Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

C64 "2015" confirmed :D.

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

zseniális. nem is drága, a cherry miatt megéri.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) Prof


Prof
addikt

Jo kis kiegeszito, szerintem TV-hez.

(#4) BoC1ka válasza Prof (#3) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Szerintem egyáltalán nem használható nappaliban/tv hez...2 kábel lógna ki állandóan a billentyűzetből..hdmi + táp, az úgy már nem szép esztétikailag.

YNWA

(#5) LazaCCC válasza Prof (#3) üzenetére


LazaCCC
tag

TV-hez pont kevésbé tudom elképzelni, mivel akkor egy hosszú kábellel össze kéne kötni vele, ugyanis a billben van a hw is.

(#6) Borisz76


Borisz76
veterán

Tudnátok dobni pár linket hasonló de erősebb gépekről ?

Csak kíváncsi lettem, hogy milyen a választék ebben a formában !

Köszi előre is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7) qisqaqas válasza BoC1ka (#4) üzenetére


qisqaqas
senior tag

HDMI-t meg lehet oldani chromecast vagy hasonló segítségével, de a táp marad, ha nem akksis.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#8) E770


E770
senior tag

pedig mennyivel jobb lett volna, tényleg C64 külsővel készíteni el a billentyűzetet (na jó, a laposabb testet még el lehetett volna nézni) - a retro szerintem nagy üzlet lenne

(#9) kriszpontaz válasza E770 (#8) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Megpróbálta anno a CommodoreUSA, aztán elhunyt a tulaj, a család meg bezárta a boltot. Mondjuk ők is inkább sufnicég voltak.

[ Szerkesztve ]

(#10) #56573440 válasza Borisz76 (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

pl

(#11) fity


fity
csendes tag

Jó, jó... De a magyar kiosztás tuti felejtős. :(

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Fityman][img]http://g.bf3stats.com/pc/bf3s_dogt/Fityman.png[/img][/url]

(#12) Borisz76 válasza #56573440 (#10) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm.

Én is találtam : AMERRY Tastatur PC

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#13) Mokush


Mokush
tag

"a dedikált megvilágítással rendelkező 3,5 mm-es jack audiocsatlakozó"
Ez most komoly? :DD

(#14) fpeter84


fpeter84
senior tag

több szempontból se nagyon látom értelmét:
- a hamar elavuló droid hardver miatt lehet majd kidobni a még teljesen jó billentyűzetet is, ha valami hasonlóra vágyna ismét az ember (no ez azért nem valószínű :) )
- TV-re, monitorra kötve vagy húzod a kábeleket magaddal, vagy fix helyhez köt
- ha már PC billentyűzet is tud lenni, akkor miért nincsen HDMI switch benne? ha keresztül lehetne rajta vezetni az asztali gép képét és egy hotkey tudná kapcsolgatni a droid/PC módokat az sokat dobna a használhatóságán ha már ilyen felépítésű. Ha neadj' még fel is tudná venni a PC képét, de ez már tényleg túlzó extra...
- ha már úgyis asztalhoz kötnek a drótokkal, akkor miért hagyták le a numpadot?
- stb

:)

(#12) Borisz76

no ez már szimpatikusabb hardver valamivel, főleg ha még egy ráncfelvarrás után kerül bele egy modernebb quad atom és megmarad a 4G ram...

[ Szerkesztve ]

(#15) Borisz76


Borisz76
veterán

Egy régi C64-hez hasonló házban ( billentyűzet alatt ) simán elférne egy Zotac ZBOX EN760 is.

Mivel a fiamnak vettem annó egy ilyen kis barbone gépet ezért biztosan állíthatom, hogy ssd-vel rendkívül gyors és halkan működik. Játékteszt gyanánt a World Of Tanks-t próbáltam ki FHD monitoron maximum grafikai beállítások mellett hozta a 40-50 fps-t.

