Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

Azért érdemes megvárni
1, az nvidia terveit ezzel
2, a versenyjogi hatóságok kikötését ehhez
3 ,az ameikai elnökválasztást.

mielött pánikol bárki is.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ha jól tudom, a mobilokban lévő SOC-ok 90% ARM licensz, legyen az Qualcomm féle Snapdragon, vagy MediaTek féle, stb?

Tulajdonképpen akkor ezen a piacon az ARM monopol helyzetben van?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) csendes


csendes
őstag

Nem semmi, akkor egész jól megtippeltük a dolgokat az eladásról szóló cikknél :C

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#4) Oliverda válasza tibaimp (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Inkább 100%.

Nincs monopol helyzetben, hisz egyrészt bárki hozzáférhet az ARM technológiájához, másrészt pedig x86-ra vagy épp az említett RISC-V-re is lehetne okostelefonos alkalmazásprocesszort építeni. Az más kérdés, hogy jelenleg egyikre sem éri meg.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#5) duracell89 válasza tibaimp (#2) üzenetére


duracell89
senior tag

Ennél jóval árnyaltabb a kép. Persze nyilván a konkurencia számára riadalmat okozhat egy licensee megveszi magát a licensort, de pont azért ér ez a biznisz ilyen orbitális nagy lóvét, mert hogy azok a többi sokezer licensee fizet mint a katonatiszt. Semmilyen érdeke nincs az nVidianak megbolygatni ezt.
Ami várható inkább az egy még erősebb terjeszkedés (szorosabbra font vonalak az Apple-el, Microsoft erős tolása ebbe az irányba, nVidia+ARM architektúra meghódítja a datacentereket, ami régi álmuk stb stb.), valamint az nVidia saját technológiájának összecsomagolása az alap businessmodellel, és annak kiajánlása. (Pl egy erősebb megjelenés ARMCPU+nVidiaAI vagy + nVidiaGPU architektúra csomagban stb.)

Sokan kárognak mint pl ahogy a cikk írja "Az várható volt, hogy az üzlet nem fog mindenkinek tetszeni, különösen Kínának nem, hiszen az ARM így egy amerikai cég kezébe kerül. ", de kiköhögni 40Milliárd dollárt (12 000 Mrd forint(!)) valahogy senki másnak nem volt kedve, a másik meg az hogy a nyugati világ (nagyon is helyesen) SOHA nem hagyta volna, hogy egy ennyire fontos piaci szereplő egy valami árnyas komcsi diktatúra random cégéhez kerüljön.
Ha már valahova mennie kellett az ARM-nek, mindannyiunknak úgy lesz a legjobb ha az nVidianál köt ki, mert náluk a legkisebb esély, hogy elbasszák. :R

[ Szerkesztve ]

(#6) b. válasza duracell89 (#5) üzenetére


b.
félisten

szerinem hamarosan várhatóak a geforce IGP mobilok, plusz nem hiném, hogy küzdeniük kell az új gyártástechnológiáért TSMC nél :) :)

Ami érdekes , hogy pánikolnak a kínaiak, pedig a székhely marad angol, megkerülhető minden. nvidiának érdeke hogy továbbra is jó pénzért licenszelhető maradjon minden a viágbnak meg az hogy ne kínai kézbe kerüljön úgy általában.
Egyébként baromi jó tervező csapat lesz most Nvidiánál,( eddig is nagyon erős volt) hogy hozzájuk került ARM mérnök csapata.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) duracell89 válasza duracell89 (#5) üzenetére


