Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zolik


Zolik
senior tag

Ez mind szép és jó, de nem akarnak véletlen az aksik kapacitásának növelésével foglalkozni egy kicsit, csak egy egész kicsit? Ha nincs ahol tölteni tudod a telefont akkor teljesen mindegy hogy 1 perc alatt töltődik fel vagy sem.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem sok értelmét látom ennek az irdatlan nagy töltési mániának..

Aksikat növeljék, nagyobb kapacitás kéne ide. nem ez.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) -Ben- válasza Graphics (#2) üzenetére


-Ben-
veterán

Egyetértek. Nekem az is bőven elég, ha 1,5 óra alatt feltölt 0-ról 90 -re. Inkább lenne olyan aksi, ami simán kibír 3-4 napot. :K

(#4) sad_Vamp válasza Zolik (#1) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha elkezdenének normális akksikat gyártani, akkor nagy valószínűséggel beindulna az elektro-autó biznic is.... azt meg az olajlobbi nem igazán szeretné.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#5) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

fejlesszék csak nagyon jó tud lenne nekem a 3as is 30 perc alatt belenyom 40% ot az akkuba

Abe due dembella

(#6) darvinya


darvinya
titán

15%-kal gyorsabb és 30%-kal hatékonyabb gyorstöltés

Ez hogy.?
Hatékonyság maga a gyorsaság.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#7) vicze válasza Graphics (#2) üzenetére


vicze
félisten

De hát vehetsz 5-6000mAh aksis telefont, mert ugye van akkor miért nem teszed meg?

(#8) azbest válasza darvinya (#6) üzenetére


azbest
félisten

A felvett áramból több marad az akkuban. Kevesebbet fűt el, használ el másra a folyamat közben.

(#9) lezuvius


lezuvius
őstag

Ha mar nagyobb akkuju telok nem akarnak megjelenni a flagshipek kozott, akkor mar jo ha legalabb gyorsan es egyre gyorsabban lehet eletet lehelni a cellakba.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#10) darvinya válasza azbest (#8) üzenetére


darvinya
titán

Ugyanazt mondtad, mint én.
Nem fűti el gyorsabban veszi fel töltést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#11) Cathulhu válasza darvinya (#10) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem ugyanazt mondta. Te a gyorsasagrol beszelsz, o a vesztesegrol.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) joey04 válasza vicze (#7) üzenetére


joey04
titán

mert a többi része egy rakás szar?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#13) mike710 válasza Cathulhu (#11) üzenetére


mike710
aktív tag

+1 :U

(#14) darvinya válasza Cathulhu (#11) üzenetére


darvinya
titán

Kevesebb veszteség=gyorsabb töltés=hatékonyabb

Eredeti hsz-t is olvasni kellene hozzá.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#15) azbest válasza darvinya (#14) üzenetére


azbest
félisten

Ebből is látszik, hogy nem érted.

A töltés gyorsasága és a közben felvett energia nem feltétlen ekvivalens. Azaz gyorsabb töltéskor több is lehet az összességében felvett energia, tehát a hatékonyság romolhat. Ha ugyanannyi töltés fele annyi időben való elraktározásához kétszer annyi befektetett energia kell, akkor a hatékonyság felére esett.

Tele akarok tölteni egy üveget. Foghatok egy vödröt, amit ráborítva nagyon gyorsan tele lesz, de egy csomó mellé megy. Lehet, hogy 3x gyorsabban tele lett, de mondjuk 10x rosszabb hatékonysággal. Ha viszont lassan és óvatosan töltöm, akkor jobb lesz a hatékonyság, mert kevesebb megy mellé. A hír arról szól, hogy gyorsabban önti és még ráadásul kevesebb is megy mellé.

(szerk, még egyértelműbbé fogalmaztam)

Ha így sem érted, akkor engedjük el...

[ Szerkesztve ]

(#16) papi77


papi77
addikt

Az akku élettartamára ez gondolom hatással lesz rendesen...?

