Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Mostanáig vártam a Windows 10-zel való tűzkeresztségemmel, végül múlt hónapban telepítettem szintén a 1709-es kiadást. Alapvetően egy játékra szánt gépet állítottam össze vele, a felhasznált (már meglévő és frissen beszerzett) alkatrészek és a kívánt (szintén most beszerzett) játékok árait tekintve így jobban jöttem ki, mint bármelyik konzol platformmal.

Annak ellenére, hogy vannak apró idegesítő dolgok, amik a legutóbb általam használt Win 7 óta újra kell tanulnom (pl. Gépház), alapvetően azért rendben teszi a dolgát és a játékok is pöcc-röff futnak.

Egyetlen dolog dühít, de nagyon, az az, hogy mivel én optikán terveztem átvinni a hangot a gépről a tőle relatíve nagy távolságban (~6 m) lévő erősítőre, így alapértelmezésben csak sztereó játék hangom van, még ha az adott játék többcsatornást is produkálna. És míg korábban volt erre megoldás a Dolby Digital Live és DTS Connect eljárások általi valós idejű hangkódolás révén (megfelelő hangkártyával), ezek egy tavalyi frissítéssel kikerültek a Windows 10 támogatásából, és ma már csak 1-2 olyan (persze drágább vagy alaplapi) hangkártya létezik, ami valamilyen gyártó-specifikus hekkel képes működni (ha képes egyáltalán). Hiába tehát az új gép, új játékok, új DDL kompatibilis hangkártya, az egyébként térhatású játékhangokat -- köszönhetően az MS-nek -- már csak sztereóban élvezhetem. Marad a kurva hosszú HDMI áthúzása a szoba közepén (mert ugye a vastagsága miatt az a fali csövezésbe már nem húzható be), hátha úgy ki tudom belőle erőszakolni a térhatású hangot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.