Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Picco


Picco
addikt

azt rebesgetik hogy a ryzenek mar keszen vannak, de x570-es chipsettel vannak bajok es fontolgattak hogy kiadjak a ryzeneket mielott a lapok jonnenek.

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#2) uvlight


uvlight
csendes tag

"Még a nyáron lezavarja az idei bejelentések zömét az AMD"
Veszélyes játék megtiltani a marketingesektől hogy nyári szabira mehessenek, mert bosszúból olyan vaporware hype hadjáratot fognak tolni, hogy utána a mérnökök 10 év alatt se fogják tudni túlórában leimplementálni. :D

(#3) joey04


joey04
titán

Remélem gyorsan jönnek majd a tesztek, mert kb. akkor szeretnék gépet építeni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) Kupszi válasza Picco (#1) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Nem probléma ha esetleg nem tudnák kiadni az új lapokat a gyártók. Sokan a jelenlegi AM4 lapjaikkal ugyanott lennének ahol az X570. Az a PCI-e 4.0 még jó ideig nem lesz kamatoztatva.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#5) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Április 1-re felraktak egy 4C/8T 3,4/3,8 GHz mintát:[link]
Dolgozzanak még... :DDD

(#6) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mikrokódok megjöttek már, jöhetnek a procik is. :K

(#7) Remus389


Remus389
veterán

Akkor május 28-ától kezdődnek az izgalmak, új Ryzen és Navi videókártya. Mindkettő érdekel, bár engem speciel főleg a Navi, hisz szerintem még mindig jó nekem a matuzsálem X5675-ösöm. Az Epyc pedig csak egy érdekesség lesz, Intel alázás.

Joey04: [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#8) Duddi válasza Picco (#1) üzenetére


Duddi
aktív tag

Adored TV ?

(#9) #16820480 válasza Remus389 (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem úgy volt, hogy idén csak konzolokba megy a Navi még?

(#10) turbokappa


turbokappa
senior tag

Csak nehogy elmaradjanak ( megint) a várakozások. Ha az intelnek vagy az nvidiának ilyen marketingesei lennének, akkor az amd már nem létezne.
( Saját tapasztalat, hogy aki nem akarja magát szivatni az intelt vesz és nvidiát. Ahány amd-s konfigom volt minsegyikkel szívtam, nagyon sokszor bezavarnak más driverek. Volt vmi x800 vagy mi aztán x1600xt ezzel a kettővel semmi bajom nem volt, 5970, 6970, aztán gtx 1080, most rx 580...az utolsó 3 amd-vel szoptam.)

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#11) antikomcsi válasza Picco (#1) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Vagy inkább a kiszivárgott mérnöki példányok adatai alapján, még mindig nincs meg a kívánt órajel, és azt reszelgetik.

(#12) sanyi0627 válasza turbokappa (#10) üzenetére


sanyi0627
senior tag

Ez nem saját tapasztalat hanem kijelentés amit írtál...

Nekem volt innen is onnan is és soha semmi problémám nem volt egyikkel se. Se driver se kompatibilitás semmi.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#13) eldiablo válasza turbokappa (#10) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Azért nV-vel is rendesen be lehet szívni.
Rendkívül emlékezetes volt, amikor fogta magát a GTX 980 Poseidon és beállt 800Mhz-re, én meg nem értettem miért akadnak a játékok. Kézzel kellett beállítanom nV inspectorral, hogy performance módban legyen a kártya, így legalább az alap órajele megvolt, ha már nem boostolt. Eltelt 3-4 hónap és javították.
Vagy, vegyük az RTX fiaskót.
Ryzen5 2600-at használok 24/7 gépnek, nem problémásabb mint egy intel konfig.

(#14) emmm válasza turbokappa (#10) üzenetére


emmm
senior tag

Nekem is volt AMD-m, elég sokféle, proci és videókártya is, soha nem volt bajom egyikkel sem.

Viszont jobb a kék+zöld oldal,nekem is jobban bejött. A Ryzen procik amúgy jók, szimplán nincs értelme váltanom semmire sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) prolad


prolad
őstag

Az új APU-k is jönnek a nyáron? Vagy majd csak ősszel?

(#16) joey04 válasza turbokappa (#10) üzenetére


joey04
titán

Ha az intelnek vagy az nvidiának ilyen marketingesei lennének, akkor az amd már nem létezne.

