bites is már.

*Sn0w

(#49) jerry311 válasza gtamate2 (#48) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jobb az így ha crashel 4 GB memóriahasználat környékén, mintha megzabálná az összes 32-t. ;]
Nálam általában nem jut el 2 GB-ig sem, mert 1.8 körül annyira belassul, hogy inkább bezárom én.

(#50) mekker válasza elithun (#34) üzenetére


mekker
őstag

Szokott crashelni egyes release-eknél, sok memória, kevésbé testreszabható, meg pl. a FF jobban ki van hegyezve a biztonságra (pl. pluginek tiltása) és az adatvédelemre (már alapból ott van a pakliban, hogy Googlis termék). Számomra az sem tetszik, hogy kihasználják, hogy övék a fél internet, és mindenhol az arcodba nyomják, közben meg letiltanak a felhasználók elől olyan beállításokat, funkciókat, amikre szükség lenne - még ha csak egy szűkebb réteg számára is.

Ami pozitív, hogy a Youtube-bal jobb barátságban áll, mint a többiek (Youtube, VP9 kódolás is házon belüli termék).
Igazából ez részben hitvita. FF-ból is szoktak megjelenni bugos release-ek (pl. most 34-37 környékén főleg), amikor cserélgetni kell a sima, a béta meg a nightly release közt, mert bugol, meg persze ugyanúgy megvannak a maga betegségei (pl. egyes Intel driverekkel időnként szétesik a felület, ha a hwgyorsításopció be van kapcsolva).

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.