Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hito


hito
nagyúr

Hol a sor vége? Van olyan egyáltalán? ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#2) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Gyönyörű árak.
Kártyafüggetlenül az 5S 32GB 254K azz apple oldalán.
Itt két év lánccal a 16 GB-s..: mozaik S 24*5400 pezeta= 129 600 Ft + a teló 199500FT = 329100 :DDD :U
Remélem sokan aláírják mielőtt utánnaszámolnak, hogy mi mennyi.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#3) sanyijedi


sanyijedi
őstag

(#2) Mr.Grincs

annak éri meg aki X és részlet és X csomag.. 5-höz képest meglepően "olcsó" az akciós kezdő részlet pl..

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#4) hito válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


hito
nagyúr

:Y :C :W

És ez nem fogja őket zavarni az aláírásban elhiszed? :(

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) Malachi válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


Malachi
addikt

ne kelljen már MINDEN áldott megjelenésnél újra elmagyarázni, hogy az előfizetési díjat NEM számoljuk bele a telefon árába.

nem mintha anélkül nem lenne nagyon drága.

(#6) Revoltek válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


Revoltek
aktív tag

Mi van, ha valakinek így éri meg? (természetesen nem nekem) Akadhat olyan ember, akinek megéri az a havi 5400 Ft de így is irreálisan magas az iPhone ára...
Bár az igaz, hogy a rablánc eléggé gáz, mert a szerződéseket csak egyoldalúan lehet módosítani (szolgáltató oldaláról) és tudnak olyat változtatni, ami nem tetszhet.

(#7) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Fele ennyiért az 5s jó vétel lenne, de így...

(#8) AMD Power válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Dehogy fognak utána számolni.

(#9) callmeakos válasza hito (#1) üzenetére


callmeakos
veterán

Én se látom,... Tán nem lett tul "drága" ;]

All→M8

(#10) gerilee válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


gerilee
aktív tag

Ha már nem tudtok leszokni az összehasonlítgatásról, akkor legalább legyél korrekt:
mozaik S 24*5400 pezeta= 129 600 Ft + a teló 199500FT = 329100,-
Kártyafüggetlenül: 254 000 Ft + a legolcsóbb Eco XS (24*1950,- = 46 800,-) = 300 800 Ft.

Miről is beszélünk? :U

Hülyékkel vitatkozni olyan, mint egy galmbbal sakkozni. Feldönti a bábukat, rász*rik a táblára, majd boldogan ugrál, hogy ő nyert...

(#12) BDave válasza Mr.Silkó (#7) üzenetére


BDave
őstag

Soha nem is lesz olcsóbb, különben elvész a presztízs.

(#13) BoC1ka válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Miért? a havidíjat nem beszéled le? egy másodpercnyit se beszélsz a telefonoddal?

Akkor az én telefonom lumia 520 - perkáltam 28 at érte, és kb 9 ezer a havidíjam. Teház 28+ 24*9=244000 ft os telefont vettem? ez egy kicsit abszurd számítási módszer.

YNWA

(#15) zaskar


zaskar
senior tag

Tényleg, a 32-es és a 64-es már nincs a listában. Ma reggel még a "Készülékek" menüpontból rendelhetők voltak (készlet is volt), most már "Technikai karbantartás" van azon az oldalon...

(#16) spawn21 válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


spawn21
veterán

látom unatkozol. Vagy Te hogyan kommunikálsz? Facebookon? ;]

iPhone 13p

(#18) zaskar válasza zaskar (#15) üzenetére


zaskar
senior tag

Mégis visszakerültek a listába. Tehát még kapható az i5 32 és 64 gigás verzió, ezen a linken.
(Apple- re szűrve baloldalt).

[ Szerkesztve ]

(#19) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Azt mondták, hogy az iPhone 5C az lesz az olcsó iPhone. Hát most "kártyás csomagban 179 990 Ft". Ők (Apple) ezt hívják olcsónak?

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#21) mondomén válasza vm93hun (#19) üzenetére


mondomén
őstag

Apple nen mondta, hogy olcso lesz. Az emberek talalgattak a muanyag haz miatt...

