Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem hangzik rosszul, bár szokás szerint az a kérdés merül fel az emberben, hogy az aksi élettartamára mennyire lesz ez kihatással.

(#2) pusszycat válasza Mr.Silkó (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha elektromos autóban gondolkodunk, akkor nem sokban. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) gusthy válasza pusszycat (#2) üzenetére


gusthy
veterán

Általában az a trend, hogy úgy tervezik ezeket, hogy a szokásos két éves modellváltási felhasználói szokásokhoz igazodnak.

(#4) mrThomi válasza Mr.Silkó (#1) üzenetére


mrThomi
addikt

Szerintem sokban függhet a töltési szokásoktól is. Mostaniakat 4-500 töltéssel gatyára lehet húzni de ha normálisan van töltve 2000 is lehet... szerintem ez a szám azért mindkét esetben csökenni fog

Nothing Phone (2a)

(#5) direwolf válasza pusszycat (#2) üzenetére


direwolf
őstag

Az elektromos autókban van 2-3 ezer cella, amit ügyes szoftver menedzsel, de itt egyetlen celláról beszélünk, amit az álmoskönyv szerint nem túl jó nagy árammal tölteni.

Amúgy sose értettem, hogy hozzák össze a dc-dc konvertert ilyen apró helyen :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#6) totgab02 válasza mrThomi (#4) üzenetére


totgab02
junior tag

Ha ezt megcsinaljak akkor a toltesi szokasok is nagyban javulhatnanak.

(#7) Jeanne d'Arc válasza Mr.Silkó (#1) üzenetére

Nekem is megfordul a fejemben mindig, én a mai napig nem töltöm gyorstöltővel a teloim, csak ha rohanok és muszáj.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#8) Mr.Silkó válasza pusszycat (#2) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem vagyok tájékozott az elektromos autó témakörben, de azért azt gondolom, nem teljesen megegyező az akkuk igénybevétele a telefonokhoz mérten. Ettől függetlenül persze valamelyest támpontot adhat a kérdésben.

[ Szerkesztve ]

(#9) Mr.Silkó válasza mrThomi (#4) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ez nyilván igaz, de persze felhasználás függő is a dolog.

(#10) Mr.Silkó válasza Jeanne d'Arc (#7) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nem rossz dolog a gyorstöltés, alkalomadtán jól jöhet, de én inkább a vezetéknélküli padokhoz vagyok szokva évek óta.

[ Szerkesztve ]

(#11) Gusztáv válasza Mr.Silkó (#10) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem meg pont a vezeték nélküli töltés nem hiányzik, mióta 50%-ot tudok fél óra alatt beletenni az akkuba bő fél óra alatt.

Laci

(#12) pusszycat válasza Gusztáv (#11) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

No no, azért van már gyors vezetékmentes töltő is. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) Mr.Silkó válasza Gusztáv (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Persze, nem mindenki igényli, számomra viszont igencsak kényelmes: este felteszem a padra a telefont, reggel leveszem. A nappaliban is tartok egy töltőpadot, ha napközben merülnék egy szabadnapon, akkor picit feldobom a padra, majd ha feltöltött vagy közben hívnak/írnak/menni kell, akkor lekapom egy pillanat alatt a telefont róla. Plusz tehermentesítem a csatlakozót is.

(#14) Gusztáv válasza pusszycat (#12) üzenetére


Gusztáv
addikt

Tudok róla, de azért még az sem olyan gyors. Plusz a jelenlegi telefonom estére olyan 50% szokott merülni, szóval ritkán van szükségem arra, hogy napközben töltsem.
De pl a cégnél az össze vezetőnek ott figyel az asztalán a Samsung vezeték nélküli gyorstöltő, és használják is (én szoktattam rá őket a Nokiás időkben :DD).

Laci

(#15) kbyte1024 válasza Mr.Silkó (#13) üzenetére


kbyte1024
addikt

osztom a véleményed :K nálam kritérium a vezetéknélküli töltés.Nagyon kényelmes!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#16) wednesday válasza Mr.Silkó (#1) üzenetére


wednesday
őstag

Én úgy tudom "önmagában" a gyorstöltés nem csökkenti jobban az akku élettartamot. A kulcs elvileg a töltés közbeni melegedés, ami kihatással lehet az élettartalomra. Természetesen a nagyobb fesztől pont, hogy jobban melegedhet a cucc. De ha jó a fejlesztés, akkor elvileg annyival nem csökken az élettartam, mint, amilyen előnye van a gyorsaságnak.

(#17) Mr.Silkó válasza wednesday (#16) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Valahogy én is így tudom, de jó lenne pontos infót olvasni ennek a fejlesztésnek a részleteiről, kíváncsi lennék, mire képes a dolog a gyakorlatban.

kbyte1024 :K

[ Szerkesztve ]

(#18) t72killer válasza pusszycat (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Asszem tölthetném nyugdíjig egy tesla akksiját 22.5W-al...

