Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) errorcode06


errorcode06
őstag

Húha. Csak a szolgáltatókat meg az embereket szivatják ezzel. Akinek kell, úgyis elmegy majd máshová és megveszi ott...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

A lakcímellenőrzésnél a "Lakcímnélkülieket" vajon hogy kezelik majd?

(#3) oriic válasza errorcode06 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

De hok veszi meg? Kartyat csomo helyen lehet kapni, de aktivalni kell oket ugyanugy.

Live-Die-Respawn

(#4) Toth_Jani válasza errorcode06 (#1) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ez a sok Magyar terrorista úgyis túljár a kormány tyúk eszén.
A Migráns terroristáknak meg van annyi eszük hogy WIFI-t használnak amiből rengeteg ingyenes van a nagyobb településeken.
Igaz elképzelem az Arab terroristát amikor vesz egy feltöltőkártyát és a ügyfélszolgálaton próbálja telefonon keresztül aktiválni a kártyát, majd 5 perc tört angolságú erőlködés után felrobbantja magát. :(

[ Szerkesztve ]

(#5) aprokaroka87 válasza Toth_Jani (#4) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Telefonon keresztűl?

Csak úgy óvatosan megkérdezem telefonon keresztűl a szolgáltató hogy tudja ellenőrizni hogy te vagy az a személy,aki aktiválja a kártyát?

A telefonon keresztüli aktiválást eleve engedni sem szabad lett volna

(#6) errorcode06 válasza oriic (#3) üzenetére


errorcode06
őstag

Ha jól tudom, de ha nem majd valaki kijavít, Romániában nem kell semmiféle papír kártya vásárlásához és aktiválásához.

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#7) UnA válasza errorcode06 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

De ebben hol van a szívás? Szoktál 10 kártyánál többet vásárolni saját használatra?

(#8) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Dajkópalit kérdezem hogy nem legetne az ügyben valami illetékes személyt megkérdezni?
Amit aztán pl az IT cafe-n leközölni.

Mert nekem lennének kérdéseim,és lehet nem csak nekem.

(#9) dajkopali válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


dajkopali
addikt

Persze, hogy lehetne. Akartam is. Csak épp nem jöttem rá, ki az illetekes.

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) aprokaroka87 válasza dajkopali (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

köszi.
Hátha sikerül valakit "megfogni"

(#11) errorcode06 válasza UnA (#7) üzenetére


errorcode06
őstag

Pl az ha feltöltöd, mondjuk 2 havonta, az is új szerződéskötésnek minősül...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#12) hallador válasza errorcode06 (#11) üzenetére


hallador
addikt

Nekem csak annyit küldtek ha megváltozik a lakcímem, akkor azt jelentsem be. Ennyi semmi többet.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) dajkopali válasza errorcode06 (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

ez csak a szokásos különbség
a veszélyhelyzetre két módon lehet reagálni:
- mindenki potenciális terrorista - bűnös -, amíg ez ellenkezője be nem bizonyosodik
- mindenki ártatlan, amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik
hogy melyik felfogás érvényesül, az minősíti a világot, ahol élsz

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#14) UnA válasza errorcode06 (#11) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem.

(#15) Bici


Bici
félisten

Mi van azokkal a számokkal, akik olyan nevén vannak, akiket nem is ismer a használója vagy pl. meghalt?
Régen lehetett aprón venni kártyákat, és lehetnek olyanok, akik mai napig ilyet használnak.
Illetve a nagymama vett nagypapának telefont számmal együtt, de a nagymama már nem él.

Mi van, ha a kártya tulajdonosa mozgásában korlátozott, és nem tud elmenni az ügyfélszolgálatra?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#16) benedekco


benedekco
addikt

Angliában se kell semmi egy szimkártyához. Leveszed a teszkóban a polcról és kifizeted kp-val.
Annó még Dániában se kellett feltöltős kártyához semmi igazolás. De nem tudom most hogy van.
Amúgy mobiltelóhoz nem kell sim kártya annyi ingyenes wifi pont van, hogy csak na, onnan meg lehet bármit csinálni, ott a szkájp vagy egyéb programok, lehet whatsappolni, vagy akármi.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17) aprokaroka87 válasza Bici (#15) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A szolgáltató nyilván tudja az eredeti tulajdonos adatait.
Ezért elöször vele kell hogy felvegyék kapcsolatot,már amennyiben még élő személyről van szó.

Persze itt ugye előjönnek az általam is kigondolt kérdések.