duracell89
senior tag

Meg meg hozzátéve Kinában nagyjából senki nem lett volna, aki ha meg is veszi kezdeni tud vele valamit. Lehet pár nagy cegükl, ami talán pályázhatott volna és valahogy összekaparják a lóvét (Tencent, Ali, meg néhány egyéb kisiparos :)), de bevallottan nagyjából semmihez nem tudtak volna kezdeni vele.
Készpénz nagyjából senki nem tudta volna ezt kifizetni 1-2 szereplőn kívül a piacról (MS, Apple meg nehány), az Nvidia deal sem cash, hanem (40Bill $) nagy része részvénycsere, aztán a Kínai részvényeket meg az eredeti tulaj Softbank abszolút nem vette volna annyira komolyan mint az nVidia részvényeket (tekintve, hogy az Nvidia mennyire brutális know-how-al rendelkezik, és milyen pozitív kilátásai vannak a jövőre), ezért bármelyik Kinai szereplőnek a kockázatok miatt 1.5-2x ennyibe fájt volna a biznisz, amit már meg sem ér. Jól van ez Jensenéknél, valami durván jót fognak kihozni belőle. Persze nem rögtön, de a következő 10 év alatt. :R

szerk.: Jók a cikkek amúgy Abu!

[ Szerkesztve ]

(#8) Meteorhead válasza b. (#1) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Nem kell evvel semmit sem várni. Pontosan lehet ismerni Huang üzletpolitikáját ami a profitról és a dominanciáról szól. Érthető a pánik és a menekülési útvonalak fejvesztett keresése.

(#9) Tigerclaw válasza b. (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A TSMC Taiwani-i ceg, a szekhelye is gondolom ott van, az USA kormanya megis ra kenyszeritette, hogy ne gyartson processzorokat a Huawei-nek. Azzal hogy az Nvidia USA beli ceg, meg nagyobb hatalma van felette a kormanyanak, a szekhelytol fuggetlenul...azt nem is emlitve, hogy Nagy Britannia mar jo ideje annyira ossze van nove az USA-val, hogy minden tanacsot megfogadnak, ami onnan jon.

Ha az Arm, vagy mondjuk maga az Nvidia mint az Arm tulajdonosa hasznal valamilyen USA-bol szarmazo technologiat, eszkozt, akkor szamara is ki lehet kotni, hogy az "embargo" alatt allo orszagok es cegek szamara semmit se adjon el.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Oliverda válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Jelenleg elég szelektíven tiltja az USA, hogy melyik kínai céggel kereskedhetnek amerikai vállalatok. Plusz ott van az említett választás, ami mindent átírhat amire az Nvidia odakerül, hogy már csak a kínai hatóságok jóváhagyása szükséges az tranzakció lezárásához.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) duracell89 válasza Oliverda (#10) üzenetére


duracell89
senior tag

Már miért lenne a kínai hatóságoknak barmi köze ahhoz, hogy egy UK szuverén céget egy amerikai szuverén cég megvesz? :DDD Semmi közük, sem beleszólásuk nincsen.

(#12) guni válasza b. (#6) üzenetére


guni
tag

Egyébként baromi jó tervező csapat lesz most Nvidiánál,( eddig is nagyon erős volt) hogy hozzájuk került ARM mérnök csapata.

Mondjuk pont a mobil soc-jük nem lett valami nagy sikertörténet.

(#13) jerry311


jerry311
nagyúr

Szépen lefesti az nVidiáról kialakult véleményt, hogy az ARM partnereknek nem tetszik már a felvásárlás híre sem.

(#14) Oliverda válasza duracell89 (#11) üzenetére


Oliverda
félisten

Tévedsz. Akkor nem lenne köze, ha az ARM-nak abszolút semmilyen kapcsolata nem lenne Kínával. Ezzel szemben az összes kínai gyártó okostelefonjában ARM-alapú processzor van, sok százmillió egyéb termékről nem beszélve. Plusz az ARM-nak van Kínában is érdekeltsége, egyszóval, de, az illetékes kínai hatóságoknak is jóvá kell hagyniuk a felvásárlást. Olvasgass picit:

What might China demand to let Arm go to NVIDIA?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) Kansas válasza Oliverda (#14) üzenetére


Kansas
addikt

Tegyük hozzá, hogy ha Kína nekiáll kötözködni, attól még átmehet a deal, legrosszabb esetben Kína embargó alá vonja őket, nem tudnak üzletelni kínai cégekkel, így kiesik némi bevétel... valahogy a TSMC is kibírja, akkor az NV is ki fogja...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) Oliverda válasza Kansas (#15) üzenetére


