Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Ha jól értem nem gyorsabb megoldások mint a 4790K/4770K központi egységek...

ÁdiBá

(#2) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Ezt a BGA1364-es tokozást milyen alaplapok támogatják? A régi 1366osok?

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) Duck663


Duck663
őstag

A második bekezdésben egy kisebb hiba: "Erre pár bekezdéssel kérőbb vissza is térünk" később...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#4) Fiery válasza Acélfarkas (#2) üzenetére


Fiery
veterán

BGA = alaplapra van forrasztva a CPU.

(#5) Fiery válasza ÁdiBá (#1) üzenetére


Fiery
veterán

x86 CPU eroben nem gyorsabbak, GPU-ban gyorsabbak.

(#6) Acélfarkas válasza Fiery (#4) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Tényleg, erről a kategóriáról el is feledkeztem. Kösz.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#7) berVi válasza ÁdiBá (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Ha jol ertem, a 4790K 88W, ez meg 65. Almat kortevel.

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Hmm, nem is rossz... lehet, hogy megérné H/Z97-es lapra váltanom? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Kerdes az az hogy hozna valami hasznalhato dolgot hogy lecsereljem a 4.5 Ghz-en jaro (1.16V) 4790K-t? Mondjuk ha benne volna a 4.5 GHz akkor ki lehetne probalni...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#10) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Végre elérte a BGA az asztali verziókat is. Már csak a memóriáknál kellene a korlátozásokat megszüntetni, csinálni egy Haswellt alaplapra integrált memóriákkal, 256 bites memória interfésszel.
Lehet hogy mennyi a BGA lábtávoltsága, és hány pin van fenntartva tápnak a procikon?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) Cefet válasza Fiery (#5) üzenetére


Cefet
aktív tag

Fiery, lehet hogy az Intel-nél előbb "beérik" (az átlag júzer is profitál belőle) ez a közös címtér dolog, mint az AMD-nél?

(#12) Patice


Patice
nagyúr

Hmmm...

65W-os TDP-vel alaplapra forrasztott (asztali) procik, erős integrált VGA-val? :C

mini-ITX lapon tökéletes HTPC-k lehetnének, csak cserélhető legyen rajta a hűtés! :B

Remélem látok majd ilyen terméket belőlük. (Mac-Mini refresh talán kap majd egy ilyet? Vagy mjd inkább a mobil vonalról.... :D )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#13) Abu85 válasza Cefet (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A WDDM 2.0 tök szabványos az IOMMU kezelésével. Ha azt használja egy programfunkció, akkor akármilyen hardveren üzemképes, amely támogatja ezt a módot. Jelen esetben AMD Kaveri és Intel Broadwell, de majd jön a többi lapka.
Több játékfejlesztő is készül ennek a kihasználására, de annyit tudni lehet, hogy működni fognak a koncepciók úgy is, hogy van egy AMD Kaveri vagy Intel Broadwell lapkád, és mellette van egy GPU-d. Akkor nem fog működni, ha nem az említett processzoraid vannak. De egyébként csak sebességcsökkenéssel és bizonyos effektek hiányával, vagy korlátozott működésével kell számolni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

"Arra azonban lehetőséget ad a DirectX 12, hogy speciális erőforrás-kezeléssel a processzorba mély integrációval beépített IGP-k kiszámolják IOMMU módban az adott eljárást, majd az eredményt továbbküldjék a dedikált grafikus vezérlőnek, amely így képes végrehajtani és befejezni a leképzéssel járó többi feladatot."

Erre mekkora az esély, hogy a jövőben használni is fogják?

Másrészt a grafikus résznek mekkora tdp kerete van ebből a 65W-ból?
Mert HT-val eggyüt megeszi, HT nélkül olyan 10W ami megmarad neki szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#15) zz top válasza MiklosSaS (#9) üzenetére


zz top
tag

A helyedben azonnal lecserélném a 4790K-t. Egy őskövület.
Adok érte mondjuk 40K-t, lásd micsoda jófej vagyok.

(#16) MiklosSaS válasza zz top (#15) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is jofej vagyok...elfogadom a penzt. Utald a szamlamra es meg kuldom a 4790K-t..........faxon ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#17) lac33


lac33
csendes tag

Milyen erősek ezek gpu erőben?