Az első: NOKIA 1611

(#17) joey04 válasza papi77 (#16) üzenetére


joey04
titán

Van valami kimutatás, hogy a gyorstöltés árt neki? Tényleg nem tudom, azért kérdezem. Egy ideje már létezik a gyorstöltés, ennyi idő alatt biztos kimutatatták egyértelműen a hátrányait.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Griff55 válasza papi77 (#16) üzenetére


Griff55
senior tag

Ez engem is érdekelne

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#19) slimshady


slimshady
senior tag

Ez milyen követelményeket támaszt egyébként magával az akkuval szemben?

üdv.: SlimShady

(#20) TTTotya válasza joey04 (#17) üzenetére


TTTotya
senior tag

A melegedést szokták felhozni, de bizonyítva nincs sztem.(csak a Note 7-nél :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#21) papi77 válasza joey04 (#17) üzenetére


papi77
addikt

Nekem més soha nem volt annyi ideig meg egy telefon ,hogy megtapasztaljam ;)
De már többektől hallottam,hogy "mintha fél év után már nem bírja úgy az akku"...Bár lehet,csak placebó :))

Az első: NOKIA 1611

(#22) Dr. X válasza sad_Vamp (#4) üzenetére


Dr. X
aktív tag

És a Samsung meg az LG, akik akkukat is fejlesztenek, az olajlobbi zsebében van? Mit érdekli őket az olajszektor? Ha olyan simán lehetne jobb akkumulátorokat csinálni, amit az autóipar is tudna használni, azzal letarolnák a piacot! Egy (tech) cég nyilván nem akar ilyet...

(#23) Mr.Silkó válasza sad_Vamp (#4) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Meg a Gyíkemberek sem. ;)

(#24) Cathulhu válasza darvinya (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

Geez, feladom...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) emvy válasza Zolik (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Foglalkoznak, minden evben javulnak az akksik (terfogat vs. kapacitas szempontjabol)

while (!sleep) sheep++;

(#26) Keem1 válasza papi77 (#21) üzenetére


Keem1
addikt

Ez fizika. Az akku legjobb töltési energiája a kapacitás tizede.
Minél nagyobb energiával töltöd, annál hamarabb megy tönkre. Ezért manapság inkább​ a feszültséget emelik.

(#27) kiezTe90 válasza -Ben- (#3) üzenetére


kiezTe90
senior tag

+1
Nem ártana ezzel foglalkozni! :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#28) Robert07 válasza Keem1 (#26) üzenetére


Robert07
aktív tag

A cella feszultsege ugyanugy 3.7V koruli, a toltesi feszultseget azert emelik, mert maga a kabel nem birna el akkora aramerosseget, es magasabb feszultsegnel kevesebb az ellenallasbol fakado veszteseg. Pont, mint a magasfeszultsegu tavvezetekeknel. Ott is azert magasabb a feszultseg, mert igy kevesebb energiat futenek el a vezetekek.

(#29) somogyib válasza emvy (#25) üzenetére


somogyib
őstag

Ez rendben is van, csak az a gond, hogy a fogyasztás is növekszik.
És a kettő között nem klaffol a dolog. Ezért az elégedetlenkedés.

[ Szerkesztve ]

(#30) gusthy válasza papi77 (#16) üzenetére


gusthy
veterán

Elvileg nem kell, hogy hatással legyen rá, a lítium cella fizikai tulajdonságaiból adódóan abban nincs nagy varázslat, hogy hogy lehet tölteni, az odáig tartó út, és az aksi belső szerkezete az izgalmas.

(#31) gusthy


gusthy
veterán

Az, hogy nagyobb töltési képességet tudnak az eszközök, azért is fontos, mert egyre nagyobbak az aksik, nem csak arról van szó, hogy egy 3000-es aksit kétszer gyorsabban tölt fel, hanem arról is, hogy egy 6000-es feltöltése ne tartson egy hétig. Gondoljunk bele, hogy egy hagyományos 5V/1A-es töltővel mennyi ideig tartana.(6 óráig minimum.)

