Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Legalább zárójelben jó lenne odaírni, mi a bánat az HEDT. Oké, kiguglizza az ember, de egyszerűbb, ha mindjár érti, nem kell keresgélni. Én például még sose hallottam erről ezelőtt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) PR0JECTNR56 válasza pilóta (#1) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A cikk kontextusából számomra kiderült, de egyetértek, így hát tájékoztató jelleggel a köz javáért:

HEDT = High End Desktop, azaz nagy teljesítményű asztali számítógép.

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

És mikor jön intelnél az ürü-lake?

;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) body007 válasza Pete55555 (#3) üzenetére


body007
addikt

:DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5) Bici válasza Pete55555 (#3) üzenetére


Bici
félisten

Az intelnel felkeszultek mindenre. Ha az AMD elohuz valami komolyat, akkor mindig van Tarta-Lake tervuk. Ha naluk nem jon ossze egy ujabb proci, akkor van keznel Pót-Lake.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) worxland válasza Bici (#5) üzenetére


worxland
addikt

Ha nagyon kell, akkor lesz Kel-lake is.
Ha pedig megbukik, akkor az új neve ez lesz: Törme-lake.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7) Bici válasza worxland (#6) üzenetére


Bici
félisten

Ha pedig elcseszik a pasztazast, akkor lesz Főze-Lake.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8) NomadND1 válasza Bici (#7) üzenetére


NomadND1
senior tag

Ékes Magyar nyelvünk, mintapéldái, amit talán csak mi értünk :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Dtomka


Dtomka
veterán

Versengés, végre.

Bár az asztali szegmensnél ez már több. Hiszen otthoni felhasználásra felesleges + az ára miatt sem engedhetné meg a többség magának.

(#10) Mr. Spock


Mr. Spock
kezdő

Logikus hogy egy érdekes csata van kibontakozóban. Reméljük árversenyt is szül és forrasztásos megoldásokat Intel részéről.

Az viszont feltűnt hogy az összes Intel hírnél jönnek főleg régi reggel rendelkező és vagy prémium userek flame gyanús hozzászólásokkal "mindeféle léknek becézve" az Intel chipjeit. Ez persze csak magyarul vicces, de mégis van köztük mocskolódást kimerítő is. Kérdem Én, itt a moderáció részrehajló, vagy nem mindenkire vonatkoznak a szabályok?

(#11) arn


arn
félisten

az esetek nagy reszeben a hedt is kihasznalatlan marad, nagyon keves az a terulet, aminel profitalni tudnak belole - most erre egy lapattal?

ar? de szerinem ez fake...

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) worxland válasza Dtomka (#9) üzenetére


worxland
addikt

Presztízs, reklám.
Elég csak megnézni a köznépnek autót készítő cég (VW) presztízs-járgányát.

Otthonra felesleges és megfizetni sem tudod.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#13) syC


syC
addikt

Lehet, hogy ilyen szinten már az ár másodlagos. Aki ilyenben utazik, annak valószínűleg nem pénztemető, sokkal inkább pénztermelő szerepet tölt be a gépe.

(#14) NomadND1 válasza syC (#13) üzenetére


NomadND1
senior tag

Magyarországról beszélünk, ahol az 50"-os OLED ott lóg a falon a panelben 8 év hitelre...
Sosem szabad lebecsülni a birtoklási vágyat 😁

[ Szerkesztve ]

(#15) keIdor


keIdor
titán

A 28 magos Xeon párja valahol 10.000 dollár körül mozog, fele ennyiért is borzasztóan rétegtermék.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#16) westlake válasza arn (#11) üzenetére


westlake
félisten

Miért lenne fake? Máshol is beárazták már a 2990WX-et. 1899$.

Play nice!

(#17) Dareiosss válasza NomadND1 (#14) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Magyarországról beszélünk, ahol az 50"-os OLED ott lóg a falon a panelben 8 év hitelre..

