Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Egy horizontális görgő még beleférhetett volna ennyi pénzért. Nagyon nincsenek képben a piac igényeivel...

[ Szerkesztve ]

(#2) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"duplán wireless"

Volt olyan egér, aminek két kábele is volt?! :F Én még olyat 'sosase láttam. :)
;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#3) Csandi válasza Zaied (#1) üzenetére


Csandi
őstag

:DD :DD :DD

(#4) copass válasza Csandi (#3) üzenetére


copass
veterán

kár hogy egy féltégla...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5) Zaied válasza copass (#4) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Brutálisan hangzik.

(#6) Synthwave válasza .LnB (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Harr harr.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) V.Milán válasza .LnB (#2) üzenetére


V.Milán
tag

Nem.... Azért duplán wireless, mert kétszetresen nincs (tehát van) kábele :DDD

K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̆˜”*°•.˜”*°• E-L-I-T-E •°*”˜.•°*”˜K̵̡̮̬̱̜͙͓̪̄̓͝N̷̪̄̾̈́Ų̵̢̦͕̟̰͇͉͂̓͜X̸͖̀͛͝Ǩ̸̻̲̯͂͌̓̎̂̔͛͘͝Ṋ̷̛̺̍U̵̢̦͔̼̺͉̦̲̖̙̽̈̌̋͒X̶͕͔̗́̓̉̈́̑̾̾͝͝K̴̨̹̯̞̂̏̎Ņ̷̰̻̙́́͐̂̏̄͛U̷̬̺̘̩̺͙̮̙͌̌̈X̴͇̠͓͉̭͉̆

(#8) TeeBee73


TeeBee73
addikt

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#9) fecke78


fecke78
senior tag

Már látom userek 10 ezreit , amint megjelenik az egér meghámozzák a boltokat , utána meg a irány közért alufolia galacsin gyúráshoz megfelelő alufolia beszerzéséhez .
Na írok jézuskának ...

(#10) Synthwave válasza fecke78 (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Tökéletesen működő módszer, és elemenként 10-20 grammot is lehet nyerni azzal az Energizerrel, ami rengeteg.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) fecke78 válasza Synthwave (#10) üzenetére


fecke78
senior tag

Sőt nem is tudom ,hogy, lehet 10 -20 g al nehezebb egérel játszani . Többit meg nem írom le , mert nem szeretnélek megbántani....

(#12) Zaied válasza fecke78 (#11) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én is azt szeretem ami legalább 100 grammos, így van rajta mit fogni.

(#13) Synthwave válasza .LnB (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy meg G-Wolves Hati. Harr harr.

-------------------------------------------------------------------------------

(#98) fecke78: Jobb is. Egyébként például úgy, hogy romokban van a kezed, és ha nem desktopon szöszölsz vagy irodázol, akkor 10 percen belül megérkezik diszkomfort érzés, és ahogy haladunk ~60-65 gramm fölött egyre nagyobb tömegekre és hosszabb időtartalomra, szépen hasogató fájdalommá válik.

Ez túl személyes volt. Ha ilyesmi téged nem érint, annak örülni kell, de ez nem az a dolog, amire lehet gyúrni. Van rá genetikus hajlam is, meg vannak módszerek, amivel még rossz gének esetén is lehet csökkenteni az ilyesmi kialakulásának kockázatát (pl. helyes testtartás, óránként/másfél óránként nyújtógyakorlatok, minél könnyebb és fogáshoz mérten kényelmes egér, magasabb sensitivity, kevesebb emelés/repozicionálás).
Ettől függetlenül is jobb az ízületeidnek, ha minél könnyebbet használsz, az ujjaid, meg csuklód nem olyan, mint a bicepszed, és számítanak a 10-20-30-40 grammok, főleg, ha gyakran emelgeted/repozicionálod az eszközt, netán kifejezetten low sensed van, és amiatt teszed ezt (az, hogy még nincs vele gond, nem jelenti azt, hogy nem is lesz soha; egeres topikba jönnek néha emberek, akiknek évek alatt már kikészítette a kacsóit a terméskövek toládozása), plusz kevésbé fárasztó hosszú távon. A mozdulatok indításához kevesebb erőkifejtés szükséges, a megállításuk meg azért könnyebb, mert minél soványabb a cucc, annál kisebb a tehetetlensége, és emiatt egyszerűbb a finomkorrekció is. Meg vannak padok, amikbe eléggé belesüpped, ha féltéglát használsz (pl. Artisan Zero XSOFT-ból sárpadot csinál, még akkor is, ha Corepad/Hyperglide teflon van rajta, nem a gyengébb gyári).