(#32) carl18


carl18
addikt

Nekem még a S5 is elég gyorsan tölt. Durván másfél óra alatt 100%. Akkor milyen durvák lesznek már ezek?
Amúgy még most se a töltés sebessége a gond hanem az akkumulátor kapacitása amit megkéne növelniük.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#33) Tikakukac


Tikakukac
titán

Én értem, hogy gyorsan feltölt az akksi. Nálam most is baromi gyorsan tölt. Ellenben kapacitás az elkéne. És nem, nem arra gondolok, hogy kisebb méret és ugyanakkora, hanem nagyobb és több.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#34) Pete55555


Pete55555
addikt

Redmi 3 Pro.
4000 mAh akksi, 2-3 napot bír, és 2 óra alatt feltölt.

Nem értem ez mire nem elég? Probléma csak az, hogy a flagshipekbe nem tesznek ekkora akksit...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#35) nemlehet válasza gusthy (#31) üzenetére


nemlehet
őstag

Amúgy komolyan az 5V/1A a standard? Csak azért, mert a családban elég régóta kínai telefonok vannak, azokhoz mind 2A töltő jár. (Xiaomihoz biztos)

Bár belegondolva amikor a munkahelyem átállt Lumiákra azokhoz néha még 1A töltő sem járt, aztán lehetett egész nap tölteni őket...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#36) Juhaszatti válasza nemlehet (#35) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem hiszem, nekem a régi Lenovomé is 2A-s volt, párom Honorja sem 1A-s tudtommal.

(#37) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nubia z17 -ben ilyen van,no meg 8GB ram,no meg snapi835, lehet cuppani. :D

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#38) ncc1701 válasza papi77 (#16) üzenetére


ncc1701
veterán

Persze. Li ion akku olyan, h minél nagyobb árammal töltöd, annál jobban fárad. A fizikát nem lehet megb@szni ezeknek a gyorstöltéseknek sem.

(#39) gusthy válasza ncc1701 (#38) üzenetére


gusthy
veterán

Valóban nem lehet, de nem is próbálják. Ezek a töltési eljárások nem is töltik a megengedettnél nagyobb árammal az adott cellát. Így aztán több cellára osztják az aksit, amit szép sorban tölt fel a töltő.
Nyilván az akku is olyan kell, hogy legyen, ami megfelel az adott töltési eljárásnak.

(#40) gusthy válasza nemlehet (#35) üzenetére


gusthy
veterán

Nem tudom, hogy milyen, jó kérdés. Az enyémhez gyorstöltőt adtak.
Mindenesetre az 5V/2A-hez képest már a QC2 9V/2A-e is majdnem kétszeres energiasűrűséget jelent, és ma már az se számít gyorsnak. A lényege a mondanivalómnak csak az volt, hogy a gyorstöltésre mindenképpen szükség van, akkor is, ha nőnek az aksik - tehát nem csak az a lényeg, hogy egy ugyanakkora akku hamarabb töltődjön fel, hanem hogy a nagyobb aksik se egy napig töltődjenek.
A gyerek Redmi 4X-ében 4100-as aksi van, ami még 2A/5V-os töltővel is jó sokáig töltődik, hacsak nem hagyjuk töltőn egész éjjel.
(Amúgy ha a telefont egész éjszaka a töltőn hagyjuk, az tuti árt neki, míg a gyorstöltés nem. Ennek az az oka, hogy általában a töltőn picivel 4.3V felett marad az aksi feszültsége, ami a lítiumnak nem tesz jót.)

