Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ott valami gond van a matekkal a hr oldalán. Az oldal szerint 56k lenne a nettód. Nézd meg a fizupapírod, lehet levontak még valami f*szságot.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2) erik88


erik88
aktív tag

Az szép :(

(#3) whitezo88


whitezo88
nagyúr

diákmunka esetén ami amúgy sem egy hatalmas összeg tényleg lehetne más adózás, de még azt a pár ezret is levonják a fiataloktól....

(#4) Syl


Syl
nagyúr

Vajon miért nem csökken a feketemunka :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Napi hány órát dolgoztál??? :Y
Én már több éve járok diákmunkákra, eddig (nyugaton) 100-at kaptam kézhez, most a merci gyárban 110 a bruttóm (72 a nettó). Napi 8 órás munkaidőben szoktam lenni.

Az a 41e 24 napra nagyon kevésnek tűnik :F

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#6) matej013 válasza Szoszo94 (#5) üzenetére


matej013
csendes tag

6 órás munkaidőben voltam. :) Így már érthető, ugye? :)

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#7) Szoszo94 válasza matej013 (#6) üzenetére


Szoszo94
őstag

Egy fokkal jobb, de még így is elég keveset kaptál. Nekem is volt egy rakat levonás, eü hozzájárulás, nyugdíj, minden hülyeség, de a nagyobb bruttóm elennére mégis kevesebbet vontak le tőlem, mint tőled. Kutya legyek, ha ezt értem :)

Bezzek osztrákba 16 munkanapra megkaptam az 1200€-t....nem is értem, mit szenvedek itthon :D De azért az egyetemet még megcsinálom, aztán pápá hungária.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#8) zoo8800


zoo8800
veterán

A 86000 a teljes munkaidőre vonatkozik, vagy a 6 órás munkaidőre? Ha a teljes munkaidőre vonatkozik, akkor 1000 Ft híján jó a bérszámfejtés. (86000*0,75*0,655=42247 Ft)
Apropó, milyen levonások vannak a bérjegyzékeden?
A nyugdíjjárulékot mindenkitől vonják, tőlem is. És igen, nyugdíjra megy. Mivel járulék, meghatározott rendeltetési célja van, ellentétben az adóval, ami a nagy kalapba kerül.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#9) Speeedfire válasza zoo8800 (#8) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Az nem nyugdíjjárulék, hanem adó. :P
Papíron járulék, ab szerint adó. :DDD

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#10) zoo8800 válasza Speeedfire (#9) üzenetére


zoo8800
veterán

Mi az az "ab", ami szerint adó a járulék? :D

rip and tear, until it is done

(#11) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

a vicc az, hogy a gyakorlatban erre meg rajon nemi extra ado amit meg a ceg fizet utannad. tehat ha azt nezzuk hogy a cegnek te kerulsz X penzebe es ebbol lesz Y beveteled, akkor az Y/X szazalekban ennel is rosszabb lesz.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12) matej013 válasza zoo8800 (#8) üzenetére


matej013
csendes tag

Teljes munkaidőre vonatkozik. (gondolom én, mivel nem órabérben számoltak el minket) A munkaszerződésbe volt írva, hogy 86125 Ft-ot keresünk és ennyi.

Van ugye a Személyi jövedelemadó, a Természetbeni egészségbiztosítási járulék, Pénzbeli egészségbiztosítási járulék, Nyugdíj járulék és Munkaerő piaci járulék. Ezek vannak a papíron.

[ Szerkesztve ]

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#13) Speeedfire válasza zoo8800 (#10) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Alkotmány Bíróság. :)
Nem is olyan rég linkeltem erről egy régebbi videót.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#14) zoo8800 válasza matej013 (#12) üzenetére


zoo8800
veterán

Itt a bibi :)
86.125 (ez a teljes bruttó) * 0,75=64.594 Ft, ez a bruttód 6 órára. Ennek a nettója elvileg 42.308 Ft.
Nem tudom, mit vontak még le, hogy 41000 lett belőle.

rip and tear, until it is done

(#15) horush


horush
addikt

Diákmunkából a bruttóbérből csak a 16% szja kerül levonásra, semmi más, nem igazán értem, hogy ez hogy jött neked ki. Nem tudom, hogy mit csináltál te, de ha jól értettem, összesen 144 órát dolgoztál (24*6), ha 41000Ft-ot kaptál kézhez, akkor ez 284,72Ft nettó órabér, ami fehéren elvileg lehetetlen, hiszen diákmunkánál 584*0,84, azaz 490,56Ft a minimális nettó órabér. Ha neked vontak mást is, akkor nem diákmunkát végeztél. 53% levonásod egyébként még rendes munkában sem lehet, ott is a bruttó bér 65,5%-át kapod kézhez.

