Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

Milyen fura átlósan vezetett PCIe sávok vannak azon az alaplapon.... ilyet még nem is láttam.

(#2) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Aki az eMAG-ról rendel sikeres ember nem lehet és egyébként is ősi... jah ez nem a homár... :))

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) Hosssszu válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Hosssszu
őstag

LOL!!!

(#4) Silεncε válasza Male (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

PCB design level 999 :D

(#5) Bici válasza Male (#1) üzenetére


Bici
félisten

Regebben hasznaltak sokan ilyen hazi keszitesu NYAK-oknal, mert a ferden, vagy netan gorben vezetett huzalok sokak szerint kevesbe voltak hajlamosak athallasra, meg hasonlo dolgokra. Nem tudom, hogy igaz-e, vagy csak tevhit, de ezt javasoltak nekunk is a 90-es evek kozepen elektronika oran.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) erer1000 válasza Bici (#5) üzenetére


erer1000
őstag

részben igaz álítás es :)

csak ránézésre elég amatőrnek néz ki az ilyen munka. viszont nem a kinézet a fontos, hanem hogy működjön:D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#7) Male válasza Bici (#5) üzenetére


Male
nagyúr

Mivel ugyan úgy párhuzamosan haladnak, így nem kéne, hogy különbség legyen :F Esetleg ha több rétegű, akkor az alatta lévő réteggel meg, ha azt más szögben viszik, nem lesz párhuzamos szakasz. ( mondjuk a NYÁK tervezéshez nem értek, lehetnek még más hatások is )

(#8) csako válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


csako
veterán

Vajon mikor fogja egyik a másikat beperelni a névhasználat miatt? :DD

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#9) osztraksajt válasza Male (#7) üzenetére


osztraksajt
őstag

Nem kell ezt túlgondolni, így 30 milligrammal kevesebb réz kellett, mert rövidebb a vezeték. ;]

(#10) Cathulhu válasza Male (#1) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azok egyenesek, csak a proci a teret is görbíti, így tulajdonképpen a legrövidebb úton megy a jel, hogy csökkenjen a latency.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#12) nemlehet válasza Cathulhu (#10) üzenetére


nemlehet
őstag

Ismertem olyat aki nem volt hajlandó derékszögben "megtörni" a kábeleket, mert a nagyobb ívén könnyebben fut az elektron és jobb lesz a hang. És teljesen komolyan gondolta.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) lezso6 válasza nemlehet (#12) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pedig ez tényleg így van, a derékszög egy apró kondiként viselkedik, így beleszól a hangba. Hogy mennyire, az már más kérdés. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#14) 5150 válasza lezso6 (#13) üzenetére


5150
aktív tag

Há vanazúgy... Viszont a 2.0-ás továbbfejlesztett verzióhoz már kondi sem kell is csinosabb és

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#15) Manbal válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Manbal
senior tag

én eddig 2x rendeltem tőlük, egyiket sem bántam meg! talán nem kellene általánosítani egy-két negatív tapasztalat miatt... a 89,6%-os elégedettségi érték, 65000 vélemény alapján pedig magáért beszél

(#17) Manbal válasza #32839680 (#16) üzenetére


Manbal
senior tag

azt szerencsére nem, de ha egyértelmű a hiba és meg van a papír is, akkor az nem szabad hogy ne működjön, máskülönben jön a feljelentés, de bízok benne hogy soha nem is kell egyiket sem ( Corsair RM850i, LG32GK850G-B) de azért lekopogom... :)

(#18) Cathulhu válasza Manbal (#15) üzenetére


Cathulhu
addikt

Sokszor rendeltem már tőlük, de az esetek jó 60%-ában valami gyári hibás vackot küldtek, amit csak azért nem küldtem azonnal vissza, mert inkább megjavítottam magamnak. Az arány rosszabb, ha nem valami világmárkát hanem valami névtelen román vackot vettem. Az árak viszont jók, így maradok az olyan termékek vásárlásánál, ahol nem rajtuk múlik a minőség.

Corsair az ok, belefért a fentebb említett kategóriámba, ha meg baj lesz vele, egyszerűbb azonnal a gyártóhoz fordulni, egy proxival kevesebb

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#19) rodrigez válasza Cathulhu (#18) üzenetére


rodrigez
senior tag

Tehát sokszor rendeltél, 60%-ban hulladékot küldtek és vissza sem küldted, inkább magad javítgattad. Oké. Azt hiszem nem vagy átlagvásárló.