(#18) letepem válasza Abu85 (#13) üzenetére


letepem
aktív tag

A Broadwell-ben is ugyan olyan mélyen van integrálva a közös címtér, mint a Kaveri esetében? :U

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#19) Abu85 válasza letepem (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A közös címtér az vagy támogatva van vagy nem. Ebben ugyanaz a Broadwell és a Kaveri. A Kaveri annyiban van előnyben, hogy ott támogatott a platform atomics is. A Kaveri ezeket is egységesen kezeli az CPU-magokkal és az IGP-vel, míg a Broadwell erre még nem képes. A platform atomics nagyon nehezen implementálható funkció, nagyon sok a hardveres buktatója.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20) Crytek


Crytek
veterán

A Skylake-ekben is majd ezek az iris prok lesznek?

Next PC Upgrade: 2022

(#21) subaruwrc


subaruwrc
félisten

árban kb mi várható a ht-s verzióra?

(#22) Achill3uS válasza lac33 (#17) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem sokkal erosebb mint a haswell. legalabbis a mobil broadwell eseteben. (bar az igp meg tokugyanaz ha nem tevedek) de ilyen teren a gigabyte brix szeria mar kaphato broadwellel lehet rola teszteket nezni, csak a haswell igp (fejbol nem tudom a szamat) alapu iris pro meg mindig romma veri, uj iris meg meg nincs kint amemmyire en tudom. de ez a szegmens eleg izgalmas, csak nem tul olcso.

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#23) #16939776 válasza subaruwrc (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Launch prices for the Core i7 5775C and Core i5 5675C are expected to be around $350 and $250, respectively.

From:[link]

És itt is ezt írják:[link]

(#24) subaruwrc válasza #16939776 (#23) üzenetére


subaruwrc
félisten

jobb esetbe 130k nálunk :U

(#25) FrozenThrone válasza subaruwrc (#24) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Hát az elég erősnek tűnik egy első körben is :(

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#26) mekker válasza ÁdiBá (#1) üzenetére


mekker
őstag

De, clock-to-clock várható a szokásos gyorsulás (bár az alapórajelek alacsonyabbak itt), viszont a Haswelles keményvonal valódi utódja a Skylake lesz - tehát a 6000-res széria i5, i7-es processzorai. A Skylake és a Broadwell gyakorlatilag egyszerre lesz a piacon, ezt már régóta lehet tudni.
A Broadwellnél főleg beforrasztott procik lesznek, meg IGP-re rágyúrtak, a Skylake lesz a hagyományos vonal, ott nem is biztos hogy általános lesz az Iris/Iris Pro.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#27) Taranti válasza Abu85 (#13) üzenetére


Taranti
senior tag

Nem is olyan rég itt a Prohardveren volt egy cikk John Carmackről, véleménye szerint az Intel hosszú távon jobb utat választott az integrációval, mint az AMD. Ha bebizonyosodik, akkor ez azért nem túl jó hír (már az AMD részére).

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#28) Abu85 válasza Taranti (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt nagyon nehéz megállapítani. Elsősorban azért, mert az Intel integrációjában egy csomó dolog még nem is működik, míg az AMD-ében már igen. Lehetővé tenni az IGP-nek, hogy ugyanazt a címteret és laptáblát használja, mint a CPU a legegyszerűbb dolog. Csak IOMMU kell hozzá és az IGP-nek ugyanazt a lapméretet kell kezelni. De ott van a platform atomics kérdése, aztán a hard preempció, majd a multi-user QoS. Ezekre csak az AMD mutatott be implementációkat. Az Intel a Skylake-be tervezi a platform atomics kezelését, míg a másik két funkcióhoz saját bevallásuk szerint is új GPU-architektúrát kell tervezniük.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) MiklosSaS válasza Abu85 (#28) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Van valami hir vagy konkretum arrol hogy a valos eletben, gondolok itt kulonbozo alkalmazasra (office, bongeszo, renderes, stb) mikor lesz normalisan munkara foghato a mostani processzorokban levo IGP?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#30) Crytek


Crytek
veterán

Egy kis ideig (még ha csak a gondolatban játszadozva) cserélődhetne az intel /amd mérnöki és driver író gárda.
Kíváncsi lennék hogy pl az amd egy normális driverrel mit tudna kihozni az igp erejéből.

