Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xmaas


xmaas
őstag

Nem rossz haziko, ami vicces az a 1000W tap a kepen egy szal videokartyaval megtamogatva :N

(#2) patex1983


patex1983
őstag

Szép kuckó, tetszik. Mondjuk a ventik tényleges zajazintjére kíváncsi lennék. Eddig minden cm házban cserélnem kellett a légkavarókat, mert zörögtek, zajongtak...

[ Szerkesztve ]

X

(#3) freeapro


freeapro
senior tag

Jók ezek a hangszigetelt házak, nekem Sileo 500 van és csak azt hallom, ahogy a levegőt fújja ki magából.

(#4) Egon


Egon
nagyúr

Ha 1-2 centivel alacsonyabb lenne, még érdekelhetne is - így nem fér be az íróasztalomba...:(
Marad a Define R3.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR

mondjuk a ventiket meg igy is szabalyozni kell, tureshatar altalaban 400-1000 rpm korul szokott mozogni. a 11decibeles ertek vicces, de egy normalis FDB/modern sleeve varians azert kellemes szokott lenni. egyebkent erdekes, ha jol emlekszem a Cosmosban meg 800as ventik voltak gyarilag.

180as venti egyebkent lehetne jobb, csak minosegi 120/140est sajnos egyszerubb kapni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) banhammer


banhammer
veterán

Mókás, hogy berakták, bekábelezték az alaplapot, vízhűtést, VGA-t, de a HDD-ket már nem kötötték be.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Ez bazira tetszik. Azt még meg kell tudnom mekkora VGA fér be ha van venti a HDD kereten és karcolom is fel a kívánságlistára. 24K körül még ki is egyezhetnénk.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8) vittorio7


vittorio7
őstag

Szép, tetszik. Csak valamilyen porvédelmet rakhatnának az usb csatlakozókhoz.

(#9) wolfman


wolfman
veterán

Ezek a CM ventik még mindig nem veszik fel a versenyt a 12cm-es Coolink zöldlapátosok ellen.

CM 12cm:
hang: 11dB
légszállítás: 38cfm
fordulatszám: 1200rpm

Coolink 12cm:
hang: 8dB
légszállítás: 60cfm
fordulat: 800rpm

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#10) proci985 válasza wolfman (#9) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

ez valszeg a gyartoi oldalrol van, de a Coolink specifikacioja kamu, de a CM se stimmel. gyartoi specifikacioknak nem ipari gyartoknal (ertsd pl a Papst/Delta/Sunon/San Ace spec sheet) nem igazan szabad hinni.

60CFM az majdnem 100m3/h. annyit kb egy 1600-1800 rpm koruli minosegi 120as venti tud. kar, hogy legszallitas tekintetben a swif2-1200 gyenge. 8dBA megint vicc kategoria, a tenyleg nagyon halk megoldasok 400rpmen tudnak olyan 11-13mat.

azonos fordulaton duplatornyos CPUbordan egyedul kb 30%ot kap deltaTre egy Swif2 egy SFlextol: azok a ventik halkak es olcsok, de hutesben (es ezaltal hang/hutesben) a csucskategoriatol nagyon messze vannak, barmennyire is olcsoak.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) FishAir


FishAir
senior tag

Na majd jön ShellKretor és megmondja mikor teszi rá a kezét egy ilyenre (remélem :) ).

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#12) patomi válasza wolfman (#9) üzenetére


patomi
őstag

Nem ugyan az a mértékegység. A Coolink oldalán: Airflow (mł/h)... 60mlh kb. 35cfm..Ha jól számoltam.
Egyébként nem nagy szám szerintem a cooloink 1201-em volt, de 1200rpm-nél zavart már a hangja.

Közben ezt találtam [link]

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#13) #65675776 válasza Petyyyyy (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha van előtte ventilátor, akkor miért raknál a végére is?

