Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

"amíg az Ipar 4.0 égisze alatt végzett telepítések főleg a minőség és a termelési folyamatok állandósítását, valamint az adatgyűjtést célozzák meg a kevésbé képzett munkások által elvégzett ismétlődő és megterhelő munkák kiváltásával, addig az Ipar 5.0 a magasan képzett dolgozók és a robotok közös munkáját jelenti annak érdekében, hogy egyedi termékeket, szolgáltatásokat és élményeket hozzanak létre.”"

Minden héten kell egy forradalom. A jövőben a nyugati emberek többsége öreg lesz és állandóságot szeretne, nem azt hogy minden folyton változzon. Az Ipar 4.0 munkáját multiknál a kontrollerek már elvégezték, azzal, hogy netrekötik a termelő eszközöket csak a hackertámadosok veszélyének teszik ki a berendezéseket. Ez kinek éri meg? Egyébként is kiderült, hogy a köznép nem igazán részesül az innovációk áldásaiból.

"a fogyasztói elvárások egyre jobban távolodnak a tömeggyártástól, és a végfelhasználók is sokkal inkább az egyedi igényeknek megfelelő termékekben gondolkodnak." Ez egy bullshit. A tömeg jó minőséget akar olcsón és ehhez tömeggyártás kell. Nem mindenki szaudi herceg.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Kékes525 válasza gabor7th (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Én öreg vagyok és szeretem, ha a technika gyorsan változik. Ennél sokkal gyorsabb változásra is "vevő" lenék.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3) Fecogame válasza Kékes525 (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

+1 :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4) gabor7th válasza Kékes525 (#2) üzenetére


gabor7th
addikt

A jövő amit felvázolnak az az, hogy nem lehetsz nyugdíjas, dolgoznod kell öregen is. Az meg nem fog menni, hogy állandóan újratanulsz mindent 70 évesen. Neked most könnyű. Egyébként a techcégek is egyre inkább nem új verziókat akarnak valamiből kidobni a piacra, hogy azt megved teljes árom, hanem azt akarják, hogy a már meglévő dologért fizess bizonyos időközönként újra és újra. Ez a jövőben még inkább így lesz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#5) Rive


Rive
veterán

Még a 4.0 is csak cél, de már az Ipar 5.0 a téma

Ez ~ össze is foglalta az alapvető különbséget azok között akik csinálják és azok között, akik beszélnek róla... :N

Ez az 'Universal Robots' ez gyárt is valami hasznosat, vagy csak prezentációkat :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#6) Kékes525 válasza gabor7th (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

"nyugdíjas, dolgoznod kell öregen is"

Ez nem új, most is dolgozom, pedig nyugdíjas vagyok.

"Egyébként a techcégek is egyre inkább nem új verziókat akarnak valamiből kidobni a piacra, hogy azt megved teljes árom, hanem azt akarják, hogy a már meglévő dologért fizess bizonyos időközönként újra és újra"

Egyesek igen, míg mások nem. Ezt csak te találod ki, hogy alátámaszd az érvelésed.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) gabor7th válasza Kékes525 (#6) üzenetére


gabor7th
addikt

Szóval majd a jövő 70 éves nyugdíjas tömegdolgozója lesz a nagy innovátor aki még ezt ráadásul szívesen csinálná is? Aligha. Nemcsak élvezni kell a technikát létre is kell hozni és üzemeltetni.

Dehogynem, sőt mostmár arról beszélnek, hogy a jövőben még saját tulajdonú autód sem lesz, hanem az autózás is "szolgáltatás lesz".

Egyre inkább közművesedni fognak a mai innovatívnak mondott cégek mert alkalmazkodni kell a piachoz, ami majd öreg nehezen alkalmazkodó emberekből fog állni.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#8) Kékes525 válasza gabor7th (#7) üzenetére


Kékes525
félisten

"Nemcsak élvezni kell a technikát létre is kell hozni és üzemeltetni."

Hát nem vagy egy futurológus, az biztos. A biológia és az orvostudomány is fejlődik és nem tolókocsis, vegetáló öregemberek lesznek, hanem fiatalos életerővel teliek, akiknek a testi és agyi funkcióit mint biológiailag, mint technológiailag feljavítják.

"Dehogynem, sőt mostmár arról beszélnek, hogy a jövőben még saját tulajdonú autód sem lesz, hanem az autózás is "szolgáltatás lesz"."

Igen és akkor azt én is igénybe veszem. Sokkal ésszerűbb lesz, mint az ami most van.

