Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) creation


creation
senior tag

+1

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#2) DarthSun


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nemes cselekedet volt. Én is szoktam kisebb adománnyal/apróval segíteni, főleg az utóbbi időben mióta jobb lett az anyagi helyzetem. Valamint a 90- es évektől egészen 2003- ig amikor még relatíve jobban kerestem. A köztes időben én is hullámvölgyben voltam így szőrösszívűnek bizonyultam. Az ilyen teljes megvendégelés amit nyújtottál az pedig tiszteletreméltó, ilyet még sosem prezentáltam.

(#3) Mokó válasza creation (#1) üzenetére


Mokó
aktív tag

Az segitség ha egy csövest meghivtam egy feles+sör kombóra???Én nem ittam vele,söt mentem is tovább
mondom hadd legyen egy jó napod csóringer . . .

szerk:nem akarok bunko lenni de miután az egyik csövinek bagettet adtam egyszer azt eldobta,hogy neki
pia kell mondom jóvan kereslet kinálat.Miskolc 4ever :(

[ Szerkesztve ]

(#4) kaszaking


kaszaking
tag

Minden tiszteletem a Tiéd. Jó látni, hogy vannak még ilyen emberek akik nem megvetik a hajléktalanokat hanem segítenek nekik.

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

"Mialatt még beszélgettünk, megpróbált leszólítani pár embert, hogy tőlük is kérhessen valamit..."
Khm, hát izé... Inkább nem mondok semmit.

Tavaly egy hajléktalannak adtam egy pár vadonatúj cipőt, meg egy pár vadonatúj zoknit. A cipő nekem nem került pénzbe, nagy volt a lábamra.

Én már megválogatom, hogy kinek adok. Meglátszik az a kéregetőn, hogy megérdemli, vagy sem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) matej013 válasza Mokó (#3) üzenetére


matej013
csendes tag

Persze léteznek olyan emberek is, akik csak piára kunyerálnak pénzt, de azt sem szabad elfelejteni, hogy rengeteg más ok is van arra, hogy valaki utcára kerül. Egyébként ez az eset Egerben történt.

(#5) Vakegérke Erről a viselkedésmódról egyébként most készítek egy írást, ha kész leszek akkor gondolod megoszthatom veled is. :)

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#7) Vakegérke válasza matej013 (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megtisztelnél vele. Ha kérhetem, priviben hívd fel rá a figyelmem, nehogy ne vegyem észre. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem az a rész hibázott, hogy közben megpróbált másokat is leszólítani.

(#9) Vakegérke válasza Kolondrum (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nicsak, nem vagyok egyedül. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Kolondrum válasza Vakegérke (#9) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kommenteket nem olvastam csak a történetet. Az valahogy nem kerek.

(#11) Freiherr


Freiherr
őstag

Pacalpörkölt?Hmm,jó ízlése van,finom is az,nekem is van itthon,csak kicsit fel szoktam turbózni.😃

XXX

(#13) Vakegérke válasza #20749568 (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha csinálsz neki egy hagymás-pirospaprikás alapot, akkor jó. Önmagában csak "ehető" kategória.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) Fr0z3n válasza Vakegérke (#13) üzenetére


Fr0z3n
őstag

A pacal soha nem lesz ehető kategória :C

(#15) Lauda


Lauda
félisten

En egynek se adok. 99% csak piara kolti, aki meg nem, az koszonje meg a tobbinek.

(#16) Lauda válasza #20749568 (#12) üzenetére


Lauda
félisten

A szegedieknek van a pacalporkolt csulokhussal konzerv, az rohadt jo szerintem. Szoktam hozza kis tesztat fozni meg eros pistat bele, isteni.