#5: 1C-vel (4A, ha 4000mAh-s akksiról beszélünk) nyugodtan lehet tölteni egy lítiumcellát.
"sose értettem, hogy hozzák össze a dc-dc konvertert ilyen apró helyen"
Fején találtad a szöget, nem a cella, hanem a közvetlen mellé zsúfolt töltőáramkör fog megnyekkenni. Ezek legjobb esetben is csak 95% körüli hatásfokúak, ami azt jelenti, hogy 20W töltőáramból 1-2W megy fűtésre.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) pusszycat válasza t72killer (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy értettem annak sem árt a villámtöltés. Annyira. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) papelado válasza Mr.Silkó (#1) üzenetére


papelado
aktív tag

Semmennyire.Évek óta elérhetőek a különböző gyorstöltési technológiák amiket használok is és soha semmi komoly dolog nem történt az átlag 2 év alatt amíg egy készülék nálam volt.
Az átlag ember meg 2 évente cserél készüléket.

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#21) Mr.Silkó válasza papelado (#20) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Attól függetlenül, hogy én készséggel elhiszem, hogy ezek a tapasztalataid, ez nyilván egy kis merítés, ami alapján azért nem tudunk általános következtetéseket levonni, ezért kellene valami általánosabb statisztika, pláne erről a legújabb fejlesztésről, amiről a cikk is szól.

(#22) t72killer válasza pusszycat (#19) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Villám? Hmm :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) zeon.hu válasza t72killer (#22) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#24) pusszycat válasza t72killer (#22) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vhy :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#25) jacis


jacis
nagyúr

Basszus ez nagyon durva lesz ha igaz. :Y

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#26) RRamstein


RRamstein
tag

Az aksi meg még annyit sem fog bírni :D talán a gari időszakot kihúzzák :D

(#27) #04441088


#04441088
törölt tag

Ok legalabb jot csinalnak vegre. :R

(#28) totgab02


totgab02
junior tag

Nem hiszem hogy eszrevehetoen fogja rontani az akksik elettartalmat, pont ezert tevodik ossze egy toltesi folyamat tobb ciklusbol, meg ha rendesen toltod akkor tovab birja.

(#29) dezz


dezz
nagyúr

Itt nem különösebben ajánlják a szupergyors töltést, ha nem muszáj.

(#18) t72killer: "Asszem tölthetném nyugdíjig egy tesla akksiját 22.5W-al..."

A Tesla teljes akkupakkját többtíz amperrel tölthetik. Az a kérdés, hogy 1-1 cellára mennyi jut ebből.

"1C-vel (4A, ha 4000mAh-s akksiról beszélünk) nyugodtan lehet tölteni egy lítiumcellát."

Csakhogy itt nem 4A van, hanem 4*(10/4,2) = 9,5! Mivel nem 10V-ot kap az akksi, csak 4,2-t. Ez 4000mAh-s akksi esetén 2,38C.

"Ezek legjobb esetben is csak 95% körüli hatásfokúak"

Nem egészen, a mai legjobb kapcsüzemű DC-DC konverterek 99%-os hatásfokúak.

(#30) ->Raizen<- válasza totgab02 (#28) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A szeparator a li ion akksikban nem tul strapabiro. Az anodot es a katodot valasztja el. Na mar most gyorstolteskor az aramlas is meggyorsul es a felig atereszto szeparator egy ido utan at lesz utve.

[ Szerkesztve ]

(#31) direwolf válasza dezz (#29) üzenetére


direwolf
őstag

"a mai legjobb kapcsüzemű DC-DC konverterek 99%-os hatásfokúak"

Ez rendben, de egy mobiltelefonon belül egészen kis méretben is ennyi?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#32) papelado válasza Mr.Silkó (#21) üzenetére


papelado
aktív tag

Ez nem kis merítés ,Sehol senki nem jelzett még problémát.Linkeld már csak innen a több tízezres fórumról hány embernek volt gyorstöltésből fakadó akku probléma?
Fogadd el vagy ne engem különösebben nem izgat.A tények magukért beszélnek az emberek 99.9% nak megfelel arra a 2 évre míg átlagosan használja a készülékét .
A 0.1 meg mindig mint te szkeptikus kákán csomót kereső lesz :R
A legújabb fejlesztésről meg hogyan lenne bármi is ?
Én megbízok amúgy ebben is hiszen már a supercharger + a 4000akksi is fényévekkel jobb mint bármi amit eddig használtam...(Talán az oppo find 7 vooc volt még hasonló döbbenet)megjegyzem akinek eladtam mai napig használja vooc-al töltve és 3 év után is még 87 % az akku állapota...)