" ami majd öreg nehezen alkalmazkodó emberekből fog állni."

Lásd fentebb.

Egy jó tanács. Ha a jövőt képzeled el, akkor ne a jelen kinagyított változataként képzeld el, mert az biztos tévútra visz. Ha megkérdezték volna az ókori görögök legnagyobb fizikusát a mai haditechnikáról mint mondott volna? Atombomba, lézerágyú, lopakodó repülőgép? Nem, hatalmas kőhajító berendezésekről vizionált volna. Ne essél ebbe a hibába.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#9) gabor7th válasza Kékes525 (#8) üzenetére


gabor7th
addikt

"hanem fiatalos életerővel teliek" Előrejelzések szerint a leggyakoribb betegség a kiégés lesz.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#10) gabor7th válasza Kékes525 (#8) üzenetére


gabor7th
addikt

Nem több ezer évre előre írtam, a korfából már most is látszik, hogy így lesz elkerülhetetlenül. A jövőt nehéz megjósolni. Az is lehet, hogy jön egy meteor amit nem vesznek észre és semmi se lesz abból amit most elképzelnek.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#11) Kékes525 válasza gabor7th (#9) üzenetére


Kékes525
félisten

"Előrejelzések szerint a leggyakoribb betegség a kiégés lesz."

Magadból indulsz ki? ;] Olvasd el mi a kiégés pszichológiailag. Kiégési szindróma és vesd össze azzal, amit eddig írtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) #14595328 válasza gabor7th (#7) üzenetére


#14595328
törölt tag

"Dehogynem, sőt mostmár arról beszélnek, hogy a jövőben még saját tulajdonú autód sem lesz, hanem az autózás is "szolgáltatás lesz"."

Nem erről beszélnek, ezt Te magyarázod bele. Arról beszélnek, hogy lehet autót kölcsönözni akár 1-2 órára is olcsóbban, mint a taxi.

A BUBI indulása óta ugyanúgy lehet biciklit venni a TESCO-ban...

Az irományod a szokásos bullshit egy olyan témában, amihez közöd sincs.

[ Szerkesztve ]

(#13) gabor7th


gabor7th
addikt

Nos, nem efs-hez szólok, hanem a többieknek, hogy már megint bullshittel efs, mert a Mol-os nő az interjúban általában az autózásról beszélt, és a Regional Digital Summit konferencián is úgy általában beszéltek róla.

"Az elektromobilitás, a digitalizáció és a hálózatba kapcsolás úgy alakítja át az autózást, hogy az sokkal inkább szolgáltatás lesz, nem pedig eszközgyártás, egyszeri eladással - hangzott el a 2018-as Regional Digital Summit konferencián Budapesten. "

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#14) #14595328 válasza gabor7th (#13) üzenetére


#14595328
törölt tag

És ez miért is zárja ki a saját tulajdonú autót?

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

Akkor a robotokkal való kefélés, amit egyre többen reklámoznak az ipar 6.0?

(#16) janeszgol válasza gabor7th (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó meglátásaid szoktak lenni, de néha sok. A kiégésben igazad lehet (Kínában 800 millió depressziós van a kutatók szerint). De. Pl az miért baj, hogy tartósabb, biztonságosabb eszközöket gyártanak, majd azt béreljük, a használatáért fizetünk?
Abban is egyetértek, hogy mivel öregszik Európa, illetve Amerika is, ezt a sok forradalmat nem nagyon lesz ki feldolgozza. De majd kitalálnak valamit.

(#17) syberia válasza janeszgol (#15) üzenetére


syberia
veterán

https://howbad.info/

(#18) gabor7th válasza janeszgol (#16) üzenetére


gabor7th
addikt

"Pl az miért baj, hogy tartósabb, biztonságosabb eszközöket gyártanak, majd azt béreljük, a használatáért fizetünk?"

Ez nem baj, ennek megfelelő árat kell adni. Vannak bizonyos helyek ahol abban gondolkoznak, hogy legyen a tömegközlekedés ingyenes, a magáncégek megoldása pedig álszent duma a környezetvédelemmel, erre hivatkozva, kitiltva az alternatívákat akarnak sok pénzt leakarsztani rólad. Árak benne vannak a cikkben.

És igen szeretnék, ha le is mondanál a tulajdonról.

"meg kell tanulni lemondani a saját tulajdonú járműhöz való ragaszkodásról az élhetőbb környezet érdekében."

