Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lami66


Lami66
őstag

Nahát micsoda véletlen, hogy a Qualcomm pont úgy időzíti a csúcslapka megjelenését, hogy az pont megfelel a következő Samsung csúcsmodell megjelenéséhez.

(#2) Sza_Sa válasza Lami66 (#1) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Sok pénznek nagy szava van

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#3) janeszgol válasza Lami66 (#1) üzenetére


janeszgol
félisten

O gyartja, nem zavar? :)

[ Szerkesztve ]

(#4) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Váza, mennyire elegem van ezekből a kötelezően értelmetlen fejlesztésekből, amelyek mesterségesen avultatják el az egy-két éves telefonokat :W

Négy éves csúcshardverrel is el lehetne navigálni a Jupiterre, ha programozni tanulnának meg egyre éhesebb vasak legyártása helyett.

Közben a Föld lassan, de biztosan fogy kifele a (különösen szennyező módon kitermelt) ritka elemi fémekből, amelyeket az elektronikai iparág igényel, Újrahasznosítás a kanyarban sincs. Atomot az egész pofájába, megérett :(((

Uff.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5) papi77 válasza janeszgol (#3) üzenetére


papi77
addikt

Javítsatok ki,ha tévedek,de úgy tudom,hogy a sd845- öt már nem a samu gyártja...

Az első: NOKIA 1611

(#6) vicze válasza RetepNyaraB (#4) üzenetére


vicze
félisten

Most kezdjük megint a baromságot, mint a 8nm-es bejelentésekor?

[ Szerkesztve ]

(#7) janeszgol válasza papi77 (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

En ugy tudom ezt meg igen. A kovetkezot, ami 7 nanometeren keszul majd a TSMC fogja. (Ha addigra nem szol bele a Samsung.)

(#8) Winchester95


Winchester95
őstag

Azért vicces hogy pl a note 8 nem rég került forgalomba, de már egyből jön a következő, jobb procival szerelt változat.
Vicces már nagyon, ez a téma sem olyan, mint régen volt.

(#9) jacis válasza Winchester95 (#8) üzenetére


jacis
nagyúr

Igen kb nyolc éve így van.. jó reggelt.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#10) prolad válasza Winchester95 (#8) üzenetére


prolad
őstag

Nem látom,mi ebben a vicces eddig is volt évente egy új prociszéria (sőt néha 2 is), ezt is hiába mutatják be decemberben, ha tényleges termékben február vége/március előtt úgyse lesz. Akkor is jó eséllyel csak az s9-ben, a többiekhez meg talán ha áprilisban eljut.
Note 8at meg auguszus végén jelentették be, tehát már 2 hónapos. Február végére (MWC) pont fél éves lesz, az s8 meg közel egy éves, jöhet az új modell.Ez meg már az első note óta így megy a Samsungnál, ami szintén nem mostanában volt.

(#11) p2pp válasza RetepNyaraB (#4) üzenetére


p2pp
őstag

Nekem a Snapi 800 még most is simán elég lenne.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#12) Lami66 válasza janeszgol (#3) üzenetére


Lami66
őstag

Az egy dolog, hogy a Samsung gyártja. Akkor is gyártaná, ha nem novemberben, hanem márciusban mutatná be a Qualcomm az új csúcsprocit, Csak akkor nem a Samu csúcsmodellekbe kerülnének először, hanem pl. HTC-be, kínai csodákba.

(#13) janeszgol válasza Winchester95 (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Note != S szeria.

Lami66, de annak mi ertelme lenne? Verseny van, minden alkalmat meg kell ragadni.

[ Szerkesztve ]

(#14) Matada2.3 válasza Winchester95 (#8) üzenetére


Matada2.3
veterán

Azért a Note széria általában Q3-ban szokott érkezni, szóval ne aggódj :)

Finn the human

(#15) Lami66 válasza janeszgol (#13) üzenetére


Lami66
őstag

Verseny....persze... A Samu diktál, a többi kénytelen tűrni.

(#16) vicze válasza Winchester95 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Csak hogy összegezzük, azért nem vehet valaki egy újabb jobb készüléket, mert te még az e-penis korszakodban élsz és fáj ha kisebb másénál? Jól értelmezem a probléma forrását.

(#17) atosan válasza p2pp (#11) üzenetére


atosan
addikt

Hát, tegmap nyomkodtam a G3-at (igaz, az 801) meg a Galaxy J7-et (Exynos 7870) egymás melett. Van külömbség az újabb soc javára. Mindkettő 2/16- os. Ráadásul nem egy kategóriába tartoznak.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#18) janeszgol válasza Lami66 (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

Nehez fuggetlen lenni tole. Ram, flash, rahedli szabadalom.