Minél kevesebbet nyom a mérlegen, annál jobban a karod meghosszabbításának érzed, nem pedig egy tárgynak a kezedben, ami ellened küzd. Komolyabb, esetleg kompetitív FPS playereknél nem véletlen nem látsz ilyen monstrumokat kb. senkinél (és ehhez pont nincs köze az esetleges szponzorációknak vagy a 10-20 éves megszokásnak).

Ez alól nagyjából csak a klasszikus Doom közössége a kivétel, de ott igen sokan nagyon magas sensit használnak, a trackball sem olyan ritka, de még néhány gamepades elvetemült is akad, így kevésbé hangsúlyos a dolog, meg high skill sokkal több múlik a tapasztalaton/gyakorlaton és az adott combat geometry (alkalmazott taktka) ismeretén, mintsem az emberfeletti reakciókon. Arról nem beszélve, hogy a demo rögzítés forced -shorttics; a 360 fok 256 tickre van felosztva, így nincs lassú smooth turn, ami csak fokozódik, ha carry fractional tickset offolod, mert nagyon lassan mozgatva 2 métert is húzhatod a rágcsálód, akkor sem fog megmozdulni a PoV, ergo olyan mintha nem lenne beviteli jel.

Az előbbi kötelező legit demóhoz, az utóbbi meg speedrunnereknek hasznos segédlet, mert a gyors movementhez a menetiránnyal átlósan igen precíz szögekre kell fordulnod (SR40, SR50, rocket jump, de a wall-/thingrunningot is gyorsítja), és a különböző glide-oknál a 32 unit széles réssel tökéletesen merőlegesen beállás után könnyebb araszolni a toggle-re rakott vertical mouse movementtel, ami felfelé toláskor előre, lefelé húzáskor hátrafele sétálást eredményez), mivel az erősen szűrt jel miatt nagyobb mozgástered van hibázni (nincs minden apró rándulás hatással az inputra).

Meg jónéhányan nem is nagyon játszanak mással, és a beviteli eszközök világában annyira nem jártasok, mivel a game – pár különösen gépigényes WAD-tól eltekintve – meglepően jól játszható százéves PC-vel és az előző két bekezdésben említett okokból kifolyólag kukából szalajtott perifériákkal. Ettől eltekintve a durvább playereknél egyre gyakoribb a korrekt bill/egér/pad/monitor, mert ott is előnyösebb a jó gear, főleg, ha fix 35 helyett uncapped fps-t használsz.

Vannak, akik lassú pre-aim shooterekben (pl. CS 1.6/GO, Valorant) a mozdulataik stabilizálására használják a nagyobb tömegből eredő nagyobb tehetetlenséget (ezt megértem, van mögötte logika, viszont erre is inkább azt mondom, hogy tanuljon meg mankó nélkül puttyogtatni, esetleg játsszon lassabb padon és/vagy lassabb talpakkal), de az esetek döntő többségében ott is meg szokták húzni a felső határt 80-90 grammnál, mert onnantól kezdve kontraproduktív.

RTS-ben sem szeretik az ilyet, leginkább a mikrózás miatt, MOBA/MMO földön meg aki nem hajlandó meglenni 364 gomb nélkül az egéren (vagy sok makrót használ, és makrópad helyett a patkányt preferálja), annak nagyon korlátozottak a lehetőségei, de ott is van már 85 (Razer Naga X) vagy 89 grammos (SteelSeries Aerox 9 Wireless) opció, ami a specifikációk fényében már egész vállalható.

Ha nem lenne lényeges szempont, akkor az újgenerációs Logitech G502 X-ek sem dobtak volna le 30-40 (!) grammokat. Végre. Így már az ember is sokkal szívesebben ajánlja őket, főleg a vezetékest (89 gramm).

-------------------------------------------------------------------------------

(#12) Zaied: Szerintem a szarkazmusod nem jött át. Az (#1)-ben is csak annak, aki a közelmúltban járt az egeres topikban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#14) Zaied válasza Synthwave (#13) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

fecke78 kommentjéből nekem se jött át elsőre, csak a megbántós részből következtettem :)

Bízok abban, hogy a visszatérő olvasóidnak le fog esni.
2db görgő egy egéren, szerintem fórumtól független hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#15) BBorg


BBorg
tag

A vezeték nélküli egerekkel kapcsolatban felmerült bennem egy kérdés: van olyan eszköz, amin állítani lehet, hogy hány mV feszültségnél jelezze, hogy cserélni kell benne az elemet?
Ha jól tudom, akkor nem mindegy, hogy NiMH, vagy más kémiával működő akkut mennyire merítjük le. Eldobható elemnél mindegy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.