Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem most diplomáztam, nem ismerem már annyira a felsőoktatási viszonyokat, és nem műszaki pályát választottam, de szerintem ha a jövőben a közigazgatáson kívül is akarsz kezdeni valamit a végzettségeddel, akkor inkább válaszd a műszaki irányultságú főiskolák/egyetemek/karok vonatkozó képzéseit.

Persze lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Szerintem szopd be amit a BME kínál VIK mérnök informatikus címszó alatt, aztán onnan a szakirányon belül oda mész tovább, ahová csak akarsz.

A helyedben egyetemek környékén ólálkodnék, hogy ki foglalkozik ilyennel valamelyik magyar egyetemen, aztán ott elkezdeni egy valószínűleg mérnökinfós vagy egyéb proginfós akármilyen alapszakot,
hogy nála kezdhess TDK-zni és dolgozni, aztán abból tovább építkezz a későbbiekben.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#3) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Elnézést, sokat magyaráztam, mielőtt olvastam volna.

Nekem az jött le a leírásból, hogy gyakorlatilag HR-es lennél, aki mindenkit lebasz, aki nem úgy használja az IT eszközeit, ahogy kellene. Legalábbis nekem az jön le a tanított tárgyakból, hogy nem a mély megértése, hanem a felülről piszkálása a dolgoknak az, amiről a képzés szól.

Szerintem döntsd el, hogy kell-e. Nekem nem imponál az, hogy egy egy éves képzés során, ahol még le sem írják, hogy MILYEN alapszakot követelnek, vezetőnek képeznek ki. Ez olyan, mint a napiszar clickbait. Szerintem max kemény helyzetekben jöhet jól a papír, amikorra elfogy a shakespeare.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#4) razorbenke92

Ez a szakképzés elég erősen az önkormányzatokra koncentrál, amit ha hasznosítani is fogsz (akarsz), akkor érdemes megcsinálni, biztos bővíti a lehetőségeidet.

Ellenben ha nem akarod használni, vagy nem azonnal, akkor érdemes inkább valami univerzálisabb balhét keresni. Az itt megszerzett tudás 2-3 éven belül erősen elévülhet (az alapoktól eltekintve), és ha nem dolgozol benne, akkor a gyakorlatból is teljesen kiesel (nem olyan, mint mondjuk egy tetszőleges programozói szak, amit utána otthon hobbiból gyakorolhatsz).

A szakmai alapok miatt szerintem fölös hezitálni. Ez inkább amolyan menedzseri feladat, ami azt jelenti, hogy nem te fogod írni a tűzfalszabályokat, hanem te fogod tudni, hogy kivel írasd meg, mire figyelve írasd meg. Ellenben, ha van egy incidens amit kezelni kell, akkor te leszel az, aki tudja hogyan kell eljárni.

Szvsz a jövőben nagy lesz a hangsúly a számítógépes adatkezelésen a hivatalos szerveknél is (lásd az idei változások) sokat érhetnek az ilyen ismeretek a közszférában, tipikus csillióforintos-semmittevős állások lesznek, de ha valami elcsesződik, akkor az Isten óvja a félkegyelműeket.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5) Lacc


Lacc
aktív tag

Szia.

Én annyit tudok mondani, hogy érdemes megnézni a Gazdasági Informatikus MSc képzéseket, mert az igaz 2 év, de diploma, ott is tudsz tanulni gazdasági és informatikai tantárgyakat (bár ez erősen iskola függő is, meg kell nézni a tantervet). Sőt van ahol levelezőn is tudnád csinálni.

Azzal a képzéssel kapcsolatban nemtudom, hogy mennyire hasznos, amit tanulnál. Diplománál, főleg IT-nél az alapokat tanítják meg. De ebbe most nem megyek bele.

"(A szakdogám is ilyen témában született.), viszont a programozás terén nem vagyok otthon." - Nem kell programozni, jó ha van, de egyáltalán nem kell.

Én most Augusztusban jelentkeztem Etikus Hacker képzésre amit az ÓE-n hirdettek, és ott max a 10 óránál csak az egyiknél jött jól. (De alapvető PHP, Javascript tudással megoldható). A lényeg, hogy ott sem kellett igazán programozni, de a Parancssor/Terminál használatát érdemes megszokni :), Sőt ajánlott. Rengeteg tool van ami helyetted elvégzi a munkád lényegét. (simán lehet adatbázis jelszavakat, más belépő jelszavakat felderíteni programozói ismeret nélkül)
A kurzus közben pedig 2 állami intézmény is bejött toborozni embereket.

Persze van olyan része a hackerkedésnek, amikor úgy mond, Exploit-okat írnak, na az programozás és keményebb, de semmi másre nem koncentrál, mint programkódok "buherálására".

Én nekem ez a személyes tapasztalatom, ha valakinek kérdése van, akkor privátban (ritkán térek vissza fórumokba :D)

(#6) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszönöm a válaszokat, sajnos beigazolódott akkor, hogy ez egy olyan képzés lenne, ami csak ilyen hozzá nemértő megmondó embert képezne csak az önkormányzatoknál, vagy hivataloknál. Nem szeretem a féltudást, meg van elég ilyen attribútumú ember mindenhol, igaz mit is gondoltam egy egy éves szakképzésről. A lényeg, hogy a kommentek fényében megspórolom magamnak ezt a 350 ezer forintot és nézek valami mást.

Köszönöm mindenkinek! :R

Finn the human

(#7) Matada2.3 válasza Lacc (#5) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szia!

Sajnos az informatikus Msc-k nem jöhetnek szóba, mivel az alapképzésemnek tényleg semmi köze nem volt hozzájuk. Viszont az tényleg lejött, hogy az írásban említett képzés távolabb áll az információbiztonságtól mint gondoltam.

Igazábül én ezt az egészet jogi szempontból figyeltem mindig, de a gyakorlati részébe is belekóstolnék, a baj az, hogy az alapok nincsenek meg, ezért nézem ezeket a félképzéseket.

Finn the human

(#8) Lacc válasza Matada2.3 (#7) üzenetére


Lacc
aktív tag

Igen, az MSc az tenyleg nem jarhato, igaz csak 40 kredit kellene minimalisan... de max 20 kreditet tudnal szerezni gazdasagi targyakbol a tobbi meg matek es info.

Etikus hacker kepzes, olcsobb, igaz vannak felteteli, de erdemes erdeklodni emailben rola. Max 180.000 Huf, ketto het alatt van a 40 oras kepzes, ami keves, de csak ennyit lehet. Az arban benne van egy vizsgakupon, amivel ingyenesen tudsz vizsgazni, a vizsgat pedig elismerik - bar van kritika rola, de akkor is egy belepo.

Volt ott jogasz srac is a kepzesen, meg epitesz is! Ami mutatja is, hogy nem kell kemeny infosnak lenni, csak legyel erdeklodo, ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.