[ Szerkesztve ]

(#41) Rusher4587 válasza Dr. X (#22) üzenetére


Rusher4587
tag

Pontosan, nem áll érdekükben.
A Samsung bevétele majdnem pontosan 2,5-szer nagyobb Magyarország GDP-jének (305 milliárd USD vs. 124 milliád USD), az LG-é pedig nagyjából a fele.
Mindkét vállalat több száz felvásárolt, összevont kisebb cégből áll, a Samsung-nak 300-400 ezer alkalmazottja van.
Mindkét cégre igaz, hogy Ázsia legnagyobb cégei, illetve a Samsung a Világ 13. legnagyobb bevételű vállalata.
Ami még igaz mindkettőjükre, hogy az elektronikai üzletáguk (még ha az a legsokoldalúbb, vagy esetleg legtöbb alkalmazottat foglalkoztató is) csak a töredékét hozza a bevételüknek, de ebben benne vannak a TV-k, légkondik, LCD panelek (ez az igazán jelentős), számítógép alkatrészek, és minden más, felsorolni is lehetetlen. Ezek között bújik meg a mobiltelefon üzletág. Az egész vállalathoz viszonyítva meg a "mobilos/tabletes részleget", ami miatt szerinted akkut kéne fejlesszenek, meg valahogy úgy képzeld el, mint egy hangya f*szát! :K
Mindkét vállalat érdekelt szinte az iparágak összes területén, és országos, vagy egyeseknél világ szinten is komoly szeletet birtokolnak belőlük(mindet nem sorolom fel, csak a fontosabbakat): Elektronikai ipar, ez evidens, ugye, aztán tárhely szolgáltatás, szoftvergyártás, raktározás és logisztika, robotok, orvosi műszerek és berendezések, mezőgazdasági- és nehéz munkagépek gyártása, vegyipar, nehézipar, élelmiszeripar, óragyártás (még Svájci óragyáruk is van!), textilipar, divatmárkákat birtokolnak, repülőgépgyártás, HADIIPAR, pénzügyi területen is ott vannak, bankokat, biztosítókat és pénzügyi tanácsadó cégeket alapítottak vagy vásároltak fel, és hajógyártás, főleg teherhajókkal és tankerekkel kapcsolatban!
Olyan bizniszekben is érdekeltek (lehetnek) részvények által, amikről nem is tudunk, de fontosak. Dél-Korea az egyik vezető nagyhatalom a tengeri járművek és platformok gyártásában, pl. a Hyundai gyártja a legfejlettebb olajfúró tornyokat! És biztos lehetsz benne, hogy komoly összefonódások vannak az ország óriás vállalatai között.

Most akkor gondold végig újra, valóban érdekében állna ezeknek a mamutoknak inkább a hozzánk hasonló kis porszemek igényeinek megfelelni, ahelyett, hogy az olajiparnak, a létező legjövedelmezőbb üzletnek kedveznének?
Amúgy igen, már készülnek beszállni az elektromos autó gyártásba, de nyugodt lehet mindenki, pontosan olyan lassan fogják a jobbnál jobb technológiákat kipörgetni felénk, elérhetővé tenni, mint az összes többi nagyvállalat a más típusú termékeik esetében, és így évről évre minimális hatékonyságnöveléssel ezer meg ezer bőrt húzhatnak le rólunk! ;) Lehet, hogy mai szabadalmakat 50-100 év múlva látunk viszont, erre minden esély megvan.
Logikus, nem?
Ez van, így működik a Világ...

Si vis pacem, para bellum!

(#42) kovaszoskeny válasza papi77 (#16) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Már az eddigiek se voltak.Vagyis...5 év után biztos ...3éve töltöm voocal az oppo find 7 a készülékem és semmi baja...

Abe due dembella

(#43) gusthy válasza Rusher4587 (#41) üzenetére


gusthy
veterán

Hát nemtom, az összeesküvéselméletek nekem mindig kicsit furák voltak.
Ha triviális lenne sokkal jobb aksikat gyártani, akkor biztos, hogy megjelenne a megfelelő tőke a világban, ami erre rárepülne, a kapitalizmus már csak ilyen. Ha nem a Samsung, akkor az Apple, a Tesla, a nemtomki.
Egyébként iszonyú sokat fejlődött az akkus technológia is. A Samsung Galaxy S akkumulátora 1500mAh volt, és akkor az a telefon csúcskategória volt. A HTC dream, a világ egyik első Android telefonja 1150. A Nokia 6600, ami a maga idejében okostelefon volt, 850.
Most simán vannak 4-5000mAh-s telefonok is. A Galaxy S8+-ban 3500-as aksi van, amire ma azt mondjuk, hogy nem túl nagy.