(#18) Kareszovics válasza Lauda (#16) üzenetére


Kareszovics
addikt

Pacalhoz tészta? Barbár... :DDD nóoffenz :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#19) Lauda válasza #20749568 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Meg van szinten a szegedieknek a 800 grammos sima pacal, az is tuti. :DD

Kareszovics szarvacska tesztat szoktam hozza fozni, nekem izlik. :D

(#21) matej013


matej013
csendes tag

Egy kis off: miért sárga színű a blogbejegyzés címe? :F

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#22) Winner_hun válasza matej013 (#21) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ki lett emelve.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#23) Freiherr válasza #20749568 (#12) üzenetére


Freiherr
őstag

Nagy a szórás,vannak sz@rok,de egész jók is,ki kell tapasztalni.:)
Meló után gyorsan megvan valami körettel,ha nincs kedvem főzőcskézni.

XXX

(#24) buherton válasza #20749568 (#17) üzenetére


buherton
őstag

A szegedi konzerveket ajánlom, mert tényleg finomak :K .

Miért is kellett erről egy kiemelt blog bejegyzés? Ha valaki segít valakinek azt azért csinálja az ember, mert jó érzés. Azzal, hogy ezt világgá kürtölöd, mint pl. legutóbb a TV-ben látott csaj (aki aztán ki is dobta a nénit, csak a hírnév kellett neki) az már más tészta.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#25) creation válasza buherton (#24) üzenetére


creation
senior tag

Nem hiszem hogy matej vissza menne elkérni a konzerveket...

Más tészta, azoknak akik megvetik azokat a hajléktalanokat, akik piára kérnek pénzt. Anno édesanyám vizsgálta ezt a jelenséget még azokban az időkben, amikor "kezdett" ez mindenki számára egyértelművé válni és szem elé kerülni (mármint, hogy vannak hajléktalanok). Az esetek egy bizonyos százalékában (nem minden esetben), volt rá igen jó okuk. Méghozzá nem is egy. Volt aki a tévhitet hozta fel, "hideg miatt itta, hogy ne hűljön ki", s volt aki még egy ettől is jobb okot hozott fel, ami előtt fejet hajtok, mert annak viszont van alapja.
A hajléktalanok igen nagy százalékban fogyasztanak sokszor nem túl friss ételeket. Azokban az időkben még többen mint manapság, amikor karitatív szervezetek azért javítanak a helyzetükön valamelyest, esetenként. Volt pár hajléktalan, akik a megkérdezettek közül az alkohol fertőtlenítő hatását hozták előtérbe.

Ki kell mondja és hozzá kell tennem hogy ez erősen a kilencvenes évek első negyede volt. Azóta nem biztos, hogy azonnal megbíznék a hajléktalanban, ha azt mondaná, hogy neki ezért kell. De legalábbis elgondolkodnék.

Főleg annak tükrében, hogy sose voltam hajléktalan, de azért majdnem sikerült. Elmondhatom, hogy ha nem lettek volna velem azok a Barátaim, akik velem és mellettem voltak, akkor most nem írnék itt. (Volt munkahelyem, de sajnos adósságaim is. Így ahhoz hogy azokat rendezni tudjam, melyek önhibámból keletkeztek, bizony az élet egyes területein kénytelen voltam megszorításokat alkalmazni).

Volt anno egy fejtegetés, hogy joga van e az adományozónak vizsgálnia, hogy az adománya tényleg arra lett e felhasználva, amire az adományozott kérte. És ez sem egy utolsó dolog.

Konzerv kaja téma: Én személy szerint a Sólet csípős kolbásszal titulusú Globus konzerv-re szavazok. Amikor legatyásodva, 12-14 óra meló után hazaértem a hideg fűtetlen lakásba, sokszor az hozta nekem vissza az életkedvem.