Oliverda
félisten

A TSMC csak bizonyos cégekkel, illetve elsősorban a Huawei-jel nem üzletelhet, tehát szó sincs arról, hogy a tajvani bérgyártó egyáltalán nem szállíthat Kínába. Saccra az ARM teljes forgalmának legalább harmada származhat Kínából, tehát elég kellemetlenül érintené az Nvidiát, ha nem hagynák jóvá a dealt, de erre jelenleg nem nagy esély mutatkozik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#17) b. válasza Meteorhead (#8) üzenetére


b.
félisten

Amerikának( Trumpnak) a legfontosabb ebben az volt, hogy ne kínai céghez kerüljön. Nvidának meg igazából ha megmarad Samsung és Apple már egész jó, ha az mellé pár kínai cég, aiket nem érint az USA embargo, lásd Xiaomi, akkor még jobb.
Kb ennyit érdemes belelátni. Angia volt alegjobban ellene annak hogy amerikai cég kezébe kerüljön de mégjobban az ellen hogy kínához és ez közös álláspont volt a két nagyhatalom között. Nvidia ügyesen megoldotta hogy meghagyta nálu ka székhelyet, brexit ide vagy oda és elvállalja majd hogy x munkahelyet teremt még Angliában. Ez a tipikus kecske is jól lakik és a káposzta is megmarad esete.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) Kansas válasza Oliverda (#16) üzenetére


Kansas
addikt

A lényeg az, hogy bármely ország versenyügyi hatóságának nem globális vétójoga van, csak az adott országra kiterjedő... hogy ez dealbreaker-e az attól függ, mennyire kell a cégnek az a konkrét piac...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) duracell89 válasza Oliverda (#14) üzenetére


duracell89
senior tag

Magát az adásvételt blokkolni nem tudják, a helyi piacra való kihatásai miatt az ottani antitrust hivatal kérhet biztosítékokat, vagy saját hatáskörben saját piacukon blokkolhat, de globálisan két szuverén cég máshova bejegyzett cégeinek egyesülésebe nincs ráhatása.

(#20) Oliverda válasza Kansas (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt nem állítottam, de Kínát per pillanat vállalhatatlan veszteség lenne kihagyni, tehát nem reális opció, hogy létrejön a felvásárlás úgy, hogy utána Kínába nem szállíthatna az Nvidia.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) #06658560 válasza duracell89 (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azonnal ott van, hogy az NV házon belül megspórolhatja a licenszdíjat, amivel a konkurenseknél azonnal olcsóbb lehet. És ez mobilok, autonóm autók piacán érzékeny pont lehet.

(#22) tranceplanet


tranceplanet
addikt

Hát nem is tudom, annyira nekem sem tetszik. Túlságosan domináns beállítottságú cég az nVidia. Black box, specifikációk nem kiadása, CUDA, G-SYNC ... Mindig is rühelltem a céget a hozzáállása miatt, pedig tényleg jó kártyákat csinál, de ez a rosszfiús szerep nekem soha nem jött be. Egyszerűen open source beállítottságú vagyok. Szeretem azokat a cégeket, akik a közért is tesznek valamit, hogy mindenkinek jobb legyen. Belátom manapság ez már legkevésbé fontos, sokan fullba tolják a kretént. :DDD

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#23) Alchemist válasza b. (#1) üzenetére


Alchemist
addikt

Biden éppen úgy bekeményíthet: a Kína elleni gazdasági fellépés azon kevés témák közé tartozik, amiben a republikánusok és a demokraták eléggé egyetértenek.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#24) Kansas válasza #06658560 (#21) üzenetére