[ Szerkesztve ]

(#19) csongi


csongi
veterán

Eppen ideje volt. Ez a 835 mar egy leragott csont, egy oskovulet :) ;]

(#20) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Valaki ( tudom ki, csak nem szertnék háborút indítani) multkor azt írta, hogy a 820-as már érezhetőem gyenge a 830-al szemben :D
Van, akit kilóra megvesz a marketing

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#21) Winchester95 válasza vicze (#16) üzenetére


Winchester95
őstag

Sok idióta magából indul ki, vagy mások kommentjeiből.
Ki mondta, hogy nem vehet? Nincs jobb dolgod mit kommentekben harcolni?
Egyszerűen annyit írtam le, hogy alig jött ki egy csúcsmobil, de már úton a másik.Ez nagyjából így van a hardverekkel, konzollal, stb...Igen már egy jó ideje.
Nekem nem fáj, de neked úgy látszik fáj a hülyeség, és így éled ki magad kötözködő kommentek formájában.
Nekem volt egy véleményem, leírtam, ennyi. Nevetséges hogy már cukorért osztogatják a rangokat a "PH!"-n.
Vagy talán az fáj hogy Note8 telefonom van, és nem egy Sony Xperia X Compact ?

[ Szerkesztve ]

(#22) vicze válasza Winchester95 (#21) üzenetére


vicze
félisten

Hm nem én jövök rangokkal és eszközökkel, hogy mást meghatározzak... (Kösz hogy szóltál frissítek is. :) )
Jó hát nézzük meg a véleményed.

"ez a téma sem olyan, mint régen volt."
Mikor 50éve? 60éve? Vagy nagyon öreg vagy vagy nagyon fiatal és nagyon eltájolva, az ég világon semmi se változott már mióta azt eszemet tudom.
Mi a "téma"? A technikai fejlődés?

Valóban abszolút nem vicces, hogy (látszólag) gyors léptékű fejlődés van, mert nagyon jó és remélem, hogy ez nagyon nagyon sokáig nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Mimicsoda


Mimicsoda
újonc

Pláne úgy nincs semmi értelme, hogy az én S8-am sem Snapi procis... Európa így jár

A teszteknek sincs sok értelme a mi piacunkon, amíg nem ide szánt verziót tesztelnek...

[ Szerkesztve ]

(#24) Winchester95 válasza vicze (#22) üzenetére


Winchester95
őstag

Nem, te ok nélkül belekötsz másokba, most épp belém, unalmadban, esetleg azért mert unalmas az életed, nem tudom, de nem is érdekel.

Nem kezdek el veled vitatkozni, nem dobom fel ezzel a napodat. :)

"Valóban abszolút nem vicces, hogy (látszólag) gyors léptékű fejlődés van, mert nagyon jó és remélem, hogy ez nagyon nagyon sokáig nem fog változni."

Ezzel szerintem nagyon sokan vitatkoznának, nem csak én, de ez már más téma.

Máskor ne támadd így le az embert egyből.
Én ezzel be is fejeztem.

(#25) vicze


vicze
félisten

"Snapdragon 835-öt a CES 2017 keretein belül mutatta be a cég"
Mi számít bemutatásnak? 2016.november

(#26) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Én arra leszek kíváncsi, hogy a Samsung S9 után ki lesz a legelső, aki jön az S845-ös procival.

(#27) tibcsi0407 válasza tamass.szabo (#26) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem valamelyik kínai gyártó.

https://utdetailing.hu/

(#28) joey04 válasza Winchester95 (#8) üzenetére


joey04
titán

Az a vicces, hogy az s8-ban is ez a proci volt már (ami a Note 8-ban), ami április óta kapható.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) cezarlacrone válasza tamass.szabo (#26) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

A Voyager 3 űrszonda.

(#30) Szabcsizz válasza tibcsi0407 (#27) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ki gondolta volna..:D

(#31) Szilofon válasza Sza_Sa (#20) üzenetére


Szilofon
tag

Ez jó, és sajnos igazad van. Jó pár ember van akit be darált a gépezet.

Remek napom volt, egészen addig, amíg fel nem keltem.

(#32) cezarlacrone válasza Winchester95 (#8) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

Ez egy ilyen játék. A processzor meghatározó elem, le van foshva milyen készülékházban debütál. Nyílván a piacvezető márka a first. Kérdés, hogy ellentétben velünk ők mennyire látnak a jövőbe, esetleg ölbetett kézzel csöpögtetnek.

(#33) tibcsi0407 válasza Szabcsizz (#30) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Sokan egyből a Sony-ra, vagy LG-re gondolnak. De én már nem gondolnám. A Xiaomi Mi7 lesz szerintem, de majd kiderül.

https://utdetailing.hu/

(#34) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

Ha már Snap Dragon :))

[ Szerkesztve ]

(#35) gusthy


gusthy
veterán

Hát ez tényleg vicces. Amúgy annyira nem ezen múlik... Most lett egy középkategóriás telefonom, előtte felső kategóriás volt, és persze pár dologban a csúcsmodell nyilván jobb, de speciel használhatóságban ez a középosztálybeli cucc jobb.