Mi van az esettben ha a kártya eredeti tulajdonosa nem hajlandó/nem tud közremüködni az adategyeztetés során?

Ez esetben az épp kártyát használót mi érheti?
milyen lehetőségei lesznek?

(#18) vjozsef válasza aprokaroka87 (#5) üzenetére


vjozsef
senior tag

Sehogy. Akarmit bekamuzhatsz.

(#19) tomazin válasza benedekco (#16) üzenetére


tomazin
veterán

Egy normális világban így kéne, hogy működjön.
Turistaként pl. iszonyat jó, hogy vesz az ember 1-2k-ért egy simet és van mobilnete amíg külföldön van. Hogy így megéri-e kínlódni vele nálunk? Gyanítom nem.

(#20) Littoral válasza vjozsef (#18) üzenetére


Littoral
aktív tag

Apám egy feltöltőkártyás számot használ, a kártya kb. 10-12 éve van nála. Annak idején egy gsm-boltban vettem saját használatra, aztán már nem kellett, beleraktam egy egyszerűbb telefonba, onnantól ő "használja". Nem fiatal már, időnként elmegy "a városba" vagy a dokihoz, ilyenek, ezekben az esetekben nagyon hasznos. A kártya eredeti tulajdonosa az ország másik részében él, már ha él egyáltalán (a számmal regisztrálva az akkori online rendszerben minden adatát meg lehetett tekinteni, btw nem erre kéne inkább törvény, waze?!). Amikor megpróbáltam apám nevére íratni a kártyát, tulajdonosi hozzájárulást kért a nőstény* a pult mögött. Mondom neki a szitut, de csak ragaszkodott hozzá, hogy tulajdonosi hozzájárulás kell. Nem volt, nincs, nem is lesz, egy vadidegen embertől az ország másik végén.
Namost, ha érkezik valamiféle azonosítási kérelem arra a számra, szerintetek itt mi fog történni...? A kérdés költői, én tudom, hogy mi fog történni, de kb. ennyi értelme van az egész ún. "intézkedés"-nek ezzel kapcsolatban. Fasság.
A nyilvántartásban szerepelni fog, hogy Kovács János, Nyíregyháza, B'szhatnád u. 1., mostanra nyilván egy elhunyt ember neve/címe, a valóság pedig Ó Pál, Szombathely, Schwitzenburger sugárút 1. Annak az esélye, hogy én, vagy a család bármely tagja időt fordítson a felesleges adategyeztetésre, vagy az ezzel való foglalkozásra, az egyértelműen 0, kivéve, ha ezt telefonon vagy sms-ben el lehet intézni. Ha nem, akkor marad minden Kovács János nacionáléján, ami mára egy abszolút fikció lett.
Nincs tehát titkos terrorista, nincs nepper (tehát senki nem fogja berúgni az ajtót hajnalban), van viszont egy olyan szituáció, amivel senki nem kíván foglalkozni, mert értelmetlen, azaz: marad minden a régiben.

Javítsatok ki, ha más a valóság.

*kizárólag az agyatlanokra használom ezt a kifejezést

(#21) Bici válasza Littoral (#20) üzenetére


Bici
félisten

A valóság az, hogy ha az eredeti tulaj nem azonosítja magát tulajdonosként, akkor ki fogják kapcsolni a kártyát, mert az új törvény lényege, hogy mindenki saját személyazonosságával feleljen a nevén szereplő kártya használatáért.

"...azon előre fizetett díjú mobil rádiótelefon szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződése, amelyről nem nyilatkozik, 2017. július 1-jén megszűnik..."

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egy hónapja vettem feltöltős (nem tudom, van-e jelentősége: vodás) SIM kártyát a Tescoban, és ezt sem lehet már csak úgy simán használni. Regisztrálni kell online, és postai címre kerül kikézbesítésre az aktiválókód. Van még olyan hely, vagy mód, ahol simán lehet venni feltöltős, aktivált SIM-et, amit csak belepattintasz a telefonba, és működik?

x gon' give it to ya

(#23) aprokaroka87 válasza Bici (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ahan
Tehát ha az eredeti tulajdonos pl hátráltatja az eggyütmükődést,akkor az szívja meg aki épp a kártyát használja mondjuk 10 éve,és mondjuk ez neki több 10 ezer forintba volt,hiszen évente 1x érdemes feltölteni.

Remélem ennél rugalmasabb lesz a dolog.

A kártyát épp használó meg tudja magát azonosítani.

