Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Komoly teljesítmény. Maradok még z170-en 6600k procival mert játékra egyelőre nem kell több, de ha kidöglik az alaplap valami ryzen platform lesz az utód.

[ Szerkesztve ]

(#2) #41133696 válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Morfondíroztam ezen, nekem videóvágásra is remek a 6600K, de én inkább a 7700K-ra váltás híve vagyok.

(#3) ->Raizen<- válasza #41133696 (#2) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Nekem csak a vga váltáson kell majd agyalni de mire lesz lóvé addigra sok víz lefolyik a dunán. A vega pontosan oda jött ahova gondoltam, gtx 1080 teljesítmény...

[ Szerkesztve ]

(#4) Steven válasza #41133696 (#2) üzenetére


Steven
addikt

nekem 7700k van ami ugye 8 szál ... és te tényleg egy 8szálast hasonlítasz egy 32 szálas cpu hoz videóvágáshoz... kiscica és az oroszlán esete kb:D

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#5) bunfi válasza ->Raizen<- (#3) üzenetére


bunfi
őstag

Nem feltétlenül rossz az, én nem érzek problémát a 1080 teljesítményű 1080-nal :D :D

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#6) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Csak egy lábat görbíts el... :D A gatyád rámegy a cserére. :DD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#7) Gyuri27 válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majdnem eltaláltad mire is jó, mire készült ez a proci. :C
De ha nagyon játszani akarsz megfelelő kiépitésben (vga, monitorok, os) szerintem ezt a tempót hozza ha 3-4 gamét tolsz egyszerre is. ;)

sanchezsa: mert hasonló esetben a zintel ingyen cseréli neked mert jófejek. Oké köszi szia helló. :U

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) Sanchez638 válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


Sanchez638
addikt

?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) #41133696 válasza Steven (#4) üzenetére


#41133696
törölt tag

1080P-s 30 FPS-es videóvágáshoz Windows Movie Maker-rel nem kell több. Amire én használom a CPU-t (Internetezés, és játék), felesleges 32 szál.

Ráadásul így új alaplapot sem kell vennem, és a CPU-hoz is csak egy 50K-s extra beleinvesztálás kell, a 32 GB 3200-as DDR4 RAM, meg már megvan 1 éve :)

(#10) DraXoN válasza ->Raizen<- (#1) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

"...de ha kidöglik az alaplap valami ryzen platform lesz az utód."
mi történt? :D
Eleinte olyan nagyon szidtad őket, hogy nem jók semmire se :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) ->Raizen<- válasza #41133696 (#9) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A gond hogy delidelned kell a 7700k-t ha normális hőfokokat akarsz elérni meg 5 ghz-et.

(#10) DraXoN:Az intel drágábban ad sz@rabbat vagy kb ugyan azt a teljesítményt, kutyagumi pasztával a kupak alatt csak ennyi történt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) Yany


Yany
addikt

"A hűtőt ezúttal mindenképpen külön kell beszerezni, de az AMD létrehozta az alábbi weboldalt, ami segít a megfelelő megoldás kiválasztásában."
Hmmm, a slideon ott a Noctua, de a linkelt weboldalon már nem szerepel a neve.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13) Felhőtakaró


Felhőtakaró
tag

Egyértelmüen az AMD nagyobbat üt mint THOR kalapácsa :DD

huhh

(#14) #41133696 válasza ->Raizen<- (#11) üzenetére


#41133696
törölt tag

1997-2016 júniusa között voltam AMD-s. Nem győztem kivárni hogy meghalnak, vagy feltámadnak. Addig sosem volt Intel konfigurációm. Most meg úgy vagyok vele, hogy nem megyek vissza az AMD-hez, mert az Intel jövője biztosított, az AMD-nél meg most életben maradtak, de valljuk be, az Intel sokkal stabilabb. Megjegyzem Internetezésre anyumnál ez a gép van:

A fenti konfignál DC-ben, Csak 333-nál fut stabilan a rendszer, mert ha DDR400 van beállítva, 10%-os túlhajtás nélkül is fagy.

A Phenom II X4 konfignál meg hiába volt márkás Geil RAM OC 1066-os sebességen fagyott, 800-on meg ment 6 évig, még el nem adtam. Ez volt a régi konfig, erről váltottam 6600K-ra ami stabilan megy 4,6 GHz-en. Kellemes hőmérsékleten, természetesen nálam a delid szóba sem jön!