Van nekik is, csak itt a ph-n az amd van nagyon tolva.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) solfilo válasza prolad (#15) üzenetére


solfilo
veterán

Notis Picasso már itt van, remélhetőleg desktopon is jönnek hamar. :)

solfilo

(#18) Remus389 válasza #16820480 (#9) üzenetére


Remus389
veterán

A hírből: A fentiek mellett a Computexen helyet kapnak majd a Navi architektúrára épülő grafikus kártyák, amelyek támogatni fogják a PCI Express 4.0-t, de információink szerint lesz egy E3-ra tervezett előadás is, amely főleg a Radeon grafikus kártyákra lesz kigyúrva, ellentétben a Computexszel, ahol inkább a processzorok fognak dominálni az AMD részéről.

Az E3 gondolom ez, pár nappal később lesz: [link]

Nem tudom hogy lesz és mikor lesz kapható a Navi, nekem viszont volt 3850, 4850, 5850 és RX 470 (utóbbi pont ugyanez a kategória, a megfizethető, de ennek ellenére jól teljesítő videokártya)

Mindegyikkel nagyon elégedett voltam. A Navi is ugyanilyen lesz, pont ezért érdekel, a bevált útról nem kivánok letérni. Maradok a Full HD @60hz-nél, arra jók ezek.

turbokappa Csatlakozom a többiekhez, én sem "szoptam" az AMD videókártyáimmal, nálam szépen működtek. Volt Nvidiám is egyébként előtte 7600GT és 8600GT, azokkal sem "szoptam" egyébként.

A Ryzen processzor is érdekel, meg szimpatikus, de kicsit pénzkidobásnak érezném, persze gyorsabb mint egy X5675, de ha egyszer az X5675 is tökéletesen kiszolgál és semmi sem akasztja meg, akkor minek szórjam a pénzem és szerelgessek feleslegesen. Keserű szájízzel konstatálnám, hogy ez szinte ugyanolyan élményt nyújt. A videókártya az más, abból drasztikusan megérzed az erősebbet a játékokban.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#19) emmm válasza emmm (#14) üzenetére


emmm
senior tag

Oh de, volt egy 6850-es kártyám, a gari lejárta után vélhetően a memória megadta magát. Melegedés után elég csúnyán nézett ki a képernyő. :D

(#20) NightGT


NightGT
senior tag

@turbokappa: R7 260x mellett a Catalyst-ot fejlettebbnek, szebbnek, kezelhetőbbnek találtam, mint most az nvidia interface-ét. Driver / képernyő gondokat itt nem észleltem. Egy rövid ideig használt HD4850-el sem...nyilván a minta nem reprezentatív.

ON:

X570 lapok memóriatámogatás szempontjából is érdekesek lehetnek...egyszerű a matek: az infinity fabric-nak kell gyorsulnia (i5 félkonfigom cseréje kopp OC 3600x rendszerre számomra is érdekes lehet)

De tényleg gyanúsan csend van...illetve az a 2000 cb15 eredmény, amit hivatalosan mutattak, azt top-end 2700x konfigok ma is tudják

[ Szerkesztve ]

Speed is the only truly modern sensation

(#21) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Miért eredetileg decemberben tervezték bejelenteni az idei év fejlesztéseit?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#22) hokuszla válasza joey04 (#3) üzenetére


hokuszla
aktív tag

Mit lehet egy bejelentésen tesztelni?

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#23) Dragon3000 válasza turbokappa (#10) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért érdekelne bővebben is, hogy mit szopál vele, az 5970 nem kérdés cf/sli sokszor csak szopás volt, de a másik kettővel mi volt a gond?

(#24) slidercod4


slidercod4
csendes tag

Jöhetne már a Navi-ról valami, de azért még a megjelenéssel várják meg a szeptember-október környékét, amikor vásárolni is tudok belőle, más különben hónapokig viszketni fog a tenyerem. :)) Mondjuk azt gondoltam, hogy idén a Vega56-al már húzósabban fogok állni, de az RTX kártyák alapján egy generáció még benne van, szóval annyira nem sürgős.

Amúgy ezt az AMD-vel szívtam dolgot én sosem értettem. Nekem is volt Athlon X4 955-öm, i5 4460-am, i5 6600-am, most i5 8400 van, a háztartás másik gépében meg Ryzen 5 2600. Nos a jelenlegi i5-öm és a Ryzen 5 2600 között semmilyen különbség nincs. Valahol ez a jobb, valahol az persze, de szívás egyikkel sincs, az árukat kivéve. (Az i5-öt még az Intel szívása előtt vettem normális áron).