[ Szerkesztve ]

(#44) azbest válasza gusthy (#43) üzenetére


azbest
félisten

Leginkább az akkuk mérete és felépítése változott. A régi feature phone-okat kár ide sorolni, azok alig fogyasztottak a mai mobil számítógép telefonokhoz képest.

A vékonyítási mánia és a maximális helykihasználás miatt vannak mostmár nem levehető hátlapú, nem cserélgető akkus telefonok. A mostani akkukról lehagyják a saját burkolatot. Meg a rétegeket csak egymásra terítik, nem tekerik fel. Vannak telefonok, ahol a hátlap levehető, de az akku nem cserélhető, ott egy fémlemezt tesznek rá védelmül, merevítésül. A samsung is ezt nézte be, a védtelen akku túl kicsi tűréshatár mellett volt a helyén, más komponensek össze tudták nyomni, fizikai behatások érhették. Ha pedig a membrán átszakad, akkor robbanásszerű hevességgel zajlik le a reakció.

A mostani 4-5Ah-s akkuk a méret újra növelésével érik ezt el. A nagy palacsinta készülékekbe a vastagság minimális növelésével is kétszer akkora akku befér.

[ Szerkesztve ]

(#45) gusthy válasza azbest (#44) üzenetére


gusthy
veterán

A fogyasztásnak semmi köze ahhoz, hogy az akkuk mennyit bírnak :) a 6600 amúgy nem feature phone volt, rendes Symbian készülék. A mai világhoz képest annyi volt a különbség, hogy nem voltak alkalmazásboltok, kézzel kellett telepíteni a cuccokat, de volt rá pl Doom és Commodore emulátor is :)
Tudom, hogy kb mik fejlődtek, csak annyit állítok, hogy három évente kb 2x akkora az aksik kapacitása. Ami azt jelenti, hogy azonos töltési időhöz három évente 2x olyan gyorsan kell tölteni, és a jelenlegi és jövőbeli akkuméretekhez 5V esetén túl nagy töltőáram kell, amit ezeken a pici csatlakozókon nem lehet begyömöszölni a készülékbe. Ezért szükség van a QC megoldásokra.

(#46) Rusher4587 válasza papi77 (#16) üzenetére


Rusher4587
tag

Én úgy tudom, hogy a mai lítiumos akkumulátorok élettartalma kb. 1000 ciklus, az ezredik ciklus végén nem az van, hogy teljesen tönkre mentek, hanem tíz százalékokat csökken a kapacitásuk (addigra nagyjából 80%-ra esik vissza), és ez után a romlás rohamtempóban gyorsul!
1 ciklus egy 100%-os feltöltést jelent, tehát ha naponta csak 50%-ot kell töltened a telepedbe, akkor az 2000 töltést jelent, amíg eléred a fent említett szintet!
DE!
Akik modellezéssel foglalkoznak, azok tudják, hogy milyen fontos, hogy kíméletesen töltsd a telepedet, pl. több cella esetén csak század Voltnyi különbségek legyenek a feszültségei között, különben a több százezres repülődet egy bemutatózás vége helyett a közepén kell lehoznod, vagy rosszabb esetben lepottyanhat az égről, amikor még azt hiszed, hogy bőven van benne szufla! (ezek az akksik érzékeny dolgok, és ha nincsenek egy szinten a cellák, nem egyformán merülnek, az egyik például még majdnem tele van, a másik meg kiürül, akár egy nem megfelelő vezeték miatt is)

