Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominó85


Dominó85
veterán

7nm ... öcsém, lassan elkezdhetnék fejleszteni az áramköröket is, hogy még kisebb lapka mellé még méretesebb aksi férhessen be egy viszonylag kicsi házba. Mondjuk 5" mellé 4500mAh egy 1cm-nél nem vastagabb házban.

* Péter - 06302461862 *

(#2) madd dogg válasza Dominó85 (#1) üzenetére


madd dogg
senior tag

😂

(#3) janeszgol válasza Dominó85 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

Gyengébb hardverrel vannak olyanok. Pl: Lenovo P1m. Oké csak 4 Ah-s, de 9.3 mm vaskos. Meg van egy LG is, de nem jut eszembe a neve.
Ezek a csúcssza..hopp telefonok 6-7 milliméternél nem lehetnek vaskosabbak, mert az nem trendi. A mellé meg nem fér be ekkora akksi. Vagy nem akarják, hogy beférjen? A Li miatt inkább ne férjen be. :)

Más: lassan notebookokban is viszont láthatjuk az ARM-et megint?

[ Szerkesztve ]

(#4) Dominó85 válasza janeszgol (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

Zuk Z2 ugyan nem tudom milyen vastag, de 5" mellé befért 3500mAh Snapi 820 mellé. Igen sajnos a trendek és a trendre nevelt emberek számára a 200+gramm már nehéz és a 7-8mm < vastagság az fújj kategória. Elég megnézni a kommenteket az S8 videók alatt. "Eddig azt hittem hogy kényelmes teleonjaim voltak, de mióta az S8-at kézbe vettem, tök szánalmas a többi..." És ehhez hasonló, trendileg megvezetett emberek kommentjeivel van tele. Én fogtam kézbe a két S8 szériás telefont és inkább nem kommentelném. Minden volt csak kényelmes nem. Csili vili ujjlenyomatgyűjtő ház és bazári kinézet. Nekem ez a sok fényes felület már inkább giccses volt, mint prémium. A Zuk Z2-m hátlapjára is karbont húztam fel. Na az minőségi érzetet kelt.

* Péter - 06302461862 *

(#5) -=MrLF=- válasza Dominó85 (#1) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

ilyenek léteznek, pl.
[Lenovo P70] 5", 142 x 71,8 x 8,9 mm, 4000 mAh
[Lenovo P2] 5,5", 153 x 76 x 8,3 mm, 5100 mAh

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#6) Dominó85 válasza -=MrLF=- (#5) üzenetére


Dominó85
veterán

Tudok róluk, de itt csúcs soc-ról volt szó. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#7) SaGaIn


SaGaIn
senior tag

Ezek mennyire való 10nm ek? VAgy csak nevében az? mert pl a 16nm sem volt 16. Lehet ez még mindig csak akkor mint az intel féle 14nm?

Mert semmi konkrét összehasonlítás nincs. Ez így csak e-pénisz méregetés. Reklám nanométer.

Kiváncsi lennék mi 10nm egy ilyen node-on.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#8) Szabcsizz válasza Dominó85 (#4) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Azért azt valljuk be,hogy ez ízlés kérdése.Lehet,hogy neki tényleg kényelmes,nekem például biztosan nem lenne az.

Én készüléket se akartam venni hosszú ideig,várva arra hogy hátha lesz valami új akkumulátor technológia,de arra aztán várhatok.Ehelyett egyre vékonyabbak,sérülékenyebbek,a RAM az egekben stb..
Tudom,vannak nagy kapacitással szerelt készülékek is,de zömük ismeretlen gyártó,gány szoftverrel.
Pl a Samsung Note szériája jöhetne 6-os,vagy akár nagyobb méretben,de akkor legyen benne minimum egy 4500mAh-es akksi.Én lennék az első aki megvenné.

[ Szerkesztve ]

(#9) SaGaIn válasza SaGaIn (#7) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Ez mennyire igaz ?

A 7nm csak a neve a node-nak ? közben inkább 10 feletti lesz?

Nem úgy az intel 14nm ami valódi 14?
http://images.anandtech.com/doci/8367/14nmFeatureSize.png

illetve:

"The numbers floating around the web about TSMC 10nm say:

0.70 nm Contacted Gate Pitch (x0.78)

0.46 nm Interconnect Pitch (M1) (x0.72)

I don't see a full node ahead Intel 14nm, the two processes are neck to neck with a small advantage for TSMC but nothing of dramatic that could change the performance of a SOC in a relevant manner. So apparently Intel is right saying that upcoming TSMC 10nm is a copy of present Intel 14nm.

Obviously we must to see if real products from TSMC will sport these geometry values or they will are more relaxed to allow better yields and the correct heat dissipation.

Marketing !!!!

ps. Samsung 10nm will be more compact than TSMC, a little less than an half node ahead Intel 14nm.

64nm Contacted Gate Pitch (official value)

48nm Interconnect Pitch Pitch (M1) (official value)

I repeat that for sure these are best case values and working silicon is likely a lot more relaxed in sram cells....like it happens in Intel cpus.

IMO these numbers do not gives an idea of the real silicon shrink of a process shift because manufacturers relax the compactness to avoid the incredible power density of these fine FinFet nodes unable to dissipate heat correctly like a planar process does.
"

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#10) SaGaIn válasza SaGaIn (#9) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Közben olvastam ezt [link]

Tehát a GLOFLO 14nm az olyan 19-18nm volt inkább Finfettel még a GLOFLO 7nm az valójában az intel féle 14es re hajaz. olyan 13-14nm valódi mérettel. Míg a 7nm csak marketing duma...

Ezért is bravúr a Ryzen teljesítménye. Rosszab gyártástechnológián hozták a jó teljesítményt.

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#11) szabi80sz


szabi80sz
tag

...és akkor Kim Dzsongun megsorozta Dél Koreát... "Jó" befektetés odatelepíteni ilyen gyárakat.

(#12) Mr.Silkó válasza SaGaIn (#10) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Jól elvitatkozol magadban.. :))

(#13) Dare2Live válasza SaGaIn (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én uezt olvastam más helyekről már 1+ éve. Ha ABU erre jár és kedve van kifejti...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#14) SaGaIn válasza Mr.Silkó (#12) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Reméltem válaszol majd valaki, de mivel közben én is keresgéltem a témában ezért feltettem ide amit találtam. :)

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#15) Dare2Live válasza SaGaIn (#9) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

nm már rég csak egy marketingszám

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.