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#26) Kareszovics válasza Lauda (#19) üzenetére


Kareszovics
addikt

+Aweriot

Itt felénk főtt krumplival szokás tolni. :) Illetve van egy ilyen korlátlan fogyasztós étterem. Ott úgy szoktam felhozni, hogy rántott velővel. :DDD Tejóég... nomnomnom

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#28) Peterson_ válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Peterson_
addikt

Ezzel én is így vagyok.
Persze nem volt mindig így, miután feljöttem Pestre meló után körülbelül 3-4 éve, eleinte mindenkinek adtam egy kis aprót.
De hamar rájöttem, hogy ez annyira nem buli, mert ha nagyon belelendülök, kisvártatva én is beállhatok kéregetni:D
A másik dolog az, hogy nem egyszer futottam bele pofátlan delikvensekbe sem.
Aztán lehet, hogy még így sem mindig ítélem meg jól azokat akiknek adok, de talán nem is számít.
Általában egyébként ha kajára kérnek és van nálam -elég gyakran van nálam-, akkor inkább azt adok, de volt, hogy a zoknimat húztam le vilivégállomáson, aztán adtam oda, hogy húzza fel az öreg, én már majdnem otthon voltam, neki meg nem volt zokni a lábán...kint meg mínusz tíz volt.
De olyan is volt már, hogy egy tag konkrétan bevallotta, hogy nyilvan nem házra, hanem borra gyűjt...ott meg az őszinteséget díjaztam:DDD
Egyébként furcsa, de egész addig míg fel nem jöttem a nagyfaluba, nem is igazán láttam hajléktalant, csak hallottam róla.
Pedig aztán Somogyban is csóróság van(sőt)...

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#29) Vakegérke válasza Peterson_ (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Link
Talán érthető, hogy ma már meggondolom, hogy adjak-e egyáltalán pénzt egy tarhálónak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) saelin


saelin
veterán

Szép cselekedet, még akkor is, ha az ember ritkán tesz ilyet. Ebben az esetben a kevesebb is több!

Kb 2 éve volt, hogy egy roma kislánynak (7-8 éves lehetett) adtam ételt az utcán, mert szegény ott kóvájgott iskolatáskával a hátán és halk hangon a mellette elhaladó emberektől kért enni, de mindenki csak ignorálta és ment tovább. A következő ember, akitől "kunyerált" az én voltam... úgy megsajnáltam szegény gyereket, hogy oda adtam a szendvicseimet neki. Nálam úgyis volt pénz, így gondoltam majd veszek valamit, ha éhes leszek. A pláne, hogy éppen késésben voltam melóból, de még ennek ellenére is megálltam és szántam szegény GYEREKRE időt. Alapesetben nem szeretem a cigány embereket, rengeteg rossz tapasztalatom van velük (lopás, kötözködés), viszont egy gyerek az gyerek. Nála egyszerűen nem működött ez a "rasszizmus" és a mai napig nem értem, hogy az előttem menő hölgy, hogy a fenébe tudta figyelmen kívűl hagyni azt a lányt...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#31) Peterson_ válasza Vakegérke (#29) üzenetére


Peterson_
addikt

Maximálisan.
Volt amikor azt mondtam, hogy csak nagy pénzem van, és közölte:
"Fel tudom váltani"
-Na tiplizz el de nagyon gyorsan...:D

Egyébként megfigyelhető, hogy helyenként iparszerűen űzik a koldulást, és igen, olyan is volt, hogy tíz percen belül másodjára jött oda hozzám a tag, és fingja nem volt, hogy ki vagyok.

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#32) creation


creation
senior tag

no comment : [link]

[ Szerkesztve ]