Kansas
addikt

Tehát megspórol némi licenszdíjat, amiből persze egyből árat csökkent... és abból a 40 milliárdból amit az ARM-ra költ, mennyi árat csökkenthetne?
A GeForce-okon mennyi árat csökkenthetne úgy hogy még mindig nyereséges marad? Miért nem teszi, tuti többen vennének $500-ért RTX3080-at mint $800-ért...
Vedd ki a kezed a biliből, nem árcsökkentés miatt veszik meg az ARM-ot... abban sem vagyok biztos, hogy bármekkora összeget, amit megspórolnak, a vásárlóknak osztanák vissza, és nem a részvényeseknek... vagy a hitelezőiknek...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#25) tibaimp válasza Oliverda (#4) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Oliverda: köszi az infót :R

Érdekes lesz a helyzet, mert így az nv-nek is lesz végre CPU részlege, még ha nem x86 alapú, de akkor is. Én szurkolok nekik, és így van, duracell89-nek igaza van, inkább ők vegyék meg, mint a kínaiak!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) Oliverda válasza #32839680 (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem, mert jövőre már érkezik a diszkrét Apple GPU is:

Apple's Custom GPU "Lifuka" is Reportedly Faster than Intel iGPU

"According to relevant sources, Apple's self-developed GPU is progressing smoothly. The research and development code is Lifuka. Like the upcoming A14X processor, it is produced using TSMC's 5 nm process. Apple has designed a series of processors for Mac personal computers. The new GPU will provide better performance per watt and higher computing performance. It has tile-based deferred rendering technology that allows application developers to write more powerful professional application software and game software."

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) Cathulhu válasza Oliverda (#27) üzenetére


Cathulhu
addikt

Lufika?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#29) #06658560 válasza Kansas (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hol mondtam, hogy azt fogja tenni? Valamint a Geforce-oknak hol vám bármilyen köze az ARM piachoz és annak a piacnak a versenyzéhez? Ez a pont egy olyan, ami önmagában a versenyhivatalok vizsgalódását szokta indítani a felvásárlás engedélyezés előtt.

(#30) Male válasza guni (#12) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, a mérnökök kimaradtak a cikkekből, pedig szintén fontos részlet, szerintem is.

(#31) Kansas válasza #06658560 (#29) üzenetére


Kansas
addikt

"megspórolhatja a licenszdíjat, amivel a konkurenseknél azonnal olcsóbb lehet." itt mondtad.

Ott van köze, hogy a GeForce már egy ideje az NVidia terméke, és ha annál nem viselkedtek úgy, esélyes, hogy az új termékeknél sem fognak...

Vagy ilyen hülyének nézed a versenyhivatalokat, hogy ne tudnának kontextusban gondolkodni és ők követnék szerinted azt a gondolatmenetet?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#32) #06658560 válasza Kansas (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

A feltételes módot ismered?
Úgy ismerem a versenyhivatalokat, hogy láttam már pár felvásárlást, adott piacon ennél lényegesen jelentéktelenebbet át is éltem, amelyikbe a brazil hivatal is beleszólt.
Az5, hogy egy szegmens egyik résztvevője megveszi a szegmens gyakorlatilag mindenkinek esszenciális komponenst licenszelő céget, azt mindenhol meg fogja vizsgálni a versenyhivatal, többek között ilyen vonalon is. Láttam már ilyen aggodalmat.

(#33) LordX válasza b. (#1) üzenetére


LordX
veterán

4. az angol kormány válaszát.

(#34) Vartanus


Vartanus
őstag

Én nem értem ezt a hatalmas nagy kínai utálatot és amerika pártolást. Mitől jobb hogy nVidia vette meg mint mondjuk Xiaomi/OnePlus?

