Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sztanozs


sztanozs
veterán

Végre megindul(hat) valami koordináció a tagállamok között.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

az új távközlési jogszabályok alatt nekem egy 2009-es dokumentum linkje van. ami nekem nem elég új.

sztanozs: ezer éve van koordináció a tagállamok között.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

miért érzem, hogy bullshit az egész...
"Az új kiberbiztonsági jogszabály első alkalommal vezet be uniós szintű szabályokat a termékek": csak szólok, termékek tanúsítására ezer éve van iso szabvány, úgy hívják, hogy Common Criteria, ISO/IEC 15408.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) sztanozs válasza bambano (#3) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem az a kérdés, hogy volt-e ilyen szabvány (van több is), hanem az, hogy mi alapján mit kell majd elfogadni. Lehet, hogy fájdalom lesz a +1 szabvány (vagy szabályozás), de én eddig nem nagyon láttam egységesen törvényileg elfogadott szabványt és/vagy minősítést.

CC-t mi pl egyáltalán nem használunk, de állami körökből hallottam, hogy erősen papír-védelmet ad csak a kormányzati megrendelőnek, és csak arra jó, hogy a beszállítókat szívassák (de igazi bizonyosságot a minősítettről egyáltalán nem ad).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) bambano válasza sztanozs (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én például sikítva rohannék ki a világból, ha rám is ugyanazok a szabályok vonatkoznának, mint rátok.
ti nagy pénzintézet vagytok, én meg kis isp. következmény: az n+1. szabvány felesleges, mert egységes elvárásokat nem lehet támasztani, tehát betartani nem fogják, akkor meg minek.

rendben van, állami körökből időnként bolond szél fúj.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) akaido


akaido
addikt

Egy ált.iskolát hogyan érinti ez az egész?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.