Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Kedvcsinálónak nagyon jó volt az írás, köszi! :R

OpenSUSE-n egy kis keresés és mókolás után...

Azért itt örültem volna legalább egy linknek. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) matej013 válasza Cifu (#1) üzenetére


matej013
csendes tag

Tössék! :))

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#3) Cifu válasza matej013 (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Danke sehr! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Vladi


Vladi
nagyúr

Bármi jobb, mint az ubuntu? Fúúú mit fogsz ezért kapni. :DDD

Hát igen, suse-t úgy kell kezdnei, hogy yast. De már megtaláltad akkor oké. :)

"az újraindítás után ugyanúgy szépen felállt a rendszer és minden folyt tovább."
Mert van disztró, ami megsínyli a kernel frissítést? nekem ez új. :U

Most mit vártál? 1500 csomag frissítése. Nem 2 perc.

Összességében elmondhatjuk, hogy igen, van élet Ubuntun kívül is. :U

ui: azért a háttérképért meg kapsz tőlem egy virtuális taslit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#5) matej013 válasza Vladi (#4) üzenetére


matej013
csendes tag

Igen, van olyan disztró, ami nem szereti a kernelfrissítést. ubuntu köhm*

A háttérképhez pedig annyit, hogy: haters gonna hate. :))

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#6) saelin


saelin
veterán

Fuh, nekem vagy 2004 környékén volt SuSE a gépemen (azzal vettem) és az akkori szinte 0 linuxos tudásommal másfél évig gond nélkül használtam. Lehet visszatérek a gyökerekhez, úgyis tervezem az ubunturól a váltást. Eddig úgy voltam vele hogy MINT lesz, mostmár van még egy versenyző.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#7) Cifu válasza saelin (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én édesanyám gépére raktam Linux Mint-et. Nem rossz, de vannak problémáim vele, például a Synaptic-al... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) buherton


buherton
őstag

Jelenleg Ubuntu-t használok én is. Szívesen váltanék, de annyira megszerettem a Unity-t, hogy hiába próbáltam váltani a DE miatt mindig visszatértem az Ubuntura. A Unity-t áthackelni másik disztróra pedig elég nagy munka. Nekem viszont nincs bajom a hackeléssel. Sőt kifejezetten leköt :D . Egyszer felraktam az Arch-t, de már az elején láttam, hogy ennek nem lesz jó vége, de csak azért is felraktam, és eljutottam az X-ig.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#9) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Nekem az a bajom az Opensuséval, hogy bő 2 éve az istennek sem működik alatta a touchpad (régen jó volt). Van a laptophoz digitizer, ami alapszinten működik, de a navigálás hiánya miatt már nem is kísérleteztem vele többet. Az a bajom a linuxokkal, hogy ugyanúgy berhelni kell őket, mint tizenévvel ezelőtt, hogy minden működjön rajtuk (ami vagy sikerül vagy nem). Régen dual-bootos volt a laptopom, amikor még próbálgattam a frissebb Opensuse-verziókat, egy ideje legyalultam mindent és csak a Windows 7 ment vissza, azzal semmi problémám nincs.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#10) saelin válasza Dr.F.E.R.I. (#9) üzenetére


saelin
veterán

No igen, a touchpad... Az nekem sem működött Chakra alatt, így maradt ubuntu.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#11) matej013


matej013
csendes tag

Így érzem most magam. :D

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#12) Vladi válasza matej013 (#11) üzenetére


Vladi
nagyúr

hátdemé? :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#13) matej013 válasza Vladi (#12) üzenetére


matej013
csendes tag

Hogy végre azt teszi a rendszer amit én akarok. :D

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#14) Vladi válasza matej013 (#13) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah. Értem. Már nem is emlékszem erre az élményre... Valamikor 2005 környékén éreztem, azóta teljesen megszoktam fedora/centos alatt. :)

;] ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#15) ivana


ivana
Ármester

Anno én is kubunturól váltottam susera (11.3 volt akkor :D ), úgy választottam ki, hogy ennek volt a legjobb logója :DDD Azért elég durva, hogy az ubuntu ma is csinál olyat, hogy egy sima kernel frissítéstől megbolondul, pont ezért kerestem én is valami alternatívát régen, nincs X, nincs wifi stb. tiszta windows az a rendszer, frissítéstől lehal :W

(#16) qqcqqc válasza ivana (#15) üzenetére


qqcqqc
őstag

Én homeserverrel szórakoztam linux alapon. Az Ubuntu egy halál volt. Mindent parancssorban állítgatni, keresni hozzá a programokat.....
Felraktam a süsüt, telepítésnél kiválasztottam a szükséges dolgokat, yastban ftp, samba kényelmes beállítása, távolról webyast, a telepítésnél választható asztali felület (KDE, Gnome, stb), programok, hát kinyalják a s.... :)

(#17) batagy


batagy
őstag

Én mindenhová OpenSUSE-t telepítek, XFCE desktop managerrel. A mindenhová-t úgy értem, hogy otthon, és a munkahelyen is használjuk 4-5 szerveren, egész komolyakon is (256 GB RAM). Teljesen elégedett vagyok vele. Parancssorosan és GUI-ból is könnyen menedzselhető.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.