Mivel rengeteg adatom ( Képek, zenék, filmek ) van ezért azokat egy NAS-on tervezem tárolni.
Emiatt viszont nem kell nagyméretű pc-ket elhelyezni a szobákba.
Pici de erős gép , hogy netezni ,játszani lehessen.
A tárolt adatokat meg az összes gépről el lehet érni kényelmesen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#16) saelin válasza #56573440 (#10) üzenetére


saelin
veterán

Keyboard PC. Ma is tanultam valamit.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#17) utas666 válasza saelin (#16) üzenetére


utas666
tag

Igazából ez már Commodor korában se volt valami egetverő megoldás, csak azért maradt meg ilyen pozitívan, mert maga a gép (meg a hang csip) jó volt. Nem tudom árban mennyit számított de szvsz már akkor is lehetett volna egy doboz plusz valami din8-as keyboard külön, akár a doboz tetejére rögzíthetően/levehetően is.

(#18) nap


nap
addikt

Szerintem gagyin néz ki.
A szürke keret nem szép, főleg ha le is kopik a műanyagról. A búcsús színorgia a billentyűzeten nekem sok.
De, hogy ne csak fikázzak, itt egy kép a hátuljáról:

Ha úgy tekintek rá, mint egy kijelző nélküli netbookra, nos akkor is sokallom az árát. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#19) nyunyu válasza utas666 (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

C64 azert tudott annyira elterjedni, mivel a piacradobasakor o volt a legolcsobb 64KBs gep.
Konkurens 8 bites Atarik dragabbak voltak, Amiga/Mac meg meg nem volt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#20) nemlehet


nemlehet
őstag

Jó ötlet, csak csúnya. Valami kevésbé gagyi hatás keltő színösszeállítás és kinézettel jöhetne is.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) MZperX75


MZperX75
addikt

Érintő képernyős alkalmazásoktól meg búcsúzzunk el? vagy egérrel megy,tapipad?

(#22) nyunyu válasza MZperX75 (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Android alapbol kezel egeret is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) MZperX75 válasza nyunyu (#22) üzenetére


MZperX75
addikt

Ez rendben van,csak az androidos alkalmazások 90%-a érintőképernyőre optimalizált,vagy tévedésben vagyok? Azokkal mire megyek az egérrel?

(#24) qisqaqas válasza fity (#11) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Vakírás és colemak kiosztás. Több nem kell.

fpeter84 Erről van szó! :K

Borisz76 Te csinálod jól. NAS meg szünetmentesen, benne a lemezek meg RAID-ben. Ez az ideális szerintem. Meg az NSAnak sem kell 3-4 gépet feltörni a család összes adatáért :DD Az általad említett gép nem bizti hogy beleférne egy billbe, úgy hogy esztétikus is legyen bár láttam hasonló kütyüket NUC kivitelben. Azok már ígéretesebbek. :))

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#25) nyunyu válasza MZperX75 (#23) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem ertem a kerdest, egy egeret emulalo eszkozre optimalizalt alkalmazast miert ne lehetne egerrel iranyitani?

Max a tobbujjas gesztusokkal leszel bajban, mivel azt csak az ujabb tapipadok, meg a tapikepernyok tudjak, egereken nem nagyon letezett ilyen funkcio (egy-ket hipszter egernek latszo targyat leszamitva, de azok arabol JO egeret is lehet kapni.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#26) nyunyu válasza qisqaqas (#24) üzenetére


nyunyu
félisten

Lehet kapni miniatur ipari PC lapokat is, azok rohogve elfernenek egy billzet hazaban.

Legalabbis, mikor ~8 eve ettermi fogyatekosokat automatizaltam, akkori tapikepernyonk talpaba volt integralva egy ilyesmi 102x146 mm meretu alaplap.

Azota gyartanak joval durvabbakat is, ha meg birod fizetni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) MZperX75 válasza nyunyu (#25) üzenetére


MZperX75
addikt

De érted,így a választ is megkaptam rá. ;)

(#28) qisqaqas válasza nyunyu (#26) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Most meghaltam. Régóta vadászom ilyesmire, mint amiket linkeltél, ugyanis egy DIY laptopot szeretnék csinálni előbb utóbb. Inkább előbb, lehetőleg idén még el akarok vele készülni, egyelőre szerszámokat és alkatrészeket vásárolok. Perifériákat magam fogom összerakni, gondolok itt egérre(trackpoint) és billentyűzetre. Eddig az a terv hogy egy ARM board lesz majd a készülék lelke, de ennek főleg az a korlátja hogy legtöbb ilyen lapon 1-2 GB RAM van max. 4GB meg nekem minimum kell, hogy tudjak dolgozni rajta anélkül, hogy körmötrágva figyelgessem a ram telítődését.