(#22) varsam válasza vm93hun (#19) üzenetére


varsam
őstag

A különböző találgatásokon és fórumokon kívül hol mondták hogy olcsó iPhone lesz? Most komolyan kérdezem, mindenki erről beszél, hogy ez lett - ennek kellett volna lennie - az olcsó készüléknek. Hivatalos kommunikációban hol jött ilyen ki, mutassa már meg nekem valaki legyen szíves?

szerk:
(#21) mondomén
pontosan... és emiatt rimánkodik mindenki hogy átb@szta őket a cég. Egy szóval nem mondták és kizárt hogy ez lett volna a céljuk vele. Ettől függetlenül egy normális fizetés (nyugati) mellé egyáltalán nem drága, Mo pedig nem fő piac, bolhányi részünk van iPhone forgalomból, kerekítési hibán belül vagyunk.

[ Szerkesztve ]

(#23) nord_ válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


nord_
veterán

Mr.Grincs ne nevettesd már ki magad, hogy ilyen eszement blődségeket írsz... komolyan, a gyerekemnek nem jutna eszébe ekkora hülyeség.

(#24) hito válasza nord_ (#23) üzenetére


hito
nagyúr

Az miert blodseg, hogy fuggetlenul 250eFt, fuggoen, husegszerzodessel meg 329, illetve ha csak a keszulek arat nezzuk az elofizetes nelkul akkor is 200eFt? Es akkor meg mindig csak egy T-s fuggo keszuleked van es ott a rabsag. Tenyleg, de nagy hulyeseg :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25) nord_ válasza hito (#24) üzenetére


nord_
veterán

Azért, mert a 329ezer nem a telefon ára!! Szolgálatatást is igénybeveszel, ez az opció nem jut az eszedbe? ;] Teljesen mindegy, milyen telefonom van, a havi x ezer forintot igy is, úgy is eltelefonálom, ennek semmi köze nincs az iPhone-hoz... akár a tizenöt éves Nokia 5110-et is kivehetem a fiókból...
Vagy amikor autót vásárolsz, akkor a vételárába automatikusan beleszámolod az üzemanyagköltséget is? ;)

(#26) Malachi válasza hito (#24) üzenetére


Malachi
addikt

ZTE Kis Plus - 0 Ft + 24*19990 Next Xl csomag = 479.760 Forint. :Y :Y :Y

ki az a nem normális, aki ENNYIT kiad telefonért???

ezért blődség. 2007 óta nem lehet megtanulni, és fura módon mindig csak az iPhone megjelenéskor jön elő. nagyon unalmas.

(#27) hito válasza nord_ (#25) üzenetére


hito
nagyúr

Olvass mar ne csak a hulyesgeket hajtogasd! Odairtam direkt megelozendo ezt a hszt, hogy ha AZ ELOFIZETEST NEM NEZZUK...AKKOR IS. De ezt direkt nem lattad meg csak hogy elmondhatsd a mar (a kiemelt szovegresz miatt) okafogyott mondokad.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#28) BoC1ka válasza hito (#27) üzenetére


BoC1ka
senior tag

de miért ne néznéd az előfizetést? az is benne van az árban és használod.

Vagy ha hűtőt veszel, akkor de ne nézzük az ajtó árát? Vagy újautót veszel akkor te a kerekek nélküli árat kéred? :D

YNWA

(#29) dugesz77 válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


dugesz77
őstag

Tök jó. Így utána számolva routerem majd 600 ezret ér. A tv-m meg majd 800k-ba van. Ne már,ugye ezt te sem gondolod komolyan

(#30) sanyijedi


sanyijedi
őstag

többen írtatok árat kicsit nem értem..
istyle.hu - 5S 16 Gb 269
t-mobile - 5S 16 Gb 214 (Listaáron, előfizetés nélkül)

ránézésre ez nem drága..

illetve az örök kérdés illetve téma ami előjön.. az előfizetési csomag árát ne vegyük már a készülék árába..
amúgy meg egy 14990 Ft havi díj mellett 74.750,- Ft ért bőven baráti (többi hasonló kategóriás készülék mellett pláne - SGS4 pl 119.530,- ft..)

