Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mjani1172


mjani1172
addikt

Nem is tudom, miért vártam mást.

[ Szerkesztve ]

(#2) lck válasza mjani1172 (#1) üzenetére


lck
senior tag

Várgyá amíg a program begyün !

(#3) kriszpontaz válasza mjani1172 (#1) üzenetére


kriszpontaz
veterán

:D ugyanez jutott reggel eszembe amikor megláttam.

(#4) 8th válasza mjani1172 (#1) üzenetére


8th
addikt

:DDD

(#5) atike


atike
nagyúr

Nekem sem tölt be.

Pedig olyan kíváncsi lennék, hogy konkrétan mi a bánatot raktak bele... :)

(#6) st3v3np3t3r válasza atike (#5) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

dettó... ha a csomag is ilyen jó mint a weboldal, akkor lesznek bőven gondok.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7) Jose73


Jose73
tag

Kedves ITM, egy normális szerverre már nem futotta a milliárdokból?
Pedig kíváncsi vagyok, melyik distrót nyúltátok le. :DD

(#8) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Letöltődött...
Linux Mint 20.1-nek tűnik, nem telepítettem, csak az ISO-ba kukucskáltam be.

(#9) pzstm válasza gilfoyle (#8) üzenetére


pzstm
titán

be sem tölt itt az oldal továbbra sem semmiről.... :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#10) atike válasza gilfoyle (#8) üzenetére


atike
nagyúr

Azt nem tudom hogyan sikerült (letöltened) nekem (is) csak homokórázik és még véletlenül sem tölt be nem hogy bármit is onnan le... :DDD

(#11) Narxis


Narxis
nagyúr

Még ma ki fognak adni egy közleményt, hogy Sorosék megtámadták a Nemzeti Digitális Jólét Csomagot.

Thanos was right.

(#12) Ringman


Ringman
nagyúr

analóg jólét csomag is lesz?

(#13) Melack válasza gilfoyle (#8) üzenetére


Melack
veterán

Most telepítem, kíváncsi vagyok a hazai hozzáadott értékre.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#14) anulu válasza Narxis (#11) üzenetére


anulu
félisten

nekem Brüsszel ugrott be...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) anulu válasza Melack (#13) üzenetére


anulu
félisten

kapsz 2 nyunyóka idézetet meg valami nemzetty háttérképet. meg Mészáros szállodáinak ajánlását kezdőlapként. többre nem számítok.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#16) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Valaki segítsen nekem megérteni a törekvés valódi célját, mert ez nekem nem világos. :B

Aszongya', hogy "a megfelelő informatikai háttér bármely helyzetben, minden korosztály életét megkönnyíti." Mi könnyíti meg milyen helyzetben? Abban, hogy egy már létező, működő és internetezésre alkalmas számítógépről felkeressen valaki egy magyarországi szerveren nem elérhető honlapon, ahonnan letöltsön egy beépített korlátozásokkal rendelkező szoftvert, ami egyébként pont olyan magyarsággal "beszél", mint ha azt az eredeti disztribúció nyelvi beállításánál állítottam be?

Tessék, itt van néhány random link: Ubuntu, Mint, Manjaro... Ezek ráadásul elérhető honlapok, és ugyanolyan képességekkel és infrastruktúrával lehet megtalálni őket, mint a fenti honlapot (sőt, tekintve utóbbi elérhetetlenségét, könnyebben). Akkor én most innováltam és megalapoztam a magyar digitális jólétet? :U

(#17) Decske


Decske
aktív tag

Tőlem már felhasználónevet és jelszót kér. Hm. Óvatosnak kell lenni, nehogy úgy járjunk, mint szegény srác, aki "feltörte" a Telekom rendszerét.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#18) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Nekem már bejelentkezést kér oldal :DDD gépen, telefonról betölt
De azért egy ssl tanusítvány elfért volna még az oldalon :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#19) aprokaroka87 válasza Decske (#17) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

SSL ( https-t ) meg elvitte a cica? :D

(#20) atike válasza st3v3np3t3r (#18) üzenetére


atike
nagyúr

Ugyanez nálam is. Alakul ez... :DDD

(#21) lck


lck
senior tag

http://193.39.13.39/Download/DJSzA.iso

(#22) atike válasza lck (#21) üzenetére


atike
nagyúr

...vigyázz, csapda... :DDD

;] :P

(#23) adamssss


adamssss
veterán

Szerintem a magyar ember digitalis joletehez nem kell mas mint egy korrekt net es melle egy ncore felh. Nev es jelszo. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) riki


riki
senior tag

Csak nem akar belépni az oldalra,bár ha "mint" /ubi/ akkor számomra felejtős. :U

(#25) lck válasza atike (#22) üzenetére


lck
senior tag

Módosított Linux Mint Cinnamon. Egyszerűsített telepítővel. ( Nyelv és régióválasztás kivéve ) A népszerűbb programok asztalra kitett parancsikonjaival, Firefox, kezdőoldal és könyvjelzők módosításával. Nagy vonalakban.

(#26) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Nagy nehezen sikerült kicsikarni az ISO-t, most telepítem Vbox-ba.
Eddigi infó:
A Live rész LinuxMint 20 XFCE 64bit(UEFI boot)
2mag,3gb ram, 32gb nvme ssd(emu),sata dvd-iso, elég lassan települ.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#27) hallador


hallador
addikt

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#28) atike válasza lck (#25) üzenetére


atike
nagyúr

Köszi.

