Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nigér


Nigér
őstag

Köszi a tesztet, igényes és ígéretes cuccnak tűnik ez.
Amin meglepődtem hogy mennyi kísérő tartozék jár hozzá, ez itthon nem megszokott...

(#2) monti0222w


monti0222w
addikt

Jól megírtad a tesztett, nekem bejött mindenre kitérő, le a kalappal! :K

(#3) ggeleven


ggeleven
őstag

Jó lett a cikk, köszönjük szépen! :R
Remek fülesnek tűnik, reméljük az egyik fülestalálkozón összefutunk veled! :D

Nekem is kellene írni cikket a sajátjaimról...

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#4) Ati1979


Ati1979
veterán

Gratula. :R

Majd a fülestalálkozón kipróbáljuk! :)

(#5) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Köszi, hogy időt szakítottál a megírására. :C

Nekem lenne pár észrevételem: ;]

- jobban szeretem a saját képeket, pl. hogy áll a fülben
-aki láma fülhallgatók terén, az nem tudja elképzelni, milyen egy armatúra
- izolációról külön írhattál volna pár gondolatot

(#6) Alg válasza hobbyone (#5) üzenetére


Alg
veterán

Hát nem tudom, valahogy nem akaródzott a saját fülemet fényképezgetni :D ami kell pedig ezeken tökéletesen látszik, és sokkal jobb minőségűek mintha sajátot csináltam volna.

Egy laikusnak szerintem nem kell feltétlenül tudni hogy néz ki vagy hogy működik, ha tudja hogy ilyen is van már az is bőven elég. Ha meg érdekli utána tud nézni ezer meg egy helyen. Meg aztán én sem értem teljesen minden részletét, nem értek hozzá.

A bogyóválasztásnál írtam róla, nyilván ha valami kirívó részlet lett volna az bekerül, de nem volt.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7) hobbyone válasza Alg (#6) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Füléről ismerszik meg az ember. :K

1-2 saját képet dobhattál volna, már csak a hitelesség kedvéért is. Biztos, hogy van neked ilyen fülesed? :)

Az izolációról írtál, de csak a gumiharangok kapcsán. Arra gondoltam, hogy pl. tömegközlekedésen mennyire szigetel, ingázóknak ajánlod-e?

Soundmagic Pl 50-el való összehasonlítás? Megéri-e arról váltani, mekkora a különbség? Összehasonlítás képpel, hogy a PL 50 és a 161P hogyan áll a fülben. :))

(#8) Porcupain válasza Alg (#6) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Nekem a151 változat van. A leírtakkal én is egyetértek, kivétel a bogyók. Nekem egyik se jó. Nagyon zavaró állandóan igazgatni. Vagy túl kicsi, vagy túl nagy. Ha valaki azt akarja, akkor mennydörgős mélyeket is ki lehet belőle hozni,

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#9) Alg válasza Porcupain (#8) üzenetére


Alg
veterán

Én is sokat próbálgattam, sőt még mindig... most éppen a kicsi szimplát használom, ez jónak tűnik bár talán minimálisan ha nagyobb lenne akkor lenne tökéletes.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#10) Porcupain válasza Alg (#9) üzenetére


Porcupain
aktív tag

Most én is azt használom, de állandóan elmozdul. A többi pedig nagy. Előtte a triplát használtam sokáig, de az kényelmetlen.

velem érdemes üzletelni: http://goo.gl/xqTM9

(#11) simonzé


simonzé
addikt

Hihetetlen jól leírtad a hangokat, pedig ez olyasmi mint illatokat gyurmázni. Teljesen átéltem az élményt, és álmodoztam, hogy nekem is legyen egyszer 14000 ft-om egy utcai fülesre :) Szuper kütyü, szuper írás, köszönöm az élményt!

I don't fit in. I fit out.

(#12) Alg válasza simonzé (#11) üzenetére


Alg
veterán

:R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#13) [balu]


[balu]
tag

Remek írás! Amikor pár hete nézegettem fülhallgatókat, ez volt az egyik kiszemelt. Végül nem rá esett a választás (amit nem is bántam meg), de még mindig szimpatikus. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) hobbyone


hobbyone
aktív tag

Történt valami változás azóta, hogy megírtad a cikket? Gondolok itt másfajta fülgumi kipróbálására, esetleg valamire rájöttél?
A fülestalálkozó tagjai közül, mintha páran lehúzták volna. Ennek mi lehet az oka?

(#15) Alg válasza hobbyone (#14) üzenetére


Alg
veterán

Nem sok változás történt...
Visszatértem a közepes szimpla fülgumira, ez fog maradni már.

Fülestalálkozó: Ati AK120-ával hallgatva az éles magasak minta szelídültek volna kicsit. Aki nagyon lehúzta, ott szerintem a behelyezéssel lehetett gond (nem egyszerű, nekem is eltartott 1-2 napig mire rájöttem a módszerre, ott meg akkor már kicsit sietős hallgatózás ment) - a többiek ha jól emlékszem a Shure 215 környékére/fölé rakták (nekem nem tetszett a Shure). Egyébként nem volt ott olyan 1 driveres füles, amire (hang alapján) szívesen lecseréltem volna, viszont GR06, GR07-et nem hallottam.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#16) hobbyone válasza Alg (#15) üzenetére


hobbyone
aktív tag

A triplák esetében próbálkoztál metéléssel. Gondolok itt valamelyik lamella levágására, vagy a cső végének kurtítására, amivel feljebb tolódna a fülesen, így nem állna ki annyira a fülből.
Esetleg más anyagú többlamellás illesztékek? Gondolok itt a Shure/Etymotic féle dolgokra. Bár lehet azok vetőcsöve kisebb átmérőjű. Sony hybrid, szivacsok? Én látok ebben némi perspektívát.

(#17) Alg válasza hobbyone (#16) üzenetére


Alg
veterán

Nem próbálkoztam igazán mással, a közepes most jó. Könnyebb a behelyezés mint a kicsi tripla, és stabilabban is áll.

Korábban rövidítettem már triplát duplára, de nem vált be igazán.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18) hobbyone válasza Alg (#17) üzenetére


hobbyone
aktív tag

Ezt nem tudom olvastad-e? http://rinchoi.blogspot.hu/2013/04/meelectronics-a161p.html

"ON SECOND THOUGHT #3: Like Westone 4 or Etymotic Research ER-4, A161P can be precisely tune with Knowles dampers."

Ezekkel a szövetekkel a közép-magas tartományt lehet szabályozni/visszafogni. Ha nincs otthon Knowles szűrőd, akkor próbálkozhatsz régi, már nem működő iem-ek vetőcsövéből kiszedett szövetekkel/filterekkel.


Forrás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.