Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Csak így legyen! Ha jó lesz ,akkor az nagy húzás az UBI részéről. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Te jó Isten,hát ez szuper,úgy kellett mint egy falat kenyér... ;] :DDD

(#3) pandras83


pandras83
senior tag

a hibrid sugárkövetés az olyan, mint a sós chips meg a light cola, nem?

Cyberfuck Patchrunner

(#4) exedoc válasza pandras83 (#3) üzenetére


exedoc
senior tag

Körülbelül. Az Unreal Engine 4 is használja régóta. Igazából beállítgatni.nem nagy kunszt, de hogy jól is nézzen ki, gazdaságos is legyen, és ne túl erőforrás igényes az már feladja a leckét. Light Cola

(#5) Szpisti


Szpisti
addikt

Akkor a 6700XT-vel felejtsem el a raytracing bekapcsolását gondolom... Vagy benne lesz a játékban az AMD FSR eleve?

(#6) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Mekkorát tévedtem, amikor tavaly ilyenkor arra gondoltam, hogy nem is baj, hogy csúszik a játék, mert azt hittem, hogy legalább helyre áll a videókártya piac. Pont ott tartunk, mint akkor! Sehol.

(#7) Chriss745


Chriss745
tag

Nem vagyok egy nagy szakértője a témának, de nem pont erre találták ki a DirectStorage-t, hogy csökkentsék a VRAM terhelését, mert a textúrákat játék közben tölti be az SSD-ről? Amikor ez megjelenik, elvileg már elérhető lenne. Azt hittem ezért csúszik pont októberig a megjelenés, mert használja azt a Win11-ből. Nagy ziccert hagynak ki ezzel

(#8) Abu85 válasza Chriss745 (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Xboxon ez működik is, mert ott van dedikált hardver a kitömörítéshez, de PC-n nincs, szóval a rendszermemóriába való kitömörítéshez nyugodtan számolhatsz 16 magot. És az a helyzet, hogy nem sok gamer rohangál Ryzen 9 5950X-szel.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Chriss745 válasza Abu85 (#8) üzenetére


Chriss745
tag

Abu, a DirectStorage nem a GPU-val tömörít ki egyből a VRAM-ba kihagyva a CPU-t és a rendszer memóriát? Mintha ezt olvastam volna róla annó, de lehet ez csak merketing bullsh!t volt.

(#10) Abu85 válasza Chriss745 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A VRAM-ba a GPU-val dolgozik a rendszermemóriába a CPU-val. Szóval mindkettő kell neki, és a helyzet az, hogy a PC-kben sok a rendszermemóriában tárolt tartalom, szóval kelleni fog egy rakás mag a DirectStorage-hez.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) flexxx2 válasza Abu85 (#10) üzenetére


flexxx2
őstag

És ha van elég RAM a gépben miért nem írnak olyan programot ami akár 128GB-ot is lefoglal erre a célra, és onnan tölti be VRAM-ba?

(#12) krx21 válasza Abu85 (#10) üzenetére


krx21
nagyúr

Xbox Serise X-en is lesz HD texture csomag? :DDD

(#13) arty válasza flexxx2 (#11) üzenetére


arty
veterán

mert a juzerek 0.00000001%-nak van 128+ giga ramja?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#14) Abu85 válasza krx21 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az új konzolok ebből a szempontból fejlettebbek, mint egy PC, így ott többet is lehet csinálni egy szimpla HD textúracsomagnál.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#15) flexxx2 válasza arty (#13) üzenetére


flexxx2
őstag

32GB azért már nem ritka. Abba is belefér sok minden.

(#16) Abu85 válasza flexxx2 (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nekünk nem igazán rendszermemória kell, hanem VRAM, mert a PCI Express túl lassú interfész. És ott már 16 GB a reális maximum, ami nem sok.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) krx21 válasza Abu85 (#14) üzenetére


krx21
nagyúr

Az elméleti lehetséges kivitelezés az oké, de lesz e?
Illetve ha igen, milyen teljesítménnyel?

(#18) Abu85 válasza krx21 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ugyanaz lesz a konzolokon is a Far Cry 6 tartalma, csak más formátumokba lesz kódolva, mint PC-n.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) GreatL


GreatL
őstag

Reméljük nem lesz belőle grafikai bugfest... volt már rá példa a sorozatban, nem is egyszer.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#20) krx21 válasza Abu85 (#18) üzenetére


krx21
nagyúr

De most nem az van, hogy még PC-n is külön tölthető csak a HD texture?
Akkor azt akarod mondani, hogy ez elérhető új konzolokon is majd?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.