Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jacis


jacis
nagyúr

google lábra állítja ezt a piacot is :)

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#2) #56573440 válasza jacis (#1) üzenetére


#56573440
törölt tag

Háát ez egy érdekes kérdés lesz, hogy lábra áll vagy betérdel ;]

Ahogy nézem ezek jellemzően 300-tól fölfele érkeznek nagyságrendileg és dollárban, tehát itthon 100+k körül nyitnak. Viszont amilyen mennyiségben megjelennek, szerintem piaca nem lesz mindenkinek. Legalábbis kétlem erősen, hogy eddig azért nem vettek sokan hasonló eszközt mert nem tomi volt vagy más "divatos" márka.

Innentől érdekes lesz az árakat megnézni, hátha a "kommerszebb" márkák árát le tudják ezekkel nyomni, csak ne az legyen hogy túltolják a piacot, mindenkire rárohad, aztán kiszánnak belőle

(#3) batai15


batai15
félisten

Kezd terjedni , mégse látom hogy esnének az árak .

(#4) macskea válasza jacis (#1) üzenetére


macskea
őstag

Az biztos, hogy a divatmárkák megjelenése a szegmensben meg fogja tolni az eladott darabszámokat. Kérdés, hogy ez hosszú távon hasznára válik-e az okosórák piacának vagy épp ellenkezőleg. A HP név meg nekem nem jelent egyet a kiforrott okosóra koncepciójával, értem én, hogy kell egy tech cég brandje a bizalom miatt, hát... nálam nem ért célt.

Egyébként a Hilfiger óra nagyon szép. Gondolom a hátlap képe a brand identity rovására egyszerűbbre cserélhető. :)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#5) slimshady válasza #56573440 (#2) üzenetére


slimshady
senior tag

Nem filléres cuccok az tény. A márkanéven kívül mi különbözteti meg ezeket egyébként?

üdv.: SlimShady

(#6) AGE-T


AGE-T
senior tag

Ezek azok az órák, amik majd aprón 10-20 ért sem mennek majd el egy-két év múlva.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#7) babosmiki válasza AGE-T (#6) üzenetére


babosmiki
addikt

Kétlem... :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#8) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Kíváncsi leszek, hogy ilyen árakkal mennyire fogják segíteni az okosórák terjedését.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#9) Matada2.3 válasza slimshady (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Hát, kb semmi. De legalább lesz egy jó wear eladási szám, amit lehet mutogatni.

Finn the human

(#10) fonix232 válasza AGE-T (#6) üzenetére


fonix232
aktív tag

Ja, mert a Huawei Watch az elmúlt egy évben rohamosan esett értékileg. Ja nem.

Mert csak.

(#11) babosmiki válasza fonix232 (#10) üzenetére


babosmiki
addikt

:K

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#12) AGE-T válasza fonix232 (#10) üzenetére


AGE-T
senior tag

Ha jól emlékszem induláskor olyan 400USD körül indult, most olyan 150 ért mennek használtan. Azóta elstartolt 2 gen. ugyanúgy 400USD magasságában.
Ezek a fenti órák valószínűleg feleannyi supportot nem fognak kapni, mint akár a Huawei vagy Samsung, Apple cuccai.
Aki kicsit ért ezekhez a holmikhoz, nem ezektől a gyártóktól fog órát venni. De ezt már kitárgyalták mások az előző ilyen pakk óránál. Okosórát a geekek vesznek, aki meg villogni akar, nem okosórát vesz, hanem egy Breitlinget, Rolexet, Omegát, IWC stb.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#13) fonix232 válasza AGE-T (#12) üzenetére


fonix232
aktív tag

400USD körül indult, itthon 120 ezres bevezető ára volt, ami mára 100-110 köré csökkent. Használtan, szürke importtal meg a 150$-os órákat 75-80e-ért adják.

Mert csak.

(#14) tomboy0013 válasza fonix232 (#13) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én 67-ért vettem tavaly a T-nél.

(#15) AGE-T válasza fonix232 (#13) üzenetére


AGE-T
senior tag

És az mérvadó, hogy itthon mennyiért megy? Megrendelem a világ másik végéről, ha kell.

Ettől függetlenül látható, hogy a starthoz képest igen komoly értékcsökkenése van. Mindez kicsit több, mint 1 év alatt. És itt egy olyan gyártó órájáról beszélünk, aki még foglalkozik is a termékével.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#16) babosmiki válasza AGE-T (#15) üzenetére


babosmiki
addikt

De azért nem 10-20 ezer forintra mint ahogy te írtad...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#17) AGE-T válasza babosmiki (#16) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nézzük meg jövőre :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#18) TTTotya válasza AGE-T (#15) üzenetére


TTTotya
senior tag

Legalább vehetsz majd olcsón okos órát, ha soknak találod az új árát.... Örülnöd kellene.

(#19) Balint729


Balint729
csendes tag

Az a TH óra várós. Pedig sosem gondoltam volna, hogy tetszeni fog bármelyik okosóra is...

Sokan rettenetes embernek tartanak engem. Pedig gyermeki szívem van. Az íróasztalomon egy befőttesüvegben...

(#20) AGE-T válasza TTTotya (#18) üzenetére


AGE-T
senior tag

Én egy ilyenre hajtok, ezek a "játékórák" nemgyerebe.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#21) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ez az okosóra biznisz a mecha gyártóktól egy hatalmas öngól!
Nem lehet rajta akkora haszon, az élettartama vicc egy rendeshez képest. Szerintem avul a márka értéke minden esetben ezeknél.
Kivéve Casio, Seiko - mert ott alap volt induláskor is az elektronikus kütyü. (James Bond filmek pl.)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#22) #56573440 válasza Polarstar (#21) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ezekből melyik _gyart_ mechanikus órát? A kvarc más, ezek ahogy nézem jellemzően divatmarkak... Óra téren egy Tony vagy boss nem mondás szerintem.