GPU-ban ugyanez. HD 3870, HD 4670, GTX 750 Ti, R9 280, GTX 1060, VEGA56 --> Többször váltok zöld és piros közt, mint a rendőr lámpák és ezek közül csak két kártyával volt gondom. A HD3870 elszállt, mint a szerencsém, azt garanciába cserélték. A GTX1060 pedig piszkosul melegedett 90 fok környékére úgy, hogy 2 ventis Windforce volt egy jól szellőző 5 ventis házban, amiben most a Vega56 vígan 75 fok körül van.

Mindennel lehet szívni, én a jó árakra és az pénzemért kapott értékre szavazok. Aki jobbat ad jobb áron, attól vásárolok. Ezért várom a Navi-t mert az RTX-eket drágállom, a többire meg nincs értelme a Vega56-ot lecserélni.

(#25) FikuSteel


FikuSteel
csendes tag

az ipon-n meg már gyűjtik az AMD fikázó szókat/mondatokat és persze Abut fikázó szavakat :D

(#26) joey04 válasza hokuszla (#22) üzenetére


joey04
titán

Gondotam egyértelmű, hogy abban reménykedek, hogy a bejelentés után hamar jönnek már tesztek is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) turbokappa válasza slidercod4 (#24) üzenetére


turbokappa
senior tag

Az amd-vel szívtam az azt jelenti, hogy mikor a kártya driverét telepítettem fel utána összeakadt a win-el (7-10 ), aztán kékhalálozott. Gép alaphelyzetbe állítás se segített, az 5970-él nem volt ilyen gond, viszont sajnos hamar elhalálozott. 3 különböző alaplappal próbáltam: egy régebbi p5 delux, z-170p, z-370p. Mind a 3-nál és ez tuti nem véletlen, ezen kívűl az msi afterburner vagy elindult velük vagy nem , érdekes a 1080 karival ilyen gondok nem voltak és most sincsenek.
Ha vki ilyennel szív, akkor a telepítés metodusa: op rendszet feltelepít , majd videoókárzya driver cd-ről , utána lefrissít, ezután alaplap utility feltelepít és ezek után a többi kiegészítő progi. Ha az oprendszer+alaplap utility-et telepítettem fel, jött a kék képernyő, hogy végzetes hiba.
Az nvidiánál nem volt semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#28) opr válasza turbokappa (#27) üzenetére


opr
veterán

CD-rol drivert? Ilyet az utobbi 15 evben most hallok eloszor. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#29) turbokappa válasza opr (#28) üzenetére


turbokappa
senior tag

Pedig hidd el, így működött, ha az amd oldaláról szedtem le így jártam.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#30) eldiablo válasza turbokappa (#27) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Valami nagyon rendhagyó volt nálad. Volt, hogy napi 6-8 kártya megfordult a gépemben, sem nV-vel, sem AMD-vel nem volt gond.

Dry Ice session videókártyái:

Pontosítok, a régi PCIE 2.0-s kártyák nekem nem mennek Z170/270/370-es lapokban, csak ha kézzel PCIE 2.0-ra állítom UEFI-ben, vagy ha 8x slotba átrakom. Ez igaz volt HD3850-re és 9800 GTX+-ra is. Lehet Asus baromsága.

(#31) solfilo válasza opr (#28) üzenetére


solfilo
veterán

Ezt én se értem, miért kéne a CD-ről telepíteni a drivert? :Y
Legtöbb mai gépben már ODD sincs, szóval ha akarná se tudná a többség így csinálni. :)

solfilo

(#32) Dragon3000 válasza turbokappa (#27) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért arra is kíváncsi lennék, hogy milyen buherált windowst használtál, mert ilyennel még nem találkoztam, egyik oldalon sem. Pedig volt, hogy teljes gép csere történt és a windowst nem telepítettem újra.

[ Szerkesztve ]

(#33) wwenigma válasza turbokappa (#27) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Megfelelő topikba ezt nem jelezted? 14 év alatt 1 hsz-t talaltam toled. [link].