és a gsm garis, külföldről behozott árakat ne vegyük a hivatalos forgalmazói árakhoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#31) Cilindrik válasza BoC1ka (#28) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

"Vagy ha hűtőt veszel, akkor de ne nézzük az ajtó árát? Vagy újautót veszel akkor te a kerekek nélküli árat kéred? "

A hűtőajtó vagy a kerék nem szolgáltatás :W :W :W :W

(#32) buvartacsko válasza BoC1ka (#28) üzenetére


buvartacsko
addikt

Azert mert ha veszel 5 ezer forintért egy zte bladet es van hozza 15 ezer forintos díjcsomagod 12 hónapra akkor szerinted a te telefonod ára 185000 forint aztan majd 1 év mulva megpróbálod eladni 80 ezerért ?

(#33) knyitogato válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


knyitogato
őstag

Beleszámololod a szolgáltatás árát a telefon árába? :)
No igen, valóban olcsóbb az apple.hu-ról függetlenül és utána meg nézegetni szolgáltatás nélkül otthon. Vagy ipod touchnak használni, éljen a wifivadászat.

Ohh, man.

Nem azt mondom, hogy nem kéne sokkal olcsóbban adni, de ez az összeadogatós logika zsákutca.

(#34) istnag válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére


istnag
addikt

Megelőztek.
LD fentebb 1-el

[ Szerkesztve ]

(#35) Crafter32


Crafter32
őstag

Egy független teló szerintem alapból többet ér. Sokan csak a telefon miatt írják alá a csomagot, nem azért, mert szüksége van rá. Ezt ki is használja a szolgáltató. A legdrágább csomagokat próbálják lenyomni a torkon. Egy független telefon + vmi flotta csomag hosszútávon a legjobb megoldás.

(#36) zsirfecske


zsirfecske
addikt

inkább a voda vs telekom összehasonlítás éri meg

VODA:
Apple iPhone 5s 16GB - két éves Go előfizetéssel 179 990 Ft - Havidíj 3190 Ft

TELEKOM:
Apple iPhone 5s 16GB - két éves Ikon 200 előfizetéssel 199 550 Ft - Havidíj 6000 Ft

ok, az ikon LTE cucc, de akkoris vicc amit a magenta művel.

[ Szerkesztve ]

(#37) BoC1ka válasza buvartacsko (#32) üzenetére


BoC1ka
senior tag

(#13) BoC1ka válasza Mr.Grincs (#2) üzenetére

Miért? a havidíjat nem beszéled le? egy másodpercnyit se beszélsz a telefonoddal?

Akkor az én telefonom lumia 520 - perkáltam 28 at érte, és kb 9 ezer a havidíjam. Teház 28+ 24*9=244000 ft os telefont vettem? ez egy kicsit abszurd számítási módszer.

(#31) Cilindrik

viccként szántam offba :)

YNWA

(#38) ClioRS válasza gerilee (#10) üzenetére


ClioRS
őstag

Szerintem ennek fuss neki mégegyszer, ha korrekt akarsz lenni.

mozaik S 24*5400 pezeta= 129 600 Ft + a teló 199500FT = 329100,-
Kártyafüggetlenül: 254 000 Ft + mozaik S 24*5400 = 383600,-

Mert ugye nem azért vesszük az előfizetést, hogy mert csak, hanem azért, mert használjuk. Namost ha összehasonlítasz valamit, akkor ne úgy csinált, hogy veszel egy alap csomagos Mercit (eco xs díjcsomag), meg egy fullos BMW-t, és összehasonlítod az árakat. Tessék szépen ugyanazt a díjcsomagot számolni.

DE!
Mivel az előfizetés díja ugye lebeszélődik, így azt megint nem értem, hogy minek kellett idekeverni. (ez nem csak rád vonatkozik).

Illetve, bizony az a 60 ezer nem jön soha vissza a független telefon javára. A "rabság" megint hülyeség, te vállalod, hogy fogsz használni egy szolgáltatást, azért, hogy 60-al kevesebbet fizess egy telefonért.

[ Szerkesztve ]

(#39) Malachi válasza ClioRS (#38) üzenetére


Malachi
addikt

egyszerűen le lehet zárni az egész témát ennyivel: egy adott hűségidőre vállalt előfizetés ára nem számít a készülék árába. akár 50 ezres Samsungról, akár 200 ezres iPhone-ról van szó.