(#15) XtremLor válasza Felhőtakaró (#13) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem 1-2eve varjuk hogy vegre olyat tegyenek le az asztalra ami hozza az inteles cpu teljesitmenyet, na itt van nem kell kerni tobbet. :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16) ttt válasza Sanchez638 (#6) üzenetére


ttt
senior tag

A fenti beszerelési videó alapján, ha valaki így is elgörbít egy lábat az meg is érdemli ;]

(#17) ->Raizen<- válasza #41133696 (#14) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Taszító az intel üzletpolitikája, friss platformot nagyon gyorsan avultatnak el. És méreg drágák úgy is hogy feljött a konkurencia. Végeztem velük.

(#18) Walter_White válasza ttt (#16) üzenetére


Walter_White
senior tag

Láttam 1 videot ahol majdnem sikerult egy Hardverekkel foglalkozo csatorna illetékeseinek... (Youtubon fent vannak :) ) náluk amatőrebben nem lehet, ugyhogy akinek mégis sikerül, az díjat érdemel.

(#19) #41133696 válasza ->Raizen<- (#17) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azt azért tedd hozzá, hogy valószínűleg fordított helyzetben az AMD is így járna el, csak még az Intel megengedheti magának, az AMD nem, mert utóbbi pont az ár/érték aránnyal próbál embereket toborozni.

Az Intel is kijött az i9-cel amiből a legdrágább verzió 2000 $ (majd itthon € lesz) plusz az alaplap.

(#20) Puma K válasza #41133696 (#9) üzenetére


Puma K
veterán

"....videóvágáshoz Windows Movie Maker..."

Windows XP-t vagy Windows Vista-t használsz? :Y

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#21) #41133696 válasza Puma K (#20) üzenetére


#41133696
törölt tag

Windows 10 PRO-t :) Tudom, hogy a Windows Movie Maker támogatása megszűnt. De ez a legjobb teljesen ingyenes, ha a max felbontás 1080p és 30 FPS!

[ Szerkesztve ]

(#22) Apucy01 válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


Apucy01
őstag

+1 :K

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#23) arn


arn
félisten

hat tesztekben eleg vegyes lett... erdekes, hogy jatekokban ahol az intel skalazodik tobb magra, itt alig gyorsabb ([link]). a renderben viszont ketsegelen, hogy nagyon repeszt.

ha jol vettem ki a tesztekbol... az amd tenyleg levon 20-30 fokot a homersekletbol, hogy jobban nezzen ki? ez mire jo? [link]

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) Walter_White


Walter_White
senior tag

Vajon MO-n mikor lesz elérhető, az alaplapokkal együtt, kiváncsk vagyok már egy Magyar árazásra is...

(#25) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyébként az Intel CPU-k egy szálas teljesítménye most is jobb.

(#26) X Factor válasza Steven (#4) üzenetére


X Factor
addikt

Nyilván nem ahhoz kell hasonlÍtani, de az 1700x kopra ugyanannyiba kerül mint a 7700k, és video szerkesztésben a 8/16 felállás eléggé eldönti a mérleg nyelvét.

Make things work

(#27) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Örülök,hogy van cikk róla,de másik oldalon már tesztekkel együtt van minden. Plíz irjatok már pár sort némi teszttel megspékelve,tenk jú.

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#28) KisDre válasza #41133696 (#14) üzenetére


KisDre
senior tag

Olyan ez az írásod mintha egy életre kellene eldöntenie mindenkinek hogy mihez csatlakozik :U

KisDre.artstation.com

(#29) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Egy szálas teljesítmény.. Vajon 2040ig húzzuk még az egy magos témát,vagy kinövi vajon magát,ez az agyrém? Nem is értem,miért adtak ki dual core cuccokat a gyártók? Minek? :D Pentium III,duron... Let's go back ;)

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#30) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Némi support(aki még nem tette volna) ;)

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#31) Cifu válasza #41133696 (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez a Threadripper, ami ugye a HEDT piacra jött ki. Ez a sok magról, sok szálas teljesítményről szól, ha neked egyszálas teljesítmény kell, akkor eleve nem HEDT procikat néztél eddig sem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) #41133696 válasza KisDre (#28) üzenetére


#41133696
törölt tag

Anno, AMD-re gondoltam, de aztán tesztek, és hozzászólások alapján márkát váltottam.

19-20 év sok idő egy ember életében. 19 évig voltam AMD-s. Tehát nehezen váltottam.