[ Szerkesztve ]

(#36) SkyLine3000 válasza prolad (#10) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Hiába, kell is a minél erősebb soc a fészbuknak, meg a meszendszernek... ;]
Én annyira jól elvagyok a jelenlegi telómmal, h egyáltalán nem érdekelnek ezek az új cuccok, amikből lassan 2 havonta jön az újabb verzió...

[ Szerkesztve ]

(#37) <Lacy85> válasza Winchester95 (#8) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Lassan 1 éves a snapi 835 / exynos 8895. A Note 8 nem az első ilyen telefon volt, hanem egyike az utolsóknak.
Attól meg nem lesz használhatatlan, mert kijött az újabb.
Ha neked mindenképp a legerősebb hardver kell, mert csak akkor tudsz jól aludni, akkor vegyél fél évente telefont.

(#38) RaveForce válasza Winchester95 (#8) üzenetére


RaveForce
veterán

Aztan mi ebben a vicces? Evek ota ez van. Az lenne vicces, ha megallna a fejlesztés mert felkialtananak,hogy "ejj, dőljünk hatra, ez mar eleg lesz orokke mindenre"... :U

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#39) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Hát ebben lesz ez az MI chip vagy mi.

Úgy gondolom.

Tudomásom szerint a 835-be nincs olyan.

Meg lehet hogy már valós 5G-t is tudni fog, bár arra kevesebb az esély.

(#40) DG790401 válasza cezarlacrone (#34) üzenetére


DG790401
tag

De jō kis album volt a 90-es èvek elejèn!

(#41) Wesder válasza cezarlacrone (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Snapdragon - Tátika vagy Oroszlánszáj

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#42) janeszgol válasza Wesder (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát most lesz tátika a többieknek tavaszig. :)

(#43) whatwhatwhat válasza Winchester95 (#21) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

"Vagy talán az fáj hogy Note8 telefonom van, és nem egy Sony Xperia X Compact ?"

Megérinthetlek? :P

(#44) Fitzgerald válasza vicze (#22) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"Valóban abszolút nem vicces, hogy (látszólag) gyors léptékű fejlődés van..."

Ezen a területen még csak látszólag sincs gyors léptékű fejlődés már évek óta. A jobb fogyasztásról mindig csak beszélnek az újgenerációs SoC-ek bejelentésekor, de valahogy sosem lesz belőle semmi. A nyers számítási teljesítmény évek óta elhanyagolható mértékben emelkedik csupán, az meg hogy az új LTE modem az aktuális chipben mennyivel lesz gyorsabb a már amúgy is villámgyors, 2-3 generációval ezelőtti chipben lévőnél, tökre senkit nem érdekel. Itt feljebb tökjól megfogalmazták már a dolgot: mesterségesen avultatják el a fiatal hardvert, ahelyett hogy kódolnának.

(#45) dajkapeter válasza atosan (#17) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Gratulálok az összehasonlításodnak... Sikerült összehasonlítanod egy idei modellt egy 2014-sel, ráadásul más gyártó, más chipkészlettel... Ennek az összehasonlításnak kb annyi értelme volt, mintha egy 10 éves 7-es BMW-t, meg egy új C-s mercit hasonlítanál össze. Prémiumot gyárt elvileg mind a kettő, de sok közös ezen kívül nincs bennük.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#46) Winchester95 válasza whatwhatwhat (#43) üzenetére


Winchester95
őstag

Vannak olyan emberek akik ezek alapján ítélkeznek.
Gyenge poénnak elment. :P

(#47) joey04 válasza Winchester95 (#46) üzenetére


joey04
titán

Többen felhívtuk rá a figyelmed, hogy a note-ban nem egy új soc van, tehát nem ilyen gyorsan váltják le, de ezek felett elsiklottál...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) Winchester95 válasza joey04 (#47) üzenetére


Winchester95
őstag

Persze, mert nem megyek bele értelmetlen vitákba, főleg nem veled. :D Láttam miket le nem műveltél egyes topicokban. :) Köszi kihagyom, legyen igazad. :)

(#49) RaveForce válasza Winchester95 (#48) üzenetére


RaveForce
veterán

Es igaza is van. Kicsit most a szellel szemben pisalas csapdajaba estel. Torolgesd meg, aztan kullogj arrebb, ne a szelet szidd.. :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#50) Winchester95 válasza RaveForce (#49) üzenetére


Winchester95
őstag

Szerintem kezet foghattok.Az értelem sugárzik belőlletek.
Zárom ezt az értelmetlen beszélgetést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.