[ Szerkesztve ]

(#24) Bici válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


Bici
félisten

Én is remélem, de fogadni azért nem mernék rá. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#25) Littoral válasza Bici (#21) üzenetére


Littoral
aktív tag

Ez OK, de hogy fog ez történni? "Be kell menni" valahova, vagy felhívnak és bemondásra elhiszik, vagy...?

(#26) Bici válasza Littoral (#25) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, de szerintem be kell menni személyivel a boltba, vagy rosszabb esetben a nagyobb ügyfélszolgálatokra.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#27) arnyekxxx válasza vjozsef (#18) üzenetére


arnyekxxx
veterán

"Akarmit bekamuzhatsz."

Pár éve akartam az otthonflejtett teló helyett egy ilyen 2ezerforintos vacakhoz kapott simet telefonon aktiválni persze kamu adatokkal, de nem lehetett, a versmondólány szólt, hogy probléma van a bediktált adatokkal így nem fog menni.

(#28) aprokaroka87 válasza arnyekxxx (#27) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha a Kamu adatok minden "eleme" egyezik, akkor az nem kamu adat.

Én azt furcsálom hogy amikor felhívod az ügyfélszolgálatot,nem foglalkoznak azzal hogy ki hívja fel őket.

Tehát ha én tudom pl a 4 házzal arréb lakó Gizi néni adatait(Név,Anyja neve,Szig.szám) simán tudom regisztralni az ő nevére.

Nyilván ha pl egy férfi hang kezdi el regisztrálni a kártyát "Kis Erzsébet" néven,az azért az ügyfélszolgálatosnak is fel kelenne hogy tünjön.

(#29) Hintalow


Hintalow
senior tag

Lehet, hogy én nem értem a dolgot, de ha nekem kéne egy feltöltőkártyás telefonszám, akkor bemegyek szolgáltatóhoz/tescoba/benzinkútra vagy akárhová, és veszek egyet, ami hozzám köthető, "tiszta lapos" szám.
Nem értem a logikáját, hogy mi előnye van piacon, gsm boltban stb "használt" számokat venni?
Ez magában hordozza a késöbbi nehézségeket, nem lehet átiratni, bármit módosítani, rizikós, hogy ki volt a korábbi tulaj, miért vehetnek elő késöbb.
Megértem azokat, akinek ez a rendelet kellemetlenségeket okoz, nem is értek vele egyet, de ha ismeretlen személy nevén lévő simet veszek, olyan személy tulajdonába tartozót, akivel nincs kapcsolatom, nem tudok kapcsolatba lépni, az magában hordozza a késöbbi nehézségeket, annyival nem lehet olcsóbb/jobb, nem?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#30) Partyface007 válasza Bici (#21) üzenetére


Partyface007
őstag

bizony, szerintem is ez fog történni

aki annak idején megspórolt esetleg 1-2 ezer Ft-ot azzal hogy használtan vett prepaid-es simkártyát az most megszívta... vehet újat

(#31) janeszgol


janeszgol
félisten

Kíváncsi leszek arra, hogy a vaterán, jófogáson árult regisztrált kártyák lesznek-e még a rendelet hatályba lépésé után.

(#32) #79335424 válasza fordfairlane (#22) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az kafa lesz. A rendelet szerint egy külföldi az érvényes útlevelével igazolhatja a személyazonosságát. Egyrészt, az nem tartalmaz lakcímet, másrészt nem lenne előrébb azzal, ha a lakcímére kipostáznák az aktiváló kódot.
Bónuszkérdés1: ha egy külföldinek nem kell lakcímet igazolnia, akkor tőlem miért várják el?
Bónuszkérdés2: mi lesz a nomadikus számokkal? Jelenleg bárki szerezhet ilyet, akár kamu adatokkal is. Arra is van lehetőség, hogy azt kiírassam a hívottnál. Tehát, a hatóság által vizsgált telón lesznek fogadott hívások egy 003621..... számról, amiről a hatóságnak halvány dunsztja sem lesz, hogy kihez tartozik. Elmegy a mobilszolgáltatóhoz, aki közli, hogy nem tud infóval szolgálni a hívóról, mivel a hívást valószínűleg VOIP -on indították. Sakk, matt. De, azért regisztrálgassunk évente! Gratulálok a hatósági észkombájnoknak! Erről a rendeletről már Shakespeare is írt. Sok hűhó semmiért.