Én még sosem láttam 50" osat, ;] mivel 55" tól gyártanak :DDD

(#18) Morph76 válasza NomadND1 (#14) üzenetére


Morph76
aktív tag

Nincs is 50"-os Oled! ;]

(#19) NomadND1 válasza Morph76 (#18) üzenetére


NomadND1
senior tag

Látom mindenki levette a lényeget 😁😁
Akkor 55"-os 😛

(#20) Brett001


Brett001
aktív tag

24-28-32 mag? Ha így haladunk valóság lesz Hanna elszólása az új 64 magos procijú laptopjáról a Barátok Köztben. :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#21) hyperspace válasza Brett001 (#20) üzenetére


hyperspace
őstag

Intel® Xeon Phi™ Processor 7210 :P

(#7) Bici, folynak a könnyeim :DDD

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#22) MasterDeeJay

Eddig is volt lehetőség sokmagos gépet építeni otthonra is. Van pár Brand eleve kétutas megoldással amibe lehetett pakolni a csúcsprocikat. (Dell Precision, HP Z széria)
De EATX-ből is volt pár gyártó ha kell a 0-ról építkezve összerakni. (Tyan, Supermicro) Aztán nem volt kötelező két cpu-val használni, lehetett később is beruházni amikor kellett még a kakaó.
Jól értem akkor a HEDT az otthoni kommersz full mindent bele, a High End Workstation meg a munkahelyi mindent bele? Kissé kezdenek összemosódni a határok. Kell egy kis ada-lake... :DDD

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#23) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Na most akkor kérdés: mikor lenne érdemes venni és mit (i7-i9 kategóriában, akár hedt akár mainstream, teljesítmény és időtállóság szempontból)? Úgy pörögnek a hírek, negyedévente jön valami új....

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#24) arn válasza westlake (#16) üzenetére


arn
félisten

a leirasbol gondolom...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#25) arn válasza Dyingsoul (#23) üzenetére


arn
félisten

az aktualis mainstream csucsat, aztan cserelgesd gyakrabban :) sokkal jobban kijossz arban es teljesitmenyben is. meg ez mar csak nevileg "mainstream".

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) TeeBee73 válasza Brett001 (#20) üzenetére


TeeBee73
addikt

No meg a 64MB-os SSD-t is támogatja. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#27) lenox


lenox
veterán

vagyis legrosszabb esetben is 20-nál több aktív magról lehet szó

Ezt nem annyira ertem, Xeon 3104, 6 magos, 200 dodo, lehet ebbe a platformba is olcso procit venni. Mondjuk a lap ettol meg draga, de hogy ne lenne bele olcso proci az nem igaz.

(#28) ONEFREE válasza NomadND1 (#8) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Ez tuti így van. Próbáltam ezt át adni a kollégáknak angolul . Nem ment át. Nekem fel dobta a napom 🤣🤣🤣

(#29) NomadND1 válasza ONEFREE (#28) üzenetére


NomadND1
senior tag

A világon talán az egyetlen nyelv, amiben a különböző szavakat kombinálni tudod, hogy egy teljesen más jelentésűt hozz létre 😁
Ezért is imádom 😀

Sajnos egyre többen próbálják elrontani nyelv újítás ürügyén.

[ Szerkesztve ]

(#30) westlake válasza lenox (#27) üzenetére


westlake
félisten

Amiről te beszélsz, az a Xeon széria (Skylake-SP/MP). Az új HEDT+ meg egy socket 3647-es valami, ami a Skylake-X-ek fölött, de a Skylake-SP/MP-k alatt van. Az Intel mostani módszerei alapján nem keverhetőek a CPU-k, tehát egy Skylake-SP/MP processzor nem fog működni az új alaplapokkal. Szóval simán lehet, hogy a HEDT+ az Intelnél csak három típust jelent és valóban 20 magos lesz a leggyengébb.

Lehet bonyolult lett, ahogy fogalmaztam. A lényeg az, hogy az Intel meghatározása szerint a két platformnak semmi köze egymáshoz, függetlenül attól, hogy mindkettő socket 3647-es. Emiatt nem kompatibilisek egymással. Egyébként nem is lenne értelme keverni az alaplapokat és a processzorokat, kivéve persze abban az esetben, ami miatt te is írtál. Azt mondjuk nem tudom, hogy miért akarnak valaki HEDT+ alaplapot venni egy gyenge Xeon CPU-val.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#31) opr válasza NomadND1 (#29) üzenetére


opr
veterán

Pl arrol beszelsz, amikor sokszor kulon irnak szavakat, amiket amugy egybe kene irni?
Mint pl a nyelvujitas?

