Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tserrof77


tserrof77
senior tag

Most vagy a kínaiak tudnak valamit vagy az intel csinált hülyeséget, amikor a 1151v2-vel inkompatibilissé tették a v1-et. Mivel más a két verzió lábkiosztása, nem tudom, kiciszárgák lapjába hogy tud működni mind a két verzió. Vagy gyárilag csomagolnak majd valami spéci lábfordítót a laphoz, mint anno a 771/775 esetében :DD

A 1650-nel szépet húztak a lapon. Ha ez, így, tényleg működik, megemelem a kalapom előlük. Más kérdés, hogy ár/érték arányban ez sem lesz egy óccó htpc alap, kiindulva a 1150-es verzió árából, de a célközönsége ennek is megvan/meglesz :C

[ Szerkesztve ]

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#2) pengwin válasza tserrof77 (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Egyszerű felhasználók is megoldották az LGA1151-v1/-v2 korlátozások feloldását, egy hardvegyártónak meg ujjgyakorlat.

A GTX 1650 meg miért ne működne?
PCIe bekötést gyakorlatilag bárhogy ki lehet vezetni a CPU-ból, nem kell PCIe sínnek lennie a végén.
Szerintem sokkal értelmesebb lett volna 1db PCIe x16 sínt rakni a lapra és megoldani az egészet szabvány ITX formátumban, de akkor nyilván nem avulna ilyen megbízhatóan.

Üdv, pengwin

(#3) tserrof77 válasza pengwin (#2) üzenetére


tserrof77
senior tag

Ezek szerint nem vagyok kellően tájékozott, bevallom, nem olvasom a fórumot napi szinten, de ezeken most megakadt a szemem.

A 1650-et pozitív értelemben értettem, ha félreérthetően fogalmaztam volna :B

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#4) Zizi123


Zizi123
senior tag

Azert remelem, hogy jobban terveznek alaplapot, mint ahogy feliratozzak a portokat. :D

(#5) Male válasza Zizi123 (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Némelyik tényleg jó :DDD

(#6) Suker10 válasza pengwin (#2) üzenetére


Suker10
aktív tag

Az maga a sín. :D
Sín nélkül nem lehetne összekötni.

Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

(#7) pengwin válasza Suker10 (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Én úgy tudtam az csak a foglalatot jelenti, de mea culpa ha nem így lenne.

PCIe foglalat nélkül is tökéletesen ki lehet vezetni x2/x4/x8/x16 PCIe sávot a CPU-tól, pl. MXM foglalatba, TB3 csatlakozóba, vagy jelen esetben egy alaplapi grafikus chipsethez.
A vezetékezés azonos lesz, csak nem egy PCIe foglalalt ("sín") van a végén.

Üdv, pengwin

(#8) pakesz válasza pengwin (#2) üzenetére


pakesz
aktív tag

"Szerintem sokkal értelmesebb lett volna 1db PCIe x16 sínt rakni a lapra és megoldani az egészet szabvány ITX formátumban, de akkor nyilván nem avulna ilyen megbízhatóan."

en olyan vagyok hogy egy videokartyaval kibekkelek egy CPUt

(#9) pomorski


pomorski
őstag

Életemben egyszer volt eddig kínai (noname) alaplapom, azzal tökéletesen meg voltam elégedve, amíg ki nem nőttem. Döbbenetes, hogy a lap szinte mindent "eszik".

(#10) eldiablo válasza pomorski (#9) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem olyan nagy dolog kínában megoldani, ráadásul ez DDR3-as amit ugye elméletileg nem is tud a Coffee Lake (meg persze nem menne régebbi lapokban sem, aztán mégis). :D
20K+ shipping:

De a legtöbb Z170/270 lap is moddolható coffee lake-re.

[ Szerkesztve ]

(#11) M0ng00se válasza eldiablo (#10) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

nagyon off, maximus viii formulát is lehet?

V6

(#12) eldiablo válasza M0ng00se (#11) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Szerintem kb. bármit.

Maximus VIII Gene-t fogok átalakítani ha lesz rá időm.

(#13) M0ng00se válasza eldiablo (#12) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Ez már valami, igazából jó kis lap, nem szeretnék megválni tőle egyhamar.

V6

(#14) Atocha válasza eldiablo (#12) üzenetére


Atocha
senior tag

Van valahol valami leírás erről hogyan kell megcsinálni? Köszi!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#15) eldiablo válasza Atocha (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nagyon szívesen használom helyetted a Google-t. :DDD
Elsőre próbáld meg itt: [link]
Ha nem megy, csak akkor: [link]

(#16) Atocha válasza eldiablo (#15) üzenetére


Atocha
senior tag

Hogy te milyen kis cukker egy emberke vagy, egyem meg a szívedet. Amennyi energiát belefektettél ebbe a szép posztba azzal 3x bemásolhattad volna a linket ahol a leírás van. De azért köszi. Remélem te is ilyen segítségeket kaptál, azért vagy ekkora **raszt!

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.