úgy van értelme összehasonlítani az előfizetéses árakat, ha nagyon muszáj, hogy azonos konstrukciókat használunk. de felesleges: az iPhone előfizetés nélkül is piszok drága, ezt számolgatás nélkül is tudja mindenki. :) ahogy szerintem az új nagy Nokia is az lesz, meg az összes csúcs telefon.

(#40) ClioRS válasza Malachi (#39) üzenetére


ClioRS
őstag

Ez így van, de sajnos még mindig nem fogják fel, hogy az előfizetés, az szolgáltatás, nem a telefon árába számolandó :)

(#41) Arphiii válasza ClioRS (#40) üzenetére


Arphiii
csendes tag

Aztán nem tudják fizetni 2 évig a 15000-20000-es díjcsomagot. :-)
Azt kell megnézni, hogy melyik díjcsomagot tudod kihasználni, és ahhoz a díjcsomaghoz tartozó telefon ára megéri-e a 2 év hűséget.

(#42) Arphiii


Arphiii
csendes tag

Nálam inkább ez verte ki a biztosítékot, nem az Iphone ára. Én sokat Viberezek külföldi ismerősökkel. Hamarosan új telefont kell vennem, és eddig előfizetésre vettem mindegyik teleonomat hűségnyilatkozattal.

"Ha nem is nagy titokban – kisbetűs rész a szeptemberi számlában, de a T-mobile 2013. november 1-vel számos díjcsomagból egyszerűen kivette az internetes hang és videó alapú hívások elérhetőségét. Ez minden olyan csomagot érint, ami nem éri el a minimum havi 11.890Ft-os előfizetési díjat."

http://seo.co.hu/2013/09/a-nagy-t-mobile-svindli-2013-november-1-tol-az-uj-elofizetok-sok-mindenrol-lemondhatnak/

[ Szerkesztve ]

(#43) bLaCkDoGoNe válasza ClioRS (#38) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szerintem pont a te példád sántít, mennyire életszerű, hogy függetlenül vesz valaki egy készüléket egy kisebb vagyonért, hogy utána egy olyan díjcsomaggal használja 2 éven keresztül, amivel csomagban is megvehetné ugyanazt a telefont, olcsóbban?

(A fentiektől függetlenül [ez most a hozzászólás kedvenc szava] marhaság az előfizetési díjat beleszámolni a készülékárba.)

A független telefonnal bármikor válthatsz díjcsomagot vagy akár szolgáltatót is, ha kedvezőbb ajánlatot látsz/kapsz, illetve eladáskor is többet kérhetsz érte.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#44) joey04


joey04
titán

5c: két éves ikon 200 előfizetéssel 155 950 Ft
omg. ennyiért vettem az 5-öt is amikor az csúcsmodell volt. Most meg a butított verzió ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) Cilindrik


Cilindrik
aktív tag

Leginkább az piszok dolog a T-től hogy legtöbb esetben nincs szignifikáns különbség egy díjcsomaghűség nélküli ár között és egy nagyobb értékű előfizetés között. Gondolok itt 10K/hó fölött

(#46) nord_ válasza Cilindrik (#45) üzenetére


nord_
veterán

75e vs 210e nem nagy különbség?

(#47) nord_ válasza zsirfecske (#36) üzenetére


nord_
veterán

Díjcsomagja válogatja. A nekem megfelelő csomagban pont fordított a helyzet: 40ezerrel drágább a Voda két évre vetítve.

(#48) ClioRS válasza bLaCkDoGoNe (#43) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem az én példám. Én csak javítottam.

Maga a példa meg szerintem is sántít, mert az előfizetői díj nem a telefon árához tartozik. :)

(#49) zsolidodd válasza zsirfecske (#36) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Ha a RED Basic vs. Next M (korlátlan beszéd/SMS, 500Mb net) összehasonlításban nézzük az 5s-t, akkor

Vodafone: 2 év alatt 474590 Ft a telefon+ havidíj.
Telekom: 2 év alatt 434510 Ft a telefon+ havidíj.

A Vodánál jár hozzá biztosítás is, aki egyébként is kötne, annak lehet, hogy jobban megéri a RED.

(#50) Mr.Silkó válasza BDave (#12) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Kár érte..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.