[ Szerkesztve ]

(#16) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Az én fizetésemből 16%-ot vonnak le SZJA címen. Szintén diákmunka és szövetkezeten keresztül vagyok.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#17) horush


horush
addikt

Egyébként megkérdezhetem, hogy mit csináltál és hol? Nekünk telefonos helpdesken 672Ft a nettó alapórabér, ami jó teljesítmény esetén felmehet 772,8Ft-ig, ráadásul nagyon jó teljesítmény esetén adnak bónuszt is, ami 10000-25000Ft lehet egy hónapban (top11 teljesítményt elérők kapják, a kb. 120 főből). Igaz ez Budapest, gondolom vidéken rosszabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#18) matej013 válasza horush (#17) üzenetére


matej013
csendes tag

A falum önkormányzatánál végeztünk úgymond "adminisztratív" munkát. Rendezvényeket szerveztünk és bonyolítottunk. (meghívó-, plakátkészítés, játékok szervezése, stb.).

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#19) Jhonny06 válasza horush (#15) üzenetére


Jhonny06
veterán

Pontosan. A bruttó béred kell megszorozni 0,84-el diákmunkánál, ez mindenhol így van. Ha nem, akkor ott valami nem stimmel, de nagyon nem. 144 óra az majdnem egy teljes munkahónap, erre 40k-t adni éhbér (se).

Szóval (6*24*órabér)*0,84 a nettó.

matej013: Akkor az sajnos ilyen állami lehúzás. Érdemes rendes diákszövetkezethez menni legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#20) Lauda


Lauda
félisten

Miert vagy felhaborodva a nyugdijjarulekon? Szerinted a nyugdijakat mibol fizetik? Majd a tiedet mibol fogjak? Az akkor dolgozo es adot fizeto emberektol levont jarulekokbol.

(#21) NemesTom


NemesTom
tag

Hínnye, jövőre el kell gondolkodnom, hogy a szomszédnéninek segítek viszonylag "jópénzé", vagy elmegyek diákmunkára.... Kb ugyanannyit kapnék :/

(#22) Szoszo94 válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ugyanezek a levonások (nem csak szja), bruttó 110 nettó ~72. Kecskemét, Mercedes gyár, diákmunka. Ha nem szövetkezeten keresztül megy az ember, akkor nem csak az szja van.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#23) matej013 válasza Lauda (#20) üzenetére


matej013
csendes tag

Az a baj, hogy mire én odakerülök, nekem már nem lesz. :(

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#24) Lauda válasza matej013 (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt honnan veszed?

(#25) matej013 válasza Lauda (#24) üzenetére


matej013
csendes tag

Csak figyeld meg a nyugdíj korhatár növekedését. Azért van arra is szükség, mert egyszerűen nincs elég dolgozó ember, aki el tudná tartani az öregeket. Mire én oda kerülök a nyugdíj korhatár simán felmehet akár 70-75 évre is. Nekem valami olyasmi rémlik, hogy a magánnyugdíjpénztár idején nem volt nyugdíjjárulék levonva diákoktól, bár lehet, hogy rosszul emlékszem és csak a frusztráltság miatt vettem ezt észre most. Félre ne értsd, nem sajnálom tőlük a pénzt, ha tényleg hozzájuk is kerül és nem az állam bácsi nyúlja le.

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#26) Stonerice válasza matej013 (#23) üzenetére


Stonerice
őstag

Szerintem a diákmunkád pályázatát így kapta meg az Önkormányzat ahol dolgoztál.
De ha kaptál szerződést, akkor olvasd át! Ha nincs konkrét összeg benne, hanem ilyen melléduma, hogy "legfeljebb kiadható maximális bér X összeg" - akkor nincs mit tenni.

Ilyen megfogalmazással találkoztam a Munkaügyi hivatal által indított tanfolyam esetében. Sok embernek ígértek tanulás melett X összeget előre, szóban, de mire a szerződés aláírás következett, szó nélkül aláírta mindenki, és hasonló módon volt megfogalmazva. Egy tízessel kevesebbet is kaptak.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#27) Lauda válasza matej013 (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Meg mindig nem ertem mibol kovetkeztetsz arra, hogy te nem fogsz nyugdijat kapni. Mondj egy orszagot, ahol nincs nyugdij.

(#28) Mister_X válasza Lauda (#27) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Japán. Mégse, ott is van, csak épp nagyobb vicc, mint itthon.

[ Szerkesztve ]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#29) Stonerice válasza Lauda (#27) üzenetére


Stonerice
őstag

Meg is kell azt érni :D Usában is sokat vitatkoznak a 67 éves nyugdíjkorhatárról.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#30) Coccolino_O válasza Lauda (#20) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Tessék: http://kiszamolo.hu/a-nyugdijrendszer-multja-es-jovoje/.

A bejegyzéstől eltekintve, nem hiszem, hogy mire ő odakerül, lesz még ebben az országban annyi dolgozó ember, hogy eltartsa ezt az állami vízfejet, meg a több millió inaktívat. Bele lehetne ebbe menni részletesebben is, de az már aktuálpolitika lenne, ami meg tiltott. :)

A posztolónak meg jó reggelt kívánok! Majd amikor bruttóban keresel 3 v. 4 kilót, nettóban meg kapsz majd 200/260 ezret, akkor fogsz csak igazán meglepődni. :D

[ Szerkesztve ]

(#31) horush válasza Szoszo94 (#22) üzenetére


horush
addikt

Akkor te hivatalosan nem diákmunkát végzel.