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#33) pusszycat válasza papelado (#32) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A 87% hogy jött ki ilyen pontosan?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#34) papelado válasza pusszycat (#33) üzenetére


papelado
aktív tag

Cpu Z vagy ,Aida vagy valamelyik hasonló progi megmondja ,stb megmondja nem emlékszem pontosan mivel néztem.(Lehet kellett root mert mintha anélkül csak ,good,bad stb van android 7(linage)alatt.Majd ránézek)

A lényeg az,hogy nem csökkent az akku teljesítmény kb ugyanazt 4 órás Sotokat tudta első perctől addig amíg eladtam

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#35) samu74


samu74
addikt

Az kemény, s7-en is tetszik hogy pikkpakk feltölti 60%-ra.De fél óra alatt 90%,az nem semmi.

-----------

(#36) totgab02 válasza samu74 (#35) üzenetére


totgab02
junior tag

Basszsu gyerekek en eddig eskuszom azt olvastam hogy 5 perc alatt huzza fel 90re😂😂😂 hat akkor mit vagytok ugy hasra esve ez varhato vokt hogy tovabbfejlodnek a toltok😔

[ Szerkesztve ]

(#37) dezz válasza direwolf (#31) üzenetére


dezz
nagyúr

kapcsüzemű DC-DC konverter = negyed körömnyi IC + néhány apró alkatrész
(Minél nagyobb frekin üzemel, annál kisebb kiegészítő alkatrészek kellenek.)

A töltőáramkör nem az akkuban van (az csak egy védőáramkör), hanem a telefon alaplapján.

[ Szerkesztve ]

(#38) gusthy válasza direwolf (#5) üzenetére


gusthy
veterán

Miért beszélünk egyetlen celláról? Elvileg se látom, hogy már a mostani Huawei gyorstöltés megoldható egycellás aksival.

[ Szerkesztve ]

(#39) gusthy


gusthy
veterán

Ez alapján a cikk alapján egyértelműen több cella van bennük.

http://batteryuniversity.com/learn/article/ultra_fast_chargers

(#40) dezz válasza gusthy (#39) üzenetére


dezz
nagyúr

Pedig a telefonokban egy cella van. (Kivéve az iPhone X-et, ott két akksi van, mert máshogy nem fért el). Hol látsz olyat, hogy több lenne? (Egyébként ezt a cikket már linkeltem itt.)

(#41) gusthy válasza dezz (#40) üzenetére


gusthy
veterán

Egy aksi van benne de ki mondta, hogy egy aksiban csak egy cella lehet?????

(#42) -Skylake- válasza dezz (#40) üzenetére


-Skylake-
addikt

Uhh.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#43) 7Heads Drago válasza kbyte1024 (#15) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Kinek mi. Azért egy vezetékmentes töltőpad nem éppen olcsó. És nekem még mindig egyszerűbb 1 kábelt hurcolászni egy pad-dal szemben. Vagy venni 2-3 padot, ami nem éppen olcsó buli. Arról nem is beszélve, hogy vezetéken lógva én simán használom a telot, padról levéve ez nem igaz. Akár már negyed óra alatt is képes annyi energyt belerakni, hogy órákig használhatom még. Nekem a type c kábel lényegesen jobbnak tűnik a régi usb csatitól.
Érdekes hogy a jack-től sajnálják a helyet, míg a vezetékmenetes töltésnek kerül azért hely. És az üveg hátlap se zavar senkit se, pedig a súlya nő ez által a telónak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#44) dezz válasza gusthy (#41) üzenetére


dezz
nagyúr

Hátrébb a kérdőjelekkel! :P Én kérdeztem először: hol van abban a szövegben, hogy több cella van a telefonakksikban?

Láttam már néhány ilyen méretű akkut szétszedve (szétjőve), mindben egy cella volt. Ezért van az iPhone X-ben két cella, mert két akksi van benne. (Gyengébbek kedvéért.)

[ Szerkesztve ]

(#45) dezz


dezz
nagyúr

Ránéztem néhány mai telefonakkura, mindegyiknek 3,8V körül volt a névleges feszültsége. Ez is arra vall, hogy egy cella van bennük, mivel ha sorosan lennének kötve, akkor két cella esetén 7,6V-osak lennének, párhuzamosan pedig nem szokás a cellákat (főleg lítiumos) kötni, mert nem lehetne biztonságosan követni, mikor van feltöltve mindkettő.

A linkelt szövegben az 1C, 2C, 3C nem a cellák száma, hanem egy ráta, azaz a C-ráta, az Ah-ban mért kapacitás és a töltési vagy merítési áram (A) hányadosa. Pl. egy 3000 mAh-s akksit 3A-rel töltve/merítve 1C lesz a ráta, 6A-rel töltve/merítve 2C, stb.

[ Szerkesztve ]

(#46) cadgers


cadgers
aktív tag

Én úgy vagyok ezzel, hogy az akksi van értem, és nem fordítva! Ha előbb megy tönkre, előbb kap egy újat, de ha maga a készülék lesz addigra csereérett, az új tulajnak mindenképpen érdemes akksicserével kezdenie

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.