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#33) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az utóbbi hetekben megjelent két fickó szatyorral Tesco és Lidl parkolóban, szépen megosztják egymás közt a területet és a melót is. Visszaviszik a kocsikat. De persze, csak ha 100-as van benne. Mondtam az egyiknek, felőlem visszaviheti, de az enyémbe alátét van. Úgy már nem kellett neki. :N
A legtöbb, aki konzerv kaját kap, vagy ruhaneműt, ilyesmit úgyis elcseréli vagy eladja, hogy piát vehessen belőle, de ezek itt a parkolóban legalább nem látványosan teszik ezt, valamint legalább nem kunyiznak gyerekkel a karjukon. Ha nem adod a kocsit, szó nélkül tovább állnak.
Volt egy, aki diplomás volt, mégis csöves lett. Mivel könyvtárba úgysem engedték volna be, így például szívesen fogadott bármilyen könyvet, olvasnivalót is. És nem gyújtósnak használta. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#34) flymi válasza saelin (#30) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bizony van, hogy egyszerűen kiküldik a gyereket az utcára egyedül. Úgy is hazatalál, ha meg nem, hát jól elverik és gondolom mindig kötelező hazavinniük valamit.
1000%, hogy nem maguktól kéregetnek. Nekem gyanús ez az iskolatáskás ügy. még azt sem tartom kizártnak, hogy valaki figyeli ezeket a kölyköket.
Gyarlók a felnőttek, nem a gyerek tehet róla, ha utcára kerül. Csak kihasználják őket, mint bevételi forrást.

Szerintem...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#35) nemlehet


nemlehet
őstag

Ez a hajléktalan kérdés érdekes. Nekem van sok jó, meg negatív tapasztalatom is. Általában nem adok, mert már többször előfordult velem, hogy odajött kéregetni, hogy kajára kéne, aztán amikor adtam neki 2 szendvicset vagy egy csomag kekszet hozzám vágta és még én voltam "csicskag*ci".

Aztán ezzel szemben van olyan is aki mondta, ha adok egy százast mond egy verset :D Vagy egyszer erősen berúgva mentünk haza és elejtettünk egy üveget a margit hídnál. Össze akartam szedni, de alig álltam a lábamon, erre odajön a csövi hogy 200 Ft-ért összeszedi nekem. Tényleg megcsinálta rendesen, mert amíg vártunk a villamosra figyeltem. De a kedvencem az a szegedi lecsúszott srác volt aki amikor látta, hogy nem eszem meg az egész péksütimet elkérte a maradékot :D Aztán megpróbálta, hogy nem tudok-e adni 50 Ft-ot koccintósra, de piára elvből nem adok.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#36) creation


creation
senior tag

Régebben Újpest központnál a Tesco parkolójában volt egy idősebb fószer, aki szintén bevásárló kocsik tologatásából "élt". Ex párommal egyik alkalommal mikor jobban álltunk anyagilag, megkérdeztük, hogy mire van szüksége és meghozzuk neki. Felsorolt pár apróságot, főként kaját. (Víz, kenyér, tej, valami felvágott...) Mivel láttuk, hogy kocsik tologatása közben a cigaretta csikkeket is szedegeti (és nem a kukába teszi), így a felsoroltak mellé vettünk neki egy doboz cigit is (bár mi nem dohányoztunk akkor sem). Amikor kijöttünk az üzletből, nagyon nehezen találtunk rá (este is volt már rendesen). Ült egy padon a parkoló szélénél. Mikor meglátta, hogy jövünk nem ismert meg minket, de odaadtuk neki a kis szatyrot. Majd szegény sírva fakadt. Mi kérdeztük, hogy miért... A válasza annyi volt, hogy nem gondolta volna, hogy tényleg vissza jövünk. Neki akkor volt karácsony (rá pár napra nekünk is). Szóval én úgy vagyok ezzel, hogy elég nehéz megválogatni, hogy kinek segít az ember és hogy jó helyre kerül e a segítsége. De ha már az elhatározás megszületik, hogy segítünk valakin, valamivel, akkor az maradjon segítség, akkor is, ha utána az nekünk nem tetszik annyira. Akár piára költi, akár nem. Akár pofátlan, akár nem. A konzekvenciát természetesen érdemes levonni a rosszul elsült esetekből, de azokat a csillogó szemeket amit a hálával megtelve lehet látni, amikor a "jó" emberen segít az ember, azt úgysem tudja lenyomni.

"If you give a little love, (maybe) you can get a little love of your own."