(#14) Petyyyyy válasza #65675776 (#13) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A VGA miatt. Most csak a HDD-k előtt van ventim, meg is néztem volna mennyi levegő jut át köztük, de a kábelmenedzsment nem lett túl profi, így nem tudom csekkolni. Ezzel a megoldással viszont tuti kapna fuvallatot.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#15) thomeef


thomeef
őstag

A hangszigetelés is elég belépő szintű ezekben a házakban, cserébe alig szellőznek...

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#16) Goblin12 válasza Egon (#4) üzenetére


Goblin12
őstag

Íróasztalba gépet rakni? :Y Te jó ég szegény gép. :(

(#17) FishAir válasza Goblin12 (#16) üzenetére


FishAir
senior tag

Attól függ milyen gép. Nekem is egy 10 centis polcra van bepasszintva egy CM ELite 361, egy A6-6400k-val, gyári hűtővel, meg egy noti vinyóval a belsejében és vígan elvan mindenki. Pedig a táp így elfektetve alulról próbálna levegőért kapkodni, de hála istennek olyan a ház, hogy az előlapi alsó (állítva oldalsó) rostélyokon is tud elegendőt vételezni.

iDontcare

(#18) Goblin12 válasza FishAir (#17) üzenetére


Goblin12
őstag

Az igaz milyen gép, de részemről gépet gépházzal még házba zárni, részemről no-go. mind1, hogy most 700W-ot eszik vagy 50-et. Halt meg passzív cuccom így azóta, passiv no-go, és plusz iró asztalba zárjam? Elég ha megnézem ezeket a képeket, és elsírom magamat. Jó persze fele nem bezárva is így néz ki, de áh.

[ Szerkesztve ]

(#19) #65675776 válasza Petyyyyy (#7) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gyártó oldalán egyébként szerepel: [link] Bár gondolom ehhez ki kell cibálni a teljes felső vinyókeretet. ondjuk annak a szélessége kb meghatározható (~4"), innentől kezdve meg nem komoly probléma kiszámolni, hogy 12,6" körül lehet a max VGA hossz ha nincs rajta ventilátor belül. Ha oda is raksz, akkor lejön még 1".

[ Szerkesztve ]

(#20) #98593280 válasza banhammer (#6) üzenetére


#98593280
törölt tag

(#6) banhammer: A legtöbb reklám képen így cselekszenek, jobban néz ki.

(#7) Petyyyyy: Egy tízest még dobjál hozzá, a sima 652 is 30 ezer most.

(#8) vittorio7: Már nem fognak, a 650-es porvédős.

(#15) thomeef: A Silencio-k eddigi méréseim szerint valóban gyengén szellőznek, kíváncsi leszek majd változtatnak-e ezen az új tip. ventik.

(#21) Petyyyyy válasza #98593280 (#20) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Tudom csak még nem ért bilibe a kezem. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#22) tatararpad


tatararpad
őstag

MicroATX méretben nem lesz belőle?

(#23) .mf


.mf
veterán

Vicces, hogy az Antec, aki az első nagyobb gyártó volt hangcsillapított géppel, közben csak egyre-másra rontja le a modelleket, közben pedig mások beérik és lehagyják...

Egy ilyesmire már talán lecserélném a P180-am, ha valaha kéne. Feltéve, ha ennek is többrétegű, hangfogóak az elő- és oldallapjai.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) ddekany


ddekany
veterán

Furcsa hogy a HDD-k rögzítésének mikéntjével nem vacakolnak szinte egy ilyen csendes házban sem. Nekem mind a két gépnél az van, hogy rá se lehetne jönni szinte hogy be van-e kapcsolva, ha a rohadt HDD nem búgatná a házat... Normál házak amúgy (az egyik Antec Sonata szóval anyag is van benne). Egyikben már kínomba a gép aljára egy szivacsara tettem a HDD-t... és még így is búg. A ventilátorokkal bezzeg soha nem volt gondom... 12 cm, értelmes márka, és tetű lassúra állítom, CPU bazi borda... aztán ennyi. Rohadék HDD leüvöli úgy is.