Érzésre nagyobb a füstje mint a lángja ennek az irisznek. Egy biztos drága lesz azt tudni fogja :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#31) Abu85 válasza MiklosSaS (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Office-ban már vannak ilyen rendszerek. PowerPoint, illetve a LibreOffice konkrétan az általános erejét használja az SVM-et támogató IGP-knek. Táblázatkezelőben nagyjából nyolcszoros a gyorsulás. Ennek majd lesz egy frissített verziója idén, mert ma még csak AMD-n működik, de majd jön a SPIR-V és menni fog mindenen, már ami mély integráció ugye. Ugyanezen egyébként dolgozik a Microsoft, mert nagyon hasznos, ha a gép sokkal gyorsabban frissíti be az adatokat. Persze ők nem OpenCL-ben csinálják. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Abu85 válasza Crytek (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha holnap munkahelyet cserélnének, akkor úgy fél év múlva sokkal rosszabb lenne mindkét oldalon minden. :))

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) Crytek válasza Abu85 (#32) üzenetére


Crytek
veterán

Az nem olyan biztos.
Az intel "kiszedné" a konzolokba lévő APU-t azt beépíteni a brutál cpuja köré hm fincsi lenne. Igaz a driverek miatt semmi nem menne rajtuk mert ahhoz nem értenek :DDD

Na de elég a bohockodásból várom a Skylake-et azt végre veszünk valamit.

Next PC Upgrade: 2022

(#34) PuMbA válasza Abu85 (#32) üzenetére


PuMbA
titán

Elképzelem, ahogy beülnek a gépekhez: mi ez a kód? mi ez az architektúra? mi ez az API? :DDD F*ck és hazamennek... :K

[ Szerkesztve ]

(#35) MiklosSaS válasza Abu85 (#31) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az elkepzelheto hogy maga a win10 is valamennyire kezelni fogja? Termeszetesen nemi gyorsulassal?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#36) demmer123


demmer123
őstag

4690k procit érdemes lesz majd lecserélni egy i5-5675c-re?

(#37) Crytek válasza demmer123 (#36) üzenetére


Crytek
veterán

CPU gyorsaság miatt szerintem nem lesz jobb egyedül az IGP-ben lesz jóval erősebb ,de az nem ér meg ennyit.

Kíváncsian várom a teszteket.
Intelre meg ráküldenék valami nagy céget hogy fingassa meg a kártelezés miatt ,mert hiába jön ki 876 újdonság a régi szarjaik ára sosem csökken.

Next PC Upgrade: 2022

(#38) #16939776 válasza Crytek (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Gyorsan kivezeti az előzőt, és megszünteti a szupportot.
Próbálja "rávezetni" a vásárlókat, hogy a legújabb terméket érdemes venni, azzal jobban jár...

kartelezést ezért nem nyomhatnak rá :N

(#39) subaruwrc válasza Crytek (#37) üzenetére


subaruwrc
félisten

találj már egy " nagy " céget akit ráküldesz az intelre :DDD

(#40) VIC20 válasza MiklosSaS (#16) üzenetére


VIC20
őstag

,,En is jofej vagyok...elfogadom a penzt. Utald a szamlamra es meg kuldom a 4790K-t..........faxon ;]"

Nekem jöhet, faxon is. De persze előtte írunk szerződést, hogy ha nem teljesítesz, akkor a késedelemért mondjuk napi 5.000,-Ft kötbért fizetsz. (Ja, és kikötünk valami angolszász jogrendszert; abban még ennek a marhaságnak is lehet értelme.) :K

[ Szerkesztve ]

(#41) zimi1991


zimi1991
aktív tag

Most csak nekem tűnik fel, hogy az L3 megy össze ezekben a procikban :F
Lassan kezdem unni az intel szemtelen árazásait és, hogy a támogatást rendszeresen megszünteti...

A privátokra illik válaszolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.