Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) riki


riki
senior tag

Srácok .Ha szavaitokból jól veszem ki ,akkor ez egy alap Mint ,módosított kezelő felülettel. Egy passzív víruskeresővel /még egy nyomorult comodo ,sincs rajta/. Hát én ezen ,nem biztos, hogy pénzügyi adatokat futtatnák.Ha meg ,megveszem az Eset védelmét ,ugyanott vagyok mint ,ha a Redmondiaknál kifizetnék, egy win 10 prót ,és hozzácsapnék egy LibreOffice -t. Elnézést ha ,kissé negatív lennék. :U

(#52) zoli62 válasza cinemazealot (#46) üzenetére


zoli62
addikt

Pont erre gondoltam én is. Itt sincs más elérhetőség. [link]

(#53) internetezoo válasza Alex91 (#50) üzenetére


internetezoo
senior tag

Jogos a kérdés. Egy vadiúj gépre üres winyóval hogyan tölti le?

(#54) 8th válasza adamssss (#23) üzenetére


8th
addikt

Ez aláírásgyanús. :DDD

A vallás akkor keletkezett amikor az első csaló találkozott az első ostobával

(#55) Jesus_Shaves


Jesus_Shaves
aktív tag

Meg vagyok döbbenve, hogy nem a BlackPanther-t választották :O

(#56) Diabolis


Diabolis
tag

Elég alapszintű userekkel foglalkozom napi szinten, szóval nem áll tőlem messze a "nemértekhozzá" "nagymamánakkell" típusú user.
De ha kétszer körbeforgok a székemmel, akkor sem értem, hogy kinek és miért jó ez a csomag? Főleg így, digitális formában? Főleg úgy, hogy legális windowst szerzel pár ezer forintért?
És nem, nem magával a linuxal van a problémám, van aki azt szereti, van aki nem.
De éppen itt a böki, hogy a fentebb említett usereknek teljesen mindegy hogy win vagy linux, a faszabúk ugyanúgy fog kinézni (gondolom). Ő már a telepítésnél el fog akadni. Amihez úgy is olyat hív aki ért hozzá ( szomszéd, unoka, neadjisten szakember). Aki úgy is vinni fogja a szükséges rendszert. Majd a három-négy használni rendelt, kívánt oldalt bevágja a könyvjelzők közé.
Plusz aki ilyen usert víruskergető nélkül enged létezni, annak törjön le a keze. Ici pici apró darabokra.

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#57) Lenry válasza Jesus_Shaves (#55) üzenetére


Lenry
félisten

pedig hát abban is benne van vagy 100 milliárd forintnyi érték. őszerintük

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#58) nemlehet válasza Diabolis (#56) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem ők abban hiszenek hogy linuxra nincs vírus :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#59) Protezis válasza Alex91 (#50) üzenetére


Protezis
őstag

Kiváló gondolat, nem is értem, a honatyáknak hogy nem jutott ez eszébe. Pedig pár milliárdot ezzel simán szét lehetne szórni.

(#60) Cathfaern válasza Diabolis (#56) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tippre az a terv, hogy előbb-utóbb a laptopokra / előre összerakott gépekre kötelező legyen ezt felrakni ha nem kér direkt mást a vevő. Arra meg még mindig jobb ez, mint a freedos vagy az első random ezeréves linux distro ami a bolt kezébe akadt.

[ Szerkesztve ]

(#61) growler válasza nemlehet (#58) üzenetére


growler
őstag

Van, de 10 év alatt valahogy eggyel sem találkoztam. ... Pedig ... :)

(#62) jerry311


jerry311
nagyúr

Igazán kirakhatták volna torrentre is, mint minden rendes linuxot. :U
Meg legalább egy MD5 hash-t. :U
Meg hol a HTTPS... :W

[ Szerkesztve ]

(#63) riki válasza growler (#61) üzenetére


riki
senior tag

Lehet ,nem is tudtál róla. ;] [link]
Csak poén volt.Tudom te régi motoros vagy ,de a kezdők böngésző felől támadhatók, igazán. :R