(#20) Dr. Romano válasza Manbal (#15) üzenetére


Dr. Romano
veterán

2x? Ne nevettess, én már ~30 rendelésen vagyok túl és eddig minden frankó volt.

Ettől függetlenül onnan rendelni ősi román szokás ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#21) chey válasza Male (#1) üzenetére


chey
csendes tag

Az átlósan vezetett huzalozásnak több előnye is van:
- kevesebb réz kell hozzá
- rövidebbek a vezetékek => kevésbé kell kondicionálni a jeleket, megbízhatóbb lehet a működés (ami egy 24/7 szerver esetén nem elhanyagolható)
- kisebb szögben vannak meghajlítva a vezetékek => kisebb az induktivitás és a veszteség, ami a PCIe 8 GHz-es frekvenciáján nem elhanyagolható

Több mint 20 éve is simán alkalmazták:

.

[ Szerkesztve ]

(#22) rumkola válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


rumkola
veterán

Ezzel egyet értek. Az emag egy online piac like vatera. Tök random kitől kapod az árut.
Én a múltkor azon szórakoztam, hogy kinyomozgattam ki árulja éppen az adott cuccot. Kovács János EV. és társaik érdekesek voltak. :)

(#23) Manbal válasza Dr. Romano (#20) üzenetére


Manbal
senior tag

akkor bátrabb vagy mint én :) :R

(#24) Male válasza chey (#21) üzenetére


Male
nagyúr

Nem a 45 fokosra gondolok, az ma is bőven van VGA-kon pl. Hanem erre:

Olyan, mint valami gyerekrajz, a "húzzál 32 párhuzamos vonalat innen-ide szabad kézzel" utasításra.

(#25) Cathulhu válasza rodrigez (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem vagyok, de ettol meg az emag aruk minosege pocsek, es az ingyenes haztol hazig garit is csak az altaluk forgalmazott termekekre vallaljak. Ha K. Jozsef kisiparos termeket vasaroltad rajtuk keresztul, akkor K Jozseffel kell majd lerendezned a problemadat.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#26) Fecko_78 válasza #32839680 (#16) üzenetére


Fecko_78
tag

Nem gond! Újracsomagolják, aztán megint eladják.

[ Szerkesztve ]

(#27) Jim Tonic válasza lezso6 (#13) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Inkább induktivitás lesz az, nem?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) pengwin válasza #32839680 (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Azért várjunk még meg pár tesztet... ;)

Üdv, pengwin

(#29) mepet válasza Male (#24) üzenetére


mepet
addikt

Szerintem meg csak az auto routingnál azt állította be a tettes, hogy "legrövidebb", és kész is a csoda. :)

(#30) lezso6 válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Lehet, mindenesetre az a lényeg, hogy egy szögletes éles kanyar az áramkörben ellenállásváltozással jár, "feltorlódnak" az elektronok, s egy bizonyos esetekben problémát okozhat. Nem véletlenül van a nyáktervező szoftverekben is ívelés, lekerekítés vagy 45 fokos vágás ilyen esetekre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) lezso6 válasza Male (#24) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Prototípus alaplapok azok ilyenek, a fele üres, ezért a vezetősávoknál előfordulhat ilyen furán kinéző megoldás.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#32) apatyas válasza lezso6 (#30) üzenetére


apatyas
Korrektor

Régen azért se szerették a derékszögű kanyarokat, mert könnyen alámaródott a fólia, és sérülékeny lett vagy nem az átlagos keresztmetszetű. Nem tudom, a jelenlegi panelgyártási technológiák mennyire immunisak erre.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#33) Dr. Romano válasza rumkola (#22) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jaja. Rendeltem valami robotgépet. Nem jött. Felhívtam emagékat hogy van már, erre megadnak egy xyz BT nevét hogy vegyem fel velük a kapcsolatot. Mondom wtf?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#34) fornettisuti


fornettisuti
veterán

eMAG inside

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#35) pusszycat válasza Dr. Romano (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ők csak belinkelték xyz BT-nek a rendelésed némi pénz-magért nem tudnak többet a bénázásukról mint te. De be lehet jelölni csak az Emag-ról és akkor válaszolnak neked. Már annyit rendeltem tőlük a múltkor is kaptam 20% kedvezményt telefonra. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#36) chey válasza Male (#24) üzenetére


chey
csendes tag

Értem már, mire gondolsz. Az általam belinkelt kép valóban nem erre válaszol. megpet azóta leírta, miért mehetnek ilyen furán.

(#37) Male válasza chey (#36) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet, bár még hullámos is... ezt mondjuk okozhatta a videó tömörítése is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.