Átlagosan mondhatjuk, hogy a lítiumos telepeknek 3,7-3,8 V a középfeszültsége, ezekkel a számokkal szoktak a címkéken számolni, de ez nem teljesen helyes. 3,3 V alatt már lemerültnek tekintjük az akkut, és nem szabad hagyni ez alá merülni, mert károsodik, csökken az élettartama! (technológiától függöen 1-2 tizedest eltérhetnek az értékek attól, amit írok, de nagyjából mind egy szűk határon belül mozognak)
Elméletileg 4,4-4,5 Voltig is töltheted őket, vagy még tovább, ha szerencséd van, még nem robbannak fel.
4,15, (pl. laptop akkuk esetében ez tipikus érték) vagy kíméletesebb esetekben 4,1 Voltig szokás őket tölteni, 4,2 a maximum, amit még ajánlani lehet, a bátrabb modellezők ennyivel töltenek.
Mert bár lehet, hogy plusz 1-2 tized Volt töltőáram növeléssel pár száz mAh-val többet tudsz belepumpálni, de ezzel drasztikusan csökkented az akkuk lehetséges töltési ciklusát!

És pont ugyan ez a helyzet az áramerősséggel is, a következmények is hasonlók! Én pl. 0,5 amperrel töltök akkukat, mert nem kerget a tatár, és legalább nem kell őket annyira féltenem. A telefonomat is egy régebbi Samsung Qi töltővel etetem, mert az csak 0,5-0,7 amperral tölti, csak ha nagyon sietek, akkor dugom rá a vezetékes töltőre!
És igen, ha feltöltés után lehúzod a telefont, akkor elkezded reszelni az akkud ciklus idejét!
Ez valami urban legend, hogy a telefont nem szabad állandóan töltőn hagyni, pedig az elektronika gondoskodik róla, hogy a töltés leálljon, ha tele az akku, pontosabban átvált ún. csepegtető töltésre, ami csak a természetes merülést kompenzálja, és a készülék táplálás már nem az akkuról történik, hanem a kábel/indukciós egység felől, legalábbis abban az esetben, ha épp elméjű emberek tervezték azt a készüléket.
Az első mobilomat (SE W800i) háromszor merítettem le csutkára, ill. egyik alkalommal újra és újra megpróbáltam bekapcsolni akksiról, meg sosem dugtam be tölteni, csak ha már csipogott, két évet sem bírt az akksi! (a drasztikus túlmerítéssel csináltam ki)
A második akku van most benne, köszöni szépen, nagyon jól üzemel, napokig bírja még, és ez azért van, mert 9 éve, amikor nem vagyok vele úton (2 éve nem használom), szünet nélkül töltőn tartom a telefont! :B

Si vis pacem, para bellum!

(#47) gusthy válasza Rusher4587 (#46) üzenetére


gusthy
veterán

Nem, nem urban legend, hogy nem jó neki, ha töltőn hagyod. Nem rég olvastam utána, és némi mérést is végeztem.
A lítium 4.3V felett kezd el kikristályosodni, és az itthon talált összes készülék picit efölé tölt, és ott is tartja a töltőn hagyva az aksi feszültségét. Ha lehúzod, akkor rövid idő alatt beesik 4.3V alá.
Ha a lítium elkezd kikristályosodni, akkor értelemszerűen csökkenni fog a kapacitása.
A csutkára lemerítés is rossz neki.

[ Szerkesztve ]

(#48) azbest válasza gusthy (#45) üzenetére


azbest
félisten

"A fogyasztásnak semmi köze ahhoz, hogy az akkuk mennyit bírnak"
Szerencsétlen megfogalmazás :) Mivel pici fogyasztású eszközökben használták, így pici akkuval is egy hétig elmentek. A fogyasztásnak van azért szerepe, más akku felépítést igényelhet a hosszan tartó kis terhelés, mint a rövidebb ideig tartó nagy terhelés. Sejtem persze, hogy arra gondoltál, az mAh az mAh, annyi amennyi. Csak azért bonyolultabb ennél :)

Értem mit szeretnél kifejezni, csak a példa nem volt szerencsés.