(#64) atike válasza growler (#61) üzenetére


atike
nagyúr

...azaz így gondolod... :DDD

;] :P

(#65) lck válasza jerry311 (#62) üzenetére


lck
senior tag

Az hogy Linux Mint Cinnamon alapú az teljesen jó döntés.
Egy probléma van: Hogy jut el Panni néni odáig, hogy a kiírt pendrive-ot bedugta az USB-be és gépindítás közben megnyomogatta az F12 ( stb. ) gombot a boot-menü elővarázslásához.
Ha már itt tart, akár még használni is tudja a rendszert. De valószínű hogy ehhez nem lesz elég neki az oldalon található néhány mp4-es segítségvideó.
Valakit áthív telepíteni. Ő meg jó eséllyel felrak inkább egy win 10-et, vagy ha a gép nem bírja el ( és ért hozzá ) akkor inkább egy alap Mint-et. Ha csak nem a hívők közé tartozik a Panni néni és ragaszkodik a jóléthez.
Esetleg kormányrendelet születhetne, hogy a boltok Free-dos helyett ezt tegyék fel kezdésnek. ( csak ötlet )

[ Szerkesztve ]

(#66) Melack


Melack
veterán

Mondjuk fura nekem telepítéskor, hogy autómatikusan be lehet állítani, hogy beléptessen a fiókba. Egyrészt értem ezt az opciót, mert így user-friendly-bb, másrészt egy alap biztonsági szint sérül.
A telepítés közbeni "önreklám" meg hát, nah.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#67) growler válasza atike (#64) üzenetére


growler
őstag

Ezt a gondolatomat megerősíti a:
- Clamav/Clamtk páros
- rkhunter
- chkrootkit

(#68) nemlehet válasza lck (#65) üzenetére


nemlehet
őstag

Nem néztem utána de van ahol ezt mondjuk fizikai hordozón is meg lehet szerezni? Mert ha valakinek van egy telepítetlen gépe akkor hogy tölti le? Ha pedig már segítséget kér mástól akkor tuti nem ezt fogja leszedni szerintem...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#69) atike válasza growler (#67) üzenetére


atike
nagyúr

Sejtettem, ott is volt a "mondandóm" végén a gonoszkodós smiley... ;) :)

(#70) Metalfan


Metalfan
senior tag

A telepítéshez az alábbiakban meghatározott műszaki paraméterű (konfiguráció) számítógép szükséges:
• 1GB RAM memória (2GB memória ajánlott)
• 15GB szabad meervlemez terület. (20GB ajánlott)
• 1024×768 képernyőfelbontás

Az szép... azért azt megnézném, amikor Pista bácsi meg Julis néni elmegyen a bótba számítógépet venni, és napestig fogják keresgálni a fentebb meghatározott műszaki paraméterű (konfiguráció) gépet, mer aszongya 1 vagy 2GB memória kell bele, meg 1024x768-as képernyőfelbontás. Ha valamivel, hát ezekkel a számokkal biztosan nem fognak találkozni.
Aztán a vége az lesz, hogy a kisunoka összerak egy gépet, feldobja rá az ncore-ról leszedett win 10-et meg office-t, aztán bácsiék meg néniék ezt fogják használni a digitális jólét helyett.

(#71) Melack


Melack
veterán

Telepítés után frissítsünk, mert miért is ne - tároló melyik legyen, milyen szerver, honnan? Alap felhasználó földhöz vágja. Ok, frissítsünk már ha már ezen túlvagyunk. Ok, pop-up, ezeket is le kell ám szedni, ok. Jelszó - átlag user itt hagyja abba a rendszer használatát. És a terméktámogatás alatt erről egy kuma szó nincsen.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#72) st3v3np3t3r válasza jerry311 (#62) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az MD5 már unsecure(2009.Áprilisában derült ki hogy sebezhető), pont ezért váltottak SHA1-re,SHA256-ra. De a magyarnak a http meg az md5 bőven elég :((( .

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#73) Zotya84 válasza Decske (#17) üzenetére


Zotya84
őstag

Még este láttam róla hírt, gyorsan megnéztem, miről is van szó. És jelszót kért. Amire azért rápróbáltam az admin/admin párossal, de ennél azért bonyolultabb mögé rejtették, különben lehet, hogy én is úgy járok... :D

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#74) jerry311 válasza st3v3np3t3r (#72) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem véletlen volt ott, hogy legalább.
A semminél az is több lenne. Bár egy HTTP oldalra mindegy, hogy MD5 vagy SHA, mert nem lehet tudni ki és hányszor nyúlt bele köztem és a szerver közt.

Gyász ez az egész.