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#34) turbokappa válasza eldiablo (#30) üzenetére


turbokappa
senior tag

Mivel eddig asus alaplapjaim voltak/ vannak nincs kizárva, hogy más típusnál nem csinálja. Nemrég vettem egy rx 580-at, az is pont ugyanúgy csinálta, kb 4x húztam újra a gépet, ráadásul ugye ott a driverek bugosak, talán a legújabb már jó lessz. Néha előfordult hogy kockás lett a képernyő pár másodpercre indítás után, vagy bf5 alatt fekete képernyő villogás, esetleg minecraft alatt sarga képernyő lett. Finnyás a hdimi kábel minőségére is.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#35) turbokappa válasza wwenigma (#33) üzenetére


turbokappa
senior tag

Azért nem írtam mert megoldottam magam a dolgot.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#36) wwenigma válasza turbokappa (#35) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

RX topikban sem irtal ilyesmit. [link] Volt nekem is vegyesen kartyam mindket gyartotol es tudom mi a bug es mi nem. Nem azt mondom hogy nem tortenhetett meg de ez elegge specifikus eset.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#37) turbokappa válasza wwenigma (#36) üzenetére


turbokappa
senior tag

De írtam, csak közben meglett, hogy az lg monitorhoz kapott hdimi kábellel nem csinálta. Egyszer mikor narancssárga lett a monitor utána az oprendszer nem indult el, csak a winreinstall segített. Akitől vettem , őt hívtam fel. Ha hibás lett volna a kártya visszaküldtem volna gariba.

[ Szerkesztve ]

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#38) waterman_ válasza turbokappa (#29) üzenetére


waterman_
aktív tag

Nekem az omega driver nem volt hajlandó települni addig amig nem szedtem le a régi drivert szőröstül-bőröstül. Rányomtam hogy jól van akkor uninstallálj minden AMD drivert. Olyan ügybuzgó volt, hogy uninstallált egy usb3 hid drivert is, ami a win7 része. Megpróbáltam visszarakni a régi drivert, az újat, semmi nem segített, OS reinstall lett belőle. Szóval ja, az AMD software-rel valóban lehet szívni.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#39) wwenigma válasza waterman_ (#38) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Chipset driver része, reboot utan OS ujrarakja azt ami benne van. Szoval ja, ha azt mondod mindent szedjen le ami hozza tartozik, akkor valoban lehet szivni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40) Anemus válasza Watchdog (#5) üzenetére


Anemus
csendes tag

Április 1-én... :P

ASUS ROG Strix X570E Gaming, AMD Ryzen R9-5950x (+2 x R9-3900x és 1x Threadripper 2990WX konfig 3dsmax-Vray distributed renderre), 64GB 3200MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Predator CL16, EVGA RTX 3080 Ultra FTW3, 256GB Samsung 970PRO M.2 SSD, 2x4TB-RAID WD RED, UE50MU6102KXXH 50" UHD 4K Smart LED TV (1

(#41) Kolbi_30 válasza turbokappa (#37) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Amiket leirtal 99% user error

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#42) -KP- válasza turbokappa (#10) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem tipikus user errornak tűnik.

(#43) Krend válasza FikuSteel (#25) üzenetére


Krend
csendes tag

Haha, már csak poénból is megéri elolvasni őket, egy darabig azt hittem trollkodnak, de egy idő után rájöttem, hogy csak borzasztó primitívek, de attól még ugyanúgy vicces

R5 2600x, R9 290

(#44) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Érdekes, én minőségben, megbízhatóságban soha nem tudtam különbséget tenni AMD és Nvidia VGA között. Nálam eddig egy VGA halt meg az egy Nvidia volt amit még garban cseréltek. Az AMD fehéregyensúlya, színbeállítása nekem spec jobban tetszett, de azt is VGA cserénél veszed észre. Nálam leginkább a Featureök döntenek, eddig Physx/3D vision volt ami miatt Nvidiám volt, most hogy kezd beindulni a RT (UE4 már támogatja) a RT lesz az szerintem. ha hasonló teljesítmény/árban választani kell akkor az RT képes kártyát veszem majd szerintem.Kb. a következő, vagy az az utáni genből.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#45) FikuSteel válasza Krend (#43) üzenetére


FikuSteel
csendes tag

ezzel az baj hogy az ipon modjai x@rnak-rá, meg jelenik egy AMD-s hír szopó_otto terrorista meg még néhány barátja/társa/all acc már ossza a szöveget, meg gúnyolják abu-t azért mert ki meri jelenteni hogy az AMD igen is jó

(#46) emmm válasza FikuSteel (#45) üzenetére


emmm
senior tag

Erről eszembe jut egy régi klasszikus jelenet :DDD

(már aki egyből levágja ;) ;] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.