A nagy kapacitású akku töltési idejével kapcsolatban teljesen egyetértek. Mondjuk az, hogy az éjszakai töltőn hagyás káros -e ez inkább a töltőáramkörön múlik, hogy hány voltig emeli fel a cellafeszültséget, hogy kimaximálja a kapacitást. Itt gondolom arra céloztál, hogy ha töltőn marad, akkor nem merül vissza hamar kisebbre. Kicsit azért úgy érződik, hogy még a régi fajta nem lithiumos akkus beidegződések befolyásolják a véleményedet :)

[ Szerkesztve ]

(#49) Rusher4587 válasza gusthy (#43) üzenetére


Rusher4587
tag

Lenne benne logika, de rossz oldalról közelíted meg, hosszú távon gondolkozz, ők is ezt teszik!

Gondold csak végig: Minek adjak 50-100%-kal jobb cuccot, ha ugyan annyi pénzt kérhetek el 10%-kal jobbért is? (tipikus példa erre a processzorok világa!)
Elvégre ha sokkal jobbat adok, akkor 1-2 év múlva már nem tudom tartani a fejlődési tempót, csak egy picivel jobbat tudok majd kifejleszteni, és akkor azt senki sem fogja megvenni, csak egy szűk réteg, mert tökéletesen megfelel majd nekik a tavalyi modell is, nincs okuk váltani. De ha csak csepegtetem a fejlődést, hosszú távon biztosítva van a magas bevételem évről évre!

Ezért sem érdeke egyik vállalatnak sem előrukkolni valami óriási lépéssel, mert hülyeség lenne. Lehet, hogy letarolnák a piacot (vagyis csak amíg a többiek fel nem fogják, hogy mit tettél, és ki nem jönnek ők is a fejlett dolgokkal), de pár év után ők is éhen halnának! ;)
Óriási hülyeség kéne ezt meglépni, és ezek az emberek bizony nem hülyék, nem azért jutottak oda, ahol vannak...

Si vis pacem, para bellum!

(#50) Rusher4587 válasza gusthy (#47) üzenetére


Rusher4587
tag

Ezt komolyan mondod? :(
Az azért már durván pofátlanság, ez tiszta bizonyíték a tervezett elavulásra!
Én laptop szervizben dolgozom, Windowsban 100%-os töltöttségű akkukat mértem cellánként többször is (Samsung, Panasonic és Sanyo lítiumos cellák voltak), amik tökéletesen funkcionáltak, hozták az elvárható időtartamot, csupán a burkolat sérült meg, szétnyílt a telepek tokozása stb.!
Ott minden esetben 4,15-4,16-4,17 Voltokat mértem!
Mondjuk ezzel a telefongyártók két legyet ütnek egy csapásra!
Nagyobb lesz a kapacitás (látszólag), lehet szép számokkal reklámozni, és legalább hamarabb is bedöglenek az akksik, lehet újat eladni a bohócoknak! :(((

De akkor amúgy jól sejtem, hogy a telefonok az akku százalékot semmi másból, csupán a feszültségből számolják ki.
Ezért is van, mikor vészhelyzet esetén speckó bill kombinációval "feloldod" az akkut, akkor látszólag a semmiből fel is felugrik az akkud töltöttsége, viszont azért, mertott a telefon nem veszi figyelembe az akkunak biztonságos minimumot, nem áll le merüléskor, nulláig, pontosabban a legkisebb feszültségig meríti az akksit, amiről még üzemelni képes.
(de a hatóságok távolról is aktiválni tudják, ha pl. eltévedtél és segítsége kérsz, nem túl régi tapasztalat, rokon eltévedt a Pilisben, 112-őt felhívta, mondta, hogy nem tudja hol van, merül az akksija, kapott egy SMS-t, azonnal 60%-ra ugrott a töltöttsége, aztán másnap dobhatta ki az akkut, mert tönkre ment)

[ Szerkesztve ]

Si vis pacem, para bellum!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.