(#25) Zimmy88 válasza Goblin12 (#18) üzenetére


Zimmy88
tag

És ha nem teszed zárt házba a gépet akkor nem lesz poros? :F
Amúgy ezek a fotók elég igénytelen környezetben lévő gépekről készültek, az enyém is házban, íróasztalban van, mégsem lenne ilyen 10 év után sem...

FZR2000 ®

(#26) Petyyyyy válasza ddekany (#24) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A Z11 Plus-om meg elvileg hűtésre van kihegyezve és mégis olyan HDD rögzítés van benne, hogy öröm nézni. A hátsó házventi a leghangosabb, azt nem lehet szabályozni mivel molexen kapja a naftát és 1200-at forog.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27) Diopapa válasza thomeef (#15) üzenetére


Diopapa
addikt

Nekem 550-es Silencio van 550w-os Chieftec-el, i5-3550, Asus R9-280XDC2, 4 hdd, 1 ssd, csöndes, a proci 55 fok körül van, a vga meg 75 fok körül megáll. A 2 gyári ventilátor van a házban, a procit egy CM Hyper 212 Evo hűti. Szóval semmi gond a szellőzéssel, viszont baromi csöndes.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#28) Lomha 8V válasza xmaas (#1) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Biztosra mentek, na. :DDD

(#29) #65675776 válasza Petyyyyy (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha molex-ről kapja, akkor pl minden nehézség nélkül át lehet kötni 7V-ra.

(#30) Petyyyyy válasza #65675776 (#29) üzenetére


Petyyyyy
addikt

De hogy ez nekem nem jutott eszembe. Rálesek, köszi!

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#31) #65675776 válasza Petyyyyy (#30) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak figyelni kell rá, mert nem minden ventilátor indul el biztosan ilyen feszültségen. Vagy megoldásnak ott van az, amit pl a Noctua is használ: előtétellenállás. Az LNA adapterben 50Ohm-os van, az ULNA-ban 83Ohm-os.

(#32) .mf válasza #65675776 (#29) üzenetére


.mf
veterán

Lehet, csak egy nagyon csúnya megoldás -- ha beragad, tönkremegy a venti, akkor a tápot jobb esetben rövidzár-védelemre lehet küldeni, rosszabb esetben teljesen hazavágni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33) Monngoose válasza Petyyyyy (#7) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Akkor már sokkal inkább a Fractal Design Define r4!
Olcsóbb is, jobb is... :)

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#34) thomeef válasza Diopapa (#27) üzenetére


thomeef
őstag

Persze, az átlag háznál nyilván halkabb, de a szellőzése akkor is átlagon aluli az árkategóriájában. Hasonló árban pl. a Fractal Design Define r4 sokkal jobb választás mint egy silencio:) De ennyiért már ki lehet fogni nem kifejezetten hangszigetelt, de masszív házakat, amik alapból nem hangosak, jó a rezgéscsillapításuk, nem tiszta műanyagok és nagyon jól szellőznek :P Én egy i5/r9 280 párost tuti nem zárnék egy silencioba, de kinek mi:D

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#35) Diopapa válasza thomeef (#34) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem értem, ha teljesen jó a hőmérsékeltük, akkor mi a gondod.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#36) thomeef válasza Diopapa (#35) üzenetére


thomeef
őstag

Mondjuk kíváncsi lennék, hogy alapjáraton hány fok van a házadban netezés/filmnézés közben, ha 30 fok körül megáll, és játék közben sem megy 40-45 fok fölé, akkor visszavonok mindent :B .

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#37) #98593280 válasza Diopapa (#27) üzenetére


#98593280
törölt tag

forrás: [link]

(#38) juhasz.p


juhasz.p
aktív tag

Tudja valaki hogy a sd kártya olvasót hogyan kell bekötni?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.