(#33) Manbal


Manbal
senior tag

semmivel sem több és jobb mint az Intel X299-esei... az azonos árú 10/20-as 7900X a legtöbb tesztben veri a 16/32-es TR-t, de ez ne zavarjon senkit sem (és nem csak játékban, pl. handbrake), plusz ez a hőmérsékleti maszlag, és a nem túl meggyőző TDP sem az AMD barátja... de hát majd mosdatják szokás szerint és megmagyarázzák... egy a lényeg az Intel még "kapkodva" is jobbat dobott össze (a cipőpasztát én sem értem, de jönnek a forrasztott verziók), mi lesz majd szegény AMDvel ha jönnek az újabb fejlesztésű Intelek és a 10nm?! az Icelake van egy olyan érzésem hogy hűvösre teszi az AMDt... lehet végleg

(#34) Manbal válasza X Factor (#26) üzenetére


Manbal
senior tag

az lehet hogy ugyan annyiba kerül, de hogy max. egy GTX1070-est tud kihajtani teljesen az is tuti (a 7700k még egy 1080ti-t is koppra kihajt)... a 8700k-val pedig meglesz a válasz a videószerkesztésre is, csak hogy igazán fájjon, ráadásul 6/12-es felállásban...

(#35) #41133696 válasza Cifu (#31) üzenetére


#41133696
törölt tag

Persze, hogy nem. Gamernek felesleges is egy ilyen, hiszen nem használják ki még a 8 magot sem, sőt a 4 magot 8 szállal is kérdőjel. Pl nekem az 1151-es foglalat bőven jó.

Másként mondva, tegyük fel, hogy veszek egy HEDT procit, mit érnék vele? Játéknál nem használom ki. 1080p-s akciókamerámmal készült felvételek vágásánál megint nem. Szóval kiadnék sokkal több pénzt feleslegesen.

Az AMD például az FX-eknél azért bukott, mert kevesebb szállal verte az i5 is a legerősebb CPU-it, na meg pláne akkoriban nem profitáltak a játékok az extra szálakból és magokból. Na meg az FX-eknek volt olyan brutál TDP-je, hogy a 130W fölötti sem volt ritka.

(#34) Manbal: Ja.

[ Szerkesztve ]

(#36) rambustibi


rambustibi
őstag

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#37) ->Raizen<- válasza rambustibi (#36) üzenetére


->Raizen<-
veterán

;] Én sem tudnám kihasználni a 16 hengerét, ez olyan mint egy bugatt veyron. :D

[ Szerkesztve ]

(#38) füles_ válasza Manbal (#33) üzenetére


füles_
őstag

A TR-től lett a kék színű avatarod ilyen szomorú? :DD

[ Szerkesztve ]

(#39) joysefke válasza #41133696 (#32) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

19-20 év sok idő egy ember életében. 19 évig voltam AMD-s. Tehát nehezen váltottam.

Ezt a témát szvsz nem a "helyi focicsapatnak szurkolás"-ként kell kezelni, nekik akkor is szurkolunk, és akkor is megvesszük a jegyet és megnézzük a meccseiket ha balfaszkodnak, de ez a piac az eszesebb vásárlók számára kicsit máshogy működik :N

Az embernek a konkrét igényeit kell szem előtt tartani és holmi márkahűségnek vagy irracionális elfogultságnak csak "ésszerű kereteken belül" engedni. Az, hogy melyik gyártónak milyen rózsás az anyagi helyzete meg édesmindegy. Konzumer elektronikáról beszélünk, nem részvényekről meg hitelpapírról. Ha az inteltől veszek egy terméket amihez holnap után nem jár gyártói terméktámogatás (driver) akkor meg vagyok lőve, attól függetlenül, hogy az intel jövője mennyire jól van biztosítva.

(#40) Puma K válasza joysefke (#39) üzenetére


Puma K
veterán

"Az embernek a konkrét igényeit kell szem előtt tartani és holmi márkahűségnek vagy irracionális elfogultságnak csak "ésszerű kereteken belül" engedni. Az, hogy melyik gyártónak milyen rózsás az anyagi helyzete meg édesmindegy."

:K :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#41) nemszabad válasza Manbal (#33) üzenetére


nemszabad
tag

Hol? Még az 1920-at is 3! tesztben veri a ~10-ből, az 1950-en lazán nyer mindenhol.
Az 1920 gyorsabb és olcsóbb, az 1950 azonos árú és sokkal gyorsabb.
A játékos teljesítménnyel meg ne gyere nekem, mert ez nem játék CPU.
[link]
Lehet, én értek valamit félre, de nem tudom hová tenni a mondókádat.
A nem túl meggyőző TDP? Az 1950 nem kajál annyit, mint a 10magos intel, pedig nem picit gyorsabb, az 1920 szintén gyorsabb, sokkal kisebb fogyasztással.
[link]
Ti értitek? Én nem, megyek is, megfújom a szondát.