Egyébként meg más a célközönség, aki tartós, minőségi, szerkezetileg is értékelhető darabot akar, az talál ez után is, akiknek ez kiegészítő, és geek eléggé, vagy annak akar látszani annak itt lesznek ezek. Van akinél a samu vagy társai nem elég menők, ok nem vették eddig ezeket, egy hh meg dg már mondás ott.

(#23) macskea válasza tomboy0013 (#14) üzenetére


macskea
őstag

Most is kb annyi, ha nem csak betopogsz, hanem van már valamiféle előfizetésed, és amellé kéred. Amúgy 75e.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#24) TTTotya válasza AGE-T (#20) üzenetére


TTTotya
senior tag

Akkor, ebbe a topikba csak trollkodni jöttél? :DDD

Nagyon szép az óra!

(#25) AGE-T válasza TTTotya (#24) üzenetére


AGE-T
senior tag

Hátha valakit megmenthetek, hogy rosszat tegyen magával é a pénztárcájával :)

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#26) tomboy0013 válasza AGE-T (#25) üzenetére


tomboy0013
veterán

Azzal a 740 eurós csúnyasággal aztán marha jót teszel másokkal.

(#27) AGE-T válasza tomboy0013 (#26) üzenetére


AGE-T
senior tag

Nem feltétlenül AZ kell tetsszen, inkább csak az értékállóság a nem mindegy. Tőlem aztán azt veszel, amit akarsz. De valószínűleg egy minőségi órával menőbb lehetsz mint egy ilyen játékkal. Ezek akárhogy nézed ékszerek, divat termékek. Ha a megjelenésed fontos számodra, akkor nem egy divatmárka termékével fogsz megjelenni.

Ha meg okosóra kell, akkor ott a Garmin. Az legalább bírja a strapát. Nekem is tetszik mondjuk a Samsung Frontier, de még gyerekcipőben jár ez az okosóra dolog.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#28) #56573440 válasza AGE-T (#27) üzenetére


#56573440
törölt tag

"de még gyerekcipőben jár ez az okosóra dolog."

Jah, és a legnagyobb fájdalmam, hogy a hibrid megoldások jelentős részét képesek elegáns házban kiadni olyan funkciókkal, amik teljesen irrelevánsak, biztos van aki egy öltönyhöz hordható modellnél lépésszámlálást, pulzusmérést meg köridőket szeret látni, de egy meetingen nem érdekel mennyit sétáltam aznap, futásra meg nem bőr szíjas elegáns cuccal megyek izzadni...

(#29) tomboy0013 válasza AGE-T (#27) üzenetére


tomboy0013
veterán

Szerintem az hogy kinek mi a fontos meg a menő egyéni megítélés. A te véleményed sem mérvadó senki számára, szóval nehogy azt hidd hogy te bármivel is igényesebb és okosabb vagy mert nem okosórát használsz. Másrészt meg nem értem mitől lenne ez játék a buta óra meg felnőtt dolog. Bírom az ilyen kényszerképzeteket :) (biztos sok Wear alapú órát próbálhattál ki hosszú távon :D ) Van aki a hasznossága törekszik van aki az időtállóságra. Attól hogy neked az időtállóság a fontos még nem kell lenézőnek lenni, pláne úgy nem hogy rohadtul nem a megfelelő topikból osztod az észt. Bár minden okosóra topikban felbukkan egy-két hozzád hasonló aki az almát a körtével akarja összehasonlítani feszültség generálás célból... Ha már azt hiszed felnőtt vagy attól hogy nem okosórát használsz akkor viselkedj is úgy és ne trollkodj mint egy kisgyerek.

[ Szerkesztve ]

(#30) AGE-T válasza tomboy0013 (#29) üzenetére


AGE-T
senior tag

Szaladj venni okosórát! Ki tart vissza? Nem értem mivel trollkodok...

Mint írtam (ez valahogy elkerülte a figyelmed), van olyan okosóra, ami már szerintem is egész jó. Én ebben a topikban csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy egy divatmárkás okosóra csak lehúzás és ahogy előttem is írta a kolléga, sokszor értelmetlen is. De nem kell egyetértsünk, erre való a fórum, hogy megvitassuk dolgokat.
Magam is örülnék egy olyan készüléknek, ami külsőleg egy kiforrott, minimalista, belsőben egy komoly időtálló technológiával felvértezett IOS kompatibilis szerkezet. Ilyen jelenleg nincs!
Nem fogom töltögetni fél naponta, kevés a tárhely, bután néznek ki, és a külsőt tekintve általában igen sérülékenyek is. Frontier, vagy a Garmin fēnix már tetszik. De nézd meg az árát mennyibe fáj.
Az a bajom még ezekkel, hogy egy vagyon kifizetni őket, és mérget mernék venni rá, hogy pár év múlva azért megoldják az aksi problémát. Akkor pedig ezek ára a padlón fog kikötni.
Úgyhogy most inkább én arra használom az órákat, amire valók. Ékszernek. Ha pedig HR mérés kell veszek egy strappes Polart, ami legalább pontos is. Nem csak a parasztvakítós zöld fényes technológia.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#31) lacroix82 válasza fonix232 (#13) üzenetére


lacroix82
csendes tag

80 ezerert van most a huawei w2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.