;] :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) lenox válasza westlake (#30) üzenetére


lenox
veterán

Igy van, 3647-es xeonok. Az eleg nagy marhasag lenne, ha ugyanolyan socketbe csak ez vagy az a proci menne bele. Ugy ertem mar most is van egy socketes 3647 alaplap, es belemegy az egesz szeria, most ha innovalnak egy super jot, hogy 3 procin kivul kitiltjak a tobbit az tok hulyeseg lenne. Annak van egyedul ertelme, hogy kihoznak olyan procikat, amik csak 1 utaskent mukodnek, viszont bele lehet oket rakni az egy procis lapokba.

(#33) nyunyu


nyunyu
félisten

Lakelik a dinnyét?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#34) Ghoosty válasza NomadND1 (#29) üzenetére


Ghoosty
őstag

Úgy írjátok, mintha az angolban nem létezne szóvicc.

De tessék itt egy:

- Why did the motorcycle stop? - It was two tired.

(#35) westlake válasza lenox (#32) üzenetére


westlake
félisten

Hülyeség? Miért lenne hülyeség? Ez egyszerű üzlet. A 2066-os Xeon sem megy X299-es lapban, mint ahogy a 2066-os desktop processzor sem megy a C422 (PCH) lapokban. Szerinted ez véletlen? :U
Mindenki tudja, hogy ugyanaz a széria, tehát simán megoldható lenne. Régen nem is volt ezzel probléma, a Xeon processzorokat bele lehetett pakolni a dektop lapokba is. Az Intel egy ideje már máshogy gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#36) lenox válasza westlake (#35) üzenetére


lenox
veterán

Pont uzletileg hulyeseg, mivel ahogy irtam mar letezik egy socketes 3647-es alaplap, amibe az egesz xeon range belemegy, ha lesz egy olyan 'uj platform' ami ugyanugy egy socketes, 3647-es, de csak 3 proci megy bele az mivel fog csabitani? Hogy tobbe kerul? Na, ez uzletileg hulyeseg.

(#37) westlake válasza lenox (#36) üzenetére


westlake
félisten

Mivel csábít egy olyan 22 magos CPU, aminek nincs lezárva a szorzója? Ha ezt magyarázni kell, akkor... ;]
A HEDT mindig is a pure erőről szólt, aminek szerves részt a tuning is.
Üzletileg mi abban a logikus, hogy te a különleges CPU-dat bele tudd tenni egy olcsó lapba is? Üzletileg pont annak van értelme, hogy a különleges CPU-d csak egy különleges (valójában ugyanolyan) és különlegesen drága alaplapban működjön. Ez sem bonyolult. :D
A gyártó szemszögéből nézd, ne a felhasználóéból. Teljesen nyilvánvaló, hogy az Intel a 3647-es Xeon szériából csinálja HEDT+-t. De pont az a lényeg, hogy a lehető legtöbbet keressék valamin, amit már egyszer kifejlesztettek. Kicsit alakítanak a PCH-n, meg kiszedik néhány Xeon lock-ját. Máris kész a HEDT+.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#38) lenox válasza westlake (#37) üzenetére


lenox
veterán

Marmint te azt hiszed, hogy aki eddig HEDT-ot vett, annak nagy reszet ez (marmint a tuning) motivalta? Szerintem tevedsz.

[ Szerkesztve ]

(#39) westlake válasza lenox (#38) üzenetére


westlake
félisten

Nem ebben a kontextusban írtam. A te véleményedre írtam, hogy a HEDT szerves része volt mindig is a tuning. Igazából nem csak ott, de érvként a Xeon-nal szemben hoztam fel. Elvégre te nem "érted", hogy az Intel miért tesz különbséget Xeon és HEDT+ között.