Efs félrevezetései helyett inkább olvassák el az eredeti szöveget.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#19) dajkopali válasza gabor7th (#18) üzenetére


dajkopali
addikt

ezeréves gondolat, melyet nemcsak az informatikusok, hanem az autóipar szereplői is rég pedzegetnek
az az egyszerű gondolat van mögötte, hogy az emberek többsége egyszerűen nem szeret (nem tud) vezetni - gond, probléma, veszélyes stb. -, csak el szeretne jutni A pontból B-be. Erre sokkal jobb a bérelhető vagy rendelhető autó, mint a saját, aminek a fenntartása is rohadt drága, sok szempontból értelmetlen, környezetszennyező.
Az a borzasztó állapot, ami most van, nem fenntartható, és indokolatlan is.
Ezzel persze nem szűnik meg a magánautó, de éppúgy luxussá és/vagy hobbivá válik, mint ahogy a print könyv is. Nincs ezzel semmi baj.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#20) mepet


mepet
addikt

Szerintem ez az ipar 1-2-3-4-5 ez mellébeszélés ezerrel, semmi több.

Kodratyev ciklusai pl. szerintem ezerszer jobban leírják a technikai fejlődés történelmét, mint ezek a divatos ipar valahány kifejezések...

(#21) 0P1 válasza dajkopali (#19) üzenetére


0P1
aktív tag

Nagyon nagy +1...
Sokkal gazdaságosabb és ésszerűbb lenne bérelt autók használata.

csak hát ott van az emberekben a hülye birtoklási vágy, persze én is vizet prédikálok és bort iszok, minap én is megvettem 7 milláért az új kocsit, pedig előtte asszonynak bizonygattam számításokkal alátámasztva, hogy soha nem fogja behozni az árát (pedig én tudok is és szeretek is vezetni) , de sokkal jobban járnánk, ha az évente 3-4 hosszabb utazásra ( ahol még a repülő nem kifizetődő), autót bérelnénk, heti/havi nagybevásárlást akár házhozszállítással inténznénk, akár taxival, de ha nagyon muszáj, végszükségre ott a régi Suzuki, munkába járásra meg ott a BKV (asszonynak) , én meg bringával járok amúgy is mindenhová... Dehát hiába beszél az ember, a fő érv nála, hogy ami a tied, az biztosan megvan, nem veheti el senki.

ez a birtoklási vágy különösen kelet-európában jellemző, a régi szoci országokban, nyugaton az is teljesen normális, hogy az ember akár élete végéig bérlakásban él, sokkal jobb életkörülmények között, mintha venne magának egy ingatlant sokszázezer dollárért/ fontért / euróért, és nyögné élete végéig a törlesztőrészleteket, hogy ne maradjon semmi az életre. Idehaza meg inkább felveszik a lakáshitelt, eladósodnak egy életre 20 éve korukban, és utána a szart is megeszik 30 éven át, hogy kijöjjenek, és költik a felújításra/karbantartásra a törlesztések után a bérükből fennmaradó keretet, aztán ha egész életükben elég jól meghúzták a nadrágszíjat, nyugdíjas korukra lesz egy ingatlanjuk, amin nincs jelzáloghitel, és elkezdhetik élvezni az életet. Gratulálok.

(#22) gabor7th válasza 0P1 (#21) üzenetére


gabor7th
addikt

Viszont rendszeresen fizetgetni csak akkor lehet, ha mindig van bevételed is elég... Ha csak bérelsz mindent és beteg leszel súlyosan, úgy hogy nem tudsz dolgozni egy jó darabig, akkor nem tudod fizetni az esedékes díjat és elveszítesz mindent, elveszik a kocsid, elveszik a házad stb.. Lehetnek egyéb garanciák, de előbb-utóbb fizetned kell. És így csak másoknak dolgozól, mert fizetsz rengeteget, de sohase lesz a tiéd.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#23) 0P1 válasza gabor7th (#22) üzenetére


0P1
aktív tag

Normális társadalmi viszonyok között létezik olyan, hogy egészségbiztositás, ami ténylegesen működik, és tényleges biztositást jelent, nem úgy, mint a hálapénz alapú, egészségbiztositási rendszerneknek csúfolt valamiben, ami ma Magyarországon és pár másik kelet-európai államban uralkodik,

