Hirdetés

2019. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

(#1) sztanozs

sztanozs
(addikt)

Végre megindul(hat) valami koordináció a tagállamok között.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#2) bambano

bambano
(titán)
LOGOUT blog

az új távközlési jogszabályok alatt nekem egy 2009-es dokumentum linkje van. ami nekem nem elég új.

sztanozs: ezer éve van koordináció a tagállamok között.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#3) bambano

bambano
(titán)
LOGOUT blog

miért érzem, hogy bullshit az egész...
"Az új kiberbiztonsági jogszabály első alkalommal vezet be uniós szintű szabályokat a termékek": csak szólok, termékek tanúsítására ezer éve van iso szabvány, úgy hívják, hogy Common Criteria, ISO/IEC 15408.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#4) sztanozs válasza bambano (#3) üzenetére

sztanozs
(addikt)

Nem az a kérdés, hogy volt-e ilyen szabvány (van több is), hanem az, hogy mi alapján mit kell majd elfogadni. Lehet, hogy fájdalom lesz a +1 szabvány (vagy szabályozás), de én eddig nem nagyon láttam egységesen törvényileg elfogadott szabványt és/vagy minősítést.

CC-t mi pl egyáltalán nem használunk, de állami körökből hallottam, hogy erősen papír-védelmet ad csak a kormányzati megrendelőnek, és csak arra jó, hogy a beszállítókat szívassák (de igazi bizonyosságot a minősítettről egyáltalán nem ad).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) bambano válasza sztanozs (#4) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

én például sikítva rohannék ki a világból, ha rám is ugyanazok a szabályok vonatkoznának, mint rátok.
ti nagy pénzintézet vagytok, én meg kis isp. következmény: az n+1. szabvány felesleges, mert egységes elvárásokat nem lehet támasztani, tehát betartani nem fogják, akkor meg minek.

rendben van, állami körökből időnként bolond szél fúj.

(#6) akaido

akaido
(őstag)

Egy ált.iskolát hogyan érinti ez az egész?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.🚗

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.