Akkor nagy a jólét. :DDD

(#29) st3v3np3t3r válasza hallador (#27) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

:R
Legalább nem hagyták XFCE-n :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#30) riki válasza hallador (#27) üzenetére


riki
senior tag

Köszönöm szépen az infót . :R

(#31) aujjobba


aujjobba
addikt

Ez szegyen sracok, nem tudom mennyi kozpenzt kellett erre elszorni, de egy ingyenes Linux disztrot minimalis modositasokkal feltenni egy kvazi elerhetetlen szerverre, na ehhez pofa kell.
Raadasul egy nyamvadt SSL tanusitvanyt nem sikerult alatenni, holott az elso tanacs az ujdonsult nethasznaloknak, hogy probaljak kerulni a plain oldalakat.
Oriasi.

[ Szerkesztve ]

(#32) lev258


lev258
veterán

Ha lehet kérni ilyet, valaki nézze meg, mit jelenthet ez (miféle szoftverek):
"magyar kis- és középvállalkozások által fejlesztett vagy testreszabott szoftverek"
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#33) st3v3np3t3r válasza lev258 (#32) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

firefox,libreoffice csomag,skype,video player, clamtk av,rajzoló,pdf reader,thunderbird

Véleményem szerint semmivel sem lesz jobb, mint a konkurens(nem magyar "noname céglogós") vàltozatok.
Ennek is Ubuntu linux fő alapja, Linux Mint verziónak a módsított kiadása. Nem hiszem, hogy sokkal többet tudna.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#34) lev258 válasza st3v3np3t3r (#33) üzenetére


lev258
veterán

Azokhoz mi köze van a magyar vállalkozásoknak?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#35) Mate122 válasza lev258 (#32) üzenetére


Mate122
lelkes újonc

Hát... Ahogy nézem ez semmilyen "magyar kis- és középvállalkozások által fejlesztett vagy testreszabott szoftverek"-et nem tartalmaz.

Alap szoftvereket tartalmaz (libreoffice, vlc, firefox, ), de semmilyen speciális szoftvert nem tartalmaz pl. általános nyomtatvány kitöltőt.

Az hogy Freemailt ajánlanak levelezőnek, mindent elmond.


(#36) hallador


hallador
addikt

Nem sok.
Ez egy sima mint Clamav-al, pintával, libreoffice-al, meg skype-al. Csak annyi, hogy kitették az asztalra ezeket, azaz nem kell semmit szerkeszteni rajta. De én nem láttam benne semmilyen egyedileg készített szoftvert.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#37) lev258 válasza Mate122 (#35) üzenetére


lev258
veterán

Pedig legalább egy ÁNYK-t beletehettek volna.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#38) I02S3F


I02S3F
őstag

Ugyan már gyerekek! Jó ezz!

Viccnek! :DDD

(#39) hallador


hallador
addikt

Kíváncsi lennék mennyibe kerülhetett ez?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) st3v3np3t3r válasza lev258 (#34) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Pont az, hogy lényegében semmi. Ezek vannak benne, semmilyen "hazai" kis és középvállalatok által feljesztett szoftverek nincsenek benne.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#41) Mate122


Mate122
lelkes újonc

A DIGITÁLIS JÓLÉT SZOFTVER ALAPCSOMAG FUNKCIÓI ÉS RÉSZEI

• levelező program (e-mail kliens – Thunderbird)
• webböngésző (Chrome és Firefox)
• zenelejátszó és média lejátszó
• dokumentum szerkesztő (LibreOffice Writer)
• táblázat kezelő (LibreOffice Calc)
• előadás készítő (LibreOffice Impress)
• naptárt kezelő alkalmazás
• jegyzetek készítését biztosító alkalmazás

http://szoftveralapcsomag.hu/index.php/termekismerteto/

(#42) Simba86


Simba86
senior tag

Nem erőltetném a helyetekben, mert "állítólag" a firefox és a chrome is televan kormánypropaganda könyvjelzőkkel és ki tudja, milyen "phising" szolgáltatásokat adott "ingyen" a drágalátos vezető és csürhéje...

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#43) internetezoo


internetezoo
senior tag

És kémprogram is van benne?

(#44) Mate122 válasza Simba86 (#42) üzenetére


Mate122
lelkes újonc

Az mondod hogy ez egy NER alapú linux? Csináltam képet a könyvjelzőkről de ilyet a könyvjelzők között nem találtam. De érdemes átnézni.

(#45) Ezekiell válasza hallador (#39) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mivel nem én kaptam a lóvét, így túl sokba ;] (mondjuk amúgy is, dehát a lopás az ugye fontos)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#46) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Továbbra is érdekelne, hogy ha a program célja a témában rászorulók támogatása, akkor mit kezd az a júzer, aki ott szorongat a kezében egy 4 GB-os pendrive-ot meg egy a felhasználói támogatás oldalon említett konfigot, de fingja nincs arról, hogyan tovább? Egy kanyi telefonszám sincs az oldalon, csak egy CAPTCHA-t mellőző üzenetküldő űrlap... :U

Újabb "segítség", ami fabatkát sem ér. Szánalmas és felháborító...

(#47) atike


atike
nagyúr

Fúúúúú, nekem is betöltött most már. De minek...

"Lehetőség szerint magyar mikro-, kis- és középvállalkozások által gyártott, fejlesztett, és testreszabott, illetve a felhasználók számára az állam által ingyenesen rendelkezésre bocsájtott, egyedi támogatással rendelkező szoftverek legyenek integrálva a csomagba"

Ez a mondat minden pénzt megér. :O

Kimerítették a lehetőségeket....

(#48) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Pár dolgot megnéztem: [link]

(#49) Just486


Just486
senior tag

Az állítmány kimaradt :DDD Amúgy is gyönyörű mondat.

That unconquered country we call the future.

(#50) Alex91


Alex91
félisten

Mar ne haragudjon senki, de ezt nem inkabb telepito mediaval kellene minden postaladaba bedobni...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.