Ha tudsz még ilyen oldalakat, helyeket, lapokat, küldd meg kérlek! Ha esetleg árat is tudsz hozzájuk azt még inkább szívesen venném. Köszi! :R :R :R

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#29) nyunyu válasza qisqaqas (#28) üzenetére


nyunyu
félisten

Mikor 5 eve nezegettem ezeket utoljara, akkor kerult 85k-ba a legolcsobb atomos verzio.
Egy ilyen core i7-es gondolom nem all meg 150-bol. :(

Nem tudom, hol lehet ilyeneket kapni, anno exmelohelyem az ipariPC gyartojatol vette a gepbe passzolo alaplapot, amit az IEI gyartott, de annyira egyedi volt, hogy fent sem volt a weblapjukon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) qisqaqas válasza nyunyu (#29) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Az i7 egeszen nyugodtan lehet 150k nem is az a baj, hanem hogy az atom ~85k. :O Ergo onnantol kezdodik a moka. Nekem meg kene legalabb egy i3. Szomoru pandamaci vagyok :DD

Mindenesetre megkérdezem tőlük hogy van-e valami kifutó darab kedvezménnyel.Vagy bármi más.Ha még fél évig nem lesz normális ARM board akkor megcélzom őket.

Köszi a választ! :R

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#31) bunevo


bunevo
tag

TV okosítónak tökéletes lenne, csak mi kerül ezen ennyibe?
100körül nagyságrenddel erősebb kompaktPC-t, netbookot, tabletet vagy akár okostelót is lehet venni.

(#32) MZperX75 válasza bunevo (#31) üzenetére


MZperX75
addikt

Hát igen .
Engem nagyon zavarna egy billentyűzetből kiálló vezetékek sokasága,ezt minden vezetéktől mentesen ,még élhető alternatívának tartanám.

Jelen állapotban ez egy baromság. 300Dollárért vicc :W

Inkább egy laptop,az legalább mobilizálható.
Az asztali gépem el van rejtve az íróasztalomban ,csak egy monitor 1db billentyűzet(ami rádiós) +1db egér van az asztalomon,mennyezeten egy projektor(vezetékei az álmennyezetben rejtve.
Kábelek nélkül.

Nekem ne gyertek azzal ,hogy milyen jól néz ki ,mert régi vágású,mert abszolút nem praktikus,használhatatlan.(persze a kinézet ízlés kérdése,ízlésen meg úri ember nem vitázik)

Nyunyu Azt mond el nekem ,érintő képernyős alkalmazást
(telefonoknál megszokottan vagy akár táblagépeken megszokottan,játékok is stb)
hogy a fenébe irányítasz egérrel,mert szerintem sehogy illetve lemondhatsz az androidos alkalmazások nagy részéről.

Persze kiegészítőkkel sokat lehet a hátrányon ledolgozni ,pl érintős monitor,de hát ez így sem olcsó sőt.

[ Szerkesztve ]

(#33) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Most nézem hogy lehet még kapni C64X házat aki össze akar építeni valamit, de kemény ára van :D.

(#34) qisqaqas válasza kriszpontaz (#33) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ennyi pénzért 3D nyomtatóval - anyaggal megvan :D

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#35) kriszpontaz válasza qisqaqas (#34) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A ház meg is lenne, de a billentyűzete beszerezhetetlen :(.

(#36) qisqaqas válasza kriszpontaz (#35) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Építs! Nyomtatóval tudsz csinálni billentyűgombot, kapcsolót meg vehetsz a conrad webáruházban. Összedrótozod, diódázod+mikrokontroller és kész.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#37) nyunyu válasza qisqaqas (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Billzet kapcsolasi rajzot, terveket honnan lehet keriteni?
Valami szerkesztheto formaban lenne a legjobb, mivel egyedit szeretnek epiteni, sok extra funkcioval.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) qisqaqas válasza nyunyu (#37) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Ergodox, GH60
Ezen bűvös szavak egyikét beírva a keresőbe megtalálsz mindent.

Elméleti oktatáshoz és más érdekességekhez ide tessen kattintani.

Ha van még egy két kérdésed szívesen válaszolok, ha sok van akkor lehet nyitni kéne hozzá egy topicot.

[ Szerkesztve ]

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.