Már ne haragudj, de mégis miért venne meg bárki is egy HEDT+ gépet, amikor ugyanazt megkapja Xeon-ban is? Pontosan a tuning miatt. A Computexen nem pont ezzel demózták?
Xeont is, meg hozzá való alaplapot is lehet venni "olcsón". Mégis milyen pluszt fog nyújtani a HEDT+, amivel majd el tudják adni? A választ már leírtam. ;)

Egyébként már teljesen másról beszélünk, mint ami miatt eredetileg reagáltam az írásodra. Biztos lehetsz benne, hogy a HEDT+ és a meglévő Xeon vonal nem lesz keverhető. Az Intel így akarja, ami logikus is, hiszen így tudják a legtöbbet keresni a dologgal.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#40) komi77


komi77
senior tag

Én örülök ennek a kitalációnak. Legalább a tervezők sem azok az unatkozó féLake. A TR4 méretet elnézve ha tovább gondoljuk a lehetőségeket, akkor lassan megjelennek majd az ITX méretű procik, majd MATX, ATX, stb. Sőt egy alaplapnak két oldala is van és akkor még a bővítő helyek számáról nem is beszéltünk, ahová Slotos bővítőkkel lehet még további procikat tenni. :D Hát mégis van élet az RGB-n túl :R :C :)) :DD :)

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#41) lenox válasza westlake (#39) üzenetére


lenox
veterán

Hat ez nagyon sok sebbol verzik. Aki azert veszi, mert a legnagyobb teljesitmeny es tuning kell, az nem venne az olcso xeont bele, tehat azon nem vesztene bevetelt az intel, tehat ezzel a dontessel nem tudnak tobbet keresni. De emlithetnem azt is, hogy hasonlo tulajdonsagu xeon dragabb, mint HEDT testvere, tehat emiatt sem vesztenenek bevetelt. Ugyhogy ez nem gyozott meg, de ertem, hogy valoszinuleg igy lesz, tovabbra is hulyesegnek tartom.

(#42) opr válasza westlake (#39) üzenetére


opr
veterán

Intelnel a HEDT es a xeon kozotti fo kulonbseg nem az ECC?

En ezt mindig ugy lattam, hogy intelnel ez ugy mukodik, hogy nagy teljesitmeny = draga. Nagy teljesitmeny + extra biztonsag (ECC) = draga *1,5.

Lehet csak az en hibam, de el nem tudom kepzelni, hogy munkara hasznalt gepet tuningoljon barki, ott nem igazan van megengedve az, hogy neha hibazzon a hw egy piciket, ezt a szinten, amirol itt szo van meg barmi masra venni a letezo legnagyobb baromsag.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#43) komi77


komi77
senior tag

A legfontosabbat még nem is tudjuk: forrasztott vagy pasztás?
Háború ON :DD

Szegény ember kézzel nőz.

(#44) opr válasza komi77 (#43) üzenetére


opr
veterán

Xeon-ok kozott van forrasztott, ugyhogy ez most nem jott be, ez most egy konkretan komolyan veheto kerdes, ami raadasul szerintem nem mindegy. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) janeszgol válasza Mr. Spock (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezek csak szóviccek, még a trágásrág is. Én jókat mosolyogtam. :)
Ellenben valamit villanthatnának már, mert unalmas a piac. Ezekben a magazinokban (PCW és Chip) 1-2 éve mást se lehet olvasni, csak W10 fogyást, meg turbót, meg, jajj a vírusokat. Régen sokkal izgalmasabb volt ez a szegmens.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) NomadND1 válasza opr (#31) üzenetére


NomadND1
senior tag

Feltűnt? :DDD
Szarkazmusnak szántam, miután a mobil úgy döntött külön kell írni....

(#47) arn válasza westlake (#37) üzenetére


arn
félisten

mongy ezeket a mostre cpukat amugy is kell majd a 250 wattos tdp mellett etetni, az olcso lapok meg nem arrol hiresek, hogy hudesok fazist tennenek rajuk.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#48) opr válasza NomadND1 (#46) üzenetére


opr
veterán

Azonnal. Bar a szarkazmusdetektorom sajna ki volt kapcsolva. :(
:DDD

komi77: Ehhh, ez nem az en napom... :U

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) komi77 válasza opr (#48) üzenetére


komi77
senior tag

Igen, én is tanúsíthatom a detektor kikapcsolt állapotban volt. Még a pasztás témánál is :D

Szegény ember kézzel nőz.

(#50) Mr. Spock válasza janeszgol (#45) üzenetére


Mr. Spock
kezdő

az emberi humort sosem értettem, érzelmek... :))
és igen valóban jó lenne valami "harc", amivel a userek jól járnak mind2 oldalon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.