Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) nemlehet válasza Somatom (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

Hogy tesztelsz megbízhatóságot házilag egy olyan HDD-n ami házilag több tízezer üzemórára van tervezve? Mit tudott volna egy ext4-en vagy akár zfs-en végzett teszt ami segített volna ebben?

Tényleg érdekel, mi lenne a metodikád erre, milyen adatra lennél kíváncsi és azt szerinted egy magánszemély házilag hogy tudja kimutatni? Nem beléd akarok állni, csak tényleg érdekel.

Én értem hogy miért mondod, csak ha foglalkoztál már ilyesmivel akkor tudhatnád, hogy házi körülmények között egy tök kommersz WD blue vinyó sem fog elhullani raid alatt belátható időn belül. Nyilván jó lenne látni, hogy miben tud többet egy WD red, de ezt kb csak data centerben egészen speciális körülmények között lehet kimérni, egy házi NAS-ban 100% hogy nem. Eleve szoftveres RAID alatt szerintem kb minden ilyen extra feature elbukik és nem hinném hogy sokan fektetnek hardware-es raid vezérlőbe.
Plusz amúgy alig drágább egy RED mint bármelyik másik, ha otthoni adattárolásra kell csak becuppantani egy sima PC-be akkor jobb motor, nagyobb rázkódástűrés, hőmérséklettűrés miatt teljesen jó választás.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.