Mitől jobb Amerika által lehallgatva, irányítva lenni, mint Kína által? USA az állítólagos demokráciájával képes koholt vádak alapján államokat leigázni, mondván a demokráciát visszük(oda ahol nem is kérték sokan szvsz), mint korábban Róma. Számomra az is ellenszenves hogy az USA egymaga használja fel a Föld tartalékainak jó részét a többin meg osztozzon a maradék 100egynáhány ország...Aztán az USA ezredéves távlatban volt mikor Kínában már papírra írtak és selyemben jártak kiépített utakon és épült a Nagy fal ugyanekkor É-Amerika préri ahol bölények legelésztek... És mielőtt bárki nekem esne ez csak az én személyes meglátásom.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#35) LordX válasza Oliverda (#4) üzenetére


LordX
veterán

Eh? Bárki hozzáférhet.. aki fizet az egyetlen egy szereplőnek. Definiciója a monopóliumnak.

Csak azért nem monopol, mert Android x86(-64) elvileg még létezik, de a MIPS már rég kihalt, többi OS meg sose volt más platformra. De a 99,99% az bőven természetes monopólium kategória.

A mobiltelefon persze nem minden, beágyazott processzorok vannak máshol is (összesen pár nagyságrenddel több, mint mobil), ahol messze nincs ekkora erőfölényben az ARM.

(#36) LordX válasza guni (#12) üzenetére


LordX
veterán

Pont ez az a pont, ami nem tetszik az angoloknak.

A Softbank vállalta, hogy Oxfordban marad az ARM székhelye, és nagyon nem kellett félni, hogy a Softbank mérnököket vitt volna el Japánba (mivel ők "csak" befektetők). Az nVidiával viszont ez erősen esélyes.

(#37) duracell89 válasza Vartanus (#34) üzenetére


duracell89
senior tag

Ilyen szűklátókörű, alulinformált, bugyuta maszlagot ritkán olvasni szakmai topic alatt. :CMegkapod tőlem a nap kommentje címet.

(#38) Kansas válasza Vartanus (#34) üzenetére


Kansas
addikt

Te se sokat élhettél kommunizmus alatt... szerencsére én se sokat, és azt is a puhább fajta alatt, de az elég is volt...
Egyébként én speciel nem szeretem az USA-t sem, most sem örülök hogy az egyik vezető európai tech céget bekebelezi egy amerikai, de ha választani kell köztük meg Kína közt, akkor már maradnék az európai kultúrkörnél...
Jobban örülnék, ha kinőne egy nagyjából független európai tech-szektor, ami az amerikaival versenyez, nem csak a leányvállalatait tömöríti zömmel, mint jelenleg - nem is tudok hirtelen nagy európai IT tech céget említeni(Bosch, Siemens az old tech, nem arra gondoltam) csak kutató központokat, mint a CERN...
Anno egy holland IT multinál kezdtem a pályafutásom, de az is csak szolgáltató volt, semmi K/F vagy úgy általában termék-előállítás, a többi meg pici, NNG, Tresorit, stb...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#39) Steve_Brown válasza Kansas (#38) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Fogalmazhattál volna úgy is, hogy "kipróbáltuk a kommunizmust. Nem működött..."

(#40) Sinesol


Sinesol
veterán

Ezzel a RISC-V cuccal pont az a gond, amit előnynek hoztak fel, mégpedig hogy nincs senki tulajdonaban és alapitvany finanszirozza a dolgokat. Ergo komoly pénz nincs mögötte, anélkül meg komoly fejlesztések sincsenek, ezert is toporognak nagyjából egy helyben.
Nem igazán tartom valós alternativanak az ARM-al szemben sokéves hátrányban lévő architekturat.

[ Szerkesztve ]

(#41) b. válasza LordX (#35) üzenetére


b.
félisten

azért várjuk ki a végét, főleg hogy még pár hatóságnak erre áment kell mondania.