(#32) ibenny válasza Coccolino_O (#30) üzenetére


ibenny
senior tag

És itt nagyon erős a 'ha'..

(#33) che 1990


che 1990
tag

Régebben csak szja előleget vontak a diákoktól azt hiszem 4800 ft + 500 ft szövetkezeti díj. 2006-ban kezdtem az 'm' betűs gyorsétteremben diákként, heti 40 órában, minden hónapban 90-100 ezer ft körüli összegeket vihettem haza...állati jó volt 16 évesen ennyit keresni :)
Mióta a diákokat is nagyon csúnyán adóztatják, már nem éri meg szvsz. Inkább elmennék nyaranta külföldre melózni...

[ Szerkesztve ]

(#34) Szoszo94 válasza horush (#31) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ha nem diákmunkát végeznék, tudtommal lőnének az államilag finanszírozott tamulmányaimnak.
Ezen kívűl barátnőm (18) és öccse (15) is ugyanitt, ugyanebben a munkakörben, ugyanezekkel a levonásokkal ugyanannyit kerestek/keresnek, mint én.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#35) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Még add hozzá a 27% áfát ami minden terméken rajta van :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36) Jhonny06 válasza Szoszo94 (#34) üzenetére


Jhonny06
veterán

Szerintem ilyen nincs. Államilag finanszírozott képzés alatt is azt csinálsz, amit akarsz.

(#37) Szoszo94 válasza Jhonny06 (#36) üzenetére


Szoszo94
őstag

Lehet, ezt csak hallottam, de a 16 éven aluliak elvileg nem dolgozhatnak, csak diákként, nem?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#38) Mister_X válasza Szoszo94 (#37) üzenetére


Mister_X
nagyúr

16 év alatt senki sem dolgozhat, 16 éves korától dolgozhat diákként.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#39) Szoszo94 válasza Mister_X (#38) üzenetére


Szoszo94
őstag

Akkor hogy tudott dolgozni barátnőm öccse hivatalosan, bejelentve? Illetve a kötelező nyári gyakorlatát is itt töltötte le. Valami valahol sántít ezek szerint, ugyanis a legtöbb középiskolás a gyakorlat után marad diákmunkára ott, ahol a gyakorlatát töltötte. Ezek szerint ez nem is lenne legális?

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#40) Mister_X válasza Szoszo94 (#39) üzenetére


Mister_X
nagyúr

A kötelező középiskolai gyakorlat (ez elvileg új dolog) lehet más tészta - szerintem arra gondolsz.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#41) Szoszo94 válasza Mister_X (#40) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nem. Vegyük akkor az említett példát:
Barátnőm öccse most volt 9. osztályos, neki már van kötelező gyakorlata, ha jól tudom, két hét. Ő is, mint a többi osztálytársa, elment egy céghez (ahova én is és barátnőm is diákmunka miatt) letölteni a gyakorlatot. Miután ezt megtette, a cég tovább alkalmazta, mint diákmunkást, ahogy a többi ismerősét is azok a cégek, ahová ők jelentkeztek.

Tehát vagy lehet menni mégis 16 év alatt diákmunkára, vagy a cégek csoportosan verik át az állambácsit és diákokat :F

Szerk.: Találtam valamit, rögtön az első pontban van a válasz a levonásokra.

Szerk.2: Második pontban pedig ott van, hogy ha tanul az illető, akkor 15 a korhatár :)

Azt hiszem érdemes ezt végigolvasni.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#42) ibenny válasza Szoszo94 (#41) üzenetére


ibenny
senior tag

Az utolsó mondatod végének utolsó előtti állítása nem lenne nagy baj.

(#43) Szoszo94 válasza ibenny (#42) üzenetére


Szoszo94
őstag

Ezt most sokadszori nekifutásra se sikerült 100%-osan értelmeznem :F Ez van, ha az ember nyolc óra munka után még csiszol/alapoz/fest négy órán keresztül...leírnád emészthetőbb formában is? :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#44) ibenny válasza Szoszo94 (#43) üzenetére


ibenny
senior tag

Hogyne, csak erre reflektáltam: 'Tehát vagy lehet menni mégis 16 év alatt diákmunkára, vagy a cégek csoportosan verik át az állambácsit és diákokat"

Ha az államot verik át, az még nem lenne nagy baj, tekintve a jelenleg mindenkit sújtó adóterheket.

[ Szerkesztve ]

(#45) Szoszo94 válasza ibenny (#44) üzenetére


Szoszo94
őstag

Jaaa, hogy még nem volt ott az utóirat, így már világos :)
Igen, amennyi bőrt lehúznak az emberről, förtelem...de jobban ne is menjünk bele, politizálni úgysem szabad :N

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#46) matej013


matej013
csendes tag

Egyébként még jól is jártam, mert pár munkatársam csak 37 ezret kapott. Sunyiság van, úgy érzem, ezért hétfőn indul az utánakérdezés.

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.