Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

köszönet az írásért! nagyon hasznos kis cucc, de az ára nem valami baráti sajnos.

Aurea mediocritas

(#2) atike


atike
nagyúr

Csatlakozom. Nekem is tetszik. És tetszene is, ha lenne. Pont ezzel a problémával "küzdök" - méretben ok a pendrive, sebességben viszont nem nagyon....

(#3) HXY


HXY
addikt

10000 Ft-ért rohannék megvenni, de ennyit nagyon nem ér meg...

(#4) TeeCee válasza HXY (#3) üzenetére


TeeCee
csendes tag

Az általad említett árért még 'normál' SSD-t sem lehet kapni, nem hogy ilyet...

TeeCee - the One and Only

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszönjük az írást! Nagyon jó kis cucc, de nagyon drága - még.

(#6) proof88


proof88
addikt

már csak az érdekelne, hogy minden netbook express card foglalatából kilóg-e... barátnőm örülne neki biztosan, ha nem lógna ki, rajta lenne a rendszer és piszok gyorsan működne, a belső hdd-n meg lehetnének csak a filmjei, zenék, doksik, stb...

(#7) .Anakin. válasza proof88 (#6) üzenetére


.Anakin.
tag

ugyan ezen spekulálok én is. sajna általában kilógnak, valamint közük sincs a rendes 2.5"-ös HDD formájú SSD-k sebességéhez. Nemértem miért hisz az express card 2.5Gbit/s-et tudna PCI-e módban.

Eléggé úgy hangzik a cikk mintha ezt a maxell találta volna most ki. Holott egy ideje létezik az Expresscard SSD.

[ Szerkesztve ]

(#8) BloodRay válasza proof88 (#6) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem is tetszik, viszont az én netbookomon sajnos nincs express card foglalat.
Mondjuk ennyit biztosan nem adnék érte, inkább vennék egy tetszetős usb-s külső hdd-t. Olyan rettenetesen az sem nagy, viszont sokkal több fér rá és olcsóbb.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#9) norbx válasza BloodRay (#8) üzenetére


norbx
aktív tag

van egy asus notebookom mi lenne pl ha erre telepietenem az op rendszer??? :))
szerintetek megoldhato ez?mar csak ugy elmeletileg kerdem mert gyorsabb mint a vinyo.a vinyot meg hasznalhatnam tarhelynek. ;]

(#10) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez most SSD vagy PenDrive?
Inkább úgy kérdezem, hogy mennyire bírja a sok írás/olvasást, röviden és tömören a vinyóként alkalmazást? Pl. swapfile, vagy akár bootdisk. Egyáltalán lehet erről bootolni?
Csak azért kérdem, mert új 8 GB-os darabok 25-30 EUR körüli áron mozognak ebay.de-n és ennyiért megérné a laptopba rendszervinyónak.

(#11) aram01


aram01
nagyúr

na majd ha olcsóbb lesz...

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) dzsambo válasza jerry311 (#10) üzenetére


dzsambo
tag

Ez SSD, csak más a csatoló feleűlete és átrakhatod egyik gépből a másikba.
Úgy általában az olvasást bírják viszont az írást csak korlátozott számban (ez a legnagyobb problémájuk). Ha oprendszert teszel rá akkor a swapnak és a töredezettségmentesítésnek is löttek, ha csak nem akarod elintézni pár héten vagy hónapon belül :D . Gyors boothoz ez a legjobb és kevesebbet fogyaszt mint tányéros megfelelője. Szerintem bootolható ha a gép biosa engedi.

[ Szerkesztve ]

(#13) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nincs driver, vagy nincs driver-lemez? Mert ha utóbbi, az pro és nem kontra, óvod a környezeted.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#14) CS_D


CS_D
senior tag

Sebessége miatt hordozható adattárolónak tökéletes lenne munkához USB-s adapterrel, de ennyiért sajna egyelőre még nem éri meg nekem.

Kitűnő cikk! :R

[ Szerkesztve ]

(#15) Zolás


Zolás
addikt

Ejha ilyen öreg cuccot vagy fél éve árultam és most lesz hír belőle? Mekkoraaaaaa :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#16) benoce válasza proof88 (#6) üzenetére


benoce
tag

lenovo es fujitsu netbook volt keznel, sajnos mindkettobol kilatszott

(#17) benoce válasza .Anakin. (#7) üzenetére


benoce
tag

Phison Electronic Corp a gyarto, ott van szepen leirva, de van verbatim, lexar, transcend, stb :B

[ Szerkesztve ]

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tetszik az ötlet :) Olyasmi, mint a mobilrack, csak kényelmesebb :)
Amúgy pl. nekem is a (most kölcsönadva levő) laptopomban PCMCIA WiFi kártya van, az is kilóg belőle, de még a kiscsaj, akinél van, is érti, hogy azzal ott óvatosan bánjon.

Kérdés, tud erről bootolni a gép? Mondjuk nekem teljesen megfelelő lenne, hogy egy notiba beleteszem, úgysem nagyon vannak PCMCIA-s dolgok mostanában, aztán arról fut a rendszer, a nagy winyóról meg jönnek az adatok.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) benoce válasza hcl (#18) üzenetére


benoce
tag

Geped akkor tud bootolni, ha a bios fel van ra keszitve. En szemely szerint nem probaltam ezt a reszet.
Vannak PCMCIA kutyuk meg mindig, csak ritkan hasznaljak az emberek, na es az aruk sem egy olcso kategoria

(#20) hcl válasza benoce (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A PCMCIA WIFI kb. ugyanannyi volt mint az USB-s. És nagyobb a hatótávja, meg kevesebbszer dobálja el a winnyóz is. Meg nem olyan macerás. Egyszer betettem a gépbe, és azóta ott van.

Nyilván egy SSD nem lesz olyan olcsó, de nem hiszem hogy sok különbség lenne a SATA meg a PCMCIA felületű között.

Bootolást akkor épp a kollega gépére értettem :) Mert az enyém (a 3-ból 2) nem tud asszem.

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) Laci_a_Paci


Laci_a_Paci
tag

Érdekes megoldás ez. Szeretek ilyet olvasni, szélesíti az ember látókörét :K

[ Szerkesztve ]

(#22) Kamusoma válasza hcl (#18) üzenetére


Kamusoma
csendes tag

Én a Verbatimos változatát ismerem, annál külön kiemelik, hogy nem bootolható. Szerintem erre is igaz! Amúgy nagyon jó megoldás lenne notebookok gyorsítására. "Semmi sem lehet tökéletes..." :O

''DVI, MPEG, HDD, Flash, Java, XML, HDTV, Telefon, PDA, Computer. Még szép, még szép, még szép, még szép!''

(#23) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Kezdeményezésnek nem rossz, azonban kár, hogy nem csinálták rövidebbre, így hogy kilóg.
Biztosan sok bosszúságot okozna,hogy mindig el kell távolítani.
Sebességben viszont egészen jó. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.