(#24) Kékes525 válasza gabor7th (#22) üzenetére


Kékes525
félisten

A legnagyobb hibát a jövő jóslásában az, hogy a kiinduló koncepciód alapvetően hibás. Pontosan ugyanezeket mondták el az első ipari forradalom idején is. A gépek elleni lázadások is pontosan erről szóltak. Azóta viszont az átlagember nagyságrendekkel jobban él. Szinte semmilyen jóslatuk nem vált be. Így a tied sem fog.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) gabor7th válasza Kékes525 (#24) üzenetére


gabor7th
addikt

Azt mondták, hogy ne kössék netre a gőzgépeket?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#26) gabor7th válasza 0P1 (#23) üzenetére


gabor7th
addikt

Pont volt nemrég egy interjú kint lévő magyarokkal, hogy mi a jobb Magyarországon ahhoz képest ami kint van és pont azt említették, hogy jó, hogy elmehet mindenki ingyen orvoshoz. Ezzel én nem védem az egészségügyet, szerintem tele van kiégett embertelen orvossal is, csak mondom az alapkoncepció tetszett azoknak akik összehasonlították a Nyugaton levő helyzettel. Amúgy nem tudom hogy keveredtünk ide abból amiket előtte írkáltunk. Bérelni dolgokat azért is rossz, mert annak is emelkedik az ára és akár csak most Budapesten, a fizetés tekintélyes részét elviszi a lakbér, később így lehet a kezdettben olcsó bérkocsikkal... Amúgy nem is annyira olcsó, mert mint írta a riportel ha csak munkábajárásra használja egy hónapban 70.000 Ft.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#28) Kékes525 válasza gabor7th (#26) üzenetére


Kékes525
félisten

"jó, hogy elmehet mindenki ingyen orvoshoz."

A kommunizmus még jobb, ott minden ingyen van. :U Magyarországon még elméletben sincs ingyen az egészségügy. Gyakorlatban pedig...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) Rive válasza Kékes525 (#28) üzenetére


Rive
veterán

Figyelj a részletekre: csak azt mondta, hogy elmenni ingyenes, azt nem, hogy gyógyulni is az... Azt meg pláne nem, hogy meg is gyógyul, ugye...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#30) Kékes525 válasza Rive (#29) üzenetére


Kékes525
félisten

Ja, az más. :R :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#31) kikikirly


kikikirly
senior tag

X D :D :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#32) btprg válasza Kékes525 (#6) üzenetére


btprg
senior tag

Szerintem nem a te példád (elnézést: ön példája :D ) az általános a nyugdíjasokat illetően, ez inkább rendkívüli :) Az tény, hogy minél idősebb valaki, annál kevésbé fogékony a változásokra, az állandóságot és a nyugalmat keresi.

De egyébként a fiatalabbaknál is sokan vannak, akiknek elegük van abból, hogy minden szükségtelen és erőltetett mértékben változik állandóan az IT területen. A szoftverek, weboldalak kinézetét, elrendezését, funkcióit állandóan variálják, bloatware-eket hoznak létre haszontalan funkciók tömkelegével (mint "fejlesztés"), mesterségesen avultatnak el mindent (pl. az új program semmi hasznossal nem tud többet, de kell hozzá a legújabb .net Framework, hogy csillogóbb legyen az átlátszó ablak, cserébe ne fusson csak a legújabb gépen), stb. És ha valaki nem akar valami Linuxra átváltani, vagy virtuális gépeken futtatni mindent, akkor ezt kötelezően az arcába nyomják. Egyre inkább egy "varázslás" lesz az egész számítástechnika, ahol minden automatikusan csinál mindenfélét a felhasználó tudta nélkül, és ezt egyre inkább le se lehet tiltani (pl. az új Skype-ban nem lehet kikapcsolni az automatikus frissítést, szóval várom már hogy mikor fog megtörténni ami már korábban is, hogy a frissítés után egyszerűen megszűnik működni). Csak az egységsugarú felhasználóra lőnek, hogy a tipikus funkciókat két kattintással (és egyre több reklámmal meg szeméttel kötelezően társítva) el lehessen érni, a szofisztikáltabb beállítás egyre inkább ellehetetlenül.

Lehet hogy vannak akik ezt élvezik, meg sokan akik ebből nagy hasznot húznak, de eléggé megkérdőjelezhető a tendencia valós hasznossága...

Ami meg a témát illeti, az szerintem is bullshit, hogy ipari méretekben kéne olyan termékeket gyártani, amik "egyedivé válnak". Ez a "kézműves", "házi" és társai az aktuális divat, de semmilyen realitása nincs az iparban, ami – gabor7th-val egyetértve – szerintem is pont a minél jobb minőség előállításáról szól minél olcsóbban. Ebbe nem fér bele, hogy ha a Józsika barométert is kér az iPhone-ba, akkor gyártsunk neki külön olyat. (Persze van az a pénz...)