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#37) creation válasza flymi (#34) üzenetére


creation
senior tag

Már a kilencvenes évek elejétől létezik idehaza is az úgynevezett "koldus maffia" fogalma (bele értve a szándékos csonkításokból eredő többlet bevételekkel járó durva eseteket is). Sajnos mind gyerekek, mind pedig hányatottabb sorsú felnőttek esnek időről időre egy egy ilyen dolog áldozatává. És itt nem csak a kéregetést kell számba venni, hanem a személyi adataikkal való visszaéléseket is. (lásd telefon és egyéb műszaki cikk vásárlások, hitelek és egyéni vállalkozások nyitása)

Ahogy szokás mondani, szegény embert még az ág is húzza...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#38) saja


saja
tag

Én december 17-én, céges vacsora után fizettem meleg ételt két hajléktalan srácnak (egyikük fiatalabb, másikuk idősebb volt nálam). Igaz, úgy kezdődött, hogy megkértek hívjam meg őket sörözni. Mondom, miért ne, így is elég sok sört és tequilát ittam előtte :DDD . Beszélgettem is velük, az egyik villanyszerelő, másik festő mázoló. Mindketten családi gondok miatt kerültek utcára. Mondták, hogy a szállón sok a rablás, lopás, tőlük is loptak már el sok dolgot, ezért nem mennek oda. Hajlandóak lettek volna melózni bárhol, csak legyen meg a napi betevő.
A nagyon szépen zenélő utcai muzsikáló embereknek pedig nem sajnálok egy hangyányit többet bedobni. Főleg, ha látom, lélekkel csinálja. Boráros téren volt két hegedűs srác, akiket többször is láttam, nekik nem sajnáltam, jól játszottak.

keep calm and code erlang

(#39) Sephiroth83


Sephiroth83
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Egy kéregető hölgyet keresek. A hölgy 2013/14 telén az Árpád-híd metrómegálló lépcsőjén koldult, de hónapok óta nem láttam. Ránézésre 40-45 körüli, mindig világos kapucnis kabátban ült a lépcsőn, kezében egy táblával amire azt hiszem az volt írva hogy 3 gyereke van és nincs hol laknia. Soha nem szólt egy szót se, nem nézett senkire csak maga elé.

Aki tudja mi történt vele vagy hogy hol van most, esetleg van ötlete hogy milyen segítő szervezeteknél lehetne érdeklődni utána, az kérem mondja el itt vagy privátban.

[ Szerkesztve ]

"Áldassék az intelligencia minden formája."

(#40) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Szép cselekedet, de én többször megjártam már sajnos. Én sem vagyok gazdag ember, de volt hogy kisgyerek jött oda hozzám sírva koszosan hogy kajára kér, majd miután adtam neki láttam hogy viszi oda egy kis csapathoz akik cigiztek meg boroztak. Odamegy egy nőhöz mutatja, hogy kapott pénzt, erre az meg elveszi tőle és ad neki egy taslit hogy menjen a következőhöz.

Aztán a másik alkalommal pénzt kért tőlem kajára. Nem volt pénz nálam, fizu előtt voltam, pár szendvicsre valót vásároltam előtte. (vaj, zsemle, felvágott, tej) Odaadtam neki a vajat meg a zsemlét és mosolyogva odébbáltam. Aztán éreztem, hogy a hátamnak dobja a kis csomagot, hogy rohadjak meg, ő pénzt kért.

Naponta több kerületben megfordulok, rengeteg helyen járkálok a városban, egy hónap alatt bejárom mind a 23 kerületet Budapesten, de lehangoló amit látok hajléktalanok körül. És sajnos nagyon ritka a kivétel.

Szóval köszönöm nem, akármi történhet, soha többé én nem segítek rajtuk...Pedig tudom, én is kerülhetek olyan helyzetbe, de akkor sem. Lehet utálni ezért.

szerk:

Egyetlen egy kivételre emlékszem. A Lövőház utcai koldusra, aki a Millenáris Irodaház előtt lakott...Ő jó ember volt. Kár hogy már eltávozott... :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.