(#75) róland válasza st3v3np3t3r (#26) üzenetére


róland
veterán

Akkor ezen info alapján ugrott az MSI Wind U100 netbookomra (az csak 32 bites) való telepítése. Pedig reménykedtem benne, hogy találok még rá valami értelmes oprendszert. :(

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#76) DS39 válasza Alex91 (#50) üzenetére


DS39
nagyúr

jaja, de pendrive legyen, mert optikai meghajtó már nincs minden gépben. és az legalább újrahasznosítható. (mehet rája egy W10 :DDD)

amúgy ez a kezdeményezés vagy elhozza a Linux évét, vagy végleg megutáltatja a magyar átlag userrel. :))

[ Szerkesztve ]

(#77) Protezis válasza st3v3np3t3r (#72) üzenetére


Protezis
őstag

Letöltési hiba kiszűrésére továbbra is tökéletes. Az, hogy ne használd jelszó hash-hez, az ettől teljesen független.

(#78) róland válasza lck (#65) üzenetére


róland
veterán

Az előtelepítettet még megérhetjük. Ráadásul a FreeDOS-nál használhatóbb rendszert kapna bárki, aki gépet vásárol.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#79) ubbconfig válasza lck (#65) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

jobbat mondok: hogy jut el Panni néni addig, hogy az ISO-ból pendrive-ot csináljon? Amikor azt se tudja hova kell és mit bedugni...

Alapvetően háromféle user van (szerintem)
1. teljesen analfabéta infóból, eddig se volt gépe, ezután sem lesz (telefonja is hagyományos nyomógombos), nekik ez nem ad pluszt
2. félig analfabéta, de mindig van valaki, aki segít neki (már van gépe, valami "okosított", esetleg legális win10-el) megszokta a rendszert, örül, hogy megy a gmail meg a f.szbúk és kész, a többség ilyen) - nekik sem ad semmi pluszt
3. infóban jártas, tudja mi az ISO, boot, bios, telepített már ezt azt, megvan a saját bejáratott digitális élete Win vagy Linux alapon, épp melyiknek a híve - nekik sem ad semmi pluszt

(+1) aki most vesz gépet mert most jött el az ideje, hogy a digitális élet ösvényére lépjen, függetlenül attól, hogy 7 vagy 77 éves, az meg eleve úgy fog gépet venni, hogy van rajta vindóz (vagy 2-es csoportba tartozóként megkéri a rokont, hogy dobjon fel neki egy win10-et, mert az akciós laptopon csak freedos van)

Egyelőre sem közeli sem távolabbi ismeretségi körömben nem tudok olyat, aki nekiállna ezt telepíteni (kivéve a szakmai kiváncsiságot, de az nem ugyanaz).
Kihagytam valakit? Vagy rosszul látom? :)

(#80) Alex91


Alex91
félisten

És legalabb be van konyvjelzozve az Ugyfelkapu, eeszt, nav stb.? Van valami magyar specifikus dolog benne, vagy csak ez is arra jo, hogy a kozpenz elvessze kozpenz jelleget?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#81) Jose73


Jose73
tag

Majd figyeljétek meg, hétszentség lesz bejelentés, hogy "sikeres volt a programcsomag kiadása, túl vagyunk a 10000. letöltésen" stb. Pedig főleg IT-s szakik/érdeklődők szedik le :DD

Gondolom, megint jónéhány milliárd eltüntetése volt a cél,
és valójában a célzott felhasználói bázis nagy ívben le van sajnálva.

(#82) st3v3np3t3r válasza jerry311 (#74) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az SHA állítólag biztonságosabb, mint az MD5. Az MD5-tel az volt baj, hogy a fájl tartalmát lehetett úgy módosítani, hogy az MD5 hash ne változzon meg. Az SHA-nál máshogy generálódik a hash.

+#77Protezis
Nem biztos. lassan 12éve más hash módszert használnak nagyon sok helyen. Az md5 hash nagyon elavult. Meg mint írtam, az MD5 hash-el rendelkező fájlok módosíthatóak úgy, hogy az MD5 hash érték nem változik meg. Innentől kérdéses. hogy mire lehet használni.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#83) FattyDove


FattyDove
őstag

Ez akkor a magyar, NER-es Red Star OS?

(#84) kovaax válasza ubbconfig (#79) üzenetére


kovaax
őstag

Rólam elfelejtkeztél: én nagyon örülök most, mert szépen kiderült, hogy én már 24 éve digitális jólétben élek! :C

-=- There's no place like /home -=-

(#85) KAMI911 válasza róland (#75) üzenetére


KAMI911
aktív tag

Linux Min 19.3-at tudsz rá tenni, abból vam 32 bites. Vagy PuppyLinuxot.

(#86) st3v3np3t3r válasza Alex91 (#80) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Van valami magyar specifikus dolog benne,
Semmi

vagy csak ez is arra jo, hogy a kozpenz elvessze kozpenz jelleget?
Igen!