(#42) ZuluMASTER válasza Manbal (#34) üzenetére


ZuluMASTER
csendes tag

www.google.com
www.google.co.uk
www.google.hu

Szépen kérlek.. böngéssz egy kicsit. És mutass nekem egy olyan oldalt ahol az Intelt győztesnek hozzák ki a TR-el szemben... Csak halkan jegyzem meg,ugye az árrakkal teljesen fel vagy homályosítva? :D (természetesen a szokásos komment... a következő lake.... ) :D "van másik..." :DDDD Balaton lake mikor jön? :D

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#43) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Valaki aki jobban ismeri a moderációs eszközöket, meg tudná súgni, hogy ennek a "Manbal tag"-nak a profilja miért folyamatosan szürke, illetve miért van rajta folyamatosan 30+-nap eltiltás bármikor is nézzek rá, mégis minden processzoros topikban ott látom az aktuális a melegen gőzölgő hmmm.. "flémelését"??

(#44) Remus389


Remus389
veterán

Most ha jól értem, a hétköznapi ember számára megvásárolható legbikább CPU az az AMD Threadripper

A neve is komoly, jól csinálta most az AMD, végre.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#45) nubreed válasza Remus389 (#44) üzenetére


nubreed
veterán

Nem. Ez HEDT platform. Leginkább munkára szánják, olyan munkára ahova nagyon fontos a minél nagyobb magszám. Pl 3D render. Hétköznapi ember számára ez továbbra sem kell, sosem lesz mainstream.
Excel tábla buheráláshoz, netezéshez, spotifyozáshoz, facebookhoz, meg a franc tudja milyen alap dolgokhoz teljesen felesleges 16 mag.

Viszont ugye fele annyiba kerül, mint a szeptemberben debütáló Intel csúcs i9 cpu. Ezért mindenképp érdekes lehet sok content creator számára, mert nem mindegy hogy 1000 vagy 2000$ nekik sem, főleg ha nem egy hanem mondjuk több tíz vagy több száz gépet kell berendelniük.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#46) hobizoli válasza X Factor (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

biztos gyakori felhasznalasi mod lehet egy home juzernel :DDD

több drón kell ;P

(#47) Tanisz válasza #41133696 (#32) üzenetére


Tanisz
senior tag

Remélem autómárkát gyorsabban cserélsz :)

Nem kellene ilyen nehéznek lenni a dolognak ár/érték/teljesítményt + pénztárcát kell nézni. Én ezért vetem FX-et, tudom hülye vagyok, de kellett a sok fizikai mag, minél olcsóbban :) Egyszálas teljesítmény meg annyira érdekel, hogy egy középkategóriás VGA-t nagyjából bírjon kihajtani, azt kész :) Kocajátékos vagyok :)
Igaz ez az én igényem, másnak más az igénye :D

ON a teszthez:
Azért jó látni, hogy alakulnak a dolgok HEDT oldalon is :)
Kell az árverseny piszkosul és remélem lesz is, mert ami az utóbbi években ment a piacon az röhej :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#48) bunfi válasza nubreed (#45) üzenetére


bunfi
őstag

Én ezért nem értem, hogy miért kell erőltetni a játékteljesítményt. Irreleváns.

(#43) joysefke
Mert bővült a ph! lapcsalád moderátorainak eszköztára (volt róla egy blog is, de most sehogy sem sikerült megtalálnom) és (némi önkritikát is gyakorolva) most legalább nem tudja elmérgezni a témát a felületes, pongyola stílusával, minimális valóságtartalmú sárdobálásával.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#49) nubreed válasza bunfi (#48) üzenetére


nubreed
veterán

Azt mondjuk én sem. Amíg az AMD nem kavarta fel az állóvizet senkit nem érdekelt, hogy hogy megy x játék a 10 magos Intel HEDT csodán. (Ugye a TR előtt az AMD nem igazán volt jelent ezen a piacon). Most meg már ott tartunk, hogy az alapvetően játékokra és játékos hardverekre szakosodott Youtube csatornák is erősen foglalkoznak a HEDT -vel. Nem azt mondom, hogy nem kéne, csak fura, Habár mondjuk ez az AMD számára jó, mert így egyre több emberhez eljut az üzenet, hogy most már újra érdemes az AMD-t komolyan venni. Meg ha ez az egész azt eredményezi, hogy minden platformon lesz árverseny azzal csak mi userek járunk jól.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#50) -FreaK- válasza bunfi (#48) üzenetére


-FreaK-
veterán

De épp ez az, hogy eltudja. Mindig ott látom nála a kitiltást, és ugye az arcképe is szürke, ennek ellenére csak "fullba nyomja a kretént" és irogat..

ON:
Jól látszik hogy miért kezdett el kapkodni az Intel pár hete/hónapja, csúnyán kikaptak ár/érték arányban, valszeg ők ezt már látták előre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.