[ Szerkesztve ]

(#33) Male válasza oriic (#3) üzenetére


Male
nagyúr

Jelenleg online lehet aktiválni... random beírt adatokkal (nem hinném, hogy össze lenne kapcsolva a rendszer bármivel, ahol ellenőrizhető a személyi igazolvány száma például... vagy ha igen, akkor beírnak egy valósat, csak nem a sajátjukat).
...vagy ha eladónál kell személyesen, akkor némi általános kenőanyaggal megoldja az eladó neki...

"az évenkénti adategyeztetés és személyazonosságot igazoló ellenőrzés: a szolgáltató köteles értesíteni az előfizetőt, ennek eredménytelensége esetén ismételten, legalább egy alkalommal"

Köszi... nyilván a terroristák is 10-15 éve folyamatosan használt, feltöltögetett SIM-eket használnak, és bizonyára egy évenkénti ellenőrzésen buknának le, ha valakitől megvennék... :U
Remélem legalább személyesen kell bemenni, és sorban állni miatta, hogy erre is el kelljen csesznem évi két órát. :W

(#34) Barret001


Barret001
addikt

16 éve kártyás telefont használok,fingom sincs róla hogy ki a kártya tulajdonosa.
Ha letiltják,biztos hogy másik szolgáltatóhoz fogok menni,és évente fogom cserélni a kártyát.
Mág én bizonygassam nekik hogy én vagyok én? :D
16 éve van nálam ez a szám,/kártya,biztos hogy tenorista vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#35) togvau


togvau
senior tag

Így meg lehet védeni mindent a gonosz alkaloidás tenoristákoktól!!!44négy
Sokkal jobb védelem mint meg kérdezni, hogy hova megy az az ember egy raklapnyi sim kártyával :D

hitler, sztálin, micro usb

(#36) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó sok szám fel fog szabadulni... :D

(#37) azbest


azbest
félisten

A vodafontól ennek az oldalnak a címét küldték sms-ben: http://www.vodafone.hu/adatvaltozas

A topic nagyrésze a trükkös simekkel teljesen értelmetlen. Ha bemégy a márkaképviseletbe, akkor a nevedre tudod majd venni, csak ha jól hallottam, lesz valami türelmi idő arra, hogy az eredeti tulajdonos jelentkezik-e. Ha az nem, akkor tied lesz hivatalosan is a sim egy idő után.

Idézet az oldalról:
"Ha nem ismered azt, akitől a kártya származik, vagy nem tudod felvenni vele a kapcsolatot, márkaképviseleteinkben tudnak kollégáink segíteni Neked. Márkaképviseleteink főként megyeszékhelyeken találhatók meg, és az üzletkeresőben a keresés után „MÁRKAKÉPVISELET" névvel jelennek meg."

Engem az a rész zavar, hogy okmányazonosítót ír egyik részen elektronikus formához, de a végén külön van Személyazonosító okmány száma rész is, ami meg üzletben.

Meg, hogy nem látom, náluk milyen okmányazonosító van rögzítve, mert félig működik a nyavajás webes felületük. Talán frissítették, amikor simet cseréltem, talán nem.

[ Szerkesztve ]

(#38) janeszgol válasza azbest (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Tényleg? Erről nem is hallottam. Anno ezért dobtam el a(z akkor) közel 10 éves számom.

(#39) azbest


azbest
félisten

Fél év múlva érdekes lesz megnézni a hivatalos statisztikákat arról, hogy hány ügyfele van valójában a szolgáltatóknak. Eddig szinte kifejezetten játszottak arra, hogy egyszeri használatra ingyen simeket szórjanak ki, amivel papíron növelhetik az ügyfelek számát.

A konkrét éves egyeztetés hogyanjáról kellene tudni majd még részleteket. Kell-e hozzá a sim, vagy elegendő, ha megvan a szerződés. Ami nálam van az sima ügy, legfeljebb, ha a miliomodik ügyfélként sorban kell állni személyesen, akkor fog felmenni a pumpa. De például anyám nem fog évente megyeszékhelyre járni és az sem túl praktikus, hogy évente elvegyem tőle pár hétre a simet bemutatni, ha az én nevemen van.

Szóval tipikus magyar állami tempó, senki sem tudja mit és hogyan, de azonnal kell.

[ Szerkesztve ]

(#40) #79335424 válasza azbest (#39) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lesz ott még fejvakarás. A törvényeink szerint csak az ingatlan adásvételéhez szükséges írásos szerződés. Minden más adásvétele történhet irásos, vagy szóbeli megállapodással, vagy ráutaló magatartással. Na, most beballagok a szolgáltatóhoz a 10 évvel ezelőtt, ráutaló magatartással, magánszemélytől vásárolt kártyámmal, mellérakom az útlevelemet, közlöm, hogy ezzel eleget tettem a jogszabályi kötelességemnek, a többit pedig oldják meg! Lesz bajuk.