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#87) lck válasza Alex91 (#80) üzenetére


lck
senior tag

Igen , ezek be vannak könyvjelzőzve. Origót is kerestem, de nem találtam. Szóval elég pártsemleges amúgy.

(#88) st3v3np3t3r válasza Jose73 (#81) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Gondolom, megint jónéhány milliárd eltüntetése volt a cél,
Szerintem több mint valószínű!

Láthattad, kipróbálhattad akár VM-ben. Szerinted ez a projekt megért millárdokat? Szerinem nem.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#89) Melack válasza Alex91 (#80) üzenetére


Melack
veterán

DJSZ FireFox-ban ott vannak a linkek. Köztük olyan is (Traff Park), amit 2020.12.31-gyel megszűnt a Flash kivezetése miatt (mondjuk a lányom szerette, emiatt sajnálom is)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#90) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Kíváncsi lettem a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács által veszélyesnek minősített oldalak listájára. Csináltam egy Gyerek fiókot is, de a rendszeren belül sehol nem találom. Se tűzfalban nincs, se iptables-ben. Lehet a pendrive-on kellene kutakodni? Ja és mellesleg a tűzfal alaból ki van kapcsolva :D mint minden linuxban.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#91) Jose73 válasza st3v3np3t3r (#88) üzenetére


Jose73
tag

Közben fel is ment VMware alá, amennyire én a Linuxhoz értek. ez egy szkinezett Mint Linux.
Buzgón keresem a hírben írt "...elsősorban magyar kis- és középvállalkozások által fejlesztett vagy testreszabott szoftverek kerültek be." mondatból a "fejlesztett" dolgokat, de még nem találtam. :)

(#92) Melack


Melack
veterán

Hmm, gyárilag bennhagyott Transmission is nagyon kell a szépkorúaknak :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#93) st3v3np3t3r válasza Jose73 (#91) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Igen, ezt korábban feszegettük, hogy nincs.

Közben meglett az az ominózus NHIT-s feketelista amit kerestem. Hát, elég tetemes méretű egy lista és a
/usr/local/djsza/config mappában van egy domain_blacklist nevű fájl, ami 102.2MB, 1millió581ezer354 db weboldal :Y címét tartalmazza(ennek a dupláját teszi ki a sorok száma, mert 1 cím 2szer van a listán,pl. zhen/pont/com és www/pont/zhen/pont/com.).

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#94) Lenry válasza Jose73 (#91) üzenetére


Lenry
félisten

a testreszabottat sem fogod

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#95) Silεncε


Silεncε
őstag

Valaki ezért is kva sok pénzt kapott :(((

(#96) DarkHeart84


DarkHeart84
csendes tag

Már töltődik.. de hát ez aztán marha nagy támogatás az embereknek.. összeraktak egy rakás nyílt forráskódú, ingyenes programot egy ingyenes Linux oprendszerbe ami amúgy is ingyenes mindenki számára aki magánszemély.. csak tudni kell megtalálni.. Ja meg kell hozzá egy informatikában legalább telepítés szintjén járatos ember aki megcsinálja neki a telepítést mert egy ISO fájlal az átlag nem tud semmit kezdeni.. max felmountolni az meg ide kevés.. good job.. :C

A rend, csak egy megtervezett káosz

(#97) jerry311 válasza DarkHeart84 (#96) üzenetére


jerry311
nagyúr

Live Linux
Berakod, bootol a Linux GUI-val. Ha kattintasz a telepítésre akkor telepít (majdnem teljesen) automatán. Újraindítás után ott kész a működő rendszer, Libre Office, Firefox, VLC, Skype...
Egyszerűbb mint parancssorban, de ugyanolyan könnyű mint másik live linuxban kattintani a telepítésre...

De ahogy már sokan írták, ehhez azért valahogy valamivel le kellett tölteni...

(#98) Simba86


Simba86
senior tag

Amúgy bárkivel fogadnék abban, hogy egy közepes felhasználó, aki képes használni a tutorialokat, pár óra alatt (nah jó, legyen 1 nap...) képes összerakni egy nagyságrendekkel komolyabb csomagot is... (tudom, hogy abból nem lehet lopni milliárdokat...)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#99) internetezoo


internetezoo
senior tag

A pendrive telepítés videója szerint az ISO 2019 májusi.

http://szoftveralapcsomag.hu/Download/ [link]

(#100) internetezoo válasza st3v3np3t3r (#93) üzenetére


internetezoo
senior tag

Nézd már meg melyik média termékek vannak tiltó listán. Lehet csak IP címet látsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.