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#33) emelhu válasza 0P1 (#21) üzenetére


emelhu
aktív tag

"a fő érv nála, hogy ami a tied, az biztosan megvan, nem veheti el senki"

Azért nagyon nem mindegy mennyi energia és komfort probléma ma autó nélkül élni.
Ha valóban jönnek az önvezető, házhoz rendelhető autók, amik kevés idő+kényelem veszteséggel váltják ki a ház előtt álló kocsit (sőt komfortosabbak mert nem kell szervízzel sé parkolással foglalkozni) és még olcsóbb vagy azonos költségű is.... na én leszek az első aki cserél.
Nem ragaszkodom a tárgyhoz, nem vagyok autóbuzi, de a kényelmét kifizetem, mert az kell.

(#34) emelhu válasza janeszgol (#15) üzenetére


emelhu
aktív tag

"Akkor a robotokkal való kefélés, amit egyre többen reklámoznak az ipar 6.0?"

Igen a legősibb szakma találkozása a legmodernebb technologiával.

(#35) emelhu válasza gabor7th (#18) üzenetére


emelhu
aktív tag

Majdnem mindegy a saját tulajdon vs. bérelt.
Én hiszek a megosztott használat takarékosságában, de nem itt van a dolog rákfenéje.
A probléma a versenypiac felszámolásában van.
Egyre csökken a verseny, egyre kevésbé a vevő dönt és határoz a dolgokről.
[államilag támogatott, akár államilag létrehozott monopoliumok, cégre szabott törvénykezés, kartelek mindenütt, egyre magasabb piacralépési küszöb, egyre kevesebb piaci szereplő, ezek között egyre kevesebb a verseny és több a piactorzító háttérmegállapodás]
Ilyen környezetben pedig a tulajdon nagyobb biztonságérzetet ad, mint a bérlet.

(#36) maajsz válasza 0P1 (#21) üzenetére


maajsz
senior tag

Gazdasági megfontolásból, legalább steril papíron a bérelt autó biztosan jobb hatásfokot mutat, hiszen amíg a tied a garázsban áll nem "termel" semmit, illetve egy cég persze hatékonyabban tud fent/karban tartani sok járművet mint az emberek egyesével. Hátulütője viszont rengeteg van és nem csak kényelmi szempontból is. Pl sok ember nehezen szokik hozzá más típusokhoz, márpedig ugyanazt nem lehet mindenre alkalmazni, hiszen autót (a céltudatosabb) ember valamilyen célra vesz és attól fog függeni annak jellemzői, kialakítása stb. (az autós topikokban régebben fejtetgették részletesebben a tartós bérlet vs. vásárlás témakört). Szóval jó gondolatok ezek, de annyira azért nem egyszerű a megvalósításuk mert jó sok változót kell kezelni. De ezt rá lehet húzni más termékre/szolgáltatásra is.

" a birtoklási vágy különösen kelet-európában jellemző" - jellemző ez az egész világon, csak épp valahol nem tehetik meg. Megnézel egy tanult amerikait vagy nyugatit, aki szeretne általánosságban előre lépkedni az életében, az egy idő után meg akarja venni a saját lakását nem bérelni élete végéig. Miért is, egész egyszerűen 20-30 év távlatában a bérleti díj kiteszi a lakás(törlesztő) árát és egyik esetben üres kézzel másik esetben egy lakással rendelkezel a végén. Elhiszem, hogy van olyan eset amikor nem megvehető a ház, vagy az ára nem arányos a bérletivel (bár ez ritkább) illetve az ember annyira mobilis és váltogatja az munka helyeit, hogy jobban megéri mindig költözni, de túlnyomó részt azért inkább az állandóságot keresik egy idő után (értem ezt élethelyzetre).
De hogy nézzünk másik példát mondjuk vidéken, egy átlag vagy az alatti keresetű fiatal mit tehet? Ha "vagyonos" a család, lesz öröklés útján ingatlan, tud költözi haladni előre. De a szülei is béreltek világ életükben ő is mehet bérelni és rögtön oda a fizu fele. Figyelembe kell venni, hogy manapság nagyszámú többségben vannak azok akik nem tudnak egy 7 millás autót megvenni, de gyakran még lakást sem.
Eladósodni meg olyan mértékben nem fog egy 20 éves, mert nem fog kapni akkora hitelt aminek a törlesztője nagyon sokkal több lenne, mint egy bérleti díj, figyelembe véve a mai albérlet árakat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.