Amúgy az nvidia szintén vállalta hogy angliában marad a székhely és még x létszámmal növeli az ARM munkavállóinak létszámát.
A másik topikban leírtam mi lehet a terve Nvidának és azt gondolom ez a valóság :
[link]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#42) Sanya válasza Sinesol (#40) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ne mondj nekik ilyet, mert elkezdenek gondolkodni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) Duree


Duree
veterán

Hogy mindíg akadnak vész madarak akik kárognak folyamatosan.

duree54

(#44) cog777 válasza Sinesol (#40) üzenetére


cog777
senior tag

Ez igaz, viszont ha a partnerek panikolnak, akkor van esely h penzt fognak beleonteni, ergo esely hogy kesobb ne csak 3 szereplos (merjunk nagyot almodni :DD ), hanem 4 szereplos CPU piac legyen a dologbol - nagyobb versennyel.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#45) strogov válasza Sinesol (#40) üzenetére


strogov
senior tag

Linux sem vállalati irányítású, a BSD még annál is nyitottabb. Mégis linux, vagy BSD alapú szinte minden telefon, tv, a szerverek jelentős része. Amikor a cégeknek érdeke, hogy támogassanak valamit akkor támogatnak. Jelenleg gombokért vehetnek ARM licence-t, így nincs értelme másban gondolkodni. Ha ez nem így lesz akkor majd megnézik mi legyen. Ha a RISC-V nem nagyon szar akkor felpumpálják gyorsan. 10 éves távlatban nem hiszem, hogy stratégia váltásra lenne szükség. Az NV-nek is évek kellenek amíg saját termékvonalat épít erre a "felvásárlásra". Addig nem fog senkivel szívózni, mert valamiből élni kell. Aztán majd kiderül. Van ideje mindenkinek alternatíván gondolkodni.

(#46) User64476 válasza b. (#6) üzenetére


User64476
őstag

Egész addig lehet ilyen térdcsapkodós Kína alá vágásokat rendezni, míg egyik nap nem jelenik meg pár jelöletlen katona a TSMCnél és mondja azt hogy kiemelt nemzetstratégiai érdek, mától hazai piacra termel. Utána meg mehet a pislogás a sok szellemi tulajdonnal, hol is öntsük formába 5nm-en.

(#47) arty válasza Vartanus (#34) üzenetére


arty
veterán

Kína egy kommunista diktatúra, az megvan? :)

USA-val is vannak komoly gondok, nem kérdés, de egy demokráciában mégis PICIT nagyobb a kontroll az állam felett. Idealistaként mondva: egy választáson a hülyéket el is zavarhatnád, akár, erre kommunizmusban nincs reményed! :D

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) Oliverda válasza LordX (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

A gyakorlat mást mutat. Ott a PC-piac, ahol 99,9%-os x86 részesedése, az utasításarchitektúrára pedig mindössze három szereplő építhet: a tulajdonos Intel, egy keresztlicenc-megállapodásnak hála az AMD, illetve a részesedés szempontjából totál marginális VIA. Az Intel pedig nem hajlandó licencelni senkinek a fejlesztését, ami gyakorlatilag mindenkit, az illetékes hatóságoktól kezdve az esetlegesen érintett vállalatokat egyaránt hidegen hagy. Ehhez képes az okokstelefonos alkalmazásprocesszorok piaca a megtestesült polipólium.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) szmörlock007 válasza User64476 (#46) üzenetére


szmörlock007
aktív tag

Hát mivel az 5nm-es gyár speciel tajvanon van, aminek mellesleg az Usa szövetségese, így nehezen fog ott megjelenni pár jelöletlen katona (max a cia-tól :DDD ), mert ahhoz az amcsi flottának a térségben lenne egy-két szava.

[ Szerkesztve ]

(#50) strogov válasza szmörlock007 (#49) üzenetére


strogov
senior tag

Nem kell hozzá az amcsi flotta. Nem véletlen, hogy csak szájkarate van a sziget és kína között. Tajvan gyakorlatilag felkészült, hogy a teljes lakosságot feláldozza egy invázió esetén. Csak a part környékén annyi vegyifegyver van, hogy a támadók legfeljebb ólom tömbben jutnának el a partig. A hagyományos védelemről ne is beszéljünk. Minden nemzetközi fegyver egyezményt leszarnak ha védekezésről van szó.
Az, hogy egyébként ott állomásozik a teljes dél-kelet ázsiai amcsi flotta csak hab a tortán. Nem igazán hisznek abban, hogy megvédik őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.