[ Szerkesztve ]

(#41) Male válasza azbest (#37) üzenetére


Male
nagyúr

Majd kérik az ügyfélbiztonsági kódot? :F Az szép lesz...

(#42) Taszillo válasza Male (#41) üzenetére


Taszillo
tag

Azt bármikor át tudják írni, ha kéred.

A kolléga megvádolta a nyomtatót öngyilkosságra való felbujtással: "Rendeljen cián patront!”

(#43) Armahun válasza Male (#41) üzenetére


Armahun
addikt

Ez az amit rühellek.
Ha ők akarnak valamit felhívnak és egy anyja neve és születési idő kombóval bármit csinálhatsz/nak.
Viszont ha te hívod őket ez nem elég kell ügyfélbizt kód...

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#44) Male válasza Taszillo (#42) üzenetére


Male
nagyúr

Ők hívtak engem, valami remek ajánlattal, ami nem érdekelt, de gondoltam akkor már elintézem amit akartam... erre kéri az ügyfélbiztonsági kódot... arról a számról beszélünk, amire vonatkozik a kérésem, nem az nem elég, tudok minden személyes adatot, nem az sem elég, adjam meg a kódot, amit vagy 15 éve felírtak... mert egy 4-6 jegyű szám olyan hihetetlenül biztonságos, ahogy ahhoz kell ragaszkodni.

Arni: Jaja, amit rám akarnak tukmálni, ahhoz érdekes módon ilyenkor nem kell, ha meg a legkisebb dolgot el akarom intézni velük telefonon, akkor rögtön nélkülözhetetlen.

(#45) hemaka válasza azbest (#37) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez most is igy mukodik, ha fizikailag ott a SIM nalad azzal a szammal, indithatsz 30 napos felhasznalo rogzitest. Kikuldik az elofizeto cimere a levelet, ha nem valszol ra 30 napon belul, atkerul a regisztralt felhasznalora a sim.

Arni
Ha ok nagyon akarnak valamit, a te felhivasod nelkul is megcsinaljak, hidd el. :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#46) vjozsef válasza Littoral (#20) üzenetére


vjozsef
senior tag

Addig minden okes amig buncselekmenyre nem hasznaljak fel.

(#47) vjozsef válasza arnyekxxx (#27) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ha nem valos adatokat adsz meg az mas mintha egy letezot adnal meg.

Konkretan pl ha a szomszedom adataival regisztralom be, akkor ennyi.

(#48) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Egy hajléktalan nevére 200 ezret??
Na az szép lehetett amikor a postás kivitte a 200 ezer darab hitelesítő kódot tartalmazó borítékot.
Nem mellékes hogy múltkor egy ismerős nem küldte vissza 2 héten belül a kódot, dobhatta is el a kártyát, mert nem akart órákig sorban állni a személyes ügyintézésnél.
De nekem meg a szolgáltatóm szűnt meg akinél a kártyámat vásároltam, lehet hogy terroristák voltak?? :) (persze azért müködik csak más a neve)

[ Szerkesztve ]

(#49) #79335424 válasza Toth_Jani (#48) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az enyém is megszűnt időközben. Úgy hívták, hogy Pannon GSM. :)
Az a 200 ezres hír csak egy lufi. Valamivel indokolni kellett a regisztráció "szükségességét".

[ Szerkesztve ]

(#50) aprokaroka87 válasza #79335424 (#49) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Itt főleg azok lesznek "szorult" helyzetben, akik olyan kártyát használnak amelyeknek az eredeti tulajdonosa nem akar/nem tudja magát azonositani.

Na ott vagy rugalmas lesz a szolgáltató,vagy lehet hogy pont egy havonta minimum 3000ft-al feltöltő ügyfelet vesztenek el.

A kérdés itt az lesz, hogy a törvényben milyen "kiskapuk" vannak.

Mert ugye van a szolgáltató akinek származik egy minimális bevétele/ügyfél.
Illetve ott a törvényi előirás,ami meg mondjuk pont a szolgáltató üzleti érdekeit csorbithatják.

A másik kérdés hogy azok akik átadják a SIM kártyát másnak,vajon a "tulajdonosi" jogkört mennyire adhatja majd át annak akinek a kártyát át adta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.